Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (563. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evin ısınma özelliklerini öğrenebilen termostatlar kullanıldığında dış hava sensörü gereksizdir.

Klasik termostatlarda dış hava sıcaklığına göre dalgalanma olmaması açısından kombi ayarı sık sık değiştirilmesi gerekir.

Bu tür termostatlarda gereklidir.

• Arkadalar merhaba,

Tecrübeli arkadaşlardan yardim ve tavsiye istiyorum. Daha önce uzun yıllar general marka ot kullandım. Arıza yapınca cosa v4 aldım. Evim dubleks. Daha önceki ot'yi 21.5 ayarlıyordum. (Dereceye takılmayın bulunduğu yer itibariyle öyleydi bana yetiyordu) cosayı aynı yere koydum ve 21.7 ayarladım. Çalışma aralığını kısa yapınca üst kat çok ısınmıyor. Burda nasıl bir kullanım önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • General gibi kullanın çalışma aralığını yüksek tutmayı deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Eagle_54

Arkadalar merhaba,

Tecrübeli arkadaşlardan yardim ve tavsiye istiyorum. Daha önce uzun yıllar general marka ot kullandım. Arıza yapınca cosa v4 aldım. Evim dubleks. Daha önceki ot'yi 21.5 ayarlıyordum. (Dereceye takılmayın bulunduğu yer itibariyle öyleydi bana yetiyordu) cosayı aynı yere koydum ve 21.7 ayarladım. Çalışma aralığını kısa yapınca üst kat çok ısınmıyor. Burda nasıl bir kullanım önerirsiniz?

Cosa'yı üst kata koyun.

Üst kat ısınmıyor dediğinize göre.

• Cosa'yi evin en az isinan bolgesine yerlestirme imkaniniz varsa daha iyi olur ama bu seferde normal isinan bolgeler daha fazla sicak olacaktir. 😁
  • quote:

Orijinalden alıntı: infoofis

Cosa'yi evin en az isinan bolgesine yerlestirme imkaniniz varsa daha iyi olur ama bu seferde normal isinan bolgeler daha fazla sicak olacaktir. 😁

Zor ısınan odada OT olacak.

Çok ısınan odalarda TRV olacak.

Yada çok iyi reglaj.

Bu işin başka kaçarı yok.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Ben 2 senedir evin berbat otesi yalitimi nedeniyle sikinti yasiyorum.
    Cosa en soguk oda da olirsa kombi hic durmuyor cunku kesinlikle o oda isinmiyor, yasam alanina yerlestirdigimde ise hemen isiniyor ama bi seferde aoguk odalar cok soguk kaliyor.
    Reglaj yaptim ama ise yaramadi. Acaba bahsettiginiz TRV icin onerebileceginiz bir marka varmi?
    Yada acaba gorseldeki gibi on of motorlu bi vana da ayni isi gorur mu dersiniz?
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• quote:

Ben 2 senedir evin berbat otesi yalitimi nedeniyle sikinti yasiyorum.
    Cosa en soguk oda da olirsa kombi hic durmuyor cunku kesinlikle o oda isinmiyor, yasam alanina yerlestirdigimde ise hemen isiniyor ama bi seferde aoguk odalar cok soguk kaliyor.
    Reglaj yaptim ama ise yaramadi. Acaba bahsettiginiz TRV icin onerebileceginiz bir marka varmi?
    Yada acaba gorseldeki gibi on of motorlu bi vana da ayni isi gorur mu dersiniz?

Danfoss'un gaz sensörlü TRV'lerini alın.

Fiyatı yüksek gelirse ECA'nın TRV'lerindende alabilirsiniz.

