Şimdi Ara

COWON J3 hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: soldat88

Merhaba ben de cowon j3 almak istiyorum Türkiyeden garantili alamıyoruz sanırım?E-bay da ise aslında uygun 200 dolara 8gb lığı var(16 hafıza kartı takıp kullanmayı düşünüyorum)ama direk sipariş etsem gümrükte takılacak korkusu var açıkçası.Gittigidiyor gibi sitelerde ise yüksek fiyattan satılıyor maalesef.Cowon un sayfasında Avrupada Almanya ve Belçika da Mediamarkt ve bir çok mağazalarda satıldığı yazıyor şimdi ben bir tanıdığa söylesem bu cowon j3 ü Almanya da kolayca bulabilir mi?Ya da Amerika da ?

ben amazondan sipariş verdim amerikadan bi arkadaşın adresini vererek. o da tr ye gelirken getirdi. ayrıca jetmall diye bir site var cowon yetkili satıcısı ordan da sipariş verebilirsin. mağaza boyutunu bilmiyorum ama muhtemelen satılmaya başlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamizazo -- 23 Haziran 2010; 12:28:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamizazo

teşekkür ederim :)

madem öyle istiyor koreliler biz de öyle yaparız:)

şimdi şarjda kendisi. ben de bu arada flac ya da min 320 kpbs albümler indiriyorum. yeni müzik formatlarıyla tanışıyorum. flac diye indirdiğim bir albüm (depeche mode-greatest hits) ape çıkınca yıkıldım fakat onu da oynatıyormuş canavar:) bu arada birşey dikkatimi çekti özellikle yabancı sitelerden indirdiğim losless albümlerde. şarkı olarak değil cd olarak dönüştürülmüş. örneğin depeche mode 500 mb lık iki dosya halinde. neden böyle olduğunu anlamış değilim. umarım parçalamanın bir yolunu bulurum:)

bir an önce sabah olsun...

CUE dosyaları mevcuttur içinde büyük bir ihtimalle. o zaman "Medieval CUE Splitter" adlı programı öneririm sana...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soldat88

Merhaba ben de cowon j3 almak istiyorum Türkiyeden garantili alamıyoruz sanırım?E-bay da ise aslında uygun 200 dolara 8gb lığı var(16 hafıza kartı takıp kullanmayı düşünüyorum)ama direk sipariş etsem gümrükte takılacak korkusu var açıkçası.Gittigidiyor gibi sitelerde ise yüksek fiyattan satılıyor maalesef.Cowon un sayfasında Avrupada Almanya ve Belçika da Mediamarkt ve bir çok mağazalarda satıldığı yazıyor şimdi ben bir tanıdığa söylesem bu cowon j3 ü Almanya da kolayca bulabilir mi?Ya da Amerika da ?

ben amazondan sipariş verdim amerikadan bi arkadaşın adresini vererek. o da tr ye gelirken getirdi. ayrıca jetmall diye bir site var cowon yetkili satıcısı ordan da sipariş verebilirsin. mağaza boyutunu bilmiyorum ama muhtemelen satılmaya başlamıştır.

jetmall dan verdiğimiz siparişler gümrüğe takılmayacak mı peki?
  • Al yazı seçeneği SMI diyor.TXT veya SRT okumuyor mu yani?
  • tek mesajda üç mesaja cevap vereceğim:)

öncelikle Scotland teşekkür ederim tavsiyen için eve gidince bir bakacağım hatırlar gibiyim cue dosyalarını tabi işe yaramıyo diye silmediysem

met2505 ... ben arkadaşın amerikadan alacağını varsayarak jetmall tavsiye etmiştim. TR de gümrüğe takılacaktır büyük ihtimalle

bapsteba ... altyazı olarak sadece smi destekliyor . Direk divx oynatabilen bir cihazın srt desteklememesi bana saçma gelse de smi e çevirmek zor bir işlem olmadığından çok da dert etmiyorum:)
  • quote:

tek mesajda üç mesaja cevap vereceğim:)

öncelikle Scotland teşekkür ederim tavsiyen için eve gidince bir bakacağım hatırlar gibiyim cue dosyalarını tabi işe yaramıyo diye silmediysem

met2505 ... ben arkadaşın amerikadan alacağını varsayarak jetmall tavsiye etmiştim. TR de gümrüğe takılacaktır büyük ihtimalle

bapsteba ... altyazı olarak sadece smi destekliyor . Direk divx oynatabilen bir cihazın srt desteklememesi bana saçma gelse de smi e çevirmek zor bir işlem olmadığından çok da dert etmiyorum:)

Öncelikle açıklaman için tşkler.Cowon'un altyazı konusuna bu kadar dar çerçeveden bakması ise beni şaşırttı.Her filmle birlikte illa altyazı dönüştürme ile mi uğraşıcaz.Altyazı çevirisini hangi program ile yapıyorsun?

