Şimdi Ara

COSMOS CHILLER KIZAKTA BEKLİYOR :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
3
Favori
33.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biz bu isin caylagiyiz// Aff ola Ustadlar

Is imiz bunlarla gecmiyor ama hevesim var, real hayat da vakit bulamiyorum 1 senedir bir kasa mod yapicam :D gorseniz ic ler acisi :D o drece mesgulum. Bu yuzden zati Buzdolapciya veya erkondisinciya yaptiracam da :D bana Diagram lagzim :D Bunu gosterince ha tamam yaparim diye bilecek sekilde :D
  • @CESAJANS
    kompresörün 1/8 lik sanırım
    http://www.teksomar.com/index.php?p=2&sp=49w0b7ef
  • Benim kullanmayı düşündüğüm komp. TEE marka 1/5 likti.

Selçuk'tan "fenomenhaa " aldığım Komprasörü kullanacağım 1/3 Aspera r404 .Özelliklede radyatör "kondanser" için çok uğraştım onuda nihayet kökten çözdük Tüm gerekli bileşenleri aldım. Yakında tüm fotolar ve açık bir anlatımla montaj ve anlatıma başlıyacağım. Şu anda maximum verim için hesaplamaları yapıyoruz. Cumartesi başlıyıp inşallah Pzts. ye Sistemi kusursuz olarak devreye almayı başaracağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 14 Nisan 2010; 10:11:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Benim kullanmayı düşündüğüm komp. TEE marka 1/5 likti.

Selçuk'tan "fenomenhaa " aldığım Komprasörü kullanacağım 1/3 Aspera r404 .Özelliklede radyatör "kondanser" için çok uğraştım onuda nihayet kökten çözdük Tüm gerekli bileşenleri aldım. Yakında tüm fotolar ve açık bir anlatımla montaj ve anlatıma başlıyacağım. Şu anda maximum verim için hesaplamaları yapıyoruz. Cumartesi başlıyıp inşallah Pzts. ye Sistemi kusursuz olarak devreye almayı başaracağız.

hayırlı olsun dostum kondanser olayını kökten çözdük derken nasıl çözdün

• 24k Klimanın iç ünitesindeki serpantin ile
  • hayırlısı bakalım umarım beklentilerin üzerinde bir sistem olur
    bizim yarım kaldığımız yerden siz daha iyisini daha üstünü yapmanız dileklerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet328

hayırlısı bakalım umarım beklentilerin üzerinde bir sistem olur
    bizim yarım kaldığımız yerden siz daha iyisini daha üstünü yapmanız dileklerimle

Pozitif temennilerin için teşekkürler dostum, inşallah bir aksilik olmassa hem performans hem sessizlik hemde estetik ile birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız
  • Bende isciliginz ve //////// olsucak projenizi 4 GOZLE bekliyorum :D

ILK SIPARIS de benim olabilir mi :D ahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonymontana_1985

Bende isciliginz ve //////// olsucak projenizi 4 GOZLE bekliyorum :D

ILK SIPARIS de benim olabilir mi :D ahahaha

İlk sipariş olmaz, çünkü kasa içi özel tasarım, şaka bir yana teşekkürler..

Arkadaşlar hedeflerimi biraz büyüttüm en azından sıvı sıcaklığını, max 10 derecelerde tutmak istiyorum, bu durumda bloklara ve boarda uygulamam gereken ısı yalıtımı ne olabilir? ince ve başarılı ısı yalıtım bantları mevcutmu? sizin deneyimleriniz nelerdir bu konuda ? işlemci ve işlemci arkasına ne gibi bir yalıtım sağlıyabilirim?

• ee ne zaman başlamayı düşünüyosunuz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

ee ne zaman başlamayı düşünüyosunuz hocam

Valla bütün malzemeleri tamamladım eksik vida bile yok. Yanlız tabiki en büyük sorun projenin kasa tasarımı ile birlikte yürümesi. Yani estetik kaygılarda en az soğutma projesinin başarısı kadar önemli benim için. Mümkün olduğunca yavaş ve hatasız yol almak istiyorum. Bu gece bağzı fotolar ekliyeceğim.
  • En Nihayet Başladık.

