Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de aynı cihazlar arası iletişim kopuyor bu ara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı şekilde kopmalar oldu bugün.
    Cihazın usb adaptörünü değiştirdim başka adaptöre bağladım düzeldi. Sanırım adaptörler uzun süre çalışınca dayanamıyor voltaj vs azalıyor galiba.

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Denedim direk başka prize taktım. Hala kopuyor.

• yorumer Y kullanıcısına yanıt
    Priz değil, usb kablosunu başka adaptöre taktınız mı? Telefon adaptörü mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Onu denemedim. Eve gidince ilk işim onu değiştirmek olacak. Bilgi için teşekkürler. İnşallah işe yarar. Tasarruf edelim derken çocuklar hasta oldu. Şimdi hastnedeyim 100 lira gitti. 1 yılda bu kadar tasarruf ettirmiyor cihaz.

• General ht 500 ekranlı modelini çıkarmış fiyat daha makul ve ekran cosanin kine gore çok daha güzel ve detaylı simdi alacak arkadaşlar bunuda göz önünde bulundursunlar.

GENERAL HT500 SET Akıllı Kablosuz Oda Termostatı 835,00 TL yerine 370,90 TL
    https://urun.n11.com/termostat/general-ht500-set-akilli-kablosuz-oda-termostati-P299510984

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Valla adamlar güzel yapmış gerçekten, telefonda gördüğün tüm bilgiler cihazın üstünde de var ne güzel. Yeni alacak olsaydım bunu alırdım ben kesinlikle

Geçmiş olsun, inşallah işe yarar. Daha yakın bir odaya koyup öyle kullanın bence her ihtimale karşı.

İletişim sorunu hep var maalesef. Aralıklarla kopuyor. Bu kadar yorum olmasına rağmen aldım, açıkcası konforu direk etkiliyor. Her ay en iyi ihtimal 2 kere kopuyor. Hakkımızda hayırlısı
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Valla ben o aralıkla kopmaları adaptörlere bağlıyorum, 7/24 çalışmaya uygum değil adaptörler. Kopmaya başladığı an adaptörü değiştieiyorum düzeliyor :)

Denedim başka adaptör taktım. Yine kopmaya başladı.

Cosa Kombi ünitesi dışarıda ve yan yüzü (geniş yüzeyi) termostata dönük olsun. Kutu içerisine, metal yakınına koymayın. Arada 2 duvardan fazla varsa ve mesafe de 10 metreyi aşıyorsa termostatı bir şekilde yakınlaştırmayı deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyfnktk

General ht 500 ekranlı modelini çıkarmış fiyat daha makul ve ekran cosanin kine gore çok daha güzel ve detaylı simdi alacak arkadaşlar bunuda göz önünde bulundursunlar.

GENERAL HT500 SET Akıllı Kablosuz Oda Termostatı 835,00 TL yerine 370,90 TL
    https://urun.n11.com/termostat/general-ht500-set-akilli-kablosuz-oda-termostati-P299510984
    Durma calisma araligini anlayamadim. calisma hassasiyeti 0.5 diyor .olcum hassasiyeti 0.1 c diyor. 0.5 derece mi acaba calisma araligi oyleyse iyi degil .degilse gayet guzel görünüyor

• engindmn E kullanıcısına yanıt
    Evet, donanımhaberdeki konusunda da bahsedilmiş, kombi açma kapama aralığı 0.5 derece. Yani hassas değil. Ancak 0.1 derece hassasiyetle ölçüyor. 0.1 derece hassasiyetle ölçüp açma kapamanın 0.5 olması beni şaşırttı.
    Konudaki arkadaş haftalık program ayarıyla 0.1 derece yapmaya çalışmış. Ancak o da yarım saat aralıklı olduğu için verimli olur mu bilemedim.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Acma kapama 0.5 olunca olcmenin 0.1 olmasi bir sey ifade etmez.olcumde pek stabil degil sanirim.

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Yok, anlam ifade etmez tabi. Ancak 0.1 lik dilimlerle ölçüm yapabiliyorsa neden bu kadar hassas açma-kapama yapamıyor ona takıldım. Lisans hakkı ya da patent hakkı falan mı var acaba?

Hassasiyet 0.5 ise hiç bulaşmayın cosayı mumla aratir

• Generalin 0.1C hassasiyetli termostati yok.
    Almayın 0.5C Ve üstü termostat, pişman olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar siz neden bahsediyorsunız?! 0,1C ile kontrol yapmanın mantığını bana buradaki hiçbir “mühendis” açıklayamaz. 0,5C fazlasıyla yeterlidir. Anlamsız konulara takılıp insanları yanlış yönlendirmeyin. Asıl sizin o 0,1C hassasiyet takıntınız nedeniyle şalt ömürünü tamamlayan kombi brülörünüzü bir hiç uğruna feda etmiş olur, tasarruf edeceğinizi düşünürken kombinizden olursunuz.

Önemli olan ölçüm hassasiyetidir. Ne kadar hassas ölçüm yapabiliyorsa oransal bant aralığını o kadar doğru ayarlar ve sıcaklığı sabit tutar. Tabi kullandığınız termostatta TPI özelliği varsa. Tabi siz 0,1C olayına takılıp, sırf bunun için TPI’a bile sahip olmayan, on/off bir termostat kullanmıyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 27 Aralık 2019; 9:30:21 >
  • Arkadaşlar size net bir soru sorucam ve direk sipariş vericem. Ben general ht500 ve cosa v4 arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

Yanlış ya da doğru edinebildiğim bilgiler;

General HT500, pilli ve pilsiz çalışıyor ve pilli konumda mobil bağlantıyı kesiyor ve sadece manual mantıkta çalışıyor. Kopma gibi çok şikayetini duymadım. Bir diğer handikapı monual mod oluşturamamak, ama bunu cosa v4 de oluşturabiliyoruz diye biliyorum. Keydediyoruz ve istedigimizden tekrar kendi oluşturdugumuz moda geri dönebiliyoruz.

Cosa v4 ise; pille çalışan modelinde pil tasarufu için derece ekranı ancak dokununca görünüyor. adaptörlü olan modelide pil ile çalışmıyor ve her zaman adaptöre bağımlı oluyor. En çok belirtilen sorunlarından biride ayda en az 2-3 kez kopması. Ama yukarda da belirttiğim bazı generalde olmayan ufak tefek özelliklere sahip. Ama genel manada eşit cihazlar gibi. Birde ben akıllı ev sistemi cihazı almak istiyorum. Cosa v4 amazon alexa ile entegre çalışabiliyor denmiş. Google asistan ilede çalışmalar sürüyormuş galiba. Yani gelişmeye daha mı açıktır cosa tam çözemedim.

Özetle kafamda deli sorular. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ve, en önemli belirleyici konu şu kopma sorunları yani cihazın stabil oluşu iki cihaz arasında hangisi bu konuda daha iyi?

Yanlış edindigim bilgiler varsa doğrular ve sebebiyle ben olsam şu cihazı seçerim diyebilirmisiniz? ona göre bende alımı yapıyım. Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.