Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ...Ankara da oto expertiz yaptıracak arkadaşlar, aman diyim Pilot Garage...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugun itibariyle şikayetvar, google yorumlar sayesinde müşteri hizmetleri arayıp exper ucretimin iadesini yapmıştır...

21.02.2020 tarihinde Pilot Garage Ankara Balgat şubesinde 2018 Honda Civic model aracı computeste soktum. Hatasız olduğuna dair rapor verdiler ve buraya güvenerek aracı aldım. Daha sonra evin önüne gelince eşim ve ertesi gün aracı gören herkes bu araç niye sesli çalışıyor dediler. Şüphelendim bugün honda yetkili servisine görürdüm. Aracın alttan darbe alarak eksozun son susturucusunun 4 cm yırtılıp delindiğini söylediler ve 4300 TL fiyat çıkardılar. Serviste malum tamir yok, komle eksoz değiştiriyorlar, tamam fahiş bir fiyat olabilir orası ayrı. Pilot garage a gittim, dedim durum bu. Bana sanayide yaptırabileceklerini söylediler. Arabam garantili, sanayide merdiven altı eksozcularda elletmek istemiyorum. Ben ise 4000 TL istemedim tabi... Sadece paramın karşılığını alamadığımı, böyle bariz bir kusuru göremedikleri için computest ücreti olan 300 TL yi geri istedim, yanaşmadılar. Sonuç olarak başıma gelen budur, takdir sizin. Ben şahsen bir daha önlerinden geçmem, kimseye de tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedkorn -- 27 Şubat 2020; 16:0:8 >

• Ben hergün araba alıp satan biri degilim,bu işin uzmanı da degilim, ses aşırı abartılı değil, rölantide sesis ortamda bir tık rahatsız ediyor. civicin motor, eksoz sesi nasildır bilemem. Expere de bu gibi durumları bulsun söylesin diye para veriyoruz. Bir digeri hava yağmurluydu, kapalı alanda camekandan baktık araca.
    Experin bunu gözden kaçıracağını sanmıyorum.

Kaldıki bu hemen çıkışta sizde vurmuş olaiblrsiniz.Motor şanzoman kaporda da bişi çıksa anlarım.

Ama egsozun delinmesi experden bağımsız dediğim gibi 1 dk sonra da bi yere vurmuş farkında olmamış olabilrsiniz

Buna hiçbir exper garanti vermez
  • ÇÖZÜLDÜ...Ankara da oto expertiz yaptıracak arkadaşlar, aman diyim Pilot Garage...
  • geçmiş olsun başkan.eksperi paraya kıyıp yetkili serviste yaptırmak lazım valla
    bana sorarsan yetkiliye o parayı bağlama git iyi bir ustaya yaptır,egsoz zaten garantine birşey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 25 Şubat 2020; 19:34:28 >
  • Ayıplı hizmet almışsın 300tl ödediğine göre ya genel paket yada full paket şimdi yetkili servisten arıza faturanla birlikte satıcın ile ekspertiz yapanlara bir avukattan ihtar çekebilirsin. İhtarı avukat halleder. Maddi zararın tazminini istersin.
  • Hanım altını vurmuştur sonra fark etmiştir

Ekspertiz sonrasında yırtılmış
  • Kimse de demiyor ki arabayı almadan etrafında dolaşıp hiç mi incelemedin arabayı mübarek nasıl duymadın o sesi?
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Ben hergün araba alıp satan biri degilim,bu işin uzmanı da degilim, ses aşırı abartılı değil, rölantide sesis ortamda bir tık rahatsız ediyor. civicin motor, eksoz sesi nasildır bilemem. Expere de bu gibi durumları bulsun söylesin diye para veriyoruz. Bir digeri hava yağmurluydu, kapalı alanda camekandan baktık araca.
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    ironi yaptinız sanirım ama ciddi yazdıysanız şöyle söyliyeyim;
    Satıcıya ses biraz anormal olunca sordum exsperden önce, ben eğildim baktım ucuna ufak bir parça takmışlar gibi ondan yapıyor sanki dedi. Yani eksoz işinden hiç anlamam, ama bağırta bagırta gezen bmw cileri, şahincileri görüyoruz. Ben de bunlar gibi olmasa da bunların lite versiyonu bir ek takmışlar demekki cıkartırım ilerde dedim. Ne bileyim delik oldugunu...ekper ne iş yapar bunu görmüyorsa ya da görüp söylemiyorsa.
  • Bi ihtar cekin , tuketici hakem heyetinede gidebilirsiniz sanirim . Ucret sinirlari ne oldu hatirlamiyorum simdi
  • Git sanayide kaynak yaptır.
  • Valla kardeş ben olsam egzozun parasını satandan isterdim. Vermedi mi? Gider mahkemeye verirdim satıcıyı da Pilot Garage'yi de. Eğer gerçekten dedikleri gibiyse ben sırf o sorundan satmam arabayı. Çünkü bir daha ki aracında daha büyük bir sorun olmayacağını nereden bilebilirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedkorn

