Şimdi Ara

Counter-Strike: Global Offensive FPS düşmesi (takılma)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
40.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yabancı forumlarda vs. heryeri aradım taradım. Bir sürü şey denedim. Ama şu anlık fps düşmesi olayını çözemedim. Hem ana menüde hem de oyun oynarken 1 saniyeliğine fps düşüyor oyun takılır gibi oluyor.

Denediğim şeyler:

Ses kartı driverını güncellemek ve hiçbir efekt olmadan sade şekilde kullanmak. Ses kalitesini en düşüğe ayarlamak
    Oyun ayarlarını yüksek-orta-düşük seviyeye getirmek. Yüksek çözünürlük- düşük çözünürlük oynamak.
    NVIDIA 3D ayarlarını yapmak.
    Ana menü için kullanılan flash animasyon dosyasını silmek.
    Oyunun başlatma seçeneklerine -high -threads gibi komutlar eklemek.
    İşlemciye ve ekran kartına küçük miktarlarda hızaşırtma yapmak.
    İşlemciye cpu unpark denen olayı yapmak.

Aynı bu videodaki yabancı vatandaşın yüklemiş olduğu gibi anamenüde takılmalar oluyor. Aynı takılmalar oyun içinde de var.

Hiçbirisi işe yaramadı. Çözümü bilen varsa merakla bekliyorum. Bu saatte bu kadar kafama takıldı bu oyun. Çözmeden bana rahat yok

EDIT: Arkadaşlar bu konudan sonra sorunu yeni baştan pc toplayarak sistemimdeki eski parçaları yenileyerek hallettim. Buna rağmen ana menüdeki saniyelik donmalar devam ediyor. Sadece oyun içindekiler düzeldi. İstediğinizi yapın tamamen düzelmiyor. Tahminimce donanım seçiyor, bazı parçalarla uyumsuz düştüğü zaman anlık takılmalar yaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 23 Haziran 2016; 4:19:14 >

• Msi Ge60 ile normal oyunda hiç takılma fps düşmesi vs yaşamazken menüde bu takılma bende de oluyor. Çözümü bilen biri çıkar umarım.
  • ben 330 yerine 130 alıyordum geçen başlangıç ayarlarına -nojoy yazmak durumu düzeltti, sorun son patch çıktıysa deneyebilirsiniz.

-console -novid -tickrate 128 -refresh 144 -high -nojoy -threads 8 -preload -nod3d9ex +mat_vignette_enable 0 +exec autoexec
    şeklinde benim launch options.
    - tickrate 64 yapmak gereksiz daha iyi performans vericektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 17 Şubat 2015; 14:49:28 >
  • PhTx3 P kullanıcısına yanıt
    son patch derken korsan oynamıyorum ben steam
  • umut9334 kullanıcısına yanıt
    O da korsan kullanıyorsun demek istemedi, CSGO ikide bir güncelleniyor, ve son patchden sonra brçok kişide FPS düşüşleri yaşandı, ben de dahil.

Senin durumunda ise, öncelikle en basit şeylerden başlamak lazım,

- sürücülerin güncel mi?
    - bilgisayarı temizliyor musun periyodik olarak?
    - Oyun açıkken arka planda açık olan programlar ve etkileri neler?
    - Temiz bir windows yüklemesinden sonra, anakart, chipset, ekran kartı falan herşeyi sırası ile, temiz şekilde kurup ayarlarını yaptın mı?
    - Oyunla bir sürü servera girdiyse saçma sapan şeyler indirmiş olabilir, onları temizleyip, verify yaptın mı?
    - görüntü ayarlarıyla oynaman durumu etkiliyor mu?
    - PhTx3 ın önerdiği -nojoy işe yaradı mı? (zaten yapmışsın sanırım)

Bu tarz her parametreyi incelemek ve görmek lazım, yoksa oyun takılıyor, hadi çözelim gibi bir çözüm bulamayız, hatta eskiden yoktu da yeni başlamışsa çözümü çok farklı, hep vardı dersen çok daha farklı yollara gideriz.

