Şimdi Ara

CPU SICAKLIĞI ÇOK FAZLA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLR CIHAZ BOŞTAYKEN 52 İLE 70 DERECE ARASI CPU SICAKLIĞI OLUYOR ÇOK FAZLA DEĞİLMİ BU ??

SEBEBİ NEDİR ???

ABRA A7 V6.1

• Arka planda sistemi meşgul edene uygulamalar vardır görev yöneticisi işlemler bölümüne bakın az da olsa kullanan uygulamalar varsa üzerine sağ tıklayın ve görevi sonlandır deyin yine görev yöneticisinde başlangıç bölümündeki etkin ve az etkin uygulamaları aynı şekilde görevlerini sonlandırın yeniden başlatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Arka planda sistemi meşgul edene uygulamalar vardır görev yöneticisi işlemler bölümüne bakın az da olsa kullanan uygulamalar varsa üzerine sağ tıklayın ve görevi sonlandır deyin yine görev yöneticisinde başlangıç bölümündeki etkin ve az etkin uygulamaları aynı şekilde görevlerini sonlandırın yeniden başlatın.

olmuyor çok garip

garantiye versem düzeltirlermi perşembe vermeyi düşünüyorum
  • Garantiden ziyade öncelikle yazılım seçeenklerini deneyin herhangi bir program buna neden olabilir yada sistem güncellemesi sisteminiz güncel mi sürücüler dahil hangi programla ölçüyorsunuz bazıları hatalı ölçer?
  • Msi afterburner ve cpu temperature 2 sinde de aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Driverler güncel laptop daha 1 aylık

• Devamlı o sıcaklıklarda mı çalışıyor? Hw monitör programıylada ölçermişin bazen sistemde anlık kullnımdan kaynanklanan ısı artışları olabilir.Bulunduğunuz ortam sıcaklığı bunu etkileyebilir.Birde leptopunuzun ısınıp ısınmadığını ağır bir uygulamada fark edebiliriz.Bu oyun bilgisayarı muhtemelen oyunda var sizde bir deneyin deiğim programla ölçün programı açın oyunu çalıştırın 15dk oynayın oyunu görev çubuğuna çekin resmini buraya atın göreyim eğer normalin üstünde ısınma varsa leptopunuzun termal macunlarının yenilenmesi ve temizliğinin gözden geçirilmesi üzerine gönderebilirsiniz o size kalmış
  • quote:

Devamlı o sıcaklıklarda mı çalışıyor? Hw monitör programıylada ölçermişin bazen sistemde anlık kullnımdan kaynanklanan ısı artışları olabilir.Bulunduğunuz ortam sıcaklığı bunu etkileyebilir.Birde leptopunuzun ısınıp ısınmadığını ağır bir uygulamada fark edebiliriz.Bu oyun bilgisayarı muhtemelen oyunda var sizde bir deneyin deiğim programla ölçün programı açın oyunu çalıştırın 15dk oynayın oyunu görev çubuğuna çekin resmini buraya atın göreyim eğer normalin üstünde ısınma varsa leptopunuzun termal macunlarının yenilenmesi ve temizliğinin gözden geçirilmesi üzerine gönderebilirsiniz o size kalmış

şimdi laptopu açtım boşta 60 civarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmntrkoglu

quote:

Devamlı o sıcaklıklarda mı çalışıyor? Hw monitör programıylada ölçermişin bazen sistemde anlık kullnımdan kaynanklanan ısı artışları olabilir.Bulunduğunuz ortam sıcaklığı bunu etkileyebilir.Birde leptopunuzun ısınıp ısınmadığını ağır bir uygulamada fark edebiliriz.Bu oyun bilgisayarı muhtemelen oyunda var sizde bir deneyin deiğim programla ölçün programı açın oyunu çalıştırın 15dk oynayın oyunu görev çubuğuna çekin resmini buraya atın göreyim eğer normalin üstünde ısınma varsa leptopunuzun termal macunlarının yenilenmesi ve temizliğinin gözden geçirilmesi üzerine gönderebilirsiniz o size kalmış

şimdi laptopu açtım boşta 60 civarında

gönder servise,termaller değişsin ve temizlik yapılsın.
    herhalde yatakta falan kullanıyorsunuz.içine halı yapmıştır makina.

