Şimdi Ara

[Çözüldü] Ryzen 5 3600 ve 5700 XT sürekli donuyor Düşük performans (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
6.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ramleri oc yapın demedim.. Önce sistemi stabil hale getirmek gerekli.

Xmp açın stock ayarlarda kalsın msi gameboost kapatın dedim.

2. Ve 4. Slotlara ramleri takıp 16gb yapın oyunda 8gb yetersiz.

Genel sorununuz hallolmuş gözüküyor.

Bilgisayarınızı öğrendikçe oc denersiniz.

Konuşanlar olmuş bilgisiz onlara itafen intel olsun amd olsun ıbm olsun anakart bios güncelledikten sonra sağlıklı çalışması için cmos clear yapılır marka bağımsız model bağımsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 15 Aralık 2019; 18:26:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. nesil ryzen işlemcilerin tam performansını verebilmesi için ramların en az 3000 mhz ve üzerinde olması gerekir, o da yetmez ramlar ilk çalıştığında 3000 mhz de çalışmayacağı için bios dan overclock yapılması gerekir. DİKKAT= ramleri yukseltmeden önce anakartınızın 3000 mhz ve üstünü desteklediğinden emin olun yoksa bios bozulması, sistem açılmaması gibi nedenlerle karşılaşabilirsiniz, anakartta ayarı varsa otomatik yukseltin kendiniz ayarlamayın.

biosun güncel olması da önemlidir, basit bir sistem gibi görünen bios bir çok sisteme bağlıdır ve güncel bir bios yuklu olması gerekir. anakartın sitesinden güncel bios gözükür. DİKKAT= bios yukleme sırasında elektrik kesintisi vs. yaşanırsa pc açılmayabilir
  • Yav sizi sırayla mı yolluyorlar?

Damlamışlar yine hemen Ryzen olduğundandır diye yine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aniden donma veya çökme oluyorsa Cpu değişimi yapın. Benim Rx 2600X de ansızın kilitlenme sorunu vardı. Yada blue screen hatası. Servise gönderdim Cpu bozuk çıktı. Amd bozuk olduğunu onayladı ve yenisini gönderdi.

• [Çözüldü] Ryzen 5 3600 ve 5700 XT sürekli donuyor Düşük performans

Sorun çözüldü dediğim gün 1 saat filan oyun oynadım bir sorun yaşamamıştım. Bu gün denedim oyundayken yine çökme oldu.
    Lole girdim anlık donmalar, bir kaç saniye düşük fps. ardından tekrar normale dönüyor.

En azından pc kapanmıyor. Ama sorunu hala tespit edemediğim için canım sıkkın

• Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    Pubg de crash sorunu var. Oyunu komple kaldır yeniden kur.

Ekran kartı sürücüsüyle alakalı gibi duruyor lol de ki durum.

Son sürücüyü kurup freesync kapatıp denermisin bak kurarken soruyor fabrika ayarlarına döndürerek kurma var onu yap.

Birde şu programı java vs hariç vcredist ler ve Directx olacak şekilde kur.

https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/
  • Adam yardım konusu açmış adama hiçbir şekilde yardımları dokunmayan fanboylar hemen damlamış yok amd ryzen aldın böyle oldu intel alsaydın böyle olacaktı tarzında.Umarım aradığın çözümü bulursun kardeş.Bu arada fanboylar azalarak bitmeniz dileği ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 16 Aralık 2019; 21:19:55 >
  • Bellekleri anakartın destek sayfasından mı kontrol edip aldınız? Eğer almış olduğunuz bellekler anakartın destek sayfasında yoksa veya farklı kitlerse bundan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

• Kimse AMD deki sorun yaşayan İntel-Nvidia da vardır demesin, kimse biosa girmeyi bilmeyen bios güncellemeyen, güncel biosdan eski bisoa döenemyen, format atamayan , oc ,voltaj,stabiliteden anlamayan ,ram ocundan anlamyan adamlara AMD önermeyin. AMD sistemler tak çalıştır sistemler değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araştırann

3. nesil ryzen işlemcilerin tam performansını verebilmesi için ramların en az 3000 mhz ve üzerinde olması gerekir, o da yetmez ramlar ilk çalıştığında 3000 mhz de çalışmayacağı için bios dan overclock yapılması gerekir. DİKKAT= ramleri yukseltmeden önce anakartınızın 3000 mhz ve üstünü desteklediğinden emin olun yoksa bios bozulması, sistem açılmaması gibi nedenlerle karşılaşabilirsiniz, anakartta ayarı varsa otomatik yukseltin kendiniz ayarlamayın.

biosun güncel olması da önemlidir, basit bir sistem gibi görünen bios bir çok sisteme bağlıdır ve güncel bir bios yuklu olması gerekir. anakartın sitesinden güncel bios gözükür. DİKKAT= bios yukleme sırasında elektrik kesintisi vs. yaşanırsa pc açılmayabilir
    Bu nedir yav o gerekir bu gerekir
    İntel işlemciyi taktığımda hiçbir şey gerekmiyor amdde o gerekir şu gerekir. Tamam ayar yapmayı biliyoruz ama amd fabrikasında çalışıyoruz sanki. Almayın.

