Şimdi Ara

COVID-19 verilerini yakında Google Haritalar'da görüntüleyebileceksiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • COVID-19 verilerini yakında Google Haritalar'da görüntüleyebileceksiniz

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, Google'ın haritalar uygulamasına ülke ve eyaletlere göre COVID-19 vaka yoğunluğunu gösteren yeni bir özellik ekleyeceğini ortaya çıkardı. 

Ayrıca Bkz.Galaxy S20 FE tüm özellikleriyle karşımızda: Samsung'un yeni F/P telefonu olabilir

Wong tarafından paylaşılan görüntülere göre; uygulamaya eklenecek olan bir katmanla birlikte, bölgelerdeki COVID-19 vaka sayıları haritada gösterilecek. Veriler ayrıca bölgedeki vakaların artıp azaldığını da gösterecek.

Vaka yoğunluğu Google Haritalar'dan görüntülenebilecek

Söz konusu bu veriler Wikipedia, The New York Times, Johns Hopkins Üniversitesi ve Brihanmumbai Municipal Corporation'dan sağlanacak. En azından paylaşılan ekran görüntüleri bu kaynaklara işaret ediyor ancak Google veri sağlama konusunda yerel kaynaklardan da istifade edebilir. 

Veriler şimdilik ülke ve eyaletlere göre vaka dağılımlarını gösterse de ilerleyen zamanlarda sokaklara kadar daha derinlemesine bir dağılım da gösterilebilir. Yeni COVID-19 bilgi katmanının yakın zamanda Google Haritalar'a dahil edilmesi bekleniyor.

• hangi veriye dayanarak verecek basta bizim ulke olmak uzere, hic bir ulke samimi degil ki...

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Hastalığı atlatanların %80-90’ı belirti bile vermiyor dolayısıyla teste bile gitmiyorlar devlet ne yapsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HES uygulaması düzgün göstermiyor bazen.

• gun kullanıcısına yanıt

belirti gosterenleri teste bile almiyor devlet, git karantinada bekle diyor. vatandas napsin?

• gun kullanıcısına yanıt
    Zaten belirti göstermiyorsan test mest yok. İlla yaptırmak istiyorsan ücrete tabi. Özeller ücretsiz test için yatış yapmanı istiyorlar ki devletten iyi bir ödeme alabilsinler yada 300-1000 TL ne tutturdularsa.
    Devlet pozitif çıksan da eve karantinaya yolluyorlar ama temas ettiğin kişiler belirti göstermiyorsa onlara test yok, geri çevriliyorlar ve hayatlarına devam ediyorlar. Taki belirti gösterene kadar. Tabi bu zamana kadar kaç kişiye bulaştırıyorlar. Evde karantinada iken test/tomografi için hastaneye gitmen gerekiyor. Kendi imkanların ile gelmeni istiyorlar. Minibüs, otobüs, taksi veya şahsi araç, hangisi ile gittiğinin, kimlere bulaştırdığının bir önemi yok.
    Şuan malzeme almamız gereken bir yer var. 2 kişi evde karantinada ama diğer kişiler halen çalışıyorlar ve belirti göstermeyen pozitif kişilerse müşterilere bolca bulaştırıyorlar. Biz de bu yüzden günlerdir hazır olan malzemeleri almaya gidemiyoruz.

• Saray çalışanlarına günlük test yapılıyomuş, işte bu da kapak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hastalık bahane edilerek özgürlüklerimiz elimizden alınıyor.

• Ben daha Hayat Eve Sığar uygulamasında göremiyorum. Şu an bir sorun var diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Ben giremiyorum beni vatandaştan saymıyor glb

• Hayat Eve Sığar'ın çöp haritası on seferin birinde anca doğru düzgün yükleniyor. Buraya gelsin buradan bakarız.

• Apple haritalara da gelir umarım

• Doğru düzgün test yapılmadığından vaka sayıları da gerçekçi değil. Haritada görsen ne olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.