Şimdi Ara

[Çözüldü]Gtx 1070 darboğaz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 29
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • togi1975 (10 mesaj) Grasyas01 (10 mesaj) ilyasturksas (7 mesaj) zibartan (4 mesaj) No Way Out (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (10 mesaj) Tablet (4 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> [Çözüldü]Gtx 1070 darboğaz sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11722 Mesaj
    AMD A10-7850K ve GTX 1070 konfigürasyonu ?

Süper ne diyelim ?

(Bu seviyedeki bir kart için 39 FPS'nin iyi olarak baz alınması da ayrı bir detay. Bundan dolayı konu içeriği malum.)
    |
    |
  • Binbaşı
    1109 Mesaj

Çok az da olsa darboğaz yaşarsın, 4.5 ghz ve üstü overclock yapsan dahi..
    O cpunun hakkı GTX 1060 veya RX 480 dir. Darboğaz ilede yaşarım diyorsanız alın..En fazla 10-15 fps düşüşler yaşarsınız..
    |
    |
    pyrotoxin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1779 Mesaj
    Onları dinleyen var mı diye düşünüyordum bende bayağıdır.
    Geçmiş olsun dostum. Scale olayı olan oyunlarda çözünürlüğü arttırıp çözmeye çalış diyeceğim ama işlemci cidden sıkıntı çıkarır o zamanda da.
    |
    |
  • Yarbay
    3376 Mesaj
    sanırım işlemci altta biraz anırıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    625 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Grasyas01

heaven ve ac syndicate sonuçları bu oyunda sıkıntı yok oynanıyor gayet rahat 39 altına inmiyor...

edit.Vsync bir işe yaramadı,grafikleri lowa çektim fakat 5 fps falan bir artış oldu
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seceka_ -- 7 Haziran 2020; 21:21:34 >

• Yarbay
    2366 Mesaj
    Gerçekten üzüldüm ya, şu insanlar hala piyasada iş yapıyorlar bi de...
    |
    |
  • Binbaşı
    1109 Mesaj

Kullandığım tecrübeme dayanarak söylüyorum.
    Kule tipi derken Eyfel Kulesini dikmekten bahsetmiyorum , ben Hyper Evo 212 ile kullanılyorum..ne eğildiğini ne de, İşkence testinde 60 C yi geçtiğini gördüm..
    Skylake i5 6600k en az 4.4 ghz oc ile gtx 1080 'e darboğaz yapmaz..Ha bunu iddia ediyorsanız, birden çok örnek ile ve genelleme yaparak sonuca varmak daha uygun olacak..
    Benim görüşüm böyledir..Sağlama yapmaya çalışmıyorum, matematiksel bir analizin sonucu değil, gözlemlerim..
    |
    |
    ilyasturksas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1109 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=f9cVxka2fns

Soldaki i5 6600k , 4.6 ghz oc yapılmış.. 4.5 ilede 1-2 fps düşük alırsın sadece..

Yani aşağı yukarı aynı sonuçları veriyorlar..
    |
    |
  • Binbaşı
    1109 Mesaj

https://www.webdenal.com/cooler-master-cm-hyper-212x-intel-2011-1366-1156-1155-775-amd-fm1-am-serisi-uyum_863090.html?gclid=CO-f1ubZ_M4CFZQK0wodLOgD6g
    158 tl den başlıyor
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/intel-skylake-core-i5-6600k-3-5-ghz-6-mb-lga-1151-islemci.html
    829 TL işlemci

987 tl ye geliyor, kaldıkı bu işlemciyi 4.9 'a bile oc edenler var, eğer iyi bir chipe denk gelirsen, sence bu kumar oynanmaz mı? en azından 120 tl ucuza aynı performans fazlası da olabilir..
    Bu arada H110 tipi bir anakart alabilirsin ama 1100 tl işlemci alıp 200 tl lik çok ucuz voltaj korumasız bir anakarta teslim etmeyi düşünüyorsan o da senin görüşün..

1100 tl , stok soğutucu ile o işlemci hiçbir zaman yükte 60 c de kalmaz, i7 6700 de olsa :-)

Sonuçta Z170 + i5 6600k konfigürasyonu / iyi bir anakart + uygun bir soğutucu (stock değil) + 6700 konfigürasyonundan daha ucuz, iyi ve ucu açık bir sistem olabilir..

Bu benim görüşüm tabiki.. Ben MSI Z 170 Pc mate ile kullanıyorum..zamanında para iadesi ile anakartı 300 tl civarında almıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 7 Eylül 2016; 10:25:30 >
    |
    |

• Binbaşı
    1109 Mesaj

Linkler kontrol etmeyi denesene :-)
    Sana onun için ekledim..
    Evet chip şans işi, yurtdışında chip lottery diye bir tabir var , 4.9 ghz ye çıkaran insanlar var bu beğenmediğin i5 6600k yı :-)
    Bu arada yukarıda videosunu eklediğim i7 6700 tabiki turbo boost ile çalışıyor :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 7 Eylül 2016; 10:29:30 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1109 Mesaj
    Ben grafik render yapmıyorum, işlemcimi oyun amaçlı aldım, grafik render yapacak olsam i7 6700 yerine 130 tl fazla verir , i7 6700k alırdım, konuyu dağıtmayalım..oyunlardan konu açılmıştı :-)
    Bu işlemci 4.6 ile i7 6700 ü yakalıyor ve hatta az da olsa geçiyor..(oyunlarda) .. benim işlemcim hava soğutma ile 4.6 yakalıyor ve işkence testinde 60 C yi geçmiyor..Daha iyi bir anakartım var..Kasam daha serin..
    Sence kendime ne kazık atmış olabilirim..Ha ileride biraz daha masraf yapar su soğutma alır , 4.9 yapmaya çalışıp, i7 6700'e çok daha yukarlardan da bakabilirim , senin performans artışı sağlama gibi bir şansın var mı, çarpan kilitsiz bir işlemci ile..

