Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen sene aynı sorun bende v4 te oldu. Yeniden kurulum yapınca düzeldi ancak. Hatta sadece pazar günleri yapıyordu bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim yakıt tüketimi çok fena. Günlük 10 m3 den fazla yakıyorum. Sıcaklıkta 21-22 arası hep. Nasıl olacak bu iş? Bir akıl verin. (Kazan sıcaklığı 40 derece , yer ankara, ara kat, yalıtım içeriden yapılmış, güney hariç üç cephe)

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TzisTa -- 6 Ocak 2020; 23:2:1 >
  • TzisTa kullanıcısına yanıt
    Isıtılan mekan ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Isıtılan mekan ne kadar?
    120 metrekare
    Kazan sıcaklığı çok düşük 50 55 yapın hem kombi daha az çalışır hem eviniz daha verimli ısınır

120 metrekare için 21-22 derecelerde sarfiyat çok yüksek söylediğiniz gibi.
    İlk yapılacak iş yalıtım tabii ki. Yapıldı demişsiniz ancak belli ki yetersiz. Isı kaybının nereden olduğunu bulmanız gerek. Pencereler de çok önemli. Evinizin ısı kaçaklarını tespit ettirin.

Tayfun Bey'in söylediği gibi kazan sıcaklığını arttırın. Bir miktar farketmesi gerek. Ancak bu soğuk havalarda eğer yalıtım yoksa veya kaçak çoksa, termostatın yapabileceği çok birşey yok malesef.

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    Ustam geçen sene denedim 55 de kullandım faydasından çok zararını gördüm havalar biraz daha soğursa 50 yaparım

Ustam istasyonun yerini değiştirip deneyin bi ve kazan sıcaklığınız çok düşük 45-50 arası deneyin bence

• @pegassus01
    Hocam çocuğun odasına koyuyorum termostatı. Zaten onun için aldığımdan değiştirmem mantıklı olmaz. Kazan sıcaklığı bazen 40 bazen 50 oluyor. Kombi eski(alarko trendy) 1-2 arasında duruyor. net bir derece seçilmiyor.

@css2005
    hocam yalıtım içeriden straforla yapılmış. pencereler fıratpen kaliteli gibi duruyor. ancak camlar inanılmaz buğulanıyor. Bu aralar içeride çamaşır çok kurutuluyor ondan olabilir fakat şöyle de bir durum var. Dışarıdan binaya baktığımda bizden başka kimsede bu durum yok. bu havalarda dışarıda çamaşır kurutulmayacağına göre herkes içeride kurutuyordur. Kazan sıcaklığını arttırmayı deneyeceğim. Bir de mutfağı kapatıyorum. mantıklı mı sizce.(kullanmadığımızda kapısını kapalı tutuyorum.)

@tyfnktk
    Deneyeceğim hocam.
    Normalde içeride çamaşır da kurutsanız çift camın buğu yapmaması gerek. Bizim de kurutmalık pencere önünde ama ben hiç buğu görmedim.
    Muhtemelen camlarımız hava alıyor, düzgün yapılmamış ya da ters birşeyler var

• Cosa nın pilli termostatlı olan modelinden aldım. Kombiye bağlantı kısmını hallederim sorun değil.

Ürünü kullanırken şuna dikkat etmelisin diyeceğiniz bir durum var mı ?

Kombideki peteklere sıcak su için actıgımız ayar ı kaça getirmeliyim bunla ilgili bir öneriniz var mıdır?

Ev zaten kucuk, en dusuk ayarda 35-40 arasında petekler baya ısınıyor evde 30 dk da iyi bir ısıya kavusuyor.
  • Raskol R kullanıcısına yanıt
    Ev kolay ısınıyorsa kazan sıcaklığını yüksek tutmayın.denene yanılma yoluyla bulabilirsiniz.dusuk ten baslayin

Ustam başka odaya değil oda da yerini değiştirip deneye bilirsiniz eğerki hava sirkülasyonu olan bir yerdeyse problem oluyor. O kombi hakkında fazla bilgim yok ama 40 derece çok düşük bence adanada şimdilik havalar 10 derece civarı ben 45 kullanıyorum ordan pay çıkarın

• Merhaba Bende Cosa V4 Var ve çok memnunum.
    Bu ay bana 339₺ fatura geldi. Evim yaklaşık 120 m² bahçe katı üstü konsol çıkmaları var alttan biraz soğuk alıyor. Ortalama evin ısısı 21,5 ev çok hızlı soğumuyor. Günlük ortalama 5.5m³ harcama olmuş sizce bu tasarruf olarak daha da düşürmek için ev sıcaklığını 21° olması sorun olur mu. Kombi sıcaklığını da 55° olarak ayarladım. Çok sert geçerse 60° kadar çıkardım bazı zamanlar. Evi komple ısıtmıyorum kullanmadığım 2 odanın peteklerini kapadım. Ama koridorum uzun ve soğuk bu sene yaz zamanı koridora ilave petek takmayı planlıyorum. en azından evin içi homojen ısınır.
  • Versiyon güncellemisler

• Arkadaslar cıhaz ıle evdekı loobex termometrenın degerı aynı ıken gecen gun musterı hızmetlerının uzaktan cosaya mudahele etmesınden sonra (teknık destek almıstım farklı bır konuda) degerler ıyıce dengesızlestı
    Sızce sıkıntı neden olmustur?
    Asagıdakı resım sadece bır ornek bazen bu fark 0.6-0.7 kadar cıkabılıyor

• bolsu1 kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon dan tekrar esitleyin.kombi yanmadigi zaman eşitleme yapın.

• V4 alipta pismanlik yasayan var mi? keske almasaydim, surekli kopma/sorun oluyor diyen?
    netatmo ile cosa v4 arasinda kaldim, arada fiyat farki cok olmasa netatmoyu tercih ederdim sanirim. bu fark yuzunden acaba v4 mu alsam diyorum.
    yerden isitma ve bosch condens 2500 ile birlikte kullanilacak.
  • agulec kullanıcısına yanıt
    V4 kullanıyorum ben memnunum.mesafeniz çok uzun olmasın belki sorun olur.deneyim olmaSa iade edin

• Selamlar, cosa v4 almak istiyorum ama kafama birşey takıldı. Bu ürünün adaptörlü ve pillisi var sanırım. Adaptörlü olan aynı zamanda pilli olarakta kullanılabiliyor mu? Yada pilli olanın içinden adaptör çıkmıyor yada adaptör takılacak yeri yok mu? Bu konuyu netleştirince almak istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.