Şimdi Ara

Covid-19 hastalığa yakalanan her 1000 kişiden 7'si ölüyor! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trak76

1000 kişiden 7 kişiyi az bulanlar , sizin anneniz babanız,çocuğunuz ölsün o zaman . bazı şeyler hakkında başa gelmeden ahkam kesmek ne kadar kolay yaa.
    Bak velet belki yaşın küçük sana abi tavsiyesi bunu bir cemaat içerisinde söyleme sakın yoksa seni döverler ayıp şeyler belki burada klavyenin gücüne güveniyorsun ama cemaatte felan söyleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeoce kullanıcısına yanıt
    Şeker kardeş, olaya boyle yaklasma, ac bi bizim mesajlari bizi anlamaya calisarak oku.komplo teorisiyle makalenin bi ilgisi olmaz.

• SilenceofEva S kullanıcısına yanıt
    İzle 1:20 den 3:00 dk sina kadar,
    https://www.youtube.com/watch?v=OOSptgdvddE&feature=youtu.be
    maskenin herhangi bir koruma saglamasi da tamamen varsayimdir, hic bir bilimsel genel gecerlilik yok iken zorunlu hale getirilmistir ustelik ustunde kiri tozu mikrobu tutar nem ve sicaklikla birlikte siz habire o mikrobu icinize cekersiniz bak ben demiyom hoca prof diye gecinenler soyluyor bunlari

• inşallah o 7 kişiden ikisi annen ile baban olur. ? noldu şimdi bana kızacaksın değil mi hayır ! bu yazdığın yazıya göre kızma hakkın yok kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Entel Maganda

inşallah o 7 kişiden ikisi annen ile baban olur. ? noldu şimdi bana kızacaksın değil mi hayır ! bu yazdığın yazıya göre kızma hakkın yok kusura bakma
    Çok ayıp sana terbiye nedir öğretmediler mi? Bunu yazarken vicdanın yok muydu? Şimdi git

• laylaylaylom L kullanıcısına yanıt
    ya demekki öyle iş başkalarının canı olduğunda sadece 7 kişi ölüyormuş önemli değilmiş derken bir daha düşünürsün bak demekki 2 kişi bile önemliymiş şimdi efendi ol
  • Cevap vermeyin şu hadsizlere. Karşılıklı olarak komplo teorilerini anlatıp anlatıp birbirlerinin sırtını sıvazlasınlar.

• titanic70 T kullanıcısına yanıt
    Gençler takmadığı sürece ne değişecek? Babam takar ben takmam, bana bulaşır ben de haliyle aynı evde izolasyonun mümkün olmadığı bir ortamda babama bulaştırırım. O mantığa göre +50 evde de maskeyle dolaşsın.

• Alacağınız tedbirler sizi korur ama sarıldığınız komplo teorileri siz dahil hiçkimseyi korumaz, kimseye fayda sağlmaz.

• Korona virüsler zaten grip etkeniymiş.
    Daha griple soğuk algınlığı arasındaki farkı bilmeyenler gelmiş burada ahkam kesiyor.

• Ölmedik diyelim virusun vücutta bıraktığı hasarlar konusunda ne diyeceksiniz? Akciğerinizi bana bağışlar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colda -- 25 Temmuz 2020; 10:26:40 >
  • Onlarin hepsi varsayimdir, tamamen varaayim olan bilgiler medyada haber yapiliyor sadece insanlara korku yaymak icin. Ayrica o dediginiz hasarlar ventilasyon yonteminin birakacagi hasarlar olabilcegi de yuksek derece bir tartisma konusu.

Hepsi varsayim, bilimsel genel gecer degil,

• Akordiyon kullanıcısına yanıt
    Sorun yok rahat olalım diyorsunuz yani? Bir şey olursa siz kefil misiniz?

• Evet karsimizda bir kara veba yok diyorum. Olmadigi halde neden medyada oyleymis gibi gosteriliyor neden hergun olu sayilari vaka sayilari ekrana yansiiliyorda virusun olduruculugunun en fazla binde 2 olabilecegi ile ilgili tahmin calismalari hic yer etmiyor, neden olumlu tek bir sey yok, cunku korkmamizi istiyolar iste, ya bana birsey olursa! Demenizi istiyorlar.
    Virusun bulasiciligiyla ilgili bisey uydurmuslar yok bir kisi 5 kisiye yok 10 kisiye. Bunlarin hepsi varsayim. Ama bilimkurulu uyelerinin agzindan dusmuyor. Bunlar sadece hergun tvde korona propagandasi aşi propagandasi yapmakla mesguller, objektif bir bakis acilari yok olsaydi arada bir gercekleri de soylerlerdi, hastaneye gidip suan ameliyat olamayan insanlari soylerlerdi, saglik sisteminin donmus olmasini soylerlerdi, maskenin herkes icin uygun olamayabilecegini soylerlerdi, sosyal izolaayonun zararli olabilecegini arada bi konusurlardi, arada bi test kitleri ile korku yaymanin cokta bilimsel bir yontem olmayabilecegini konusurlardi, ama yok

Benim birilerine kefil olmamla her yil pnomaniden 10-20. Bin kisinin turkiyede oluyor oldugu gercegi degismez. Herkes birgun olecektir olum korkusuyla insanlarinin hayatlarina mudahale edilmesi etik degildir, boyle herhangi bir salgina cozum de bulunmaz, bunlarin Tek bir amaci olabilir : para, reklam
    Hic kimse hic kimseye kefil olmaz, cunku kimse kimin neyden olecegini bilemez. korku propagandasina kapilmayin hastaliklara karsi bugune kadar olan genel gecer bilimsel gerceklikler vardir, bunlara uyun
    maske gibi sosyal izolasyon gibi karantina gibi, hicbir gecerliligi ve ispati olmayan tamemen varsayim yontemler ise tamamen dayatmadir bugun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 25 Temmuz 2020; 11:38:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel teletabi

Süper zekalılar. Burada normal sağlıklı insanlar değil burada amaç kronik hasta insanları korumak. Lösemili çocuklarda ölüm oranı kaç biliyor musun? Yada kanser hastası insanlarda? Belki 25-30 yıl daha yaşaması beklenen astım hastalarının pnömöni geçirip ölmesine neden olacaksınız. Öyle keko gibi maskesiz aylak aylak gezenler katilsiniz, kronik hasta insanların yaşam hakkını elinden alan katiller!
    Böyle yaşarsak çok stresli bir hayat olur. Ayrıca zatürre var grip de var. Ne yapabiliriz yani. Onlar için kendimizi hapsedemeyiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi saniye nasıl tedavisi varmış? Grip aşısı şans işi koruma sayılmaz. Şu anda gribin ilaçla kesin tedavisi yok. Ağrı kesici anca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.