Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.262
Cevap
186
Favori
379.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 744
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 800
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 550
  • Favoriye Eklediklerim 189
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • GokhanTR (800 mesaj) erkostu (788 mesaj) kerimcem (584 mesaj) css2005 (520 mesaj) tyfnktk (410 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3616 mesaj) Mobil (4951 mesaj) Tablet (211 mesaj) Mini (557 mesaj) Uygulama (610 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    1196 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Kablonet modeminiz nedir?

infinty 401

bugün müşteri hizmetlerine bıraktığım destek talebim sonucu arandım ve yardımcı oldular sağ olsunlar.

önce farklı cep telefonundan hot point yardımıyla cosa cihazımın bağlantısı tanımladık.

daha sonra modeme reset attım ve modem ayarları yaptık. modem kanalını 6 ya aldık.mhz'i 20 mhz'ye aldık.

şimdi bağlı çok şükür.

bi problem kalmadı.

alıştık artık bunu kullanmaya, bizim yaşamımıza epey konfor katıyor.

yardımcı olan,yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

herkese iyi forumlar.

not. access point cihazım var evimde aktif kullandığım,aslında bununla bağlantı yapmak istiyordum,uğraştım da ama maalesef bu cihazda yaptığım bütün ayarlara rağmen kurulum başarılı olamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 22 Ekim 2020; 19:16:39 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    375 Mesaj

Cosa ECA için uretim yapiyor olabilir mi? Eca markasi Cosa'nin bir eski versiyonunun tipatip aynisini satiyor suanda. sadece renk degisik. Fiyat da Cosa'nin en yeni versiyonundan %50 daha. Sanirim marka adi altinda kaziklamak da bu.resim ekledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2329 Mesaj

Bu zaten bilinen bir şey, yeni değil. Ürün cosa, doğrudur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    renovatio033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    Merhabalar,
    Elimde 3 sene önce almış olduğum cosa var.
    Cosa kombi ünitesini kombinin ön off yerine bağlıyorum. Cosa kombi ünitesini açtığımda kurulum klavuzunda olduğu gibi önce yeşil ışık yanıyor alev tuşuna 3 saniye basınca maviye tekrar 3 saniye basınca kapanıyor fakat kombide açma kapama meydana gelmiyor, sorun neden olabilir acaba

• Yarbay
    4337 Mesaj

Kombinizin marka ve modeline göre parametre ayarı gerekiyor olabilir.

Aşağıdaki bir örnek Google amcaya yazın "marka model parametre ayarı" şeklinde varsa çıkacaktır.

"Demirdöküm atron parametre ayarı"

http://odatermostati.org/termostat-uçları/atron-parametre.pdf

http://siriusteknoloji.com.tr/assets/base/img/content/products/Demirdokum%20Atron%20Kombi%20Parametre%20Ayari.pdf

|
    |
    genetik52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    34 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Kombinizin marka ve modeline göre parametre ayarı gerekiyor olabilir.

Aşağıdaki bir örnek Google amcaya yazın "marka model parametre ayarı" şeklinde varsa çıkacaktır.

"Demirdöküm atron parametre ayarı"

http://odatermostati.org/termostat-uçları/atron-parametre.pdf

http://siriusteknoloji.com.tr/assets/base/img/content/products/Demirdokum%20Atron%20Kombi%20Parametre%20Ayari.pdf

Model eca scot, aradım fakat parametre ayarı ile ilgili herhangi bir bilgiye denk gelmedim.

• Yüzbaşı
    991 Mesaj
    Cosa almayı düşünenler varsa sadece bugün geçerli kod göndermişler bana. Genel bir kod galiba herkes kullanabilir

|
    |
  • Yarbay
    4337 Mesaj

eca scot kombiye cosa akıllı kit montajı:

Öncelikle Kombimizin fişini çekip veya sigorta varsa sigortayı kapatıp enerjisini kesiyoruz.

Kapağın altında , sağ ve sol köşede 2 tane vida var , bunları söküyoruz.

Sonra kapağı alttan ve kenarlardan hafifçe asılın, açılacak . Ben kapağı komple çıkarmadım.

Sonra kontrol panelini açalım. Üst tarafında iki tane tırnakları açmak için parçalar var. Onlara bastırıp paneli öne doğru açıyoruz.

