Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
20
Favori
100.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdm6

Arkadaşlar bu programla işlemciye (i5 6500 stok fan) stres testi yaparken hw monitörde sıcaklıklar 89 a kadar tırmanıyor.Speed fan programında ise 75 lerde geziyor.Bu farkın sebebi nedir, sizce hangi program doğru gösteriyor ?

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

Bende de aynı sorun var biosta 45 windowsta 65 görünüyor. Bench yapınca windowsta 90 gözüküyor.

• kryeck kullanıcısına yanıt
    Valla hocam intelin sitesinde benim işlemci için en yüksek 71 dereceye kadar izin veriyor.Gerçi stres testinde 89-90 derecede bile res atmadı makine.Bana göre bu sıcaklarda 75 normal gibi gözüksede 90 kabul edilemez diye düşünüyorum.
  • elninolaz kullanıcısına yanıt
    erdm6 kullanıcısına yanıt
    eklendi.daha gideri varsa 4.7 4.8 de bekleriz.test kisa suruyor bi zarar vermez bence islemciye.

erdm6

test alirken sicaklik gostermek guzel fikir ama keske stress test yerine bench yapsaydiniz puani eklerdik.sonucta burasi sicaklikla alakali bir baslik degil puanlariniz onemli.ayrica 1.77 versiyonu ile validasyon alirsaniz islemci sicakligini da gosteriyor ilk mesajda anlattim nasil alinacagini.
  • İşten eve gidince dediğiniz gibi ekran görüntüsü alıp atarım.
  • i5 6500
  • FX 6300+ 4,7 1.32 V 4,8 açılmadığı için deniyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elninolaz -- 9 Ağustos 2016; 21:46:19 >
  • erdm6 kullanıcısına yanıt
    oncelikle anlayisin icin tesekkur ederim ama bu sekilde eklemiyorum.validasyon almamissin zaten mecbur degil ama resim olarak atacaksan sicaklik onemli degil bizim icin hwmonitor speedfan bunlara gerek yok ama cpu-z'nin islemci penceresini de istiyorum su sekilde:

• elninolaz kullanıcısına yanıt
    saglik olsun bu da kabulumuz.ilk sonucuna gore baya gelistirdin.ben burada kullaniciya gaz veriyorum bazen hani oc potansiyeli olan islemcilerde son ne goruruz diye bi kotu niyet yok.olabilir cikmayabilir islemcisine anakartina gore degisir ve zaten limit ghz bu civar 6300 icin.
  • İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]
  • validasyon sistemini sevmediniz mi arkadaslar yoksa 1.77 dusuk sonuc mu veriyor?yok bu bizi bozar diyorsaniz 1.73 haric resimle de eklemeye devam ediyorum validasyon mecburiyeti yok su anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

validasyon sistemini sevmediniz mi arkadaslar yoksa 1.77 dusuk sonuc mu veriyor?yok bu bizi bozar diyorsaniz 1.73 haric resimle de eklemeye devam ediyorum validasyon mecburiyeti yok su anda.

Validasyon sistemi bence daha sağlam. Şunu da ekle elin değmişken. 3 işlemci ile katkı sunmuş oluyorum bununla. i5 6500'den i7 6700'e terfi ettim bugün. . Format atmadım ama pek oynama olacağını sanmıyorum.

http://valid.x86.fr/jprcrd

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    eklendi.bence de validasyon sisteminin tutmasi lazimdi tek link atip geciyorsun resim almakla ugrasmiyorsun.sen ikisini de yapmissin gerci ama ben yan yana resim alanlara zaten sen bunu netten asirmissin hile yapmissin da demiyorum hangi işsiz ugrasir ama yine de validasyon en saglami.bakalim artik hangisi devam ederse onunla gidecez hangisi tutarsa bir zorlama da yapmak istemiyorum sadece bu olacak diye.yeni islemcin hayirli olsun islemcide format ben atmazdim hani anakart filan olsa atilir da islemcide elzem degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 13 Ağustos 2016; 10:33:14 >
  • Ustad yeni rekor geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    bol cekirdekli xeon mu aldin yoksa ya da 6000 serisi bir islemci mi?ayni islemciyse sogutmada fark olabilir ama rekor dedigin bu sicakta mi olur yahu ucundan rekor goster gerisini kasimda oc baskadir.
  • Yok yahu nerde bizde oyle para. Bir arkadasa 5960x aldik. Sansa islemci iyi cikti. Testi yaptik ama foruma eklemedigi icin kenarda dursun diye bana gelen resimi yollayayim. Bu arada voltaja dikkat.
    Sonuc sonuctur
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    tabii ki sonuc sonuctur baskalarinin islemcilerinin sonuclarini da alip gosterebilirsiniz burada fakat siz bench almamissiniz stress cpu yapmissiniz o yuzden son rakamlar okunmuyor ve single yok.bu sekilde kalir bu sonuc ben burada stess cpu sonucu eklemiyorum.ya bench yapin ya da benchten sonra validasyon alin.
  • Sistemi dün kurdum.

http://valid.x86.fr/yi7gs1
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun gule gule kullanin.eklendi iste bu kadar basit atiyorsunuz bir link direkt ekliyorum tartisma konusu bile olmuyor.ha 3-5 puan dusuk aliyorsunuz ama hem yeni versiyonda duzeltebilirler hem de sidik yaristirmiyoruz.adam sistemi kurmus stabil mi diye testi yapmis atmis ekle bakim sunu ya da gozunuz puan gorsun diye gelmemis o yuzden o eksik 3-5 puan bizim gozumuzde eksik degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

hayirli olsun gule gule kullanin.eklendi iste bu kadar basit atiyorsunuz bir link direkt ekliyorum tartisma konusu bile olmuyor.ha 3-5 puan dusuk aliyorsunuz ama hem yeni versiyonda duzeltebilirler hem de sidik yaristirmiyoruz.adam sistemi kurmus stabil mi diye testi yapmis atmis ekle bakim sunu ya da gozunuz puan gorsun diye gelmemis o yuzden o eksik 3-5 puan bizim gozumuzde eksik degil.

Teşekkür ederim sağolun. Çok güzel konuşmuşsunuz. Ben de kuralcı biriyimdir, zaten CPU-Z'yi yazan adamlar programın içerisinde çok güzel, basit bir onaylama sistemi (validation) koymuşlar. Üyelik istemiyor hiç bir şey sormuyor. Bahsi geçen şekilde ego tatmini amacıyla gelip burda ileri geri konuşanlar olmasına üzüldüm. İnsanlarla uğraşmak kolay değildir.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.