Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CPU SICAKLIĞI SORUNU!

14
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> CPU SICAKLIĞI SORUNU!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      126 Mesaj
      13 Şubat 2005 18:48:44 Konu Sahibi
      Arkadaşlar amd 2300 sempron var casecom standrat bi kasam var sıcaklıklık en fazla 24-25 derece. bu normalmi. bana biraz saçma geldide.

|
      |
    • Yarbay
      4380 Mesaj
      13 Şubat 2005 18:53:18
      bence bir problem var ama genel mantığın tersine bir problem bu tüm fizik kurallarını katl ettin bu mesajınla bana gore tekneden olabilir isiyi olçmek için kullandiğin program hatalı olabilir eğer bios tan bakıyorsan bir update yap derim
      |
      |

Çin atasözü
    • Emekli Yönetici
      6113 Mesaj
      13 Şubat 2005 18:57:17
      o sistem sıcaklığı olabilir
      |
      |
      13 Şubat 2005 19:05:49
      Eğer bu CPU sıcaklığı ise :
      2 ihtimal war

1. ihtimal : Senin sıcaklık değerlerinde yanlışlık olması lazım bu değerler baya düşük.
      Millet CPU'yu bu değerlerde tutmak için su soğutma kullanıyor.

2. ihtimal :Sen kutuplarda yaşıyosun veya senin fan olağan üstü kaliteli bişe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CsNiPeR -- 13 Şubat 2005, 19:06:39 >
      |
      |
      13 Şubat 2005 19:09:22
      neyle ölçtün sıcaklığı
      eğer speedfan tarzı bir programla ölçtüysen ayarları bi daha kontrol et bence
      |
      |
      13 Şubat 2005 19:12:53 Konu Sahibi
      sistem sıcaklığı ile cpu sıcaklığını ayırt edebilirim
      diğeriniz espri yap demedik sana yapcaksan git başka forumda gez.adam gibi cevap vericeksen ver yoksa vermez.bir sürü program denedim hepsi aynı sıcaklıkları gösteriyor cpu 23-24 derece system sıcaklığı 34-35 derece. anakartım epox K8RAI-x
      |
      |
    • Yüzbaşı
      815 Mesaj
      13 Şubat 2005 19:18:26
      quote:

Orjinalden alıntı: terroronline

diğeriniz espri yap demedik sana yapcaksan git başka forumda gez.adam gibi cevap vericeksen ver yoksa vermez.bir sürü program denedim hepsi aynı sıcaklıkları gösteriyor cpu 23-24 derece system sıcaklığı 34-35 derece. anakartım epox K8RAI-x

Kızma arkadaşım Biostan bakmayı denedinmi? Ben şahsen windows'taki değerler pek güwenmem. Ör:Asus probe'la ölçtüğümde 50 ise, speed fan la ölçtüğümde 43 gibi bir değer çıkıyor. Birde biostan bakmayı dene.
      |
      |
      13 Şubat 2005 19:21:42
      quote:

bundan sonrada kuzu kuzu diğer bilgileri yazarsın... şunu yaptım bunu yaptım olmadı, boardum şu diye...
      |
      |
      13 Şubat 2005 19:26:51
      quote:

bu laf kime.
      burda kimse kimseyle dalga geçmiyor herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.verdiğin iki bilgiylede kimse senin sorununu çözemez.ayrıntıları belirt.herkes kendi bildiği bilgileri seninle paylaşıp sana yardımcı olmaya çalışıyor.yardım istemiyorsan buraya başlık açmazsın olur biter......
      |
      |
      13 Şubat 2005 20:31:58 Konu Sahibi
      ya scudman gerizekalımısın? cpu um nie böyle gösteriyo diyorum cevaplardan biri system sıcaklığıdır o.körmüyüz biz! soruyoruz yine ben kutuplarda yaşıyormuşum veya fanım süpermiş.YAZDIK YA YUKARDA DANDİK 25$LIK BİR KASA DİYE.
      |
      |
    • Yarbay
      21597 Mesaj
      13 Şubat 2005 21:10:28
      Ben de aynı problemi ABIT anakartımda yaşamıştım. Bios u update ettiğimde düzeldi.
      |
      |
      15 Şubat 2005 14:09:43
      dostum bende de EPOX KRAI-X var, işlemcim sempron 2200+
      bende de sıcaklık göstergelerinde tuhaflık oluyo arasıra
      yani sendeki gibi sistem sıcaklıgı cpu dan fazla gözüküyo
      ama dedigim gibi arasıra
      cogunlukla bende işlemci 33, sistem 28 civarı
      sanırım en saglıklısı da biostan bakmaktır sıcaklıga
      ben öyle yapıyorum
      ve biosa en yakın degerleri de speedfan veriyo
      |
      |
    • Teğmen
      173 Mesaj
      15 Şubat 2005 14:40:47
      ya yardım almak için yada yardım etmek için buradayız. anlayışlı olalım birbirimize.
      sıcaklık için anakartının programı varsa onu kullan. ama overclock yoksa aslında o kadar endişelenecek birşey de yoktur. task manageri aç system tray de dursun cpu %100 de uzun süre durmadıkça şüphelenme.
      ama oyun oynuyorsan göremezsin tabi...
      |
      |
      15 Şubat 2005 16:32:38
      piyasada iki işlemci yarışıyor amd ve ıntel
      ıntel guzel firma yani işlemcileri iyi ama surekli yarışıyolar ama en profosyonel olanlar amad kullanıyolar gel gor ki amd alan bi kişinin sunu kabul etmesi gerekir ki amd pentıumdan daha çabuk ısınıyokı buda amd nın yonga setınden sebeb oluyo yani amd alan bi kişi yanında iyi bi soğutma sisietmi alsa iyi olur
      |
      |
      15 Şubat 2005 20:02:54
      bende NF7-S war.cpu nun altında bulunan ısı ölçer cpu ya değil de boarda yakın duruyo du biraz havaya kaldırdım.süper oldu. eger soketin altında bir iki bacaklı eleman warsa onu biraz havaya kaldır bence düzelir...
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,228
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.