Uzun zamandır Cowon S9 almak istiyordum ama tasarımına bir türlü ısınamadım ve J3 çıkınca ona yöneldim.İsatanbul'da oturuyorum ve ABD'den getirebilecek bir arkadaş var ve ondan haber bekliyorum aylardır.Böyle kaliteli bir markayı Türkiye'ye getirmeyen distribütörleri anlamak gerçekten zor.Getirseler su gibi satılır,buna eminim.
  • Altyazı için Q5 adlı üyenin önerdiği programları kullanıyorum. Aşağıdaki mesaj ondan alıntıdır.

Öncelikle 1 programa ihtiyacımız var.ayrıca işletim sisteminizin türkçe olması gerekmekte ingilizce işletim sistemlerde bazı hatalar yaşadım bu yüzden henuz nedenlerini bulamadığım için türkçe işletim sistemlerde denerseniz sonuç alacaksınız.

Programın adı Notepad++ ister sitesinden indirin isterseniz aşşağıdaki linkden.

http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm

http://apidshare.com/files/226394638/npp.4.9.2.Installer.exe

Verdiğim download linkine dikkat Edin "apidshare" olarak yazdım başına malum site ismine "r" harfini eklemeyi unutmayın.

"Program Ücretsizdir"

Şimdi ilk olarak cowon a attığınız video dosyası ve altyazı dosyası aynı olmalıdır.2nci olarak altyazı dosyanız .srt uzantılı değil .smi uzantılı olmalıdır.
    bu nasıl olacak diyorsanız subtitleworkshop programıyla srt altyazı dosyanızı açın sonra farklı kaydet diyin,ardındanda sami captioning seçerseniz altyazınız .smi olarak dilediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Program türkçe fakat benim işletim sistemim ingilizce (sisteminiz hangi dil ise ilk kurulum ekranı o dil gelecektir) buyuzden evde bazı sıkıntılar yaşadım fakat işyerimdeki pc'im türkçe..dolayısıyla hiçbir sıkıntı yaşamadım..

programı kurtuktan sonra altyazı dosyanıza sağ tıklayın ve resimde görüldüğü gibi programla açın.

Açtıktan sonra görüldüğü gibi altyazı kodlamasında ANSI olarak görülüyor biz bunu UTF-8 olarak çeviricez.

Çevirme işlemi aşşağıdaki resimdeki gibidir.seçtikten sonra kaydet düğmesine basın.altyazı dosyanızın üzerine bu formatta yani UTF-8 olarak kaydedecektir.

Ve artık altyazımız UTF-8 e dönüşmüştür ve işlem bitmiştir..cihazınıza bu altyazı dosyanızı atıp izleyebilirsiniz.ç-ş-ğ-ı-ü gibi karakterlerde problem resimdeki gibi ve Cowon s9 dada görünümü aynen bu şekilde olarak değişmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyetooo

cowon s9 ve j3 profosyonel aletler onlara kıytırık kulaklık alırsanız pek bir özelliğini göremezsiniz. Eğer gerçekten aletin neler yapabildiğini öğrenmek istiyorsanız. Ultimate ears, shure, westone gibi kaliteli bir kulaklık alıp. FLAC formatındaki müzikleri dinleyeceksiniz....yoksa sadece gözünüz doyar, millete hava atarsınız...

Ayrıca cowon s9 ve j3 arasındaki farkları net olarak özetlemek gerekirse;
    1- j3 de microSD kart slotu var ve 16 gb a kadar desteği var. Ama etkili ve kolay bir şekilde ordakileri kullanabilirmiyiz bilmiyorum. (creative x-fi daki rezaletti mesela)
    2- s9 un şarjı 55 saat gidiyor, j3 ün ise 64 saat. tabi bu demelerine göre
    3- iki alette de wi-fi kesinlikle yok sadece bluetooth var oda sadece stereo kulaklık takabilmeniz için. dosya transferi yapamazsınız.
    4-herkesin dikkatinden kaçan bir şey söyleyeceğim, j3 de resimleri ekrana 2 parmakla dokunarak küçültüp büyütebiliyorsunuz. s9 da 2 parmak opsiyonu yok. ama çokta büyük bişe değil :D bizzat kullandığım için kaide alınacak bir fark değil açıkcası
    5- s9 un üzerinde dahili hoparlörü yok. j3 ün ise var. ama sesini dipleseniz bile dışarıda arkadaşlarınıza yayın yapamazsınız. ezik bir telefondan belki biraz daha az ses veriyordur dışarıya. o kadar
    6- üzerinde dahili anten bulunduğu için radyo dinlemek için kulaklık takmanıza gerek yok. radyoyu alet güzel çalıyor. iş yerinde masanızın üzerine kulaklık takmadan dışarı ses vererek radyo dinlemek mümkün.
    7- s9 un kasası daha kaliteli. j3 şuan piyasada olan nokia x6nın kasası gibi ezik. 1 tl ye satılan bebek telefonlarının plastiği gibi duruyor :d ikisini yan yana getirseniz herkes s9 u seçer o derece. benim fikrim tabi.

