Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

COSMOS CHILLER KIZAKTA BEKLİYOR :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
303
Cevap
3
Favori
31.537
Tıklama
Giriş
      73 Mesaj
      12 Nisan 2010 21:33:05
      Biz bu isin caylagiyiz// Aff ola Ustadlar

Is imiz bunlarla gecmiyor ama hevesim var, real hayat da vakit bulamiyorum 1 senedir bir kasa mod yapicam :D gorseniz ic ler acisi :D o drece mesgulum. Bu yuzden zati Buzdolapciya veya erkondisinciya yaptiracam da :D bana Diagram lagzim :D Bunu gosterince ha tamam yaparim diye bilecek sekilde :D
      |
      |

*** ReFeranslarım ***

9 Eylül 2009 -- SorrowOcean = LCD Satın ALDIM!
      15 Eylül 2009 -- jedah = IPOD SATIN ALDIM!
      7 Bisan 2010 -- moon9999 = Toz Fan Grill SATIN ALDIM!

EBAY referansim=
      http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=tonymontana_1985&ftab=AllFeedback

sahibinden.com Referansim =http://www.sahibinden.com/tonymontana-1985WQQdXQQ1450773WQQpXQQdisplayuser
    • Binbaşı
      1862 Mesaj
      13 Nisan 2010 19:28:34
      @CESAJANS
      kompresörün 1/8 lik sanırım
      http://www.teksomar.com/index.php?p=2&sp=49w0b7ef
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      14 Nisan 2010 10:10:32 Konu Sahibi
      Benim kullanmayı düşündüğüm komp. TEE marka 1/5 likti.

Selçuk'tan "fenomenhaa " aldığım Komprasörü kullanacağım 1/3 Aspera r404 .Özelliklede radyatör "kondanser" için çok uğraştım onuda nihayet kökten çözdük Tüm gerekli bileşenleri aldım. Yakında tüm fotolar ve açık bir anlatımla montaj ve anlatıma başlıyacağım. Şu anda maximum verim için hesaplamaları yapıyoruz. Cumartesi başlıyıp inşallah Pzts. ye Sistemi kusursuz olarak devreye almayı başaracağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 14 Nisan 2010; 10:11:26 >
      |
      |

• Binbaşı
      1862 Mesaj
      14 Nisan 2010 16:07:14
      quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Benim kullanmayı düşündüğüm komp. TEE marka 1/5 likti.

Selçuk'tan "fenomenhaa " aldığım Komprasörü kullanacağım 1/3 Aspera r404 .Özelliklede radyatör "kondanser" için çok uğraştım onuda nihayet kökten çözdük Tüm gerekli bileşenleri aldım. Yakında tüm fotolar ve açık bir anlatımla montaj ve anlatıma başlıyacağım. Şu anda maximum verim için hesaplamaları yapıyoruz. Cumartesi başlıyıp inşallah Pzts. ye Sistemi kusursuz olarak devreye almayı başaracağız.

hayırlı olsun dostum kondanser olayını kökten çözdük derken nasıl çözdün
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      14 Nisan 2010 16:43:31 Konu Sahibi
      24k Klimanın iç ünitesindeki serpantin ile
      |
      |

• Yarbay
      2908 Mesaj
      15 Nisan 2010 15:28:28
      hayırlısı bakalım umarım beklentilerin üzerinde bir sistem olur
      bizim yarım kaldığımız yerden siz daha iyisini daha üstünü yapmanız dileklerimle
      |
      |

Revo... After Life
    • Yarbay
      2200 Mesaj
      15 Nisan 2010 20:43:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mehmet328

hayırlısı bakalım umarım beklentilerin üzerinde bir sistem olur
      bizim yarım kaldığımız yerden siz daha iyisini daha üstünü yapmanız dileklerimle

Pozitif temennilerin için teşekkürler dostum, inşallah bir aksilik olmassa hem performans hem sessizlik hemde estetik ile birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız
      |
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      15 Nisan 2010 22:46:43
      Bende isciliginz ve //////// olsucak projenizi 4 GOZLE bekliyorum :D

ILK SIPARIS de benim olabilir mi :D ahahaha
      |
      |

*** ReFeranslarım ***

9 Eylül 2009 -- SorrowOcean = LCD Satın ALDIM!
      15 Eylül 2009 -- jedah = IPOD SATIN ALDIM!
      7 Bisan 2010 -- moon9999 = Toz Fan Grill SATIN ALDIM!

