Şimdi Ara

CPU FAN ---RPM—

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, benim bilgisayarın fan sesi çok rahatsız edici. Biosa baktığımda fanın hızının 3125 RPM olduğu yazıyor. Bu rakamı cpu nun yanmaması için en fazla ne kadar düşürebilirim ? (donanımım imzamda yazıyor) hepinize teşekkürler...

• Fan ın + ucuna bir pot takıp fan ın devirini ayarlayabilirsin..fan sıcakken hızını arttırırsın soğukken de yavaşlatırsın..
  • en iyi ayarı ısıya göre sen belirleyebilirsin...
  • fanı değiştirip bir kasa fanı tak tabi yapmadan önceki işlemci sıcaklığını kontrol et vede sonraki ni kontrol et eğer değişim uçurum ise bırak öyle kalsın ayrıca soğutucuda çok tozlanmış ise temizle
  • bence sen acaba fan gereginden cokmu ses cıkartıyo diye bi arastır, fan hızını dusurup sessizlik saglayacagina alternatif olaraktan kasa için ses yalıtımıda yapabilirsin..?..?? ustelik seviyom ben o sesi vır vır vır :-)
  • kasa için ses yalıtımı nasıl yapabilirim ?
  • Dostum sesi kesecem diye fanın yavaşlatıp performansını yavaşlatma. Fanın hızını kesersen kilitlenme yaşayabilirsin. Benim kasa traktör gibi çalışıyor.
  • andoftheherizons. Fanın ucuna pot tyakma nasıl oluyor yaaa. Potu nereden bulabilrim.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by imp_hea_tus</i>
    <br />Benim kasa traktör gibi çalışıyor.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Çok iyiii yaa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.