• Madnessisme M kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun GEREKİR DEĞİL iyi olur demesi lazımdı arkadaşın. Bu gerekir denilenlerin yapılmaması konu sahibinin sorunlarına sebep olmaz. Sadece fırsat arayanlara malzeme verir...
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    corsair ramlerin bir versiyon olayı var. elindeki ramlerin versiyonu ne ? kutusunda yazması lazım versiyonu doğru mu ? listedeki versiyon mu ? versiyon numaralarına ulaşamassan typhoon burner programı ile ram chipsetine bakıp kıyaslayabilirsin.http://www.softnology.biz/files/thphn160.zip

ramlerinden birinde sıkıntı olması ihtimaline istinaden yazıyorum. ramleri ilk slota takarak tek tek deniyebilirsin. önce 8 gb tek ramle kullan sonra 8 gb diğer ramle... tek tek deniyip sonucu bildirebilirsin.

bunu denedikten sonra biostan a-xmp yi açmadan bir deneyebilirsin. sorun çözülüyor mu ? deneyebileceğin şeylerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Kurulan 10 tane amd sistemden en a 7 tanesi sorunludur bunun birçok örneği forumda mevcuttur forumdaki örneklerini geçtim 2 tane 3900x sistem kurdum yaşadıklarımı bir ben birde Allah bilir o kadar diyim
    Şahıs neredeyse her mesajında Amd'ye sallamış.
    https://forum.donanimhaber.com/amd-rx-5700-ve-rx-5700xt-ekran-karti-ana-konu--139112697-166#141222703
    https://forum.donanimhaber.com/bu-intel-amd-olayi-benchmarklar-oyunlar-artik-sacma-bir-hal-aldi--141148571-7#141179195
    https://forum.donanimhaber.com/amd-rx-5700-ve-rx-5700xt-ekran-karti-ana-konu--139112697-166#141222529

Ben size notumu düşeyim "ikinci elde görürsen alışveriş yapma" diye. Blok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Aralık 2019; 0:56:6 >

• Ahsuahaha lütfen not düş ve sakın benden alışveriş yapmma ben amd ye sallamıyorum olanı anlatıyorum neyse çok büyük zarar verdin bana lütfen alışveriş yap hahahaha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KOnuyu okudum ancak cpu sıcaklığına bakılmamış normal bir şekilde işlemciyi taktın mı? Termal macun sürüp fanının iyi oturduğuna emin misin? Msi web sitesine baktım ramler uyumlu ancak versiyonları var 4.21 ve 5.32 versiyonları ramlerin versiyonuna bak bunu da kontrol et. Tüm sisteme tekrar bak mutlaka eksik yaptığın bir şey vardır yoksa eğer parçalardan birisinde ciddi bir sorun var aldığın yerle görüşmeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Ahsuahaha lütfen not düş ve sakın benden alışveriş yapmma ben amd ye sallamıyorum olanı anlatıyorum neyse çok büyük zarar verdin bana lütfen alışveriş yap hahahaha
    Bence sende sabırsızlık var , kasaya da takamadın soğutucuyu bir türlü bende canavar gibi şuan
  • %90 ekran kartından ötürü

RDNA early access oyun gibi şu an çok sorunları var driver bazlı

Display Driver Uninstaller ile sil her şeyi ekran kartına dair

Radeon driverlarında 19.9.2 olan versionu indir ve grafik ayarlarında hiçbir şey değiştirme/wattmanı elleme.

MSI afterburner tarzı ekran kartı monitoring yapan ya da o tarz programlar varsa arkaplanda çalışmasın.

Biostan PCI Express teknolojisini GEN 3 olarak ayarlaman gerekiyor. Eğer bu seçeneği bulamıyorsan biosun güncel olmayabilir ya da yanlış yere bakıyorsundur.

Aynı ekran kartı olmasa da ben de 5700 kullanıyorum, çok sıkıntısı var malesef bilsem almazdım. Şahsen Ryzendeki şahlanmaya güvenip araştırmadan herhalde ekran kartlarında da gelişmişlerdir diye aldım fakat gerçekten software bazlı çok geriler, çok sorun var. En az 4 5 ay daha böyle stabil olmayacağından eminim ama performans olarak yine iyi.

Redditte bulduklarımı atayım buraya belki faydalanan olur.
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cf111o/fixes_propably_a_lot_of_issues_with_rx_5700_rx/
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d9ef3c/anybody_still_experiencing_issues_with_5700_xt/

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.