• herşeyi yapıp düzeltemediysen işlemciye yönel hocam. temizleyip termal macunu yenileyin. üstüne temiz bi kurulum yapın derim.
  • Bendeki bir benzer sorun ise oyun icinde 100-130 fps alirken anlik oyun 1 snye kadar donup devam edior kasior kalior bir turlu cozemedim herseyi guncellerim

en gicik durum ise hic olmicak zamanlarda bu saniyelik kasilma oluyor :/
  • Arkadaşlar sorunun benle alakası olduğunu düşünmüyorum. İlk yüklediğimden beri böyle. Her ay kasanın içini fanlar dahil temizleyip macunlarını yeniliyorum zaten. Buna ek olarak önerdiğiniz herşeyi yaptım, yazmış olduğum üzere. Sürücüler güncel. Kasa temiz. Macunlar sürekli yenileniyor. Hatta fanların bile içini açıp tozunu alıyorum. Sorun bunlar değil. Başlangıç parametrelerine söylediğiniz kodların hepsini yazdım. İlk post'umda denediğim şeyleri yazdım oraya. Yabancı sitelerin ingilizce vermiş olduğu önerilerin hepsini denedim. Çözünürlükleri değiştirip denedim. Oyunun dosyalarını doğrulamayı denedim. Format attım tertemiz, öyle oynamayı denedim. Hatta SSD kullananlarda bile oluyormuş bu. SSD almak bile sorunu çözmüyormuş.

Ticket attım bakalım ne cevap gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 17 Şubat 2015; 16:09:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umut9334

Arkadaşlar sorunun benle alakası olduğunu düşünmüyorum. İlk yüklediğimden beri böyle. Her ay kasanın içini fanlar dahil temizleyip macunlarını yeniliyorum zaten. Buna ek olarak önerdiğiniz herşeyi yaptım, yazmış olduğum üzere. Sürücüler güncel. Kasa temiz. Macunlar sürekli yenileniyor. Hatta fanların bile içini açıp tozunu alıyorum. Sorun bunlar değil. Başlangıç parametrelerine söylediğiniz kodların hepsini yazdım. İlk post'umda denediğim şeyleri yazdım oraya. Yabancı sitelerin ingilizce vermiş olduğu önerilerin hepsini denedim. Çözünürlükleri değiştirip denedim. Oyunun dosyalarını doğrulamayı denedim. Format attım tertemiz, öyle oynamayı denedim. Hatta SSD kullananlarda bile oluyormuş bu. SSD almak bile sorunu çözmüyormuş.

Ticket attım bakalım ne cevap gelecek.

Hocam bende 240 Gb HyperX Ssd var oyun onda kurulu bu menüdeki takılmayı yaşıyorum. Ekran kartım Gtx660 yüksek ayarlarda 120-130 fps donma takılma vs yok oyun sırasında ama menüde bu oluyor.

• çok enteresan, eğer durum buysa, ve donanımlar uyumluysa (en azından başka oyun ve programlarda hiç bir sorun yoksa diye genelleyebiliriz) bir uyumsuzluk ya da bir sorun olabilir. Ticket a cevap geleceğini zannetmiyorum, belki en iyi ihtimalle yazılım ekibine iletirler, şayet sorun bu yüzdense.

Ancak bir de ararken tüm parçaları ayrı ayrı aratabilir misin? belki atıyorum, Nvidianın belli chipleride oluyordur, ya da ses kartının, ya da ram yüzündendir belki. Şayet yazılımları yüklerken her seferinde fark etmeden yaptığın ve buna sebep olan bir sorun yoksa, sıra ile donanımlara bakmak lazım.
  • sieger kullanıcısına yanıt
    başka oyunlarda yapmıyor. zaten şuan çalıştırabildiğim oyunlar çok az. ekran kartım 9500gt ama sonuçta diğer oyunlarda böyle bir takılma yok.

bu da benim çektiğim video dikkat ederseniz fps 1 saniyeleğine çakılıp eski haline dönüyor:

dediğin gibi birşeyle çakışıyor veya uyumsuzluk yapıyor olabilir, bunu nasıl bulurum ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 17 Şubat 2015; 16:45:16 >