Önce Size Chillerin bitmiş halinden FİKİR VERECEK, bir foto
     COSMOS CHILLER KIZAKTA BEKLİYOR :)

Daha önce yukarıda çizdiğim şema ve projeye göre ilerlemek durumunda olduğum için işim oldukşa zor. Çünkü kasayıda modlamak durumundayım bu nedenlede estetik kaygıları göz önünde tutunca çok zahmetli ve virajlı bir yola daldımi Allah sonumu hayretsin

Önce size sistemde kullanacağım radyatörden bir enstantane vereyim 24k klimanın evap ünitelerinden biri

Ve bu evap ın kesilerek sistemin ihtiyaçlarını karşılıyabilecek olan kondansere dönüşüm aşamaları

Kesim sonrası berbat durum

Kendine getirme başlangıç safhası,

Ve en zor dikkat isteyen ve saatlerimi alan köprüleme bağlantıları

Son durum

Kaynak aşamaları

Bu da sıvı tankımız içindeki borular ve tüm detaylardan sonra net 5,3lt. hacmi oluyor

Sızdırmazlık testi, o kadar kloroform dan sonra test etmeye bile gerek yoktu aslında

Evap 8mt. iç daire çapı 3,2cm. bu duruma en elverişli evap sarma otamatik cihazı ise aşağıdaki "şey" idi ve inanın sarana kadar ..ımdan ter aktı

Bu birinci sarmal, zaten asıl sorun 2. yi sarmaya başlayınca ortaya çıkıyor

Sıvı deposunda ki sarmal yerleşimi aşağıda ki şekilde olucaki aralarına bölme gelecek ve sıcak su içeride "u" şeklinde yol alarak soğuk kısmından pompaya dönecek Ama inanın bunu yapmak gerçekten zahmetli oldu.

Şimdi sıra geldi projeye uygun olarak cosmosu doğramaya,

Sıvı tankı askısı üretimi

Şimdilik bu kadar,

DEVAMI VAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 21 Nisan 2010; 1:17:41 >

• Kondanser seçimi çok iyi olmuş,kolay gelsin bu arada tamamını sizmi yaptınız? Banada arada sırada krom,ve plexi(hazne vs..) lazım olmakta sizden temin mümkün oluyorsa size başvurayım benim chillerdada bir dışkap+hazne revizyou olacakta
    Tekrar kolay gelsin..
  • coşmuşsun sen çok büyük ama yaw nereye kopyacaksın bunu ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

coşmuşsun sen çok büyük ama yaw nereye kopyacaksın bunu ??

Bilgisayarı içine daldırıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 21 Nisan 2010; 14:13:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

Kondanser seçimi çok iyi olmuş,kolay gelsin bu arada tamamını sizmi yaptınız? Banada arada sırada krom,ve plexi(hazne vs..) lazım olmakta sizden temin mümkün oluyorsa size başvurayım benim chillerdada bir dışkap+hazne revizyou olacakta
    Tekrar kolay gelsin..

Dostum gördüğün şu ana kadar yapılmış işlemlerin tümünü ben yaptım Kaynak kısmını yapan ise, Erol diye bir arkadaşım var, Chiller konusunda konusunun uzmanı, fotolarda görünen arkadaş Kendisi henüz devreye girmedi sanırım bu gün sıra Erola'a gelicek

Sorduğun bileşenler hakkında müracaaraat cep numaram Dilediğin zaman arayıp istediğini sorabilirsin, elimden geleni yapar yada yaptırırım

• Sağolasın sevidiğimiz bi abimizde bana kendi d.o.dunu satmıştı halen çok güzel çalışıyor.Yanlız eğer yapabilecek varsa ekran kartı içinde d.o.d yaptırmak istiyorum böyle bi durum yapabilirmiyiz.
  • kolay gelsin baya zorlu bi çalışmaya el atmışsın
    bende bu aralar kasa içi mini bişiler tasarlıyorum,
    bakalım bitirebilecekmiyim bendeki mini 12-24v ekovat ile olacak gerçi günlük çok fazla kastırmadan.

ama sendeki harbi baya performans canavarı olacağa benziyor sabırsızlıkla testleri bekliyorum
  • hocam araştırma sonuçlarını vermeye başlamış allah sabır ve kolaylık versin inş.
    bu kadar emeğin sonucunu alacağını düşünüyorum.
    bu konunun müdavimiyim artık. daha detaylı resim testleri bekliyoruz merakla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

kolay gelsin baya zorlu bi çalışmaya el atmışsın
    bende bu aralar kasa içi mini bişiler tasarlıyorum,
    bakalım bitirebilecekmiyim bendeki mini 12-24v ekovat ile olacak gerçi günlük çok fazla kastırmadan.

ama sendeki harbi baya performans canavarı olacağa benziyor sabırsızlıkla testleri bekliyorum

Valla sorma dostum bu proje yedi bitirdi beni. Allah seninde yardımcın olsun nediyim

Yahu ne yaptın ne testi daha

Henüz ha babam de babam kesip büküp boya yapıyorum

Ben biraz estetik takıntılı olduğum için gittim akşam saat 6 gibi daldım sanayiye gene bir dolu ıvır zıvır aldım ahanda saat 04:15 yeminle şu an kıçım yer gördü

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.