Panel kutusunun içinde sol tarafta 2 li klemens var. Üzerinde turuncu kablo ile köprülenmiş bağlantıyı göreceksiniz. Zaten bu klemensin olduğu yerde 220 VAC RT ibaresi var,plastiğin üzerinde kabartma ile yazılı. Turuncu kabloyu söküp , Cosa ile gelen kabloyu buraya bağlayacağız.

Sol tarafta boş bir kablo contası var , onun ortasını bir bıçakla delip kabloyu geçirdim ve klemense öyle bağladım.Sonrasında kabloyu da kombinin altına doğru açıklıktan aşağıya doğru geçirdim ve Cosa'nın kombi kutusuna bağladım.

En solda 24 VDC yazan , beyaz bir kablonun köprülenmiş olduğu başka bir klemens mevcut. Burası opentherm oda termostatı yani modulasyonlu termostat bağlantı noktası. Bu köprüyü de sökmemiz gerekiyor. Ben bir ucunu söktüm ve kabloyu kıvırdım.

Kombide yapılacak işlem bu kadar. Kumanda panosu kapağını kapatalım.

Şimdi kombinin enerjisini verelim , sonrada Cosa kombi kutusunun fişini takalım . Üzerinde yeşil ışık yanacak.

Kalorifer ısını istediğiniz dereceye getirin , ben 45 C yaptım. Kombi kutusu üüzerinde damla şekli gibi olan yere kutudan çıkan iğne gibi parça ile 1-2 sn basılı tutunca mavi ışık yanacak. Manuel çalıştırma modu devreye girecek , kombi de kalorifer ışığı yanacak ve ateşleme yapacak. Tekrar basılı tutup kapatınca mavi ışık sönecek ve kombi devreden çıkacak.

Daha sonra Cosa istasyon kurulumu yapılacak. Sitesinde ve youtube da videolar mevcut.

https://forum.donanimhaber.com/e-c-a-scot-1-5-modulasyon--117523606

|
    |

• Onbaşı
    34 Mesaj

Orada yazanlara göre bağlantıyı yapmıştım zaten, yardımlarınız için teşekkürler yine de

|
    |
    01Mrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj

Bugün bir mail geldi ay sonu kampanyası yapmışlar bu kod ile alabilirsin yeni versiyon ürün için yapılmış isteyen bu kodu kullanabilir genel bir kod bir iki kere denedim çalışıyor

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ae/66/1c/ae661cad4dfe466ee5759b738445247a.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    partagas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

El ile denediniz mi? Yani kombinin termostatı bağladığınız klemensteki turuncu kabloyu geri bağlayın, kombiyi kış konumuna alın kombi çalışırken turuncu kabloyu sökün. (Tabi dikkatli olun) eğer kombi alevi kapatıp çalışmayı durduruyorsa sorun cosanın kombi ünitesinde diyebiliriz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    375 Mesaj
    Arkadaslar raporlama grafigi gozukuyor mu sizde?

• Binbaşı
    1548 Mesaj

güncel indirim kodu olan bana yazabilir mi?

|
    |
  • Yarbay
    2830 Mesaj
    1 kasim itibariyle bugun actik cosa sezonunu bakalim, sonu hayirli olur ins.

|
    |
  • Yarbay
    2419 Mesaj

Bende cosayı devreye aldım.sıkıntısız bağlandı.kışa hazırız 🙂

|
    |
  • Binbaşı
    1428 Mesaj

Gözüküyor bir sıkıntı yok.

|
    |
    renovatio033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    716 Mesaj
    Arkadaslar E.C.A Confeo Plus modulasyonlu kombi ile cosa uyumlu mudur? Değilse hangi termostatı öneriyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rolanddes -- 2 Kasım 2020; 14:55:30 >
  • Yarbay
    2419 Mesaj

Uyumlu ben kullanıyorum.confeo plus hem aç kapa hemde modulasyonlu termostat lar ile çalışabiliyor

|
    |
    rolanddes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    716 Mesaj

Cosa modulasyonlu mu peki?

|
    |
    erkostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    375 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rolanddes

Cosa modulasyonlu mu peki?

Hayir değil.

Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.