bunların dışında s9 ile j3 arasındaki SUNULAN HERŞEY AMA HERŞEY AYNI!. j3 alacak olanlara duyrulur. ebayden koreden satış yapan bir kullanıcıdan ben aldım. 5. gün elinizde alet. fiyatıda 400 civarı. j3 ü bir arkadaşıma hediye olarak aldım. bende s9 var. böylece 2 sinide test edebilme şansına erişebildim. ama s9 sahibi olanlar için j3ün hiç bir ek avantajı yok bunuda belirteyim. şahsen ben s9umu satıpta j3 almam. ama yeni alacak olanlar j3 alabilirler sonuçta yeni çıktı. ve desteği s9dan fazla olacaktır.

Kıytırık kulaklıktan kastınız akg k324 p ise bu forumda özellikle s9 forumunda kullanan ve çok memnun olan birçok arkadaş tanıyorum. Ayrıca 200 dolara alınan bir cihaza 500 dolar verip westone kulaklık almak da biraz abesle iştigal olur zannımca. ne duymayı bekliyorsunuz gaipten sesler mi? creative x-fi 2 almayı düşünürken dh forum sayesinde s9 sonra da j3 ile tanıştım. Kısıtlı bütçeyle alınacak en iyi ikiliye sahip olduğumu düşünüyorum. tabi daha yüksek meblağlar ödenerek çok daha iyi sonuç almak mümkündür ama bunun da sonu yok ve herkesin bir bütçesi var değil mi? Ayrıca kimseye hava atmak için de kullanmıyorum bu cihazı. Sonunda elindeki cihaz bir mp3 player, ne kadar hava atabilirsin ki? Bu arada belki bu mesajı beni kastederek yazmadınız ama benim mesajımdan sonra yazıldığından ve şu anda kullanan bir tek ben olduğumdan üstüme alındım biraz. Anlamadığım bir olay da neden cowon j3 hakkında açılmış iki başlığa da neredeyse aynı şeyleri yapıp cihazı kötülemeye çalıştığınız.
    Gelelim özellikler hakkında söylediklerinize.
    Micro sd kart sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Sadece kartsız haline göre birkaç saniye daha geç açılıyor.
    Resimleri iki parmakla büyütme özelliği menüde de kullanılabiliyor (şarkı listesinde vs) ve son derece kullanışlı bir özellik, bence küçümsenmemeli.
    Hoparlörü zayıf. Ama kimse 5800 xm kadar bir ses de beklememeli. zaten cihaz çok ince ve asıl amaç dışarıya yayın yapmak(arkadaşlara hava atmak değil) ev içerisinde kulaklık takmadan video izleyebiliyorum bana yetiyor.
    S9 un kasasını görmedim ama j3 ün kasası çok şık. Öyle dandik plastik değil! Çoğu arkadaşım bunun bir mp3 player olduğuna inanmıyor. Hatta telefonu çıksa hemen alırım diyenler bile var.(ben de aynı fikirdeyim) Bu arada bence x6 nın kasası da çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: reviewstr

quote:

Orijinalden alıntı: manyetooo

cowon s9 ve j3 profosyonel aletler onlara kıytırık kulaklık alırsanız pek bir özelliğini göremezsiniz. Eğer gerçekten aletin neler yapabildiğini öğrenmek istiyorsanız. Ultimate ears, shure, westone gibi kaliteli bir kulaklık alıp. FLAC formatındaki müzikleri dinleyeceksiniz....yoksa sadece gözünüz doyar, millete hava atarsınız...

