Şimdi Ara

[Çözüldü] Chevrolet Captiva Akü Bitme Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
9.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı durum bende de var. Captiva 2011 model kullanıyorum. EcuFast yazılımı yüklenmişti. Geçen yıl tekrar yükleme yaptırdım ama bu problem değil de genel performans içindi. Elektrikçiye gittiğimde Ataşehir bayisi ile telefonla da konuşturup yazılım yüklemesinden dolayı olmadığı şeklinde bilgi verildi. Şimdi sizin tecrübeyi okuyunca tekrar görüşmeye karar verdim. Bursa'da Ecu Fast bayisinin bilgilerini paylaşabilirseniz İstanbul'daki merkezlerine müracaat edeceğim. Teşekkürler.
  • Hocam partikül filtresi iptali de yaptırdın mı?
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt
    Hocam halloldu mu?Durum nedir?
  • Silenceorange S kullanıcısına yanıt
    Hocam şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Araba 2 gün yattı ama canavar gibi de marş aldı. Haricinde bir sorun da yok. Çözülmüştür herhalde. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Hocam başlığı "Captiva Durduk Yere Akü Bitme Sorunu Çözümü" olarak değiştirin de sorun yaşayacaklar yardım alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotaFerrari -- 18 Şubat 2020; 18:28:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Hocam şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Araba 2 gün yattı ama canavar gibi de marş aldı. Haricinde bir sorun da yok. Çözülmüştür herhalde. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Hocam başlığı "Captiva Durduk Yere Akü Bitme Sorunu Çözümü" olarak değiştirin de sorun yaşayacaklar yardım alsınlar.
    Geçmiş olsun hocam. Çözüldü olarak güncelledim konuyu.
    Hocam tekrar bilgilendirmek için yazıyorum size mesaj attıktan sonra araba nasıl yattıysa bugün çalıştırdım. Canavar gibi marş alıyor. Sorun çözüldü. Tekrar teşekkürler.
  • Geçmiş olsun hocam
  • Arkadaşlar merhaba bende de 2011 model captiva var ve aynı akü sorunu bende de var.. 2 gün çalışmayınca akü sıfırlanıyor. Burdaki yorumlarda gördüğüm ecufast firmasına gittim ve yazılımı güncellettirdim ama hala aynı sorun devam etmekte.. acaba farklı bi çözüm bulabilen var mı... nasıl bulabilirim bu sorunu... bi de akü sorunu olanlarda duble teyp var mı acaba ondan kaynaklı olabilir mi
    Partikül filtresi söküldü. Ama yazılımda bu dikkate elındı mı bilmiyorum. Bu arada, benden sonra yazan bir arkadaş yazılımı yenilettiğini fakat problemin devam ettiğini yazmış. O da ilginç. Acaba Bursa bayisinin güncellemesi onun gittiği bayide olmama gib bir durum olabilir mi?
  • Benm yeni yazılımda dpf ve egr iptallerinin yapıldığını üstüne basabasa söyledi.. artık yazılımla ilgili bi sıkıntı da çıkarmaz die garanti verdi.. firmadaki arkadaş sağolsun ilgilendi istiosan paranı da iade edebilirim ama ondan kaynaklı değildir dedi.. şuan deneme aşamasındayız duble teybi söktüm ondan olabileceği söylendi.. 2 gün böyle beklicem bakalım yine bitecek mi... bilebilen biri çıkmadı şimdilik sorunu
  • Arkadaşlar öncelikle dpf iptalinden sonra bu sorun olmaya başladıysa bu sorun %100 yazılımdan kaynaklı.bakın belki demiyorum kesin olarak yazılım kaynaklı.ama partikül iptali yaptırmadıysanız ve ya ondan önce böyle bir durum varsa başka sebepler arayabilirsiniz.Şimdi eğer partikül iptalinden sonra bu sorun ile karşılaştıysanız, ecufaste gidin ve merkezi arattırıp konuşturun. bayinin kendi kafasına göre yazılım yenilemesi bir işe yaramaz. Çünkü yazılım içinde düzeltilmesi gereken bir kod var,merkezi arayıp durumu anlatacak mevcut yazılımınızı çekip merkeze gönderecek,merkezdekiler de yazılımı açıp o kodu düzeltecek.Bu arada captivanın elektrik tesisatı,(eğer ek donanım koymadıysanız) piyasadaki araçların %99 undan daha sağlam ve kalitelidir.yani multimedyasını değiştirmediyseniz ve ya çin malı birşeyler eklemediyseniz hiç kaçak aramayın.