EBAY referansim=
      http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=tonymontana_1985&ftab=AllFeedback

sahibinden.com Referansim =http://www.sahibinden.com/tonymontana-1985WQQdXQQ1450773WQQpXQQdisplayuser
    • Yarbay
      2200 Mesaj
      16 Nisan 2010 00:32:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tonymontana_1985

Bende isciliginz ve //////// olsucak projenizi 4 GOZLE bekliyorum :D

ILK SIPARIS de benim olabilir mi :D ahahaha

İlk sipariş olmaz, çünkü kasa içi özel tasarım, şaka bir yana teşekkürler..

Arkadaşlar hedeflerimi biraz büyüttüm en azından sıvı sıcaklığını, max 10 derecelerde tutmak istiyorum, bu durumda bloklara ve boarda uygulamam gereken ısı yalıtımı ne olabilir? ince ve başarılı ısı yalıtım bantları mevcutmu? sizin deneyimleriniz nelerdir bu konuda ? işlemci ve işlemci arkasına ne gibi bir yalıtım sağlıyabilirim?
      |
      |

• Binbaşı
      1862 Mesaj
      19 Nisan 2010 13:10:33
      ee ne zaman başlamayı düşünüyosunuz hocam
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      19 Nisan 2010 15:17:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

ee ne zaman başlamayı düşünüyosunuz hocam

Valla bütün malzemeleri tamamladım eksik vida bile yok. Yanlız tabiki en büyük sorun projenin kasa tasarımı ile birlikte yürümesi. Yani estetik kaygılarda en az soğutma projesinin başarısı kadar önemli benim için. Mümkün olduğunca yavaş ve hatasız yol almak istiyorum. Bu gece bağzı fotolar ekliyeceğim.
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      21 Nisan 2010 00:40:27 Konu Sahibi
      En Nihayet Başladık.

Önce Size Chillerin bitmiş halinden FİKİR VERECEK, bir foto

Daha önce yukarıda çizdiğim şema ve projeye göre ilerlemek durumunda olduğum için işim oldukşa zor. Çünkü kasayıda modlamak durumundayım bu nedenlede estetik kaygıları göz önünde tutunca çok zahmetli ve virajlı bir yola daldımi Allah sonumu hayretsin

Önce size sistemde kullanacağım radyatörden bir enstantane vereyim 24k klimanın evap ünitelerinden biri

Ve bu evap ın kesilerek sistemin ihtiyaçlarını karşılıyabilecek olan kondansere dönüşüm aşamaları

Kesim sonrası berbat durum

Kendine getirme başlangıç safhası,

Ve en zor dikkat isteyen ve saatlerimi alan köprüleme bağlantıları

Son durum

Kaynak aşamaları

Bu da sıvı tankımız içindeki borular ve tüm detaylardan sonra net 5,3lt. hacmi oluyor

Sızdırmazlık testi, o kadar kloroform dan sonra test etmeye bile gerek yoktu aslında

Evap 8mt. iç daire çapı 3,2cm. bu duruma en elverişli evap sarma otamatik cihazı ise aşağıdaki "şey" idi ve inanın sarana kadar ..ımdan ter aktı

Bu birinci sarmal, zaten asıl sorun 2. yi sarmaya başlayınca ortaya çıkıyor

Sıvı deposunda ki sarmal yerleşimi aşağıda ki şekilde olucaki aralarına bölme gelecek ve sıcak su içeride "u" şeklinde yol alarak soğuk kısmından pompaya dönecek Ama inanın bunu yapmak gerçekten zahmetli oldu.

Şimdi sıra geldi projeye uygun olarak cosmosu doğramaya,

Sıvı tankı askısı üretimi

Şimdilik bu kadar,

DEVAMI VAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 21 Nisan 2010; 1:17:41 >
      |
      |

• PSU Uzmanı
      3913 Mesaj
      21 Nisan 2010 11:15:55
      Kondanser seçimi çok iyi olmuş,kolay gelsin bu arada tamamını sizmi yaptınız? Banada arada sırada krom,ve plexi(hazne vs..) lazım olmakta sizden temin mümkün oluyorsa size başvurayım benim chillerdada bir dışkap+hazne revizyou olacakta
      Tekrar kolay gelsin..
      |
      |

