Şimdi Ara

COWON J3 ANA KONU (İNCELEME,YORUMLAR,TAVSİYELER..)KOTALILAR DİKKAT!!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
2
Favori
18.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: azomania

quote:

Orijinalden alıntı: hlilyildirim

merhaba, radyonun şebeke seçimi var, onu yaptınız mı? Asya olarak geliyor. O yüzden çekmiyor. Ayrıca Çalışmıyor derken hışırdama mı tam olarak.

Cihazı Amerika'dan aldım. Elime ulaştığında ayarı yapılmıştı, yani arkadaşım açmış herhalde, radio ayarı USA olarak geldi. Radio başlangıçta çalışıyordu hatta şebeke taraması bile yaptım. Şimdi ise hışırtı ama çok çok derinden geliyor ve hiç bir frekans ta çekmiyor ne kulaklıkla ne kulaklıksız ne diğer bölge ayarlarında.

Radio ayarını Avrupa yaptınız değil mi?
    Kulaklıksız heryerde çekmeyebiliyor. Kulaklıkla tekrar deneyin.
    Başka bir çözüm bulamıyorum.
    Bi ihtimal virüs taraması yapabilirsiniz de ondan olacağını sanmıyorum :S

• quote:

Orijinalden alıntı: hlilyildirim

Radio ayarını Avrupa yaptınız değil mi?
    Kulaklıksız heryerde çekmeyebiliyor. Kulaklıkla tekrar deneyin.
    Başka bir çözüm bulamıyorum.
    Bi ihtimal virüs taraması yapabilirsiniz de ondan olacağını sanmıyorum :S

İlk geldiğinde USA de idi ve çalıyordu, sonra anlattığım üzere bu durumda. Virüs taraması, kulaklıkla dinleme, sürüm değiştirme gibi çözebileceğini düşündüğüm şeyleri yaptım. Acaba donanımsal mı, yazılımsal mı onun ayrımını yapamıyorum.

Edit: Alıntı düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azomania -- 22 Ekim 2011; 20:28:16 >
  • Forumdan okuyarak bir adet cowon j3 edindim.ekran kalitesi görüntüsü mükemmel ama ses kalitesine ve yüksekliğine gelince 40 kadar açıyorum orjinal kulaklıklarıyla ses bana göre çok az sesi kısarsınız rahatsız olursunuz falan diyen arkadaşlar vardı ya ben bişeyleri eksik yapıyorum cihazdaki ses hiç tatmin edici değil.şöyle söyleyim bu seviyede bi ürünü ilk defa alıyorum ama benim ekransız creative basit mp3 playerım bile bundan daha yüksek ses çıkartıyor.belki bi yerde hata yapıyorumdur avrupa amerika ses limitleri var falan diye okumuştum onlarla alakalı bişey olabilir mi? film izlemek için süper ama müzik ses seviyesi benim için tam bir hayal kırıklığı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremgen

Forumdan okuyarak bir adet cowon j3 edindim.ekran kalitesi görüntüsü mükemmel ama ses kalitesine ve yüksekliğine gelince 40 kadar açıyorum orjinal kulaklıklarıyla ses bana göre çok az sesi kısarsınız rahatsız olursunuz falan diyen arkadaşlar vardı ya ben bişeyleri eksik yapıyorum cihazdaki ses hiç tatmin edici değil.şöyle söyleyim bu seviyede bi ürünü ilk defa alıyorum ama benim ekransız creative basit mp3 playerım bile bundan daha yüksek ses çıkartıyor.belki bi yerde hata yapıyorumdur avrupa amerika ses limitleri var falan diye okumuştum onlarla alakalı bişey olabilir mi? film izlemek için süper ama müzik ses seviyesi benim için tam bir hayal kırıklığı :(

Öncelikle j3'ünüz hayırlı olsun
    Muhtemelen ses kısıtlaması açıktır,j3'ü bilgisayara bağladığında sistem klasöründen param.cfg adlı dosyayı sil.cihazı açtığında avrupa dışında birşeyler seç,worldwide olabilir mesela.eğer jeteffect'ten ekolayzır ayarı yaptıysan onları bir yere not et,çünkü bu işlem sonrası kullanıcı tanımlı eq ayarları sıfırlanıyor.daha iyi bir ses almak istiyorsan kafana göre eq ayarı yapabileceğin 4 tane kullanıcı tanımlı eq ayarı var,oradan yapabilirsin

