Şimdi Ara

Çözülmüştür

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benanilo -- 1 Şubat 2021; 14:57:7 >

• Çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benanilo -- 1 Şubat 2021; 14:56:52 >
  • Selamlar,

Sıkça karşılaşılan bir problem markaya özgü bir olay değil ramlerin timing lerinde sıkıntı çıkınca sizin yaşadığınız sorun meydana geliyor bu nedenle ikili olarak seri numaraları ard arda olan moduller halinde satılıyor bu ramler bu ramler test edilerek geldiğinden daha sağlıklı sonuçlar veriyor. Durumunuz şöyle olsaydı muhtemelen sorun yaşamayacaktınız. Dual olarak 8 - 8gb almış olsaydınız buna yine dual ikili set olarak 8 - 8 ram eklemiş olsaydınız dual chanel karıştırmadığınız sürece sıkıntı yaşamayacaktınız. Ama olaki ramleri yer değiştirdiğinizde muhtemelen yine aynı sorun baş gösterecekti.

Geçmiş olsun.

Kolay Gelsin..

• Bellekler farklı olduğunda problem yaratabiliyor. 4 yıl önce gskill ripjawsV 8gb 2400lük bir ram aldım hynix bellekliydi 1 ay sonra vatandan yine bir 8lik ripjaws almıştım o micron bellekliydi 6600klı sistemde kullanırken hic bir sorun yaşamadım bir sene sonra bu ramleri ryzen 1700x ile kullanmaya başladığımda xmp modunda hep oyunlardan crash vermeden atiyordu. Elle sadece 2400 cl15 ve 3200 cl18 20 20 38 de calisiyordu. Bunun dışında her modda sistem açılıp kapanıyordu. Amd ram konusunda aşırı seçici, Sizde tüm modlarda bunu yaptigina göre iki bellekte birbiri ile tamamen kararsız çalıştığından sorun oluyor eger sonradan aldiginiz bellegi iade edebilme hala gecerli ise yeni bir 2x8 lik kit almaktan başka çare yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 9 Ocak 2021; 5:42:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.