Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cosa denilen urune sakin para vermeyin. arkadasin gazina geldim yok 800 den 500.e dusmus diye aldim resmen 500 lira cop oldu.
    hassasiyeti oyuncak seviyesinde. ev bir yarim saat buz bir yarim saat hamam. aninda coluk cocuk hapsurmaya basladi.
    23.8 ayarliyorum evet 23.9 da kombi kapaniyor ama o dususu algilayana kadat 24. 9 oluyor ev. sonra 23.8 da kombi yaniyor amma 23.5 gorup oyle yukseliyiir.
    velhasili kelam ben yandim siz yanmayin. isteyene v4 modeli 400 liraya veririm.

edit: musteri hizmetlerinden aradilar. ilgileneceklermis. detaylari guncelleyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 25 Şubat 2019; 16:33:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkostu E kullanıcısına yanıt
    Şimdi cihazı sıfırlayıp tekrar kurulum yaptım ve güncellemeyi aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

cosa denilen urune sakin para vermeyin. arkadasin gazina geldim yok 800 den 500.e dusmus diye aldim resmen 500 lira cop oldu.
    hassasiyeti oyuncak seviyesinde. ev bir yarim saat buz bir yarim saat hamam. aninda coluk cocuk hapsurmaya basladi.
    23.8 ayarliyorum evet 23.9 da kombi kapaniyor ama o dususu algilayana kadat 24. 9 oluyor ev. sonra 23.8 da kombi yaniyor amma 23.5 gorup oyle yukseliyiir.

edit: musteri hizmetlerinden aradilar. ilgileneceklermis. detaylari guncelleyecegim.
    Merhaba hocam.Oda termostatını pil ile kullanıyorsanız düşüş ve çıkışları geç algılıyor haklısınız.Ben de bu durumu 1 hafta önce farkettim ve 1 haftadır kablolu olarak kullanıyorum çok hassas algılıyor.Bence bu bir hata ama çözeceklerdir diye düşünüyorum.

• CAPTAIN_34 kullanıcısına yanıt
    Öğrenme modu olmadan dalgalanmanın önüne pek geçilmez
    Bende de maksimum 0.5 set değerinin üstüne çıkıyor.23 ayarliysa 23.5 oluyor.ben memnunum cosadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 25 Şubat 2019; 2:38:42 >
  • CAPTAIN_34 kullanıcısına yanıt
    pil degil kablo ile kullaniyorum. sensoru plastik icinde gomulu uuc disarida olmali idi. o dusmeye baslayana kadar ev buz oluyor. o yukselmeye baslayana kadar hamam.
    on off ile olmuyormus onu anladik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar
    Dairemiz 140 metre, 8,5 metre Petek var ara kat sadece ön ve arka cephesi var mantolama var
    Cihaz Bosch 2300 i
    Oda termostatı cr10
    Petek termostatik bana Danfoss ra 2000
    Resimdeki plana göre oda be Petek termostatlarını nerelerde kullanmalıyım
    Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    kombinin kazan sıcaklığını düşürün. 55 derece civarında tutuyorsunuz sanırım dalgalanmaya bakarsak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

kombinin kazan sıcaklığını düşürün. 55 derece civarında tutuyorsunuz sanırım dalgalanmaya bakarsak...
    60 yapmak gerekir diye 60 yapmistim. e o zaman ne anlami kaldi ki? ben kombiye 20 liralik saatli priz taksam ayni isi yapardi. sadece programli ac kapaya yarayacak demektir bu.