• teşekkürler evet kısıtlama varmış şuan ses çok iyi.birde bununla kullanılabilecek en optimal kulaklık hangisidir?
  • Dinlediğiniz müzikleri ve bütçenizin sınırını belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim
    ama bütçenizden ve müzik zevkinizden bağımsız olarak brainwavz m2'yi önerebilirim.yurtdışından alırım derseniz mp4nation adlı sitede satılıyor.en iyi performansı göstermese bile bu fiyat aralığında(100-120 tl) iyi bir kulaklık(mış).
    teknoloji mağazalarından mı alacaksınız yoksa internetten mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aneursym -- 17 Kasım 2011; 15:44:01 >
  • 100 ile 200 arası bi bütcem var.dinlediğim müzik türü genelde yabancı rock.alacagım yer farketmez yeterki gümrüge takılmasın.ilginiz için tekrar teşekkürler
  • bütçeni biraz arttırırsan kulakiçi olarak phonak pfe alınabilir(250 tl).Phonak Türkiye'de satılıyor,sahibinden'de bulabilirsin.yine kulakiçi istersen head-direct re0 bütçeni çok az aşar ama dinlediğin müziğe uyumlu olabilir(210 tl civarı binbir.com'da)..aynı zamanda head-direct'ın kendi sitesinde de satılmakta.yalnız bu kulaklığın ohm değeri 64.amfi kullanman gerekebilir,aynı şekilde phonak pfe de amfiyle kullanılırsa çok daha iyi sonuçlar veriyormuş.
    bir diğer seçenek ise vsonic r04 pro..kullanılmış olarak bulabilirsen öpüp başının her iki yanına koy

kafaüstü istersen grado sr60 ya da grado sr80'lere bakabilirsin.ikisi de açık tipli kulaklıklar,hayır işleyip (!) çevrene de müzik dinletebilirsin bu sayede
    sr60'ı 190küsur liraya netsiparişte,sr80'ı ise 250 tl ye elmasepetinde bulabilirsin.
    bir diğer kafaüstü ise sennheiser px100 olabilir; bu,aralarında en ucuz yollu seçenek,150 tl ye bulanabiliyor(bilkom'da)

• Arkadaşlar bu cihazın video oynatma becerisi, Galaxy S2 ile kıyaslanabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Arkadaşlar bu cihazın video oynatma becerisi, Galaxy S2 ile kıyaslanabilirmi ?

abimde s2 var bende j3 var. Kıyaslanamaz tabi ki, s2 nin ekranı daha büyük, 1080p oynatabiliyor, mkv direk oynatabiliyor. Benim öyle bir şansım yok. Ama fiyatını da göz önünde bulundurursanız böyle bi karşılaştırma gereksiz olur.
  • Amerikadan gelen cihazların ortak özelliği mi bilmiyorum Radyo çekimi kötü. Daha önce Creative Zende kullandım. Telefonlar daha iyi çekiyor. Cihazın menüsü kullanışlı sayılmaz. Ipod Touch 4g kullandıktan sonra basit geliyor. Kendimce puanlamalarım.

Creative Zen 4gb Tasarım *** Pil Ömrü *** Ses Kalites ***
    Ipod Touch 4g 32gb Tasarım **** Pil Ömrü ***/ Ses Kalitesi ***
    Cowon J3 32gb Tasarım *** Pil Ömrü **** Ses Kalitesi ****

Not : Tasarım (Görsel ve Yazılım dahil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 17 Aralık 2011; 22:50:19 >
  • konudan biraz uzak kalmışım konuyu yukarılara taşıyalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihalptekin

quote:

Orijinalden alıntı: bogacert

Video için çok teşekkürler.

Rica ederim.

Video ile hem ".srt" hem de Türkçe karakter desteği olduğunu ispatladıktan sonra, bir kaç mesaj önce yazdığım Türkçe karakterli altyazı nasıl oynatılır sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde şöyle anlatayım:

1- Öncelikle filminizin ".srt" uzantılı altyazısını not defteriyle açın, tüm metni seçerek kopyalayın
    2- Yeni bir not defteri penceresi açıp tüm metni buraya yapıştırın
    3- Not defterinde Dosya --> Kaydet yolunu izleyerek kaydetme ekranına gelin
    4- Kayıt Türü bölümünü "Tüm Dosyalar *.*" ve Kodlama bölümünü "UTF-8" yapın
    5- Dosyanın adı bölümünde tercih ettiğiniz dosya adının sonuna ".srt" yazarak dosyanızı kaydedin
    6- Video ve alt yazı dosyanızın isminin tamamen aynı olmasına ve isimlerinde türkçe karakter bulunmamasına özen gösterin

Türkçe karakterli ".srt" altyazınızla iyi seyirler :)

cowon s9 da uygulandı..sorunsuz çalışıyor..tşkrler

• cowon j3 nereden satın alınabilinir..?
  • Ben ebay da Koreli bir satıcıdan almıştım.32 Gb lık model.Ama gümrükte takılır mı bilmem.
  • sunun sifirini bulabilsem alicam direk
  • valla arkadaşlar kullanıp memnuniyetsiz olan olacağını çok zannetmiyorum... head-fi de ki o meşhur yüzlerce kulaklık karşılaştırması yapan arkadaş bile portable olarak j3 kullanıyor... ben amerikadan bi arkadaş gelecekti ona aldırdım amazondan... ama direk türkiye derseniz gümrük konusu belli olmaz...
  • bu cihazi turkiye de bulmak mumkun mu ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: tragediest

bu cihazi turkiye de bulmak mumkun mu ??

türkiyede magazalarda satılmamakta. Fakat 2.el veya yurt dışından getiren kişilerden temin edebilirsiniz.
  • incelemeyi yapan üyenin de telefon zevki çok iyimiş be ya
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.