Ben biraz elektronikten anlayan biri olarak, Cosa'yi evin en soguk odasina koyduktan sonta, her odaya sicaklik sensoru yerlestirip, sicaklik sensorlerinden gelen verilere gore petekleri on/off vana ile kontrol ederek kapatip acabilirim diye dusunmustum.
    Mesela Cosa 22 dereceye ayarliyken yasam odamiz 22ye ulastiginda kombi kapaniyor ama soguk oda 19-20 lerde kaliyor.
    Ayni zamanda yasam odasindan sicaklik hemen dusmezken soguk oda cok cabuk sogumaya basliyor.
    Ben de soguk odaya Cosayi yerlestirip 22'ye ayalarim, yasam odamiz 22'ye ulastiginda petek kapanir ama kombi aoguk odayi isitmaya devam eder diye dusunmustum.
  • quote:

Ben biraz elektronikten anlayan biri olarak, Cosa'yi evin en soguk odasina koyduktan sonta, her odaya sicaklik sensoru yerlestirip, sicaklik sensorlerinden gelen verilere gore petekleri on/off vana ile kontrol ederek kapatip acabilirim diye dusunmustum.
    Mesela Cosa 22 dereceye ayarliyken yasam odamiz 22ye ulastiginda kombi kapaniyor ama soguk oda 19-20 lerde kaliyor.
    Ayni zamanda yasam odasindan sicaklik hemen dusmezken soguk oda cok cabuk sogumaya basliyor.
    Ben de soguk odaya Cosayi yerlestirip 22'ye ayalarim, yasam odamiz 22'ye ulastiginda petek kapanir ama kombi aoguk odayi isitmaya devam eder diye dusunmustum.
    E tamam o dediğinizi termostatik vana yapıyor işte amacı o :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    O zaman hic maceraya gerek yok... 😁
    Danfoss gazli 120 lirayken, ECA sivi sensorlu 65 lira.
    Ben toplamda 4 vana kullanmayi planliyorum, havlupanla birlikte 8 petek var evde.
    Danfoss yaklasik 500 lirayken ECA 250 liraya mal oluyor.
    Siz gaz sensorlu dahabmantikli bu farka deger diyorsaniz gaz sensorlu alayim.
    Bir de bunlarin sadece kafalarini alacagim di mi?
  • quote:

O zaman hic maceraya gerek yok... 😁
    Danfoss gazli 120 lirayken, ECA sivi sensorlu 65 lira.
    Ben toplamda 4 vana kullanmayi planliyorum, havlupanla birlikte 8 petek var evde.
    Danfoss yaklasik 500 lirayken ECA 250 liraya mal oluyor.
    Siz gaz sensorlu dahabmantikli bu farka deger diyorsaniz gaz sensorlu alayim.
    Bir de bunlarin sadece kafalarini alacagim di mi?
    Danfoss tepki süresi 13 dk
    ECA tepki süresi 21 dk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ozaman en iyisi Danfoss almak. Sonucta ot ile kullanicaz tepki suresi muhim di mi?
    Birde benim vanalarim fotograftaki sekilde.
    Bu vanalara kose tipi mi duz tip mi almak lazim?
  • V4 te Dokunmatik tuş kombinasyonunu nasil yapiyoruz? Bazen takili kaliyor tuslar. Dokunmasakta ileri geri yapip duruyor?

• MAYalcin M kullanıcısına yanıt

Dokunmatik tuş kalibrasyonundan bahsediyorsunuz zannediyorum. Daha önce üstteki butona arda arda 3 sefer basınca yapıyordu. Onay işareti çıkıyordu. Şimdi yazılımsal birşeyler değişmiş.

Deneyin olmazsa cosayı arayın.

• Benim panel bu şekilde oldu. Daha önce başına gelen oldu mu?

• gul116 kullanıcısına yanıt

Servislik gibi görünüyor. İlk önce arayın durumu anlatın, muhtemelen gönderin diyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gul116

Benim panel bu şekilde oldu. Daha önce başına gelen oldu mu?

benimde aynısı oldu. Servis gönderin yapıp gönderelim dedi. havanın ısınmasını bekliyorum göndermek için

• cawrash C kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle yapacağım.
  • merhaba arkadaşlar ,

cosa v4 oda termostatı

Wifi şifre değişikliği yaptığım için istasyon üzerinden(termostat) ayarlara girmeye çalışırken dondu . Çok uzun süre işlem yapmayınca ben de pil çıkardım ve tekrar taktım ama açılmadı . Pil değiştirdim yine açılmadı . Açılmıyor cihaz . YArdımcı olursanız çok sevinirim . Malum cosanın müsteri hizmetleri yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhanezidane -- 18 Mart 2021; 20:36:58 >
  • 
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.