Bunlar benim görüşlerim istersen konuyu daha fazla uzatmayalım, seni rahatlatacak ise ben kendime kazık atmışım diyeyim bu kadar bilgiden sonra..

Not: ha bu arada fiyatları bulmak için kendimi hiç zorlamadım , teknofiyat.com, ha zorlasam belki daha ucuza da bulabilirdim.. Onun için gönlünü rahat tut..

Kal sağlıcak ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 7 Eylül 2016; 10:53:53 >

• Yarbay
    2102 Mesaj

8320 kullanıyorum istersen 5 ghz yap yetmez.8350 stok halde turbo core ile 4.4'e çıkıyor zaten.Dediğim gibi gtx770 ile kullanımda dahi 4690k ile bariz fark oluyor.290x ile aldığınız fpsleri İntele karşılaştırsanız özellikle min fpsde bariz fark olacak.Kaldıki 1060 gtx 980'den güçlü kart fx işlemci besleyemez oyunlar fxleri tam kapasite kullanmıyor maalesef.Ayrıca ben 8320 yi 4.8 lerde kullanıyordum saat hızı arttıkça akıcılıkta artıyor gtx770 ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 7 Eylül 2016; 11:13:08 >
    |
    |
    togi1975 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1109 Mesaj

Arkadaşım,

Daha fazla uzatmayalım, sen i7 6700 kullanıyor musun?
    Ben i5 6600k kullanıyorum ve memnunum, sen al kullanmaya başla, gerçek tecrübelerin ile burada yazışalım..hatta tartışalım..
    Sürekli bana demogoji yapıp konuyu yok şöyle yapsaydım, şu kişi şunu yapardıya getirme..Ben oc çılgını falan değilim, laflarına dikkat et..Konuyu da dağıtmıyorum, yazdığın konuyu cevaplamaya çalışıyorum, konuyu dağıtan kendinsin - önce oyundan girdik senin sayende render falan tarışmaya başladık..

Son kez yazıyorum, sen ile daha fazla senin hayallerini ve benim gerçeklerimi tartışmaya niyetim yok

Benimde fikrim budur.
    |
    |
  • Yarbay
    2102 Mesaj

İş sol üst köşedeki gpu yüzdesi değil hocam.Fx işlemcilerde min fps intele göre çok düşük intel 2. Nesil ve üstü i5 i7ler daha akıcı oynatıyor.Özellikle gta5 gibi oyunlarda bariz fark var.Kaldıki fx işlemci kesinlikle 1060 rx480 gibi kartların hakkını veremez
    |
    |
    togi1975 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1106 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    edit:6700k işlemciye terfi ettim herhangi bir problem kalmadı artık.

merhaba arkadaşlar işlemcim Amd A10-7850k ,evga 1070 ftw aldım fakat ciddi performans sorunları yaşıyorum.Neden böyle bir salaklık yaptın diye sorarsanız buradaki elemanları dinleyip bir hata yaptım.https://www.youtube.com/watch?v=yzRpqiVlsPM

görüldüğü gibi şehir içerisinde 30 fps altına iniyor fakat şehir dışında 40-50 kare arası bir sıkıntı olmuyor.İnsanlar 2k ile 60 fps alıırken benim 1080p de 30 fps alamamam üzücü,Anakartım 4 ghz üstü oc desteklemiyor bu yüzden amd overdrive ile 4.0 ghzye çektim işlemciyi fakat herhangi bir değişim olmadı.İşlemci değiştirme konusu ise şimdilik hayal, daha kartın borcu bitmedi :) sağda solda görüyorum darboğaz işi hikaye falan diye bahsediliyor işte size gerçek bir örnek!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasyas01 -- 19 Ağustos 2016; 16:14:53 >

|
    |

• Yüzbaşı
    758 Mesaj
    Senin sıkıntın oyunda amd ekran kartının kullanılması olabilir. Yani 1070 yerine işlemci içindeki ekran kartının aktif olması. Buna dikkat ettin mi?
  • Yarbay
    4790 Mesaj
    youtube videosundaki elemanların foyası meydana çıkalı çok oldu. adamlar bütün ayarları açtık deyip, bütün ayarları açmadan ekran kartı test ediyorlar. 15-20 fps fazla çıkıyor tr dist. tatmin oluyor.

bu işlemci gerçekten de biraz hafif kalmış ve darboğaz yapabilir ama siz yine de driver'ın ve oyunun son sürüm olduğundan emin olun. bir de gra. ayarlarından işlemciye yük bindirebilecek şeyleri kapatın.
    |
    |
  • Yarbay
    4790 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Senin sıkıntın oyunda amd ekran kartının kullanılması olabilir. Yani 1070 yerine işlemci içindeki ekran kartının aktif olması. Buna dikkat ettin mi?

yok artık o kadar da değil.

sol üstte gpu clock 1848 mhz diyor. amd 7850'nin gpu'su bu saat hızına çıkabiliyorsa arkadaş oc'de dünya rekoru kırmış ama farkında değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 11 Ağustos 2016; 15:37:08 >
  • Yüzbaşı
    758 Mesaj

Evet resmin o kısmını görmemişim. Bu durumda yapılacak tek şey ayarları düşürerek fps'yi arttırmak. Low, en fazla medium ayarlar ile oynayacak.
    |
    |
    MacGyver. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1106 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    cevaplar için sağ olun arkadaşlar msi afterburneri açtım cpu kullanımını göstermek için
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.