Şimdi Ara

Cpu fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. ben dark freezer x90 marka işlemci soğutucu aldım ancak işlemci ayaklarını anakarta taktıktan sonra soğutucyu gerekli yerlere takmak için baskı uygulamak gerekiyor. Bu da anakart ve iilemcşye aşıro baskı yapıyor kıracak gibi hissediyorum. Bu durum normalmi acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bastırmalı modellerde böyle oluyor, yani çok bastırmak gerekiyor. Aksi halde (fazla bastırmadan takılabilseydi) gevşek kalabilirdi. Bende meşhur Sunbeam CCF var, bakım için takıp çıkarırken epey zorlanıyorum.

Sana bir öneride bulunayım: Doğrudan parmaklarınla bastırmaya çalışma, araya bir bez (ya da tampon olabilecek uygun bir malzeme) koyarak bastır. Çıplak parmakla bastırınca parmağı acıtıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 7 Mart 2017; 23:4:21 >
  • Ahaha Valla bastırdım taktım şu an sorun yok gibi yalnız stok fandan hepsi hepsi 4 derece daha etkili oldu değdi mi bilemiyorum :D
  • Küçük bir soğutucu almışsın kardeş. Stok soğutucuya göre 4 derece fark yaratması normaldir

"Ne kadar ekmek, o kadar köfte"

120 mm. fanlı modellerden alsaydın keşke.
  • Ya mikro atx kart kullanıyorum. 120 mm modellerin tırnakları da ram slotlarına denk geliyor ve takılamıyor. O nedenle 90 mm aldım.
  • slevinus S kullanıcısına yanıt
    Ben de micro atx anakart kullanıyorum ve 120 mm fanlı bir soğutucu kullanıyorum. Anakartın std ya da micro olması soğutucu kullanımını etkilemez ki. Bazı anakart modelleri ile bazı 120 mm.lik soğutucu modelleri "kısmen" uyumsuz olabiliyor. RAM slotları CPU'ya yakınsa, soğutucu blok genişse, soğutucunun fanı ilk RAM slotunun üstüne gelebiliyor.
    Bu durumda yapılabilecek şeyler:
    1- RAM slotları 4 adet ise ve 2 parça RAM kullanacaksanız, RAM'leri CPU'ya uzak konumlandırmak.
    2- RAM slotları 2 adet ise yüksek profilli RAM kullanMAmak! RAM'lerin soğutucusu yüksek değilse, sorun olmaz zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.