Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CPU FAN ---RPM—

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> CPU FAN ---RPM—
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    812 Mesaj
    Arkadaşlar, benim bilgisayarın fan sesi çok rahatsız edici. Biosa baktığımda fanın hızının 3125 RPM olduğu yazıyor. Bu rakamı cpu nun yanmaması için en fazla ne kadar düşürebilirim ? (donanımım imzamda yazıyor) hepinize teşekkürler...

|
    |
  • Yüzbaşı
    856 Mesaj
    Fan ın + ucuna bir pot takıp fan ın devirini ayarlayabilirsin..fan sıcakken hızını arttırırsın soğukken de yavaşlatırsın..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    en iyi ayarı ısıya göre sen belirleyebilirsin...
    |
    |
  • Yarbay
    2203 Mesaj
    fanı değiştirip bir kasa fanı tak tabi yapmadan önceki işlemci sıcaklığını kontrol et vede sonraki ni kontrol et eğer değişim uçurum ise bırak öyle kalsın ayrıca soğutucuda çok tozlanmış ise temizle
    |
    |
  • Yarbay
    4501 Mesaj
    bence sen acaba fan gereginden cokmu ses cıkartıyo diye bi arastır, fan hızını dusurup sessizlik saglayacagina alternatif olaraktan kasa için ses yalıtımıda yapabilirsin..?..?? ustelik seviyom ben o sesi vır vır vır :-)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj
    kasa için ses yalıtımı nasıl yapabilirim ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    520 Mesaj
    Dostum sesi kesecem diye fanın yavaşlatıp performansını yavaşlatma. Fanın hızını kesersen kilitlenme yaşayabilirsin. Benim kasa traktör gibi çalışıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    520 Mesaj
    andoftheherizons. Fanın ucuna pot tyakma nasıl oluyor yaaa. Potu nereden bulabilrim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by imp_hea_tus</i>
    <br />Benim kasa traktör gibi çalışıyor.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Çok iyiii yaa
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
son dakika
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,199
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.