• ekran kartının eski driverlarını kurmayı denedin mi acaba hiç ? mesela ben gtx550ti ile driver olarak 301.42 yi kullanıyorum bi ara 330 lu driverları falan denemiştim hatta 301 den sonraki driverların çoğunu denedim zamanında abartısız söylüyorum 20-30 fps düşüşü oluyordu bu drivera göre yani demek istediğim bazı ekran kartlarına yeni driverlar pek yaramıyor ilginç ama gerçek
  • Oyun içi takılma sorununu çözdüm arkadaşlar. Ana menü hala takılma yapıyor ama çok fazla önemli değil. Sorun sürücülerden kaynaklanıyormuş. Nette yazan 2.75 realtek sürücüsü güncel değil. 6.0.1.7373 sürümü en günceli ve yükledikten sonra sorun düzeldi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar SlimDrivers adlı hayat kurtaran driver bulma programını yüklesinler ve bulduğu bütün driverları yüklesinler.

EDIT: Sorunu çözdükten ve biraz oynadıktan sonra eski haline döndü. Sorun hala devam ediyor. Steam ticket'a cevap gelmedi. Bu sinir bozucu takılma şeysi devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 26 Şubat 2015; 1:47:34 >
  • bende yeni cs go indirdim menu de donma oluyor üstteki videolardaki gibi yok mu çözümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisseq

bende yeni cs go indirdim menu de donma oluyor üstteki videolardaki gibi yok mu çözümü

Ben en son bütün w7 güncellemelerini yaptım. Bide NVIDA'nın eski sürümünü yükledim. Düzeldi sanki oyun içinde donma olmuyor ama yine ana menüde donma oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 14 Mart 2015; 17:26:07 >
  • quote:

Arkadaşlar yabancı forumlarda vs. heryeri aradım taradım. Bir sürü şey denedim. Ama şu anlık fps düşmesi olayını çözemedim. Hem ana menüde hem de oyun oynarken 1 saniyeliğine fps düşüyor oyun takılır gibi oluyor.

Denediğim şeyler:

Ses kartı driverını güncellemek ve hiçbir efekt olmadan sade şekilde kullanmak. Ses kalitesini en düşüğe ayarlamak
    Oyun ayarlarını yüksek-orta-düşük seviyeye getirmek. Yüksek çözünürlük- düşük çözünürlük oynamak.
    NVIDIA 3D ayarlarını yapmak.
    Ana menü için kullanılan flash animasyon dosyasını silmek.
    Oyunun başlatma seçeneklerine -high -threads gibi komutlar eklemek.
    İşlemciye ve ekran kartına küçük miktarlarda hızaşırtma yapmak.
    İşlemciye cpu unpark denen olayı yapmak.

Aynı bu videodaki yabancı vatandaşın yüklemiş olduğu gibi anamenüde takılmalar oluyor. Aynı takılmalar oyun içinde de var.

Hiçbirisi işe yaramadı. Çözümü bilen varsa merakla bekliyorum. Bu saatte bu kadar kafama takıldı bu oyun. Çözmeden bana rahat yok

fps_max 59 yaz daha sonra ekran ayarlarını en düşüğe getir aynı zamanda ekran kartı ayarlarından performansı seç

• Aynısı bendede oluyor ve kendiliğinden geçti menu fps max diye bi ayar vardı denermisin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pisseq

bende yeni cs go indirdim menu de donma oluyor üstteki videolardaki gibi yok mu çözümü

Ben en son bütün w7 güncellemelerini yaptım. Bide NVIDA'nın eski sürümünü yükledim. Düzeldi sanki oyun içinde donma olmuyor ama yine ana menüde donma oluyor

youtube kapatınca baya fark etti bende
  • arkadaşlar öncelikle iyi günler benim laptop kullanmaktayım laptopumun özellikleri i7 4700hq işlemci nvidia gt750m ekran kartı ve diğer özellikler oldukça uygun fakat oyunu oynarken ekranda kırılma oluyor mesela ilerlerken kırılmalar yaşıyorum bir sürü şeyi denedim fakat hala aynı bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ediyorum
  • Güncelleme: Arkadaşlar sonunda sorunun kaynağını buldum. Sorun ses kartı. Anakartın entegreli sesini beğenmediğim için ayrı ses kartı kullanıyordum. Bu da oyunda takılmalara yol açıyor. Sadece cs:go'ya özel bu takılmalar. Eğer ses kartı kullanıyorsanız, mecbur bu oyun için sökmek durumundasınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.