Şimdi Ara

-- ÇÖZÜLDÜ--Kilitlenme sorunu.Herşey normalken oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistemi nisan ayında sıfır olarak alıp kendim montajını yaptım bu konuda tecrübeliyim.

Gigabyte b450m s2h
    Sapphire Rx580 nitro+
    Ryzen 5 2600
    Corsair 8x2 16gb 3000mhz
    CoolerMaster Elite v3 600w
    120ssd + Hdd

Sistem bu şekilde.Son 1 haftadır günde 1 defa mutlaka oyunun ortasında ki hangi oyun olduğu farketmiyor kulaklıkdan cızırtı sesi verip Pc kitleniyor.Önce ekran kapanıyor ardından klavye mouse ışığı sönüyor fakat kasa fanları işlemci fanı vs çalışmaya devam ediyor.Reset atıp tekrar açınca bazen açar açmaz tekrar ediyor eğer tekrar etmezse bir daha gün boyu aynı sorun yaşanmıyor.Bazen 7 8 saat oyun sonunda bu olurken bazen 10.dakikada oluyor.

OCCT ile tüm parçalara ayrı ayrı test

Prime95 Stress testi

Aida64 Stress testi

hepsini defalarca yaptım en ufak sorun yok test yaparken ısılar tamamen normal ilk topladığım günki gibi.İşlemci ortalama 70 75 arasında(Mastergel pro+Stok fan O.c yok) Ekran kartı 65 70 arasında geziyor.Bios en güncel versiyon.Ayarları default sadece ram profili auto'da 3000mhz'de çalışması için.

Sorun ne bulamıyorum.Aklına bir şey gelen ne olabileceği hakkında fikri olan varsa yardımınızı rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 27 Ekim 2020; 3:15:25 >

• Merhaba,
    Ses gelme ve kitlenme sorunu genelde donanım kaynaklı oluyor.
    Bazen windows güncelleme sonrası hatalı sürücü yüklemesi kaynaklı olduğu da yazılmıştır. Genelde SATA sürücüleri.
    "olay görüntüleyecisi" açarak kapanmadan önceki kayıtlara bakmanızda fayda var.
    Kayıtlardaki hataları aratırsanız daha hızlı çözüme ulaşırsınız.
  • Sistemsel bir sorun gibi duruyor, mümkünse format atıp tekrar deneyin.
  • Sorun çözüldü.Olaki bu konuya bir çözüm arayan arkadaş uğrarsa sorun ramlerin normalde 3000mhz olmasına rağmen xmp profili açıkken otomatik olarak 3000mhz'de çalışmasından kaynaklı sanırım anakart ram desteği tarzı bir uyuşmazsızlıkdan veya voltajdan kaynaklanıyor.Ramleri el ile 3000 veyahut 3200 mhz'de ayarladığım zaman en ufak sorun yaşamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.