Ben hergün araba alıp satan biri degilim,bu işin uzmanı da degilim, ses aşırı abartılı değil, rölantide sesis ortamda bir tık rahatsız ediyor. civicin motor, eksoz sesi nasildır bilemem. Expere de bu gibi durumları bulsun söylesin diye para veriyoruz. Bir digeri hava yağmurluydu, kapalı alanda camekandan baktık araca.
    bu işten anlamadığını kendin söylüyorsun. erdalın dediğine katılıyorum. ekspertiz firması lamba gibi meydanda olan bir deliği görüp de, görmemezlikten gelmez. merdiven altı diye küçümsediğin egzozcular ufak bir kaynak müdahalesiyle eskisi gibi çalışan hale getirirler.
  • Experin bunu gözden kaçıracağını sanmıyorum.

Kaldıki bu hemen çıkışta sizde vurmuş olaiblrsiniz.Motor şanzoman kaporda da bişi çıksa anlarım.

Ama egsozun delinmesi experden bağımsız dediğim gibi 1 dk sonra da bi yere vurmuş farkında olmamış olabilrsiniz

Buna hiçbir exper garanti vermez
  • Experin bunu görmemesi imkansız, inandırıcı gelmedi.
  • Hocam o egzozu kasitlu okarak kesmişler oyle yarilma olmaz ,ses cikarsin diye kesmisler
    Goturup kaynattirabilirsin garantiye bisey olmaz biraz kaynak biraz taşlama zaten kendi kendine paslanir gene gorunmez olur
  • Sonuç çıkacağını zannetmiyorum, 24 saat içerisinde oluşabilecek bir hasar şeklinde karar çıkacaktır. Haklı olabilirsiniz ancak kanıt yükümlülüğü kimde iyice bir araştırmak lazım. Ekspertiz sonrası vurmadığınızı kanıtlamanız epey zor olacaktır.
  • 27.02.2020 Güncelleme:
    Bugun itibariyle şikayetvar, google yorumlar sayesinde müşteri hizmetleri arayıp exper ucretimin iadesini yapmıştır...
  • adamlar belki de suçsuz oldukları halde para iadesi yapmışlar. bari sen de konu başlığını değiştir, adamlar boşuna lekelenmesin.
    https://www.sikayetvar.com/pilot-garage/pilot-garage-yuzunden-4000-tl-zarara-ugradim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

adamlar belki de suçsuz oldukları halde para iadesi yapmışlar. bari sen de konu başlığını değiştir, adamlar boşuna lekelenmesin.
    https://www.sikayetvar.com/pilot-garage/pilot-garage-yuzunden-4000-tl-zarara-ugradim
    Adamlar suçsuz falan degil, sadece maduriyetimi bir sekilde giderdiler. Ayrica konunun altına istekleri uzerine teşekkur mesajı yazdım. Sen vurdun belki yazanlara da yukada da dedim ki satıcı da daha expere goturmeden sesi kabul etmisti ama parca takmişlar diye gordum demisti bana.

• TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Experden sonra vurmuş da olabilir. Amacı 300 ü boşa verdiğini hissedip kurtarmak gibi geldi arkadaşın.

Alt tarafı egzoz kaynağı, adamlar teklif de etmiş yaptıralım diye. Lastiğiniz patlayınca yeni lastik mi alıyorsunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.