Şimdi Ara

COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
2.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuyu en iyi şekilde görüntüleyebilmek için Forum Ayarlar Kısmından /
    Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Genişliği 960 Olsun
    Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Sadece 900 den büyükleri küçült ' seçili olmalıdır.

Konuyu öne çıkarırsanız sevinirim

Arkadaşlar selam.

Bugün oldukça merak edilen bir firma ile yeniden tanışıyoruz. 2008 yılından bu yana aktifliğini sürdüren, ilk etapta bilgisayar kasası, güç kaynağı ve soğutma elemanları ile piyasaya giriş yapan sonra da kaliteli oyuncu ekipmanları ile dünya çapında oldukça fazla tanınır hale gelen COUGAR firmasının PHONTUM OYUNCU KULAKLIĞI na yakından bakıyoruz. Beni oldukça heyecanlandıran bir kulaklık, sizlerde de aynı etkiyi bırakacağını düşünüyorum. Cougarı ülkemize Comsis bilgisayar getiriyor, sosyal medyada da oldukça aktifler cougarturkiye hesabından çekilişler vb. yapıyorlar ve kullanıcı sorularını hızlıca yanıtlıyorlar. cougargaming.com adresine girdiğimizde tüm modelleri ve onlara ait güncel yazılımları kolayca indirebiliyoruz. Bu açıdan Cougara tam not veriyorum böyle olması lazım.

COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]

COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]

COUGAR denince akla turuncu renk geliyor. Firma bu rengi benimsemiş ve tasarımlarda siyah ile beraber oldukça da güzel kullanmayı başarmış. Firmanın tasarım hatlarını oyunculara yönelik agresif çizgiler ve oyuncu temaları oluşturuyor. Özellikle son dönemde çıkardıkları oyuncu ekipmanlarıyla kullanıcılarda merak uyandıran firmanın PHONTUM kulaklığı, oldukça şık bir kutu ile bizi karışılıyor. Bu fiyat segmenti için kutunun oldukça özenli tasarlanmış ve paketlenmiş olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Teknik özelliklere yakından bakalım.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kulaklık

● Sürücüler : 53mm
    ● Frekans tepkisi: 20Hz -> 20Khz
    ● 1Khz'te hassasiyet: 98dB ± 3dB
    ● 1Khz'te empedans: 32ohm +/- %15
    ● Kablo uzunluğu: 1.2m + 1,8m ayrılabilen kablo
    ● Bağlantı türü: Ayrılabilen kablo, 3,5mm bağlantı

Mikrofon

● Tür: Gürültü Engelleyici Kondensör (Tek yönlü gürültü iptal etme)
    ● Frekans: 100Hz -> 10Khz
    ● 1KHz'te hassasiyet: -45dB ± 3dB
    ● Empedans: 2.2k ohm

Cougar bu kulaklığı tasarlarken Gerçek Oyuncular İçin Gerçek Donanımlar teması ile yola çıkmış. Ortaya çıkarmaya çalıştığı üründe uzun süreli kullanımlarda , kullanıcıyı yormayan ve günün her döneminde kullanıcının yanında olacak gerçek bir oyuncu kulaklığı oluşturmaya çalışmış.

Phontum’un en önemli özelliği çok yönlü ve portatif bir kulaklık olması. Oyuncuların tümüne hitap edebilen ergonomik yapısının yanında , kulaklık pedlerinin basit bir şekilde değişebiliyor ve mikrofonun çıkartılıp takılabiliyor olması en büyük özelliği. Kutu içeriğinde Phontum kulaklığın kendisi , garanti belgesi vb. kitapçık , kulaklığa takılı olarak gelen 4cm eninde ve 10cm çapında oyuncu pedleri , 2cm eninde 10cm çapında multimedya pedleri , kulaklığa sabit şekilde gelen ses bağlantı jakı (115cm uzunluğunda) , Üzerinde ses yüksekliği ayarlama birimi ve mikrofon açıp kapatma birimi bulunan anakart ses bağlantı jakı (1.8m) , 15cm uzunluğa sahip portatif mikrofon ve sesin karşıya temiz gitmesi için kullanılabilecek bir mikrofon pedi bulunuyor. Evet buraya kadar bir kulaklıktan daha fazlası olduğunu düşünmemek elde değil

Phontum’un padleri 4 adep plastik klips ile tutturulmuş. Bu klipsler yardımıyla kolaylıkla pedleri değiştirebiliyoruz. Yani bu şu demek oluyor , bu kulaklık sadece masanızın üzerinde duran bir oyuncu kulaklığı değil , aynı zamanda seyahat ve yolculuklarınızda, özel hayatınızda da kullanabileceğiniz bir multimedya kulaklık demek oluyor.

COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]

COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]COUGAR PHONTUM Oyuncu Kulaklığı İncelemesi [ 7/24 Multimedya Kalitesi ][F/P]

Bilgisayarınızda kullandıktan sonra pedleri kolayca değiştirip, mikrofonu söküp , telefon vb. multimedya cihazı ile birlikte günlük bir kulaklık olarak kullanabiliyorsunuz. Buda sizi kulak içi kulaklıklara ekstra para vermekten kurtarıyor.

SON SÖZLER :

● Modüler tasarım oldukça yenilikçi , hem gaming hem müzik dinlemek için ideal.
    ● Mikrofon kalitesi ve ses kalitesinden aşırı memnun kaldım.
    ● RGB ışıklandırma bu modelde yok, bir üst modelinde bulunuyor. İlle de RGB diyenler bir üst modele bakmalılar.
    ● Standarttan biraz büyük bir kafam var Sorunsuz kullandım ama eğer kafanız kocamansa esneme payı aşırı değil biraz rahatsız edebilir.
    ● Yüksek ses beklentiniz varsa bu kulaklık size göre değil, en doğru kaliteli sesi yalıtım ile beraber vermeye çalışmışlar. Bu sebeple ses seviyesi yeterli düzeyde fakat çok daha yüksek ses veren başka ürünler var.
    ● Çıkarılıp takılabilen mikrofon çok iyi düşünülmüş.Ayrıca istediğimiz şekilde eğip bükebiliyoruz.
    ● 2cm lik ped ler günlük kullanım için çok ideal.
    ● Telefon ile yaptığım testlerde 1 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım.
    ● Ses derinliği, ses iletimi , ses kalitesi sınıfına göre çok kaliteli. Müzikle uğraşan birisi için yeterli gelir mi tabiki hayır onlar 40/50 Dolar bandındaki değil 500 dolar bandındaki ürünlere bakmalılar.

SONUÇ :

Cougar Phontum , inceleme tarihi itibari ile kampanyalar dahilinde 300TL dolaylarında bulunabiliyor. RGB vb. ışıklardan hoşlanmayan yada gerek duymayan, ses seviyesi yüksekliğinden ziyade derinliğine ve kalitesine, bas tiz ayrımına dikkat eden , aynı zamanda günlük hayatında da kullanabileceği bir kulaklık arayanlar için biçilmiş kaftan. Son derece beğendiğim kulaklık parasının hakkını sonuna kadar veriyor desek yanlış olmaz sanıyorum. Yenilikçi tasarımıyla , hem oyunlarda hem multimedya kullanımında kaliteli ses isteyen kullancıların mutlaka düşünmesi ve değerlendirmeye alması gereken bir kulaklık , gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 23 Ocak 2020; 12:31:41 >

• Özlenen konulardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler devamı gelecek
  • Ellerine sağlık. Bana pek hitap etmiyor ama böyle konular güzel ve olmalı.

Not: Kabloyu hayatımdan çıkartalı yıllar oldu.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Bende tam tersine, özellikle multiplayer yada rekabetçi oynuyorsan yada pil vs uğraşmak istemiyorsan kablo zorunlu ben kablo olayına çok takılmıyorum absürt olmadıktan sonra.

Yenilikçi bir kulaklık gerçekten cougar beklediğimden çok iyi çıktı

• Ellerine sağlık İsmail hocam güzel konu, değilmemiş ama oyun konsolları ile uyumlumu
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam. Bende konsol yok ama kulaklık çıkışları usb değil standart 3.5mm jak var. Konsollara bu şekilde bağlanıyor mu bilemiyorum konsoldan hiç anlamam. Ama kulaklığın en büyük avatantajı pc den kolayca ayırıp günlük de kullanılması ve şöyle söyleyim ses kalitesi bu fiyat segment inde benzersiz olabilir.

