Şimdi Ara

Çözemediğim sorun ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci:Pentium Dula-core E2200 2.20 Ghz 1MB 800 MB
    Anakart:Intel G31 VGA PCI-E G-LAN
    Ram:3 GB DDR 2 667 MHZ
    Harddisk:250 GB
    Ekran kartı 256 MB 16X PCI-E Direct-X10 HD2400PRO

http://forum.donanimhaber.com/m_47922453/f_//tm.htm#47955063

Yaklaşık 2 yıl önce yukarıda verdiğim linkten yardım istemiştim ekran kartı ve psu için
    ama ne ekran kartı ne psu nede yeni bir kasa toplayabildim ve 2 yıldır bu sistemi kullanıyorum
    başıma gelen bazı talihsiz olaylar yüzünden değiştirmek nasip olmadı ve yaklaşık 9-10 ay kadar daha olamayacak (SAĞLIK SORUNU)
    Ben yaklaşık 2 aydır world of warplanes oyununu oynuyorum geçen cuma günü oyun güncelleme yaptı ve 2 gün giremedim
    ufak bir yama ile bu sorunu düzelttiler.
    oyunu güncellemeden önce çok düşük ayarlarda sorunsuz oynuyordum taki bu güncelleme olana kadar.
    Kaplamalarda sorun var bu sorun oyun yüzündenmi yoksa benim yaşlı ekrankartı veya sistemdenmi ?
    Çözemedim
    ve bu ekran kartına oc yaparsam ne olur ?
    yada bu sisteme en ucuz ekran kartı varmıdır 10 ay daha işimi görecek?
    şimdiden teşekkürler.

https://store.donanimhaber.com/00/c6/b0/00c6b08f65039b21ce7cf66000e08367.jpg
     Çözemediğim sorun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduket -- 1 Ekim 2013; 23:23:32 >

• eduket kullanıcısına yanıt
    Ekran kartları ısındıkça kayan bir cpu yapısına sahiptir yani oc yaptıktan sonra daha ısınıcak ve tamamen cpusu yerinden oynayacak mantık böyle işliyor. yenisini alman daha münkün. olur
  • yani bu sorun ekran kartı yüzündemi ?
    evet aynı sorun bir kaç ekran kartında yine olmuştu bu arada ramlarindede olabilir. kardeşim onun dışında hiç birşeyden kaynaklanmaz.
    ekran kartı oldugundan eminim ama benimde başıma geldi erkan kartını götürdük bir bilgisayarcıya cipini değiştirdi veyada onardı biliyorsunmu
    bilmiyorum sıcak havya gibi bir alet ile düzelte biiyorlar dediğim gibi oc veyada ısı kazandırıcak bişey yaparsan bir daha görüntü alamazsın bu arada burada yazdıklarım tecrübedir.
    bu arada ekran kartını tamir ettirdikten sonra br kaç gün ısınma sonucu yine aynısı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sezer.hk -- 1 Ekim 2013; 23:47:25 >
    sadece bu oyundamı yaşıyorsun bu sıkıntıyı ?

benzer sıkıntıyı yaşamışsın taaa zamanında geforce serisi (64mb ramlı) ekran kartımda üzerindeki kondansatörlerden biri şişmiş , onu değiştirdim düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmumtaz

sadece bu oyundamı yaşıyorsun bu sıkıntıyı ?

benzer sıkıntıyı yaşamışsın taaa zamanında geforce serisi (64mb ramlı) ekran kartımda üzerindeki kondansatörlerden biri şişmiş , onu değiştirdim düzeldi

Evet sadece bu oyunda sıkıntı yapıyor eski bir oyun ama gird 2 dirt 1 ayrıca güncel bir oyun tomraider düşük ayarlarda sorunsuz oynadım ve oynuyorum .
    Dediğim gibi worl of warplanes güncelleme yaptıktan sonra bu sıkıntı oluştu ve iki sefer p.c den kaldırıp oyunu dosyasını 2 sefer indirip tekrar kurdum temizyüklemeye çalıştım ama olmadı.
    bu arada dikkat ettimde fps oldukça düşükmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduket -- 2 Ekim 2013; 13:09:11 >
  • Benzer bir soruna bende rastlamıştım, oyunun grafik ayarları ile oyna, hatta bütün ayarları karıştır, hepsini dene.
    Bazen gölge efektleri için destekli yongalar senin ekran kartında bulunmadığı için bunun gibi prüzler çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Benzer bir soruna bende rastlamıştım, oyunun grafik ayarları ile oyna, hatta bütün ayarları karıştır, hepsini dene.
    Bazen gölge efektleri için destekli yongalar senin ekran kartında bulunmadığı için bunun gibi prüzler çıkabiliyor.

Evet farklı farklı kombinasyonlar denedim ama nafile şimdide böyle bir sorun çıkmaya başladı
    ha bu arada ekran kartınıda güncelledim yok aynı

https://store.donanimhaber.com/6d/11/93/6d11939e3f678ba194788fe2fe6166c6.jpg
     Çözemediğim sorun ?
  • Direct X güncel miydi ?
    tekrar söylüyorum ya ramlerinde problem var yada ekran kartın veyada ramlerin yetersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Direct X güncel miydi ?

sanırım güncel

https://store.donanimhaber.com/27/4b/f3/274bf3760c59a4dcacc1c747067daf39.jpg
     Çözemediğim sorun ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.