Ayrıca cowon s9 ve j3 arasındaki farkları net olarak özetlemek gerekirse;
    1- j3 de microSD kart slotu var ve 16 gb a kadar desteği var. Ama etkili ve kolay bir şekilde ordakileri kullanabilirmiyiz bilmiyorum. (creative x-fi daki rezaletti mesela)
    2- s9 un şarjı 55 saat gidiyor, j3 ün ise 64 saat. tabi bu demelerine göre
    3- iki alette de wi-fi kesinlikle yok sadece bluetooth var oda sadece stereo kulaklık takabilmeniz için. dosya transferi yapamazsınız.
    4-herkesin dikkatinden kaçan bir şey söyleyeceğim, j3 de resimleri ekrana 2 parmakla dokunarak küçültüp büyütebiliyorsunuz. s9 da 2 parmak opsiyonu yok. ama çokta büyük bişe değil :D bizzat kullandığım için kaide alınacak bir fark değil açıkcası
    5- s9 un üzerinde dahili hoparlörü yok. j3 ün ise var. ama sesini dipleseniz bile dışarıda arkadaşlarınıza yayın yapamazsınız. ezik bir telefondan belki biraz daha az ses veriyordur dışarıya. o kadar
    6- üzerinde dahili anten bulunduğu için radyo dinlemek için kulaklık takmanıza gerek yok. radyoyu alet güzel çalıyor. iş yerinde masanızın üzerine kulaklık takmadan dışarı ses vererek radyo dinlemek mümkün.
    7- s9 un kasası daha kaliteli. j3 şuan piyasada olan nokia x6nın kasası gibi ezik. 1 tl ye satılan bebek telefonlarının plastiği gibi duruyor :d ikisini yan yana getirseniz herkes s9 u seçer o derece. benim fikrim tabi.

bunların dışında s9 ile j3 arasındaki SUNULAN HERŞEY AMA HERŞEY AYNI!. j3 alacak olanlara duyrulur. ebayden koreden satış yapan bir kullanıcıdan ben aldım. 5. gün elinizde alet. fiyatıda 400 civarı. j3 ü bir arkadaşıma hediye olarak aldım. bende s9 var. böylece 2 sinide test edebilme şansına erişebildim. ama s9 sahibi olanlar için j3ün hiç bir ek avantajı yok bunuda belirteyim. şahsen ben s9umu satıpta j3 almam. ama yeni alacak olanlar j3 alabilirler sonuçta yeni çıktı. ve desteği s9dan fazla olacaktır.

teşekkürler, s9 a devam o zaman....

Öncelikle bir kaç konuda size katılamayacağım, yeni elime geçen j3'ü detaylı detaylı inceledim ve bir çok özelliği harika diyebilirim.
    katılmayacağım konulardan
    bir işçiliği, ezik bir telefon gibi derken neyi kastettiniz anlamadım, bu alette işçilik harika 1.sınıf malzeme kullanılmış ve ekran çizilmez özellikte... nasıl ezik halen aklım almıyor
    iki ürünün dışarıya ses verme olayı çok başarılı tamam volüme bişey demiyorum çin malı telefonlar bile 5 katı ses verebiliyor fakat bu aletin dışarıya verdiği ses oldukça net ve berrak sanki kaliteli bir kulaklıkla müzik dinlemek gibi.
    üç multitouch; yahu bunun adı bile güzel ve bir alete verilmiş olması, şu an bana sayarmısınız kaç alette bu özellik var.

sonuç olarak j3 şık zarif etkileyici ve sesi kaliteli bir cihaz. alınır derim...
  • j3 ile s9 arasındaki en büyük farklardan biriside işlemci farkıdır j3 s9'a göre çok daha hızlı olarak çalışır j3'ün işlemcisi daha iyi
  • arkadaşlar 16 gb cowon s9 umu satıyorum.Sadece denemek için sıfır kutusundan çıkardım onun haricinde hiç kullanılmadı.Kurulum cd,kulaklığı,1yıl yurt dışı garntisi açılmamış ambalajında.Acil nakite ihtiyacım olduğundan satmak zorunda kaldım Gitti gidiyordan 400 tl ye aldım ve inanılmaz fiyata satrıyorum !!!250 TL!!! AYNI GÜN KARGO ilgilenenlerin 0506 735 61 32 nolu tele çağrı atmaları yeterlidir.

Orijinalden alıntı: kınayu

arkadaşlar 16 gb cowon s9 umu satıyorum.Sadece denemek için sıfır kutusundan çıkardım onun haricinde hiç kullanılmadı.Kurulum cd,kulaklığı,1yıl yurt dışı garntisi açılmamış ambalajında.Acil nakite ihtiyacım olduğundan satmak zorunda kaldım Gitti gidiyordan 400 tl ye aldım ve inanılmaz fiyata satrıyorum !!!250 TL!!! AYNI GÜN KARGO ilgilenenlerin 0506 735 61 32 nolu tele çağrı atmaları yeterlidir.

buraya yazmak yerine 2.el kısmında mp3 playerlar bölümüne açarsan daha etkili olur
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.