Şimdi Ara

[Çözüldü]Gtx 1070 darboğaz sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O cpu 1060 ve rx480de kaldıramaz sorunsuz besleyeceği gtx770-960-r9280x gibi kartlar gtx770 ile kullanımda bile 4690k ile bariz fark oluyor.İşlemci anakartı satıp ikinci elden 3770 felan alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkke kullanıcısına yanıt
    8350 de iyi oc olabilen bir işlemci, 4.5 ghz ye çok rahat çıkıyor.. Ben fx 8320 yi 4.4 ghz de , r9 290x ile darbogaz olmadan kullanmıştım.
    OC yapar ise 4.5 ghz ye , 1060 ve 480 ile problem olmayacağını düşünüyorum..
    Stok hızlarda dediğiniz gibi problem yaşanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: togi1975

Ben grafik render yapmıyorum, işlemcimi oyun amaçlı aldım, grafik render yapacak olsam i7 6700 yerine 130 tl fazla verir , i7 6700k alırdım, konuyu dağıtmayalım..oyunlardan konu açılmıştı :-)
    Bu işlemci 4.6 ile i7 6700 ü yakalıyor ve hatta az da olsa geçiyor..(oyunlarda) .. benim işlemcim hava soğutma ile 4.6 yakalıyor ve işkence testinde 60 C yi geçmiyor..Daha iyi bir anakartım var..Kasam daha serin..
    Sence kendime ne kazık atmış olabilirim..Ha ileride biraz daha masraf yapar su soğutma alır , 4.9 yapmaya çalışıp, i7 6700'e çok daha yukarlardan da bakabilirim , senin performans artışı sağlama gibi bir şansın var mı, çarpan kilitsiz bir işlemci ile..

Bunlar benim görüşlerim istersen konuyu daha fazla uzatmayalım, seni rahatlatacak ise ben kendime kazık atmışım diyeyim bu kadar bilgiden sonra..

Not: ha bu arada fiyatları bulmak için kendimi hiç zorlamadım , teknofiyat.com, ha zorlasam belki daha ucuza da bulabilirdim.. Onun için gönlünü rahat tut..

Kal sağlıcak ile

yani + sını söyledim.
    ben şimdi gidin i7 4790 alın dersem hemen skylakeyi yapıştırırsınız buraya ? onun artısıda yeni olması ddr4 dersiniz.
    yada madem r7 370 alacaksaksınız 1500 liraya fx8350 alın i3 almayın dersem onada bir kulp bulunur.

yani + sını söyledim. grafik yap veya yapma i7 6700 daha iyidir. k ise dediğim gibi overclockdur.
    mesela i5 6600 deseydiniz derdim ki. stok ile geri kalan hayal performans artışı olmadığı ve risk olmadığı için evet derdim.

konuyu dağıtmayalım benimde amacım buydu. ama overclock çılgınları tarafından konular zaten dağıtılıyor.

bakın konudaki adam i5 6600k demiş overclock 100 de 100 kesin birşey olmadığı için stoğu normal hızı neyse onu baz alıyorum.
    i5 6600k gtx 4.2 ghz de bir oyuna darboğaz yaşattığı ortada. bunu 4.6 4.9 yaparsanız kesin olmadığı + 500 liralık sıvı soğutmalar devreye gireceği için i7 6700 der geçerim.

benim fikrim budur.

• togi1975 kullanıcısına yanıt
    8320 kullanıyorum istersen 5 ghz yap yetmez.8350 stok halde turbo core ile 4.4'e çıkıyor zaten.Dediğim gibi gtx770 ile kullanımda dahi 4690k ile bariz fark oluyor.290x ile aldığınız fpsleri İntele karşılaştırsanız özellikle min fpsde bariz fark olacak.Kaldıki 1060 gtx 980'den güçlü kart fx işlemci besleyemez oyunlar fxleri tam kapasite kullanmıyor maalesef.Ayrıca ben 8320 yi 4.8 lerde kullanıyordum saat hızı arttıkça akıcılıkta artıyor gtx770 ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 7 Eylül 2016; 11:13:08 >
  • ilyasturksas kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım,

Daha fazla uzatmayalım, sen i7 6700 kullanıyor musun?
    Ben i5 6600k kullanıyorum ve memnunum, sen al kullanmaya başla, gerçek tecrübelerin ile burada yazışalım..hatta tartışalım..
    Sürekli bana demogoji yapıp konuyu yok şöyle yapsaydım, şu kişi şunu yapardıya getirme..Ben oc çılgını falan değilim, laflarına dikkat et..Konuyu da dağıtmıyorum, yazdığın konuyu cevaplamaya çalışıyorum, konuyu dağıtan kendinsin - önce oyundan girdik senin sayende render falan tarışmaya başladık..

Son kez yazıyorum, sen ile daha fazla senin hayallerini ve benim gerçeklerimi tartışmaya niyetim yok

Benimde fikrim budur.
  • berkke kullanıcısına yanıt
    Ben r9 290x ile kullandığımda oynadığım oyunlarda GPU kullanımı %95 altına inmiyordu..
    Aynı Fx 8320 den mi bahsediyoruz.. GTX 770 , R9 290x ten de zayıf bir karttır..Siz onda bile darboğaz olduğunu mu söylüyorsunuz..
    Bana gerçekten garip geldi..Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa bilgi sahibi olabiliriz.
  • İ5 6500 gtx 1070 darboğaz olurmu acaba ?

• togi1975 kullanıcısına yanıt
    İş sol üst köşedeki gpu yüzdesi değil hocam.Fx işlemcilerde min fps intele göre çok düşük intel 2. Nesil ve üstü i5 i7ler daha akıcı oynatıyor.Özellikle gta5 gibi oyunlarda bariz fark var.Kaldıki fx işlemci kesinlikle 1060 rx480 gibi kartların hakkını veremez

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.