Şimdi Ara

Cpu oyundayken ısınıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CPU yalnızca stresteyken (%100) kullanımda en fazla 73-74 dereceye ulaşıyor. Ama oyundayken %100 kulanım olmamasına rağmen 90 dereceleri geçiyor. Sorun ne olabilir.

Bu arada işlemcim i3-4100M 2,5 Ghz

Pc laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absgcm -- 4 Temmuz 2016; 6:11:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: absgcm

CPU yalnızca stresteyken (%100) kullanımda en fazla 73-74 dereceye ulaşıyor. Ama oyundayken %100 kulanım olmamasına rağmen 90 dereceleri geçiyor. Sorun ne olabilir.

Bu arada işlemcim i3-4100M 2,5 Ghz

Pc laptop.

Degerler fazlasiyla yuksek. O sekilde calistirma makinayi. 9nce fan oturmusmu ona bak kasa ise aradaki termal macun onemli onu kontrol et. Daha sonra biosdan fan modunu otimatik yada akilli gibi bi secenek varsa onu kaldir. Surekli calisan moda al. Sonra bi haber ver bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer sorun çözülmezse ek fan alman gerekebilir.
  • Şöyleki, fan yerine oturmuş onda sıkıntı yok termal macun ıslak duruyor değiştirebilirim sıkıntı olmaz ama harikalar yaratacağını düşünmüyorum.

Biosa gelince çok az ayar var ayrıca bu az olan ayarların çok az kısmı değiştirilebiliyor. Fan ile ilgili bir ayar bulamadım ama fotoğraflarını çektim.

Cpu oyundayken ısınıyor.
     Cpu oyundayken ısınıyor.
     Cpu oyundayken ısınıyor.
     Cpu oyundayken ısınıyor.
     Cpu oyundayken ısınıyor.

Fan ayarı göremedim..

bu arada sadece rengi mavi olan şeylere müdahale edilebiliyor. Saat gibi.

Kasa değil laptop.

Cpu oyundayken ısınıyor. Cpu oyundayken ısınıyor. Cpu oyundayken ısınıyor. Cpu oyundayken ısınıyor. Cpu oyundayken ısınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absgcm -- 4 Temmuz 2016; 12:16:48 >

• anladım o biosdan bi cacık olmaz fan ayarı yok o biosda.

Dostum şöyle dene bilgisayarını kasınca mı ısınıyor yoksa boşta durunca da ısınıyormu. eğer boşda bile olsa ısınıyor ise biosa gir orda beklet bilgisayarı bakalım orda bekleyince ısınıp kapatacak mı. Sonuca göre çözüm sunacam sana dene bi haber verirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F.Y.D

eğer sorun çözülmezse ek fan alman gerekebilir.

karşşşim ekfan ile çözmek kasa ve eski model olsa olabilir ama biz makinayla inatlaşmasak sen ısınyorsun al sana soğutacam değilde canım bilgisayarım neden ısınıyorsun şeklinde yaklaşıp sorunu çözsek daha ii gibi :D
  • kapanma sorunu hiç yok daha 1 defa kapanmadı kitlenmedi veya mavi ekran vermedi.

Boşta durunca ısınma sorunu yok 45-46 belki 50 derece civarı geziyor boştayken. Programla cpu yu 15 dk %100 stres altında bıraktım 74 derecen yukarı çıkmadı. Anlamadığım şey oyun oynarken daha az % kullanım olduğu halde niye daha fazla ısınıyor 90 derece civarı oluyor altına el deymiyor. Ha birde cpu hızı düşürülüyor %12 %13 civarı aşırı ısınma sebebiyle.
  • hocam fan kurtarmıyorsa yedek fan gerekir, şöyle düşün, ay canım zor mu geliyor soğutmak buyur destek olayım.
  • A.F.Y.D kullanıcısına yanıt
    Tuttum bu benzetmeyi...
  • absgcm A kullanıcısına yanıt
    buna benzer problemim vardı, gerçi laptop ama hallettim
  • Kardesim oyunda isiya gpu ram vs de eklenir o yuzden fark dogal. cogu laptop kullanicisi gibi ekstra fandan baska bir cozumde yok gorunuyor tabi buzdolabinda kullanmazsan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.