Şimdi Ara

Covit-19 Nereden Çıktı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısın söylediklerinde. Karadelik neden metafizik anlamadım ama diğer dediklerin ancak ve ancak inanç konusu olan soyut kavramlar.

Ben Kur'an ı okuduğumda korkmadım bilakis kendinden emin, ukala, kibirli bir Allah tasviri gördüm. Siz ne derseniz deyin bu kitap benden gelme olup benim bildiklerim yanında sizin bildiklerinizin hiç önemi yok, ister inanın ister inanmayın umrumda da değil hepiniz öldüğünüz zaman gerçekleri göreceksiniz diyen bir Allah.

Bu dünyadaki acılarınızın da sevinçlerinizin de limiti var diyen, limitsiz olanın öldükten sonra hissedileceğini söyleyen, bir insan için anlaması ve kabullenmesi çok zor bir kitap.

Benim yaratma yöntemimi anlayamazsınız ancak temiz akıl sahipleri yarattıklarımda ilimde ilerleşirlerse beni görürler diyen, kafası çalışmayanların ve kibirli olanların ise göremeyeceğini bildiren bir Allah.

Tanrı/Allah/Yehova adı her ne ise bu virüsün milyonlarca insanı öldürebileceğini bilerek izin verdi. Bu onu yapsa yapsa kötü bir tanrı yapar ama yok etmez. Kavramları doğru oturtmamışsın kafanda.

• torlofan T kullanıcısına yanıt
    Kara delik, Karanlık madde dördüncü boyut benim materyalist dünyamda yeri olmayan Hiç bir maddi ispatı olmayacak farazyelerden ibaret. abd'lilerin kitlelerin kafasını karıştırmak için uydurdukları mefhumlar. Hiç bir ispatı yok. Tıpkı din gibi.
    80 lerde sscb yıkarken biyoenerji mevhumunu ortaya atmışlardı. Gözleri ile bakıp kaşığı eğme illüzyonu vs. KP li tıpçılar hararetle savunuyor ve anlatıyorlardı. Bu günde kara delik.

Beynimdeki kavramlar doğrudur. Evrene ateizmin veya teizmin gözlüğü ile bakmam. Bakış açım hem felsefi hemde bilimseldir.
    Gözümde diyalektik materyalizmin gözlüğü var. Ateist olup forumda çokça olan metafizik düşünenlerin gözlüğü yok
  • Hatior kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz aylarda bilimsel olarak ispatlandı karadelik ki 100 yıl önce matematiksel olarak zaten einstein tarafından ortaya atılmıştı. Sen bunların uydurma olduğunu mu düşünüyorsun? Bilim camiasının tamamı heyecan duydu bu görsellerden, o fotoğraflar senin için yalan mı?

Karanlık madde için birşey demiyorum deney yapıyorlar var mı yok mu iddia sunamam.

Senin kafan şu şekilde düşünüyor sanırım; ispatı olmayan şey yoktur, metafiziktir, hayal ürünüdür.

Kitleleri manipüle etmek için yalan söylendiği hususunda seninle hemfikirim, ben de algılarımızla oynandığını kabul ediyorum birileri perde arkasında pis işler çeviriyorlar sürekli.
  • torlofan T kullanıcısına yanıt
    Kara delik vs en yakını 100 lerce ışık yılı uzakta olduğu söyleniyor. İnsanlık için hiçbir zaman gidilemeyecek uzaklıklar.
    ve boşa zaman kaybı.

ileride çıkabilecek viral sorunları ile uğraşsınlar öncelikle.
    Avrupa ters geldi aptal dedikleri çinliler sorunu kökten çözmüş görünüyor.

Beğenmedikleri açlıktan,pislikten sürünüyor dedikleri Çine darbe vuralım derken belkide asıl darbeyi yediler.
    Çinde gerçek anlamda sosyalizm dahi yok. Buna rağmen esamesi vede disiplini yetti

Eğer Çindeki veya Kübadaki teknolojiyi transfer etmezlerse abd ve ab nin işi çok zor.

edit : covit-19 koca gemiyi dünyada hiçbir ülke kabul etmedi .
    Gemiyi boşaltarak insanları hastanelere yerleştiren sosyalist Castronun kübasını kutluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hatior -- 22 Mart 2020; 14:57:9 >

• "It's Chinese virus. It comes from China" by Donald Trump.
  • bütün büyük devletler olabilir ama hangisi orası meçhul
  • bu konuyu gerçekten merak ediyorum yaa
  • Trump'ın dedigi gibi çin virüsü işte
  • 1000'li yıllarda Kara Veba Çin'den çıkmıştı. Bu da Çin'den çıktı.
  • vurun kahbe çinlilere .
    Her pisliği başı pis çinliler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatior

vurun kahbe çinlilere .
    Her pisliği başı pis çinliler
    Ama tespitim doğru. Çin'e yemek reformu lazım, her şey yenmez öyle.
  • Nesi doğru be söylentiden başka bir şey yok.
    ÇKP Vuhana virusu abd askerlerin getirdiğini söylüyor.
    Çinde virusa karşı tedbirler sosyalist terbiye ile nerede ise sıfıra indi.

