Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜGtx 960 ve Corsair 550W ile Pc Kapanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com/m_119719794//tm.htm#120142375

Arkadaşlar daha önce bu konuyu açmıştım sonrasında bilgisayarı servise verdim tabi yalan söylediler ve kapanmadığını söylediler özenle topladığım sistemde ne oyunlar bitirdim ama şimdi cs go bile oynayamaz oldum ekran kartım 45-50 derece gelir gelmez güç kesiliyor ve bilgisayar yeniden açılıyor hiç bi yerde mantıklı bi çözüm bulamadım kablo yönetimi driverlar vs herşey sorunsuz bi şekilde an itibariyle sıcaklıklar ;

[ÇÖZÜLDÜGtx 960 ve Corsair 550W ile Pc Kapanıyor.

Bana bir akıl önerin lütfen arkadaşlar.

Sistemim:
    anakart h81m-p33
    ekran kartı 9tx960
    psu corsair vs550
    kasa corsair carbide spec-3
    işlemci intel i5 4460
    soğutucu akasa venom atto
    ssd kingston 120 gb
    hdd seagate 1 tb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mari Lwyd -- 22 Eylül 2016; 22:39:05 >

• Evet yok mu tahmini olan arkadaşlar?
  • Merhaba.

Bilgisayarın kapanıyorsa işlemciyi çıkart altındaki termal macunu kontrol et eğer kuru ise onu yeniden sür...

"termal macun yok ise komple temizle öylesine kullan ama en kısa sürede macunu sür" geçici olarakta olsa çözüm olur.
  • Termal macun var yeni sürdüm
  • Garantisi yok ise termal macunu değiştir ve toz temizliği yap.Ardından fanları tam hızda dönece k şekilde ayarla ve bu şekilde dene.Olmazsa servise gidecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pislikler varsa temizlemelisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cespa -- 11 Eylül 2016; 13:17:01 >
  • ekran krtı 45 derece oldu diye bilgisayar kapanmaz bi yanlışlık var.
    iş yerindeki bilgisayarım da gtx980ti 45-55 arası çalışıyor sürekli

bence sıkıntı psu da ekran kartın ve işlemcin güç çekince bi sorun olduğundan karşılayamıyor gibi
  • Mavicanavar M kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde düşünüyorum diğer arkadaşlar temizlikten kaynaklanıyor diyorlar ama yazdıklarımı okumamışlar sanırım servisden yeni geldi zaten bilgisayar servis sorun bulunmadığını belirtmiş kasa içi fotoğrafları atabilirim tertemiz ve sıcaklıklar da gayet düşük şuan GPU sıcaklığı 28 derece arkadaşlar işlemci ise 30 benim de aklıma PSU olayı geliyor ama ya ondan değilse diye tereddüt ediyorum ekran kartını deneyebileceğim başka bir bilgisayarım da yok maalesef
  • tamam temiz olsun kasada ben 5 senedir kasanın kapağını açmadım daha pislikten tozdan bi sıkıntı yaşamadım :)
    ana kartında o/b ekran kartı var, gtx960ı çıkartıp onunla deneyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavicanavar -- 12 Eylül 2016; 3:24:18 >
  • Peki hocam gtx 960 ile on board ekran kartı eşit güçleri mi çeker sizce psudan

• Beyler Allah rızası için ya Allahın adını verdim yardımcı olun şimdi de hiç bişey açmasam bile 10 dk sonra pc güç kesiliyor sonra yeniden başlıyor PSU yu bir başka pc ye taktım gerekli testleri yaptım hiç bir şekilde güç kesilmedi bana bi yol gösterin bi akıl verin sorun Ekran kartında mı yoksa PSU damı çok az param var akıllı harcamam lazım lütfen yardımcı olun acil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mari Lwyd -- 15 Eylül 2016; 21:02:13 >
  • Hdd lerin ikisini de çıkarıp test ettim sonuç aynıydı. Şimdi Ekran kartını çıkarıp on board ekran kartına bağladım ve test ettim. Herhangi bir testte yeniden başlatma durumu söz konusu olmadı? Ekran kartım bozulmuş mu?
  • Ekran kartını başka bir pc ile denemekten başka çarem kalmıyor. Tahminim ekran kartı ve psu ikiside sağlam ancak daha önceler bu sistemi kaldıran psu şu an kaldıramıyor ve kendini kapatarak korumaya alıyor.

• Cevaplara baktımda resmen dalga geçer gibi termal macun değitşri,temilze demişinin adam yeni toplamış ne ara pislenecek veya macun kuruyacak?
    Sorununa gelirsek büyük ihtimal güç kaynağında sorun var başka bir model ile dene düzelmez ise %50 anakart %30 işlemci %20 ramlerde sorun var ramleri teste sok ordan çıkar sonuçlar.
  • Hocam ramleri nasıl teste sokabilirim? Bu sorunla 1 - aydır mücadele ediyorum ve ramleri tek tek deneyerek denedim aynı sonuçları aldım yine kapanıyordu

• Aynı sorun bende de var. Konu kalabalığı olmasın buradan takip edeceğim, inşallah kısa sürede çözümünü buluruz.

Bu arada sorun %99 ramde değil ilk başta ben öyle düşünmüştüm ama ram testi yaptım sorun göstermedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saimertug -- 16 Eylül 2016; 14:01:34 >
  • Hocam ekran kartı ve psu marka model yazabilirmisiniz? Bence zamanla arızalandı PSU lar ve içlerinde sigortaları yandı artık ekran kartının istediği gücü veremiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Unfuckwittable

Hocam ekran kartı ve psu marka model yazabilirmisiniz? Bence zamanla arızalandı PSU lar ve içlerinde sigortaları yandı artık ekran kartının istediği gücü veremiyor

aynı psu'yu kullanıyorum o yüzden girdim konuya ama ben daha yeni aldım. Ekran kartı r7 370
  • saimertug kullanıcısına yanıt
    O zaman sorunlar PSU dan kaynaklanıyor az önce Vatan dan bi yetkili ile yüz yüze görüştüm VS serisinin iyi olmadığını CX serisini önerdiklerini söylediler. Sorunun kesinlikle Ekran kartından olmuycağını söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unfuckwittable

O zaman sorunlar PSU dan kaynaklanıyor az önce Vatan dan bi yetkili ile yüz yüze görüştüm VS serisinin iyi olmadığını CX serisini önerdiklerini söylediler. Sorunun kesinlikle Ekran kartından olmuycağını söylediler.

Senin diğer konuyu da biraz okudum az önce. Senin psu da sorun var dostum. Ben elektrik bağlantısı kötü prizde kullandığım için, en ufak akım artışında düşüşünde psu kapatıyormuş kendini. Elektrikler gidip geliyor gibi oluyordu. Akım korumalı bir priz aldım sorunsuz kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.