• 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle yapacak. Sizin takacağınız programlı priz evin kaç derece olduğunu bilecek mi? Oda termostatı adı üzerinde belirlediğiniz sıcaklıkta tutacak evi. ne artacak ne düşecek. Kombiniz yoğuşmalı ise zaten 60 derece ile can çekiştiriyorsunuz.
  • Erkanerkan55 E kullanıcısına yanıt
    Petek termostatlarının nerede kullanılacağını çizdiginiz şekle göre hesap etmek zordur. Birkaç değişken var çünkü. En iyi ve kolay yöntem kombi belli bir süre belli bir derecede çalıştıktan sonra tüm odaların sıcaklık değerlerini ölçmektir. En sıcak odalara petek termostatını en soğuk odaya da oda termostatını koyarsınız.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• quote:

60 yapmak gerekir diye 60 yapmistim. e o zaman ne anlami kaldi ki? ben kombiye 20 liralik saatli priz taksam ayni isi yapardi. sadece programli ac kapaya yarayacak demektir bu.

Alıntıları Göster
    Programlı priz takinda kombiye bi elektrik versin bi kessin. Sonrada burda kombim bozuldu diye konu acarsiniz.

Eğer yalıtım iyiyse termostatı peteğe yaklaştırmak dalgalanmayı önlüyor.
    Ancak yalıtım çok iyi değilse ya da ev çabuk soğuyorsa iyi bir secenek değil kombi çok sık devreye giriyor.

Benim ev sıcaklığı 22.8 ayarlı ortalama sıcaklık 22.9 . Zaten min 0.1 derece yukarıda duruyor. 0.3- 0.4 derece dalgalanmalar da normal. Ama aşağı yönde dalgalanma olmaması gerek. Yani 22.8 ayarladınız kombi çalıştıktan sonra 22.5 e düşmemesi gerek evin.

• Benim cosa 4 düzeldi. Elektrikler kesildiğinde kendi bağlanıyor modeme şu an.
    Cosa 3 kadar cabuk olmasa da bağlanıyor. Diyagnostik man arkadaşımız ilgileneceklerini özel mesajdan atmışlardı. Yazılım sürümünde bir değişiklik olmadı ancak şimdi bağlanıyor.
    İnşallah böyle devam eder.

Yazılım sürümüne güncelleme geldi 1.3.4 du 1.3.27 oldu

• Bende diyordum aylardır neden forumda popülerde değil yine bozuldu heralde 😅
    Arkadaş forumda bozuk olan bir ürüne bu yıllardır bu kadar rağbet edildiğini hiç görmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Evde yalıtım yoksa kombi yanınca petekler ısınana kadar sıcaklık düşüyor.arkadasin dalgalanması bu şekilde açıklanabilir.sizin kazan sicakliginiz kaç derece bu arada benim 51 dereceye ayarlı maksimum 60 derece kombiyi kapatıyor cosa

Doğrudur. Bu tip çabuk soğuyan binalarda zaten termostat kullanmanın bir avantajı olmuyor. Dezavantaja dönüyor. Ya da öğrenme modu olacak.
    Benim evde de yalıtım iyi sayılır. Kombi 43 te çalışıyor 48 de duruyor. En az dalgalanmayı bu şekilde yakaladım. Dereceyi yükseltirsem dalgalanma artıyor.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    1.3.27 olduktan sonra test etmiştim. Bağlanmamıştı.
    Yazılım güncellemesi olmadı ancak şimdi bağlanıyor ne hikmetse.

• quote:

cosa denilen urune sakin para vermeyin. arkadasin gazina geldim yok 800 den 500.e dusmus diye aldim resmen 500 lira cop oldu.

soylediklerimi geri aliyorum. an itibarin ile cok memnunum. dun hassas baska bir dijital termometre ile kalibrasyonunu yaptim. sadece 0.4 derece fazla gosteriyor idi. biraz gec yukselip inliyor ama kombiyi 60 yapmadiginiz surece gayet guzel calisiyor ve tasarruflu olacak gibi duruyor.
    internetten gorup mudahale edebilmek harika.
    yapanlarin eline saglik guzel bir calisma olmus tebrikler.
    kenarlarinda havalandirma delikleri olsa daha cabuk algilardi diye dusunuyorum sicaklik degisimlerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 26 Şubat 2019; 14:13:16 >

• 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.