Vuhan kentinin sokaklarına baktın mı? tertemiz imrendim doğrusu.

Bir askeri gemide çok sayıda abd askerde covit-19 görüldü.
    Her pisliğin başı emperyalist abd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

Kesinlikle kapitalist güçler çıkardılar. Arkasında ABD devleti olması yüksek ihtimal. Bak şimdiden söylüyorum bu iş bittiğinde nasılki Almanya'ya soykırım yaptınız siz deyip deli para ödettiler Çin için de aynı şeyler yapılacak. Batının elindeki zayıflık günden güne artıyordu kapitalist sistem kendi aleyhlerine çalışıyordu yıllardır bunu düzeltmeye çalışıyorlar şu anda.
    ABD'nin sağlık sistemi cortlamış durumda ama adamlar virüs çıkartıyor. Süper fikir. /s
  • MRTFR kullanıcısına yanıt
    300 küsür milyondan 5 milyon eksilse birşey olmaz ama kapitalizmin gücü Çin'in egemenliğine geçerse işte o zaman o 300 küsür milyon da cortlar.

Devlet işin içinde midir bilemeyiz ama "görünmez el" iş başında gibi duruyor.

Gelişmiş ülkeler dediğimiz ülkeler şayet masumsa şu anda bu kriz yönetimini çok kötü götürüyorlar, çözüm sokağa çıkmayın çağrısı değil evdekal hiç değil. Ancak masum değilseler de çok iyi götürüyorlar ne dersin?
  • quote:

300 küsür milyondan 5 milyon eksilse birşey olmaz ama kapitalizmin gücü Çin'in egemenliğine geçerse işte o zaman o 300 küsür milyon da cortlar.

Devlet işin içinde midir bilemeyiz ama "görünmez el" iş başında gibi duruyor.

Gelişmiş ülkeler dediğimiz ülkeler şayet masumsa şu anda bu kriz yönetimini çok kötü götürüyorlar, çözüm sokağa çıkmayın çağrısı değil evdekal hiç değil. Ancak masum değilseler de çok iyi götürüyorlar ne dersin?
    Dünya ekonomik krize girdi diyorum. Görünmez el zevk içinde mastürbasyon mu yapıyor sence?

Çözüm ne sence? ABD kötü götürüyor doğru. Onun sebebi de Trump ve ülkenin leş gibi olan sağlık sistemi.

Japonya, Güney Kore gibi ülkeler gayet iyi durumda. Çin de toparlamaya başladı. Birkaç aya virüsün merkezi Avrupa olmaktan çıkar ABD olur bu gidişle.

Kesinlikle katılıyorum dediklerine seninle farkımız şu noktada bu adamlar geleceği planlarlar sürekli ve kendi halkını dahi öldürmekten çekinmezler, dünyanın krize girmesi bunu planlayanların istediği birşey olarak net görülüyor.

Görünmez el zevk içinde mastürbasyondan çok daha fazlasını yapıyordur.

İspatlanacak bir husus değil ileride de olacağını sanmıyorum çıkış sebebi yapay mı yoksa tesadüf mü; ben sadece yaşadığımız bu süreci mantıksız buluyorum, dediğin gibi Çin dahil birkaç ülke doğru şekilde daha çok insanının ölmemesi için uğraşırken ve bunu başarmışken gelişmiş dediğimiz Batı ülkelerinin kararları dehşete düşürüyor beni. Bu adamlar biyolojik silahlara karşı akıl almaz çeşitli senaryolara karşı ne yapacaklarını tek tek tasarlayan devletler. Şaka gibi aldıkları kararlar.

Çözüm çok sert şekilde karantinadan geçiyor bunun hepimiz farkındayız. 15-20 gün boyunca belki çok sıkıntı yaşarız ama sonrasında rahatlarız şimdi ise günden güne daha da tedirgin yaşıyoruz. 73 yaşındaki babam iyice sıkıldı evde, ben sokağa çıkıyorum ne anlamı var o adamı tutuyorsun ben kaparsam ona da geçecek zaten. Herkes bana veya sevdiklerime birşey olacak da ne zaman olacak kafa yapısına büründü resmen.

