Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burhanezidane

merhaba arkadaşlar ,

cosa v4 oda termostatı

Wifi şifre değişikliği yaptığım için istasyon üzerinden(termostat) ayarlara girmeye çalışırken dondu . Çok uzun süre işlem yapmayınca ben de pil çıkardım ve tekrar taktım ama açılmadı . Pil değiştirdim yine açılmadı . Açılmıyor cihaz . YArdımcı olursanız çok sevinirim . Malum cosanın müsteri hizmetleri yok .

hocam sitesinden çağrı açın 1-2 saate dönüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baxı

İstanbul'da su bir haftadır 10-11 saat yanma süreleri normal mi? Sizde de durumlar bu şekilde mi?

130 M2 22.5 c gündüz ısısı 22 gece ısısı şeklinde kullanıyorum.
    Ara kat ,çift duvar,arada strafor güney cephe camlara bu sene ek olarak kauçuk bant geçtim.

Yav yoruldum. Aman çok elektrik gitti. Elektriği kapat. Arabam yok ama olduğu zaman anlık yakıt tüketimi takibi, kışın bugün Cosa V4 ne yakmış vs vs

Çok şükür Allah bugünümuzu aratmasın.
    Ama bir gün fütursuzca gaza basıp hız yapabilecek miyiz?
    Aç şu doğalgazı şöyle içimiz ısınsın diyebilecek miyiz?
    Ah ulan dar gelirlilik 🙁

Neyse arkadaşlar takılmayın öyle içimi döküyorum. 😁

Merhaba P4 21ACTR kullanıcısı olarak son iki yıllık kış faturalarımı ekledim. Görüldüğü üzere Kasım ayı ortasında Cosa yı taktım. Yanı son 4 fatura Cosa lıdır . Faturalarımda doğalgaz zamlarından daha fazla bir artış oldu . Önce ki mesajlarımda da yazdım bu sene eve her yere kaucuk bantlar ısı seperatörleri, petek arkası alüminyumlar vs yapmama rağmen çok fazla fatura öder oldum . Ara kat olmama rağmen üst kat ve alt kat benden az fatura ödüyor .

Özetle ben cosa yı öner miyorum .

650 tl civarına Kasım ayı içinde aldım 500TL na isteyene cihazı veririm . Üsküdar Emaar avm yakınında oturuyorum . Elden teslimat yaparım .

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Baxı kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun her ev malesef termostat kullanımına uygun değil evinizde ısı kaybı var bir şekilde bu nedenle uzun saatle aktif yanıyor ve tüketim artıyor. Siz kısık ayarda sürekli yakarken şimdi cosa ile yüksek ayarda sürekli yakıyor gibi olmuşsunuz her durumda da eviniz malesef yeteri kadar ısınmayacaktır. Ama kısık ayarda sürekli yakarak az fatura ödemiş olacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • V4 cihazı 4 aydır hiçbir sorun yaşamadan kullanıyordum. Bu sabah durup dururken Cosa destekten cihazın bir süredir çevrimdışı olduğuna dair bir email uyarısı geldi.

Cihazları kontrol ettiğimde;

• Oda termostatı tarafında sorun yok
    • Kombi kontrol cihazına baktığımda cihazın üzerindeki hiçbir LED'in yanmadığını farkettim, özetle bozulmuş gibi duruyor, hiçbir şekilde düğmeler komut algılamıyor.

Benzer sorunu yaşayan var mı neden olabilir? Evde elektrik kesintisi falan da olmadı, durup dururken patlayacak kadar adi mi bu cihazlar?

Garanti prosedürlerini başlatmak için Cosa destek sayfasından mesaj attım ama hala dönen yok, bakalım ne diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 27 Mart 2021; 14:51:0 >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt
    Ben 5 yıldır V1 kullanıyorum. Genelde bağlantı sorunu oluyordu. Ama bu tip bir şey ile karşılaşmadım.

Fişten çekip tekrar takmayı denemişsinizdir? Bir de yanında senkron tuşu var, ona basılı tuttuğunuzda yeşil ışık yanmıyor mu?
    Hocam doğalgaz faturaları ile kıyas yapmanız doğru değil gibi. Çünkü ülkemizde doğalgaza sürekli zam geliyor. Metreküp hesabı yaparsanız daha doğru olacaktır. Geçen sene o dönemlerde metreküpü ne kadar dı bu sene ne kadar diye kıyaslayabilirsiniz. Yalnız yine de gerçek sonuç vermeyecektir. Burada da kışın ne kadar sert geçtiği çok önemli olacaktır.
  • Fişi çekip 2 saat sonra tekrar takıp denedim Cosa Destek cihaz kendini korumaya almış olabilir dedi. O da işe yaramadı. Tuşlara basınca tepki de vermiyordu herhangi bir şekilde LEDler de yanmıyordu. Cihazı kargoyla Cosa merkeze yolladım arızanın giderilmesi için, bakalım ne diyecekler.

• Dostlar selam,

Yoğuşmalı kombi Vaillant aldım, montaj kılavuzunda alan var hangisine Cosa yi monte etmeliyiz?