  • Hocam ben arabayı yeni aldım ve aldığımda yazılım varmış sonradan öğrendik.. aracın üzerindeki orjinal teybi değişmişler duble teyp var şuan.. çoğu kişi ondan kaynaklı dio... bide bişe sorcam kaçak olmaz diosunuz.. benmkinde araç kilitli vsziyette kapalıyken bile kaçak durumuna baktığımızda lamba yanıyo az da olsa sanırım aküyü bitiren şey o.. ama o ışığı yakan kaçağı bi türlü bulamadım.. şimdi teybi söküp denicem bide
  • Hocam eğer araca double teybi takarlarken kablo kesip biçip direk aküye bağlamadılarsa yine ondan olamaz.Çünkü captivalarda teyp hattı kontak anahtarına ve ayrı bir sigortaya bağlı dolayısıyla kaçak olamaz.İkincisi ampulle elektrik kaçağı testi yapılmaz.Bunu bir elektrikçi yapıyorsa direk kaç ordan kendin yapıyorsan da boşuna yapma.O dediğin ampulle kaçak testini 90 model şahinde yapsan olabilir ama yeni nesil arabalarda o ampulu yakacak kadar zaten akım olmak zorunda. Çünkü arabaların beyni var eğer bir akım olmazsa aracın bütün yazılımları ve saati sürekli sıfırı gösterir.Yeni Araçlar hiçbir zaman kapanmaz sadece kendini uyku moduna alır.Burada zaten o ampulun yanmasının en büyük nedeni aküye değen ucunu hareket ettirmesi.En ufak harekette araç uyku modundan çıkar.Kaçağı ölçeceksen multimetre/avometre ile ölçeceksin. Düğmesini 10 A ya getirip akım ölçme moduna alacaksın.Akünün eksi kutbunu söküp multimetrenin bir ucunu ona bir ucunu da akü başına bağlayıp kilit tuşuna basacaksın.Sonra değerleri izle Captiva uyku moduna çabuk geçer.Sıfıra düşüyorsa.Kaçak falan yoktur. Burada dikkat etmen gereken nokta multimetrenin problarını akü başına ve kablosuna iyi sabitlemek.En ufak oynamada araç uyku modundan çıkar.Bir de bu aracın yazılımı nerede yapılmış hangi firma?

• Ben çok arabadan anlayan biri değilim bu sorunu da çözebilen biri çıkmadı daha maalesef.. bazıları beyinden olabileceğini söyledi..nasıl çözcez bilmiyorum... yazılımı ecofast firmasında güncellettirdim.. benm dosyayı merkeze gönderdi ordan hatalar düzeltilmiş şekilde geldi ve yüklendi.. sizin bi fikriniz var mı neden olabilir bu sorun
  • Hocam ilk yazılım ecufastte mi yapılmış onu öğren.eğer arabanın ilk performans yazılımı ecufastte yapılmışsa onlarda yazılım atılmadan önceki yedeği de vardır.partikül iptal yazılımı demiyorum ama performans yazılımı.Eğer ecufastte yapılmışsa Ecufast Bayiye git önce orjinal yazılımını geri yüklesinler sonra da partikül iptal yazılımını tekrar yüklesinler.Bir kaç gün dene sorun yoksa da tekrar performans yazılımı attırabilirsin.Ama bu dediklerimi kesinlikle yapmalısın ki sorun yazılım mı değil mi net cevabı alalım.bence kesin yazılımdan ama sen yine de emin ol.ona göre tekrar yardımcı olacağım sana.kolaylıklar
  • Hocam yazamadım malum sıkıntılı günler.. dediğiniz gibi yazılımla ilgili bi sıkıntı çıktı.. araç uyku moduna geçtiğinde içerde bir rolenin çalıştığı sesini duyduk.. yazılımla düzelttiler şuan deneme aşamasındayım.. pazar günü koymuştum hiç ellemedim bugün akiam rahatlıkla çalıştı zotlanmadan.. bi de ctesiye ksdr bırakacam orda da çalışırsa sorun çözülmüş olcak
  • İnşallah düzelmiştir hocam.sonucu yine yazarsın buraya ama dediğim gibi kesin yazılım ile alakalıdır.
    Hocam bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Sizle konuştuktan sonra aradan 1 aydan fazla geçti. Aracımı bir yere gitmem gerektiğinden 3 hafta boyunca yatmış bıraktım. Anahtarı da bendeydi yani eş dost da çalıştırmadı. Geri döndüğümde saat gibi marş aldı araç. Normalde 2 gün de aküsü boşalmıştı hatırlıyorsunuzdur. Dediğiniz çözüm kesinlikle doğru çözüm.
  • Çok sevindim hocam.Hayırlı olsun ben 6 ay uğraştım inan arabasını satan çok olmuş:) Ben arabayı satmayı hiç istemedim çünkü çok seviyordum.neyse inşallah bir daha uğraşmayız.Hayırlı sürüşler
    Teşekkürler hocam size de. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.