• quote:

Kesinlikle katılıyorum dediklerine seninle farkımız şu noktada bu adamlar geleceği planlarlar sürekli ve kendi halkını dahi öldürmekten çekinmezler, dünyanın krize girmesi bunu planlayanların istediği birşey olarak net görülüyor.

Görünmez el zevk içinde mastürbasyondan çok daha fazlasını yapıyordur.

İspatlanacak bir husus değil ileride de olacağını sanmıyorum çıkış sebebi yapay mı yoksa tesadüf mü; ben sadece yaşadığımız bu süreci mantıksız buluyorum, dediğin gibi Çin dahil birkaç ülke doğru şekilde daha çok insanının ölmemesi için uğraşırken ve bunu başarmışken gelişmiş dediğimiz Batı ülkelerinin kararları dehşete düşürüyor beni. Bu adamlar biyolojik silahlara karşı akıl almaz çeşitli senaryolara karşı ne yapacaklarını tek tek tasarlayan devletler. Şaka gibi aldıkları kararlar.

Çözüm çok sert şekilde karantinadan geçiyor bunun hepimiz farkındayız. 15-20 gün boyunca belki çok sıkıntı yaşarız ama sonrasında rahatlarız şimdi ise günden güne daha da tedirgin yaşıyoruz. 73 yaşındaki babam iyice sıkıldı evde, ben sokağa çıkıyorum ne anlamı var o adamı tutuyorsun ben kaparsam ona da geçecek zaten. Herkes bana veya sevdiklerime birşey olacak da ne zaman olacak kafa yapısına büründü resmen.
    Valla bilimsel bir açıklama istersen şu da var.
    https://evrimagaci.org/covid19-koronavirus-salgini-insan-yapimi-degil-ve-dogal-yollarla-evrimlesti-8381

Bilimsel bir açıklama olduğu kesin de yazıya göre "omurga" diye tabir edilen şey yüzünden insandan gelme olamayacağını iddia ediyor çünkü farklı imiş bilinenlerden.

Ben bilimadamı değilim gidip de ispatlı insan yapımı olduğunu demiyorum zaten bu yazı beni tatmin etmedi yine de; pek çok tahminden bahsediyor içerisinde. Hee belki virolog olsam ikna olurdum o ayrı. Teknik bilgiye sahip değilim virüsün omurgası ne demek bilmiyorum ilk başta.

Sana sorum şu; Batı bu tarz biyolojik saldırılara karşı birçok senaryoyu tasarlayıp karşılaşması halinde neler yapacağını belirlemiştir. Bu virüs çıktığından beri batının yaptıklarını mantıklı buluyor musun? Sence batı ulen hazır yaşlıları öldüren bir virüs çıkmışken yaşlılarımı temizleyeyim moduna mı girdi yoksa? Niye Çin bunu duyurduğundan beri önlem almadı ABD ve Avrupa sence? Kendilerine sıçrayacağı gün gibi ortada değil miydi?

• quote:

Bilimsel bir açıklama olduğu kesin de yazıya göre "omurga" diye tabir edilen şey yüzünden insandan gelme olamayacağını iddia ediyor çünkü farklı imiş bilinenlerden.

Ben bilimadamı değilim gidip de ispatlı insan yapımı olduğunu demiyorum zaten bu yazı beni tatmin etmedi yine de; pek çok tahminden bahsediyor içerisinde. Hee belki virolog olsam ikna olurdum o ayrı. Teknik bilgiye sahip değilim virüsün omurgası ne demek bilmiyorum ilk başta.

Sana sorum şu; Batı bu tarz biyolojik saldırılara karşı birçok senaryoyu tasarlayıp karşılaşması halinde neler yapacağını belirlemiştir. Bu virüs çıktığından beri batının yaptıklarını mantıklı buluyor musun? Sence batı ulen hazır yaşlıları öldüren bir virüs çıkmışken yaşlılarımı temizleyeyim moduna mı girdi yoksa? Niye Çin bunu duyurduğundan beri önlem almadı ABD ve Avrupa sence? Kendilerine sıçrayacağı gün gibi ortada değil miydi?
    Yöneticileri düşündüğün kadar zeki değil çünkü. Biyolojik bir saldırı durumundaki senaryoyu bilmiyorum şahsen. Muhtemelen salgının olduğu şehri karantinaya alırlar. Şimdi ise salgın küçümsendi, yöneticiler de zeki değil. O yüzden baş yakıyor.

Yaşlıları öldürmenin bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Adamların oy kaynakları yaşlılar zaten.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.