Şimdi Ara

[Çözüldü] Windows 10 1703 RedStone2 Etkinleştirme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben yeni bir bilgisayar topladım. Daha önceden kullandığım bilgisayarımdaki ssd'imde bulunan işletim sistemini kullanabilmek için sdd'yi değiştirmeden yeni bilgisayarıma taktım. Eski bilgisayarım UEFI olmadığı için yeni bilgisayarımda kullanmak üzere diskimi temizleyip yeni dosya sistemiyle UEFI olarak Windows 10 1703 kurdum. Fakat kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarımda kayıtlı hesabımla giriş yaptığımda windows etkinleştirmesi başarılı olmadı. Sorun giderici, ek hesap, vs birçok yol denedim fakat işin içinden çıkamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim iyi forumlar.

Not: Windows 10 Home kullanıyorum. Ve format atmadan önce hesabımda windows kayıtlıydı. Aktarma yaparım diye kaydetmiştim ve oturum hesap üzerinden açıktı.

Edit [Çözüm]:
    quote:

Arkadaşlar öncelikle sorunu çözdüm. Gidiş yolumu anlatayım. İhtiyacı olan denesin.

İlk önce Microsoft.com'u telefonla arayıp müşteri hizmetlerine bağlandım. Karşıdaki beyfendi bana;

"Başlat > Çalıştır " yolu üzerinden çalıştıra "slui 3" yazmamı söyledi. Yazdığımda karşıma ürün anahtarı giriş penceresi çıktı.
    Bu pencereye de ilk ürün anahtarım olan Windows 7'nin ürün anahtarımı girmemi söyledi.

Girdim fakat bu ürün anahtarıyla denediğimde de etkinleştirme olmadı. Kullandığım bilgisayarın ilk kurulumu sırasında ki oturum ile sonradan etkinleştirmek için bağladığım hesap aynı email hesabına aitti. Bende sonradan eklediğim hesabı engelledim(İlk kurulum yaptığım hesabı kullanıyorum, silmemin nedeni çakışma olabilir düşüncesiyleydi). Ardından kurulum hesabı üzerinden "Sorun Gider" butonuna tıkladım ve Windows etkinleştirildi yazdı.

Not: Müşteri hizmetleri temsilcisi bana ilk kullandığım bilgisayarda ki windows'un cihazla birlikte geldiği için oem olduğunu ve başka bir anakartta etkinleştirilerek kullanıldığında korsan olarak algılanabileceğini ve silinebileceğini söyledi. Risk sizin ister deneyin istemezseniz denemeyin fakat denerseniz bu riski kabul etmiş olursunuz ve windows anahtarınız iptal edilebilir dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hipotermi -- 12 Mayıs 2017; 16:29:7 >

• Microsoft hesabın ile şuraya girip cihazının gözüküp gözükmediğini kontrol edebilir misin?
    https://account.microsoft.com/devices

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 10 Mayıs 2017; 20:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Microsoft hesabın ile şuraya girip cihazının gözüküp gözükmediğini kontrol edebilir misin?
    https://account.microsoft.com/devices

Şuan ki kullandığım bilgisayarım görünüyor. Eski bilgisayarım da görünüyordu fakat diğer yolları denerken yanlışlıkla sildim ben onu.
  • Hipotermi kullanıcısına yanıt
    Etkinleştirme bölümünde şuan etkinleştirilmemiş gözüküyor değil mi?

En alttaki Sorun gider bölümünden etkinleştirme yapmaya çalıştın mı?
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Evet etkin görünmüyor. Sorun gider deyince de etkinleştirmiyor. Alttaki şekilde oluyor.

[Çözüldü] Windows 10 1703 RedStone2 Etkinleştirme Sorunu
  • Lisans oem ise başka bir bilgisayara aktaramazsın o lisansı. Yeni bir pc için yeni bir lisans alman gerekli. Anakart ve pc özelliklerine göre bilgisayarınızın bir id kimliği oluyor. Eğer önceden aktifleşmiş bir lisans bu kimlikle örtüşmezse etkinleştirme yapılamaz. Bir tane lisans alayım 2-3 pcde kullanayım durumu yok malesef.
  • Ama o lisans daha Windows 7 zamanından beri bende ve başka bir bilgisayarda kullandıktan sonra laptopumda kullandım. Şimdi yeni topladığım bilgisayarıma aktardıktan sonra sıkıntı yaşadım. Şimdiye kadar bir problem yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar öncelikle sorunu çözdüm. Gidiş yolumu anlatayım. İhtiyacı olan denesin.

İlk önce Microsoft.com'u telefonla arayıp müşteri hizmetlerine bağlandım. Karşıdaki beyfendi bana;

"Başlat > Çalıştır " yolu üzerinden çalıştıra "slui 3" yazmamı söyledi. Yazdığımda karşıma ürün anahtarı giriş penceresi çıktı.
    Bu pencereye de ilk ürün anahtarım olan Windows 7'nin ürün anahtarımı girmemi söyledi.

Girdim fakat bu ürün anahtarıyla denediğimde de etkinleştirme olmadı. Kullandığım bilgisayarın ilk kurulumu sırasında ki oturum ile sonradan etkinleştirmek için bağladığım hesap aynı email hesabına aitti. Bende sonradan eklediğim hesabı engelledim(İlk kurulum yaptığım hesabı kullanıyorum, silmemin nedeni çakışma olabilir düşüncesiyleydi). Ardından kurulum hesabı üzerinden "Sorun Gider" butonuna tıkladım ve Windows etkinleştirildi yazdı.

Not: Müşteri hizmetleri temsilcisi bana ilk kullandığım bilgisayarda ki windows'un cihazla birlikte geldiği için oem olduğunu ve başka bir anakartta etkinleştirilerek kullanıldığında korsan olarak algılanabileceğini ve silinebileceğini söyledi. Risk sizin ister deneyin istemezseniz denemeyin fakat denerseniz bu riski kabul etmiş olursunuz ve windows anahtarınız iptal edilebilir dedi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.