{GİGABYTE X38 DQ6}{q6600@4200MHZ cooling by swiftec}{2*1024 GSKİLL 6400HZ@1200MHZ 4-4-3-4}{Sapphire 2900pro@1009/1250 COOLİNG BY Mcw60 }{4*250GB SEAGATE 7200.11 SATA2 RAİD 0+1tb depo}{COOLERMASTER STACKER @GATEWATCH@COOLWATCH@MUSKEETER@SİLVERSTONE}{WATER CHİLLER}{ENERMAX GALAXY 1000W}{LOGİTECH Z-680}{LOGİTECH mx1000&G7 with RAPTOR P2}}
    • Yarbay
      9183 Mesaj
      21 Nisan 2010 11:20:36
      coşmuşsun sen çok büyük ama yaw nereye kopyacaksın bunu ??
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      21 Nisan 2010 14:08:54 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

coşmuşsun sen çok büyük ama yaw nereye kopyacaksın bunu ??

Bilgisayarı içine daldırıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 21 Nisan 2010; 14:13:23 >
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      21 Nisan 2010 14:13:03 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

Kondanser seçimi çok iyi olmuş,kolay gelsin bu arada tamamını sizmi yaptınız? Banada arada sırada krom,ve plexi(hazne vs..) lazım olmakta sizden temin mümkün oluyorsa size başvurayım benim chillerdada bir dışkap+hazne revizyou olacakta
      Tekrar kolay gelsin..

Dostum gördüğün şu ana kadar yapılmış işlemlerin tümünü ben yaptım Kaynak kısmını yapan ise, Erol diye bir arkadaşım var, Chiller konusunda konusunun uzmanı, fotolarda görünen arkadaş Kendisi henüz devreye girmedi sanırım bu gün sıra Erola'a gelicek

Sorduğun bileşenler hakkında müracaaraat cep numaram Dilediğin zaman arayıp istediğini sorabilirsin, elimden geleni yapar yada yaptırırım
      |
      |

• Yarbay
      5389 Mesaj
      21 Nisan 2010 16:23:25
      Sağolasın sevidiğimiz bi abimizde bana kendi d.o.dunu satmıştı halen çok güzel çalışıyor.Yanlız eğer yapabilecek varsa ekran kartı içinde d.o.d yaptırmak istiyorum böyle bi durum yapabilirmiyiz.
      |
      |

CORSAIR 900D -- Corsair HX1200i -- GIGABYTE Z370 AORUS 7 -- 8700K -- MSI 1080 TI ARMOR -- GSKILL 16GB 3200MHZ CL16 -- SAMSUNG EVO 850 1TB ssd + SAMSUNG 970 EVO 250GB ssd -- CREATIVE X-FI SBX PRO USB -- LOGITECH Z906 --Corsair H115i -- NOCTUA D15 -- Corsair H105 -- SAMSUNG 40JU6070 4K''
    • Soğutma Uzmanı
      4045 Mesaj
      21 Nisan 2010 17:07:39
      kolay gelsin baya zorlu bi çalışmaya el atmışsın
      bende bu aralar kasa içi mini bişiler tasarlıyorum,
      bakalım bitirebilecekmiyim bendeki mini 12-24v ekovat ile olacak gerçi günlük çok fazla kastırmadan.

ama sendeki harbi baya performans canavarı olacağa benziyor sabırsızlıkla testleri bekliyorum
      |
      |

• Yarbay
      3372 Mesaj
      22 Nisan 2010 01:13:32
      hocam araştırma sonuçlarını vermeye başlamış allah sabır ve kolaylık versin inş.
      bu kadar emeğin sonucunu alacağını düşünüyorum.
      bu konunun müdavimiyim artık. daha detaylı resim testleri bekliyoruz merakla...
      |
      |

• Yarbay
      2200 Mesaj
      22 Nisan 2010 04:18:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

kolay gelsin baya zorlu bi çalışmaya el atmışsın
      bende bu aralar kasa içi mini bişiler tasarlıyorum,
      bakalım bitirebilecekmiyim bendeki mini 12-24v ekovat ile olacak gerçi günlük çok fazla kastırmadan.

ama sendeki harbi baya performans canavarı olacağa benziyor sabırsızlıkla testleri bekliyorum

Valla sorma dostum bu proje yedi bitirdi beni. Allah seninde yardımcın olsun nediyim

Yahu ne yaptın ne testi daha

Henüz ha babam de babam kesip büküp boya yapıyorum

Ben biraz estetik takıntılı olduğum için gittim akşam saat 6 gibi daldım sanayiye gene bir dolu ıvır zıvır aldım ahanda saat 04:15 yeminle şu an kıçım yer gördü
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
nice türkiye
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.