Şimdi Ara

Çözüm Bulalım: iPhone4 Turkcell'denmi, Vodafone'danmı yada Kontratsızmı alınır? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
0
Favori
10.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iphone4freak
    kılıfın fotosunu koyabilir misiniz ya da markası fln varsa yazabilir misiniz?

üzerinde vodafone yazıyor.

buraya resim eklenmiyor sanırım. dışarı siteye upload ettim.

Çözüm Bulalım: iPhone4 Turkcell'denmi, Vodafone'danmı yada Kontratsızmı alınır?

• quote:

Orijinalden alıntı: okty_ksk

Sanırsam herkesin aklını karıştıran benim gibi peşin alıp almamakta. cep avantaj 400dk '' 35 TL '' + 1 gbyt '' 15 TL'' mesaj paketi '' 6TL '' = 56 lira vermiş olcam. tamam ıphonu peşin alcam hala tek derdim 99 luk alıp kartla mı almalıyım :S:S:S Bu arada İzmir de 10 a yakın vodofone cep merkez aradım ellerinde yok olanlarda ya 32 gb var yada peşin satmıyorlar. Türkcell tim aradım 7 tane yeri onlarda da yok. İzmir bestbuy ı aradım onlar da da yokmuş. Alcam ama alamıyorum beklemek gerek herh halde:=)

**** Ve aklıma gelmişken İ4ü modem olarak kullanmak istiyorsunuzda 1gb tan sonra aşırı derece yavaşlıycak artık o telefonu modem olarak kullanırsak aşırı derece ısıncak hem alet tehlıkeye gırce hmde pil de sıkıntı yaşıycaz....

ben bugün balçova agora'da apex apple reseller dan 16 GB aldım. kontratsız simkilitsiz genpa garantili. peşin 1700 TL. maximum ve bir karta daha taksit yapıyorlardı. bugün öğleden sonra saat 15.00 gibi ellerinde 10 tane 16GB lık ve 6 tane de 32 GB lık vardı. yarına kalmış mıdır bilmiyorum. arayıp sorabilirsin akşam 22.00'da kapanıyor sanırım. bu arada aynı ürün trcell ve voda da 1600e satılıyor. ben genpa tercih ettiğimden voda dan almayı hiç düşünmedim. 100 lira ucuza alıp trcell den de almadım çünkü telefonun garantisi genpa olmasına rağmen olası bi sorunda apex'le görüştüğünde aracı oluyorlar. ve ENFES bir hizmetleri var.

• Bagdat cd turkcell bayinden 1599 a genpa garantili aldım 4.02 surumlu geldi. 4.1 güncellemesini yaptım canavar gibi oldu valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: balistik81
    Bagdat cd turkcell bayinden 1599 a genpa garantili aldım 4.02 surumlu geldi. 4.1 güncellemesini yaptım canavar gibi oldu valla

Hayirli olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_

Turkcell 55 Tl paketine üyeydim 4 aydır.

Bugün İstanbul Ümraniye Merkezdeki vodafone bayisine gittim, iphone 4 için konuştum. Aşağıda yazdığım şartlarla paketi aldım.

1. Turkcell hattımı Vodafone'a taşıdım. (Şart = Son Fatura Tutarı 75 TL Üstü olmalı.)
    2. Vodafone Paketlerinden 55 Tl olan, ev-iş sınırsız, vodafone sınırsız ve diğer operator 500 dk. paketini satın aldım.
    3. Hat taşıma işlemi yaparak yeni bir vodafone paketi aldığım için, aylık 75 Tl x 24 ay kontratlı Iphone4 32 Gb. telefonumu satın aldım.

Ne kaybettim ne kazandım ?

Turkcell faturalı hattım 4 Aylıkmış, TIM lerden iphone alamadım. (Aylık faturam en az 150 Tl geliyor.)
    Vodafone ile satın almış olduğum paket sayesinde, Turkcellde kullandığım 55 TLlik pakette alabildiğim hizmetleri vodafone'dan da alabileceğim. Üstelik sınırsız kullanımların saat sınırı yok !
    Avantajım; 75 x 24 ödeyerek, sadece numaramı taşıyarak iphone4 32 gb sahibi oluyorum.

daha alasi samda kayisi yeni operatorun ve yeni telefonun hayirli olsun, iyi gunlerde kullan.

