Şimdi Ara

(ÇÖZÜLDÜ) - Önemli !! cmd.exe Uygulama hatasi 0xc0000142 Hatasi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
66.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar.. Başimda bi beladir ki ne yapsam nasil çözsem bilemiyorum.. Son 2 gündür Bilgisayarimda bu hatayi aliyorum.. Bilgisayari kapatirken veya Yeniden başlat yaptiğimda gerçekleşen bir şey.. Normalde bi sorun yok ama ne zaman Yeniden başlat diyorum veya Bilgisayari kapat diyorum bu uyari penceresi çikiyor ve Ancak Tamam'a basinca Bilgisayar kapaniyor veya yeniden başlatiyorsam yeniden başliyor..

Foto ekledim ama ne olur ne olmaz diye yazinin Aynisinida yazayim..

''cmd.exe - Uygulama Hatasi

Uygulama düzgün olarak başlatilamadi (0xc0000142). Uygulamayi sonlandirmak için Tamam düğmesini tiklayin ''

Bu uyari hata yada her ne ne ise daha önceden yoktu arkadaşlar son 2 gündür mevcut.. Virüs taramasi yaptim hiç bişiy çikmadi Zaten son 1 2 haftadir irili ufakli hiç bişiy de yüklemedim Pc'e.. Bu hatayi nasil çözerim Lütfen yardimci olun bana çk can sıkıcı olmaya başladi...

ÇÖZÜM..... 15.12.2014.......

Arkadaşlar sorunu Tam anlamiyla çözdüm ve Ayrintili şekilde anlatiyorum..

Evet şuan sorun Nvidia Experience gibi görünse de Ana sorun Microsoft'un Ay'in 9'nda ve 11'inde yaptiği güncellemelerden Kaynaklaniyor.. Yapilan güncellemelerin içeriğine baktiğimda biri Windows 7'nin ileriye dönük uyumluluguyla alakali birde Genel bi 2014-2015 yillarini kapsayan galiba Saat düzenlenmesi.. Bunlar nedense Nvidia Experience ile çakişip programin arka planda Windows başlangicinda Açilmasina, yüklenmesine ve Windows'u kapatmak istediğimizde de kapanmasina engel oluyodu ve böylelikle Cmd.exe 0xc0000142 Uygulama hatasi aliyoduk..

Öncelikle Bu ay yapilan tüm güncellemeleri kaldirdim iyice bi PC'i temizledim ve baktim Hala ayni sorun var.. Experience ve Nvidia ekran karti driverlerinide güncelledim ve Tekrar Tüm Güncellemeleri geri yükledim.. Bu yaptiğim tüm işlemlerin arasinda PC'i ASC ve Ccleaner tarzi programlarla sürekli temizledim ki Registry dosyalari düzgün yüklensin kir pas sorun kalmasin ufak dosya parçalari falan...

Nvidia'i da Experience'ide Windows'un tüm güncellemelerini yükledim.. Bi müddet hiç bi sorun yoktu sonra yine sorun çikti.. Bu sefer ASC programlarinin içinde Başlangiç programlarini durdurma programi vardi ordan Experience'nin Windows başlangicinda açilmasini durdurdum Programi Silmedim.. ! Şuan Tamamiyle sorunsuz şekilde kullaniyorum... Sıfır sorun şuan..

Dediğim gibi Asil sorun Ana sorun Microsoft'un bu ay yaptiği 1-2 tane güncelleme arkadaşlar.. Bu nedense Experience ile çakişiyor ve sorun veriyor-Du... Artik sorun falan kalmadi.. Mis gibi herşey saat gibi çalişiyor.. Microsoft ilerleyen günlerde bi Güncellleme daha KESİN yayinlayacaktir onu takip edin onuda yükleyin.. Sonra açin Experience'nin windows başlangicindaki açilmasini yine Aktif edin deneyin baktiğiniz yine ayni sorun microsoft onu Güncelleme ile Yamayana kadar kontrol edin.. Bence Experience'i Tamamen hiç bi zaman silmeyin, Oyunlarda sorun verebilir..

Bahsini ettiğim Microsoft güncellemeride Bunlar..
    1-) x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3013410)
    2-) x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB2952664)

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.. Umarim bi daha Hiç sorun yaşamayiz.. Pazar günüm zehir oldu valla bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 15 Aralık 2014; 16:46:02 >

• bu konuda videolu anlatım var uyguladınız mı daha evvel?

http://www.youtube.com/watch?v=s7z9PEWN4K4
  • awallabilla kullanıcısına yanıt
    Evet o videoyuda denedim ama sorun hala devam ediyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar lütfen yardimci olun çözelim şu problemi yaa ne yaptiysam çözülmedi.. Adim gibi eminim çok basit bi çözümü var ama bulamadim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar lütfen yardimci olun çözelim şu problemi yaa ne yaptiysam çözülmedi.. Adim gibi eminim çok basit bi çözümü var ama bulamadim..

cmd açılıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

quote:

Arkadaşlar lütfen yardimci olun çözelim şu problemi yaa ne yaptiysam çözülmedi.. Adim gibi eminim çok basit bi çözümü var ama bulamadim..

cmd açılıyormu?

Açiliyor ama şöyle anlatayim.. Çaliştir'a cmd yazip Enter'ladiğimda açiliyor.. Bu çaliştiğini kesin gösterir mi ? bu komutlar hakkinda pek bilgim yok çünkü.. Cmd yazdim siyah ekran açildi..
  • arkadaşlar ben sorunun kayağını buldum nvidia experience silsin kesin çözüm
  • 2 gündür var bu sorun bende çözemedim gitti.Windows kaynaklı olma ihtimali yüksek çünkü hiçbir yerde çözümü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agcan99

arkadaşlar ben sorunun kayağını buldum nvidia experience silsin kesin çözüm

Dostum Ciddi misin??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Dostum Ciddi misin??

bugün itibariyle ben de yaşamaya başladım. konuyu takipteyim.
  • quote:

Şahsen ben sildim ve sorunum şuan çözüldü.