• Çekimler şahane.
    Eğer kulaklık pedleri terletirse kesilmiş çorabı geçirip terlemenin önüne geçebilirsiniz.

• Eyvallah hocam.

Terleme yok şuanda hocam öyle birşey gözlemlemedim henüz. Ama 3 4 maç arka arkaya atarsam belki oladabilir bilmiyorum

• Kulaklığın sesi az demişşiniz. Ne ile beslediniz acaba bilgisayarda ses kartı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Bende tam tersine, özellikle multiplayer yada rekabetçi oynuyorsan yada pil vs uğraşmak istemiyorsan kablo zorunlu ben kablo olayına çok takılmıyorum absürt olmadıktan sonra.

Yenilikçi bir kulaklık gerçekten cougar beklediğimden çok iyi çıktı
    Haklı olabilirsin ama Razer ve Logitech üst seviye ürünlerinde gecikme olmuyor ve pil süreleri de yeterli. Mesela ben masa üstünde MX Master ve oyunlarda da halâ G700S kullanıyorum. Masa üstündeyken G700 şarjda kalıyor zaten. Hoş benim oyun hayatım Asetto Corsa, ETS, Hitman, Tomb Raider vb olduğundan zaten rekabetçi bir ortamda olmuyorum.
  • Forum eskiye dönmeye başladı.Eline sağlık
  • Bende'de asus cerberus V2 var 1 sene oldu sanırım ortalama, Ses konusunda tatminkar ama gel gelelim pekleri çok kötü durumda dökülüyor ve kirletiyor etrafı bu yüzden yeni bir model arayışındayım bu modeli listeye ekliyorum hemen

Elinize emeğinize sağlık güzel böyle konuları görmek
  • GüvenlikMurat kullanıcısına yanıt
    Ses kartım yok hocam maalesef anakartı Asus x570 Pro modeli. Telefon ve tablette daha çok ses alıyorum özellikle ipad de netflix te ses seviyesi de çok güzel, ses seviyesi pc de az geldi sadece.

Yazılımsal olabilir mi acaba anakart sürücülerine bir göz atayım, diyeceğim de şuan 2 kulaklık daha var bende onlar daha cok ses veriyor.

Abi gel senle cs go akalım 30 yas üzeri ekip yapamadık bir türlü

Bu kulaklık olayı cs go da bariz önemli ses kasmak için kulaklık iyi olması lazım 100 liralık kulaklıkla filan ses kasılmaz mesela. Bas tiz olayı da cok önemli adam ne tarafta yürüyor anlaşılıyor iyi kulaklıkla. Kablosuz kulaklık denkgelir se onu da incelerim bir ara fikirlerimi yazarım.

• Teşekkürler hocam çaba gösteriyoruz bakalım daha sırada klavye ve mouse var belki arkasına şu 15 senelik koltuğumdan kurtulabilirsem gamer koltuk da istiyorum

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Ses kalitesi olarak memnun kalacağını düşünüyorum kulaklık sadece gaming değil multi medya içinde çok başarılı ama sınıfında değerlendirince, 1000 liralık kulaklıkla fark vardır illaki 300tl civarı kulaklıklar içerisinde en iyi sesi veren kulaklık olabilir bu bende direk bağımlılık yaptı, ipad de netflix te ottoman dizisine başladım sabaha biter sesi de yarıda tutuyorum

• Güzel inceleme için teşekkürler.

Ayrıca öne çıkanlardan "sadece teknoloji forumlarından" seçeneğini getirip bu konuyu görmemi sağlayan yönetime de teşekkürü borç bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 26 Ocak 2020; 0:13:8 >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Valla dostum üni zamanında Akşam 8den sabah 5lere kadar internet cafede CS 1.6 kasardık ama askerden sonra artık gençlerle başa çıkılmıyor aşmışlar valla. İstersen benim G930'u yollayım incele ama derileri döküldü durmaktan. Yenisini de almadım. Pili de artık değişmesi gerekiyor.
    Eyvallah hocam sağolasın, bakalım ilerde incelerim bir kablosuz kulaklıkta, arada takılalım dersen cs go da haberleşelim forumdan 2 3 arkadaş var ama onlar da çaktırmıyor ama benle girmek istemiyorlar rütbeleri yüksek diye ben anlıyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.