1. Bekçi termostat/Burner off
    2. 24 V DC Oda Termostatı
    3. Bus Bağlantısı (Dijital Regler/oda termostatı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cawrash C kullanıcısına yanıt

bende de aynı sorun var, sizin gibi yazın göndermeyi planlıyorum

• eozen81 kullanıcısına yanıt

Doğru giriş: 2 ile gösterdiğim kısımmış 24 V DC Oda Termostatı

• quote:

Orijinalden alıntı: turknemesis

Hocam doğalgaz faturaları ile kıyas yapmanız doğru değil gibi. Çünkü ülkemizde doğalgaza sürekli zam geliyor. Metreküp hesabı yaparsanız daha doğru olacaktır. Geçen sene o dönemlerde metreküpü ne kadar dı bu sene ne kadar diye kıyaslayabilirsiniz. Yalnız yine de gerçek sonuç vermeyecektir. Burada da kışın ne kadar sert geçtiği çok önemli olacaktır.

söylediğiniz doğru . ben şu detayı da dikkate aldım . 1 dükkan 3 daireli bir bina ben ara kattayım. üst katın üstü kapalı çatı ama sonuşta çatıda ısıtıcı yok bir ısı kaybı durumu yaşıyordur . 1. kat ise 1- 1,5 metre çıkmaları var oda alttan ısı kaybediyor . dukkanda ciddi bir ısıtıcı kullanımı yok . Onların faturaları benden daha düşük ve termostad kullanmıyorlar . Evleri benimkinden daha soğuk değildi. Üst kat babamın daire zaten haftada 2-3 gün çıkıyorum . Aslında kıstasım buydu . Bende pencere yalıtımları extralı . petek arkaları aliminyunlu vs vs ona rağmen onlarda 200 tl ye yakın fazla gelince isyan ettim :)

• 3-4 aylık cihaz ekranda cortladi.
    Şu son bir yılda yaptığım en kötü iki alışverişten biriydi.

İki oda termostati ile baktım. İkisindn de 2 derece daha sıcak gösteriyor. Kalibrasyon ile bir derece düşüyor. İdare ediyordum.

Üst mesajlarda hem sıcaklık konforundan duyduğum rahatsızlığı , faturama yaptığı olumsuz etkileri yazmıştım. Haziran ayı gibi servise yollayıp değişim talep edecem.

İnşallah garantiden sorun çıkarmazlar.

Almak için bu konuyu araştıran forum arkadaşım. Hızla uzaklaş başka konuya bak 😄 Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 8 Nisan 2021; 18:37:28 >

• Almak için araştırdım. Ben şimdilik memnunum hiç bir işe yaramasa bile kombi için büyük bir kullanım kolaylığı. Bendeki cihaz 0,3 derece yüksek gösterdi. Belki de referans aldığım termometre hatalı. Bilemiyorum. Bence elinizdekinden daha kaliteli bir termometre ile tekrar deneyin. 2 derece gerçekten yüksek bir farkmış.

Ekran led arızasını son dönemde çok yaşayan gördüm. Benim de ekranda ufak da olsa benzer durum var. Gönderen var mı garantiye cihazı?

• ntquartex kullanıcısına yanıt

Bu ay cocugumuz oluyor insallah . O sebeple Haziran basında servise gondereceğim. Ben termometre ölçümünden de memnun değildim evde ki 2 termostatdan 2 derece eksik ölçüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 1 Mayıs 2021; 20:59:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Ekran led arızasını son dönemde çok yaşayan gördüm. Benim de ekranda ufak da olsa benzer durum var. Gönderen var mı garantiye cihazı?

Bugün benim cihazdada led sorunu oluştu, Kronik bir sorun mu acaba?

• Telefon değişşkliği nedeni ile cosa kurmam gerekti fakat playstore da uygulama gözükmüyor kaldırıldı mı yda nerden indirilecek

• Servis kaydı açtım. Evet genel bir sorunmus biz araştırıyoruz çözünce biz sizden cihazı isteyeceğiz dediler. Çoğu cihazda varmış.

Hayır zaten 3 aylık cihazın ekranı gitti. Ben öyle 3 ay daha kullandım sezon bitsin diye.
    Şimdi adamlar sizde kalsın biz size sonra haber vereceğiz diyor.
    Cozemediysen yada elinde cihaz parçası yoksa ya ürünü değiş yada paramı geri ver.

Ben pişmanım bu markadan bu ürünü aldığıma.

En güzeli resmi prosedürü başlatmak yaz döneminde, size söylediklerinin meali şu «şu anda cihazı tamirle uğraşmamak için sizi oyalıyoruz», resmi olarak garantiye giden cihazı yasal süreler dahilinde tamir edemezler ise yenisini vermeleri gerekiyor, o yüzden amaçları oyalama taktiğiyle yazı geçirip kışın da cihazı göndermeyeceğimizi bildikleri için garantiyi bitirmek muhtemelen...

• Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Benim cihazda 3-4 aylık ve durup dururken şu sorunu verdi

• 
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.