• quote:

assassins creed black flag ıv yi 15 dakika tüm ayarlar en yüksek te oynadım oyunu kapatmadan sıcaklıkların değerleri bu

normal mi
     CPU SICAKLIĞI ÇOK FAZLA CPU SICAKLIĞI ÇOK FAZLA

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    yok masada kullandım sadece
  • Sıcaklıklar mükemmel neyin ısınması diğer programlar yanlış ölçmüş olmasın ısınma sorunu olan bir makine 15dk da 80 dereceleri görür.Bu programla boşta ölçtünüz mü?
  • quote:

Sıcaklıklar mükemmel neyin ısınması diğer programlar yanlış ölçmüş olmasın ısınma sorunu olan bir makine 15dk da 80 dereceleri görür.Bu programla boşta ölçtünüz mü?

şimdi boştaki halini atıcam
  • quote:

aynı pc bende yok ama oyun içinde bu sıcaklıklar beence çok iyi,
    zaten sistem çok ısınırsa kendini koruyup kapatıyor,
    fan sesinden rahatsız olunduğu için sıcaklıklara takılıyor.
    ayda bri fan temizliği yaparsanız,kafanız rahat kullanırsınız..
  • quote:

Sıcaklıklar mükemmel neyin ısınması diğer programlar yanlış ölçmüş olmasın ısınma sorunu olan bir makine 15dk da 80 dereceleri görür.Bu programla boşta ölçtünüz mü?

buda boştaki hali

o zaman msi afterburner mi yanlış ölçüyor
     CPU SICAKLIĞI ÇOK FAZLA

• quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

Cengaver53

quote:

aynı pc bende yok ama oyun içinde bu sıcaklıklar beence çok iyi,
    zaten sistem çok ısınırsa kendini koruyup kapatıyor,
    fan sesinden rahatsız olunduğu için sıcaklıklara takılıyor.
    ayda bri fan temizliği yaparsanız,kafanız rahat kullanırsınız..

buda cihazın turbo fanı kapalıyken sadece chrome açıkken sıcaklığı bu nasıl peki ??
     CPU SICAKLIĞI ÇOK FAZLA

• Crome sisteme yüklene biliyor turbo fansız 60 dereceleri görür birde bulunduğunuz ortam kaç derece oda etkilr ben şuanda çok sıcak bir yerdeyim gündüz normal kullnımda senin sıcaklıkları görebiliyorum ben nefes alamıyorum makine nasıl alsın şimdi gece biraz serin sadece forumdayım işlemci 60 derece ben daha bakımını yeni yaptım Oyunda okadar ısınmıyor ama cromede de bu kadar ısınmaması lazım sistemde çerez temizlemesi virüs kontrolü falan yaptın mı?Temizleyici programlarla bir bakım yap fanında toz birikme olasılığına karşın makineyi kapatıp fanına üfleyip tozları dağıtabilirsin.Eğer hava sıcaksa makinenin alt hava boşluklarını kapatmadan yükseltme yapabilrisiniz sıcaklık değişimini görme açısından bir yapın
  • Bence siz nvidia control centerdan tum uygulamalari harici ekran kartiyla calistirmayi secmissiniz. Bende oyleyken cunku 60 derecenin altina inmiyor pc guc tasarrufunsa bile

• quote:

ARKADAŞLR CIHAZ BOŞTAYKEN 52 İLE 70 DERECE ARASI CPU SICAKLIĞI OLUYOR ÇOK FAZLA DEĞİLMİ BU ??

SEBEBİ NEDİR ???

ABRA A7 V6.1

Ben yolladim fanimdan ses geliyodu yapmadan geri yollamislar sadece müşteri hizmetleri laf cambazligi yapiyo baska yaptklari bisi yok. Cok sorunlu bilgisayarlari

• yeni aldığım bilgisayarda oyunlarda ısınma mevcut fps de gayet iyi alıyorum ısınmayı en yüksek işlemci durumundan biraz düşürdüm acaba yapabileceğim 3d veya grafik kart ayarları varmı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.