• aklin yolu 1 Vodafone' un fiyatlari ve sartlari kontratli almayi tercih edenler icin cok uygun Avea li arkadslar malesef ancak simlerini keserek kontratsiz alabilecekler, yada numaralarini tasiyacaklar baska sansalri yok malesef.

Kontratli almak - kontratsiz almak, bunlar tamamen duygusal meselerel o yuzden kisi kendi karar verir, bana gore o uygundur, oburune gore bu uygundur herkezin butcesi kendine sonucta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 25 Eylül 2010; 20:24:30 >
  • Ben iphone4 alcam ama her yerde fiyatlar farklı bartın tim de 1650 tl telsim tahütsüz satmıyorum diyo. tam ne oluyo anlamadım. ama şu gerçek. turkcell den kazığı yememek bence en avantajlı paketlerden biri olur. bikere malasef bi konuya daha yazmak istiyorum. bu aletleri satalar çalışan arkadaşlar ne kadar bilgisiz ya sizcede öle deilmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

Vodafone 99tllik paket var arkadaşlar..18 ay*99tl ilaveten 250tl peşinat veriyorsun, heryöne 250dk+150sms,mms+cepnet

iyi bak vodafonun sitesine 99 tllik paket iphone 3 için geçerli

Saçmalamayın lütfen, bir de konu açılmış bu yanlış bilgilendirme için:
    99 liralık paketi alıp 250 lira ön ödeme yapıldığı taktirde iphone4 16 gb alınabiliyor, 500 lira ön ödeme ile de 32 gb, zaten aksi taktirde sırf bu bilgilendirme için vodafone'a dava bile açabilirsiniz

Vodafone'la konuştum demişler ama müşteri hizmetleri temsilcilerinin bilgisiz ve ilgisiz olduğu ülkemde her türlü cevap beklenir.

• Arkadaslar Vodafone da paketlere KDV, öiv dahil mi?
  • VODAFONE

Dakika 500 - 55 tl +'sı Vodafone ve sabit hatlar sınırsız + kontratlı olarak 250 dak. daha var. Geceyi beklemeye gerek yok.
    Mesaj 500 - 9 tl +'sı +200 mesaj + 2 tl ucuz + 500 MMS
    İnternet 1Gb - 30 tl Bunu 1gb yazdım adil kullanımdan dolayı sağlıklı kullanılacak kısım bu kadar olduğu için.
    +------
    91 tl
    18 ay
    *------
    1638 tl 18 Aylık Hizmet tek tek alınırsa
    149*18 = 2682 tl 18 Aylık Kontrat bedeli
    ------
    1044 tl Hizmetler düşüldükten sonra cihaza verilmiş tutar.

TURKCELL

Dakika 500 - 55 tl +'sı 21:00 - 09:00 turkcele bedava
    Mesaj 300 - 11 tl -'si 200 mesaj eksik + mms yok 2 tl pahalı
    internet 4gb - 39 tl Bulamadım sanırım adil kullanım için düşüş yaşanmıyor.
    +------
    105 tl
    24 ay
    *------
    2520 tl 24 Aylık hizmet tek tek alınırsa
    155*24 = 3720 tl 24 Aylık kontrat bedeli
    -------
    1200 tl Hizmetler düşüldükden sonra cihaza verilmiş tutar.

150 tl'lik paketi baz alarak hesapladım. Fiyatlar her iki firmanın sitesinden alınmıştır. Ortalama telefonların 1600 civarı satıldığını hesaplarsak Vodafon'da 550 Turkcell de 400 tl avantajımız oluyor.
    Bu bakımdan kontrat'lı almak daha makul gibi nasılsa bu hizmetleri alacak olduğumuz için.

Aslında ilk başta kendim için yaptım sonra biraz düzelterek paylaşmak istedim. En kötüsü bugun turkcell'de çalışan arkdaşımın yanına uğradığımda telefonu görünce bir heyecan '' mutlu iken söz verme '' kuralını ihlal ettiğim için hattı turkcell'e taşıma talimatını verdikden sonra yapmış olmam. Forum'daki ilk mesaj'ım umarım kafası karışık olan arkdaşlara yardımcı olabilmiştir.

