Şimdi Ara

[Çözüldü] Windows 8.1 Pro Güncellemeden sonra jack girişleri bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Windows 8.1 Pro yükledim bundan 1 hafta önce neyse bilgisayarın güncellemelerini yapmaya başladım fakat bu son güncellemeden sonra (hayli uzun bi güncellemeydi) jack girişi bozuldu. Laptop kullanıcısıyım model Lenovo B560.

Son çare sistemi geri yükleyeceğim fakat düzeltmenin bi yolu vardır muhakkak. Sorun hopörlerde değil kesinlikle çünkü farklı 3 ayrı cihaz denedim emin olmak için. Normal laptopun kendisinden ses geliyor ama jack girişleri tepkisiz.

İnternette aramadığım yer kalmadı, belki burda sorunu çözeriz ve benim gibi bu sorunu yaşayanlar için rehber olur.

Teşekkürler şimdiden.

ARKADAŞLAR PROBLEM ÇÖZÜLDÜ

Yöntem: laptopu kapattım fişten çektim ve bataryayı söktüm. Bu haldeyken herhangi bir güce bağlı değilken 5 kere güç tuşuna bastım. Sonra bataryayı takmadan güç kablosunu bağlayıp bilgisayarı açtım veee, wala! Canavar gibi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucx -- 23 Ekim 2014; 20:29:27 >

• İsletim sistemi jacklari nasil bozar?
    Guncellemeden sonra anakart cipset ve ses karti driverlarini guncellediniz mi.
    uretici firmanin sitesinden en guncel win8 driverlarini indirip kurun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradox08

İsletim sistemi jacklari nasil bozar?
    Guncellemeden sonra anakart cipset ve ses karti driverlarini guncellediniz mi.
    uretici firmanin sitesinden en guncel win8 driverlarini indirip kurun.

Tüm sürücüler güncel gözüküyor, sistem geri yüklemeyi denedim o da olmadı.

Gerçekten acayip bi durum.

Mesela jack'i takıyorum sağ altta "Bir Jack Takıldı" diyor başarıyla görüyor yani ama ses seda yok. Sanki boş bi kablo takmışım gibi.
  • O zaman aygit yoneticisinden ses suruculerini kaldir ve yeniden yukle, sorun buyuk ihtimal duzelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.