• ÇÖZÜM.....

Arkadaşlar sorunu Tam anlamiyla çözdüm ve Ayrintili şekilde anlatiyorum..

Evet şuan sorun Nvidia Experience gibi görünse de Ana sorun Microsoft'un Ay'in 9'nda ve 11'inde yaptiği güncellemelerden Kaynaklaniyor.. Yapilan güncellemelerin içeriğine baktiğimda biri Windows 7'nin ileriye dönük uyumluluguyla alakali birde Genel bi 2014-2015 yillarini kapsayan galiba Saat düzenlenmesi.. Bunlar nedense Nvidia Experience ile çakişip programin arka planda Windows başlangicinda Açilmasina, yüklenmesine ve Windows'u kapatmak istediğimizde de kapanmasina engel oluyodu ve böylelikle Cmd.exe 0xc0000142 Uygulama hatasi aliyoduk..

Öncelikle Bu ay yapilan tüm güncellemeleri kaldirdim iyice bi PC'i temizledim ve baktim Hala ayni sorun var.. Experience ve Nvidia ekran karti driverlerinide güncelledim ve Tekrar Tüm Güncellemeleri geri yükledim.. Bu yaptiğim tüm işlemlerin arasinda PC'i ASC ve Ccleaner tarzi programlarla sürekli temizledim ki Registry dosyalari düzgün yüklensin kir pas sorun kalmasin ufak dosya parçalari falan...

Nvidia'i da Experience'ide Windows'un tüm güncellemelerini yükledim.. Bi müddet hiç bi sorun yoktu sonra yine sorun çikti.. Bu sefer ASC programlarinin içinde Başlangiç programlarini durdurma programi vardi ordan Experience'nin Windows başlangicinda açilmasini durdurdum Programi Silmedim.. ! Şuan Tamamiyle sorunsuz şekilde kullaniyorum... Sıfır sorun şuan..

Dediğim gibi Asil sorun Ana sorun Microsoft'un bu ay yaptiği 1-2 tane güncelleme arkadaşlar.. Bu nedense Experience ile çakişiyor ve sorun veriyor-Du... Artik sorun falan kalmadi.. Mis gibi herşey saat gibi çalişiyor.. Microsoft ilerleyen günlerde bi Güncellleme daha KESİN yayinlayacaktir onu takip edin onuda yükleyin.. Sonra açin Experience'nin windows başlangicindaki açilmasini yine Aktif edin deneyin baktiğiniz yine ayni sorun microsoft onu Güncelleme ile Yamayana kadar kontrol edin.. Bence Experience'i Tamamen hiç bi zaman silmeyin, Oyunlarda sorun verebilir..

Bahsini ettiğim Microsoft güncellemeride Bunlar..
    1-) x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3013410)
    2-) x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB2952664)

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.. Umarim bi daha Hiç sorun yaşamayiz.. Pazar günüm zehir oldu valla bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 15 Aralık 2014; 16:10:57 >

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Ben bu güncelleştirmeleri yüklemiş olmamama rağmen bende bu sorun çıktı ve dün arkadaşın dediği nvidia experience silince düzeliyor lafına uydum sildim düzeldi.Bence sorun nvidia experience direk kendisinden kaynaklanıyor çözüm buldukları zaman geri yükleriz.
  • Rasty kullanıcısına yanıt
    Kodlarini verdiğim güncellemeler Experience ile çakişiyodu ilginç şekilde.. Experienceyi silsemde sorun devam ediyodu bi müddet sonra..

Benim yaşadiğim problemler güncelleme ile gelmişti ama şuan sorun kalmadi, Herşey yine eskisi gibi yüklü bende.. Bazi arkadaşlarda demek ki Experience, Benim gibilerde güncelleme ile sorun yaşamaya başladi.. Çünkü bi çok kişide Güncelleme yaptiktan sonra sorunlar başladi.. Hem bu forumda hemde başka forumlarda microsoft güncellemesi yapanlar çekti sıkıntıyı.. Benim Pc'de Experience kendini hiç güncellemedi çünkü güncellese diyeceğim ki Experience kendini güncelledi sorunlu güncelledi ondan oldu.. Ama bende öyle olmadi microsoft güncellemesi sorunluydu..

Her neyse ki Sorun çözüldü bi çok kişide.. Umarim kimse bi daha bu tür problemler yaşamaz.. Şahsen Tüm pazar günüm bu sorunu çözmekle geçti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 15 Aralık 2014; 18:02:10 >

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Ben microsoft güncellenmelerini kolay kolay yapmıyorum ama ilginçtir ki birdenbire bu hata ortaya çıktı.Bende böyle ufak bir hata çıktı mı kafaya takarım acaba ne oldu diye sonra arkadaşın yazdığını okudum ve silip pc reset atınca baktım düzeldi. Umarım buna bir çözüm bulurlar ve kimse bir daha böyle problem yaşamaz
  • Ben de dün farkettim bu sorunu. Malware virüs taraması vs yaptım ama çözülmemişti. Nvidia experience'ı silince bende de düzeldi.
  • Beş gündür aynı hatayı alıyordum,burda yazılanlar gibi experience i sildim.şuan bir problem gözükmüyor
    Konuyu takipteyim,teşekkürler...
  • Nvidia experience sildim hayla aybi sorun var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.