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum cevabı verildiyse şimdiden özür dilerim,ben turkcell faturalı hat abonesiyim ve vodafone`a geçip kontratlı olarak iphone almayı düşünüyorum.Vodafone 3gs satarken diğer oparatörlerden gelen kullanıcılara son faturalarının 75 tl ve üzerinde olması halinde telefonu beklemeden veriyordu bu uygulama iphone 4 içinde geçerli mi?Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Bugün İstanbul Ümraniye Merkezdeki vodafone bayisine gittim, iphone 4 için konuştum. Aşağıda yazdığım şartlarla paketi aldım.

1. Turkcell hattımı Vodafone'a taşıdım. (Şart = Son Fatura Tutarı 75 TL Üstü olmalı.)
    2. Vodafone Paketlerinden 55 Tl olan, ev-iş sınırsız, vodafone sınırsız ve diğer operator 500 dk. paketini satın aldım.
    3. Hat taşıma işlemi yaparak yeni bir vodafone paketi aldığım için, aylık 75 Tl x 24 ay kontratlı Iphone4 32 Gb. telefonumu satın aldım.

Turkcell faturalı hattım 4 Aylıkmış, TIM lerden iphone alamadım. (Aylık faturam en az 150 Tl geliyor.)
    Vodafone ile satın almış olduğum paket sayesinde, Turkcellde kullandığım 55 TLlik pakette alabildiğim hizmetleri vodafone'dan da alabileceğim. Üstelik sınırsız kullanımların saat sınırı yok !
    Avantajım; 75 x 24 ödeyerek, sadece numaramı taşıyarak iphone4 32 gb sahibi oluyorum.

daha alasi samda kayisi yeni operatorun ve yeni telefonun hayirli olsun, iyi gunlerde kullan.

abicim yani şu anda sen aylık 130 lira odeyeceksin değil mi? bir de o seçtiğin 55 tl lik paketden daha düşüğü var mı idi seçeneklerde? saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: candyman

quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

abicim yani şu anda sen aylık 130 lira odeyeceksin değil mi? bir de o seçtiğin 55 tl lik paketden daha düşüğü var mı idi seçeneklerde? saygılar

Bu hesaplamada internet var mı ?

• konuyla pek alakasız olucak ama şunu net olarak belirteyim.
    vodafone un iphone paketlerinde verdiği sınırsız net paketleri 1gb adil kullanım sınırı olmakla beraber bilgisayar notebook vb. cihazlarla paylaşıldığında ayrı bir ücretlendirmeye tabi değildir. kesin bir bilgidir 3 farklı vodafone hattı üzerinde müşteri hizmetleri ile görüşerek teyid ettirdim. bu konuda kesin ve net olduklarını söylüyorlar...
  • Bakırköy'de felan var mı arkadaşlar bildiğiniz bi yer Beylikdüzünde hiçbiyerde yok. Mediamrkt içindeki turkcell yetkilisi sadece kontratlı sattıklarını söyledi ve ellerinde vardı.
    Tam ben ip4'ü kurcalarken bi kız babasının elınden tutmuş hah buldum suna bak baba cok tatlı diyerek hemen alalım diyordu. Ben de elımden cihazı bırakıp oradan uzaklastım. :)
  • Turkcell küçük paket olucak gibi,hayırlısı

Edit:Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hook1903 -- 26 Eylül 2010; 15:13:10 >
  • Samsun vodafone dönüşüm bayinden 65x24 artı 35 tl avantaj paketli aldım açılımı ise şöyle sınırsız internet heryöne 400 dk. sms tam emin değilim ama ya 500-1000 bedava bana uygun geldi ama sanırım internet 100mb dan sonra hız düşüyor olsun forumları gezsem yeter diyorum saygılar.
  •  Çözüm Bulalım: iPhone4 Turkcell'denmi, Vodafone'danmı yada Kontratsızmı alınır?

• quote:

Orijinalden alıntı: kobifone

biri 18 ay diğeri 24 .
    diğer 6 ayı da hesaplsaydın

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.