Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (432. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tuketim 9.9.5 arasi sehir bursa.alt kat garaj.4 cephe acik.bina alttanda olmak uzere 5cm eps ile yalitimli.23.5 te usume hissi pek olmuyor onun haricinde haklisiniz.cosaya ogrenme modu gelmeli.0.1 lik toleransla kullaniyorum en fazla 0.3 dalgalanma oluyor.hasaneemi bu konuda santek termostada ogrenme modu olmasina ragmen ilik petek yazilimi uzerine calisiyor.Kendisi santekin babasi.basarili olursa petekler on - off termostaddada ılık ve sicak olacak.Korkarım bu gidisle santek sahibi de olucaz.😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • san_jose kullanıcısına yanıt
    Oda termostatı bu havalar için değil. Hele Eskişehir'de hiç değil :) Geçiş dönemlerinde önemli bir tasarruf sağlıyor.

4 yıldır Cosa kullanıyorum. Eskişehir'in ayazında devre dışı bırakıp düşük kazan sıcaklığında sürekli çalıştırıyorum. Eski düz kombide de şimdi yoğuşmalı kombide de.

Petek soğuyunca üşüme hissi ılık havalarda psikolojik eksi derecelerde ise bir gerçek. Petekler ılık bile olsa camdan gelen soğuk dalgayı kesiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Baymak elegance ise bende sıkıntısız tanıdı hocam.
    Evet, Baymak elegant plus. Bu yazın başında taktırdım daha yeni klima.
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Cok soguk havalarda kombi sık sık devreye giriyor petekler kombi kapansada bende ılık oluyor.tam soğumaya yüz tutuyor sonra tekrar yaniyor cosa ile.su sicakliginda calistirmadim.az yakacagina kanaat getirsem calistiririm.bazen uzaktan mudahale etmem gerekiyor o yuzden cosa devrede.fatura tahminim 330 -360 tl.

• ekostu E kullanıcısına yanıt
    Sık devreye girdiği için yüksek kazan sıcaklığında termostatı aktif halde kullanmak yerine düşük kazan sıcaklığında sürekli kullanmanın daha tasarruflu olduğunu tecrübe ettim. Çok kez denedim. Bu benim evim ve benim kombi için böyle. Başkası için farklı olabilir.

• Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkese iyi seneler.

Bugün Cosa destek ekibinden şöyle bir mail aldım;

Merhaba,

Yeni nesil Cosa v4’ü ilk kullananlardan biri olarak bize desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Kullanıcılarımızın yaşadığı tecrübelerle birlikte bir çok öğrenimimiz oldu. Ürünün ilk yazılımında bir çok güncelleme yaptık ve tespit ettiğimiz tüm hataları düzelttik.

Sistemsel verilerinizi incelediğimizde Cosa v4 cihazlarınızın gerekli güncellemeleri alamadığını tespit ettik.

Cosa’nın sağlamasını hedeflediğimiz konfor ve tasarrufu sizin de en iyi şekilde deneyimleyebilmeniz için cihazlarınızı bize gönderebilirseniz, gerekli güncelleme işlemlerini sağlayarak size geri gönderebiliriz.

Bunun için Cosa Akıllı Termostat ve Cosa Kombi Ünitesini (kablolar ve turuncu arka kapaklara gerek yoktur) Aras Kargo (Cari Müşteri No: 1435038010942) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Aranızda böyle bir mail alan var mı acaba? Benim cosa yazılım sürümü şuan 1.3.1 olarak görünüyor.V4 ün şuanki güncel sürümü nedir acaba?

Teşekkürler...

• CAPTAIN_34 kullanıcısına yanıt
    Ekran acik olarak kullaniyormusunuz.son surumde ekran acik ozelligi geldi

Haklisiniz kazan sicakligim 44 kombi arti 9 eksi dokuz prensibine gore calisiyor.cosa kapatamasa bile maksimum 53 dereceye kadar calisiyor eca confeo plus

Merhaba,

Ekran açık özelliği benim sürümde yok maalesef.Zahmet olmazsa Uygulamadan girip mevcut sürüm numarasını paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler...

Cosa 1.3.1 version 4.1.8

çok teşekkürederim.

Benim 1.3.1 versiyon 4.1.7

• Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

merhaba üstadlar yorumlarınızı bekliyorum nasıl grafigim.evim yalıtımsız 50 derece kombi ısım gece modum 21,6 ev modu 22 mersinde yasıyorum.
    günlük 5-6 arasında gaz tüketimi oluyor.10-12 dakikada ısı degerini buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem8133 -- 1 Ocak 2019; 3:44:22 >
    Cosa cihazınız 1.3.1 versiyonsa ekran açık özelliği var zaten. Telefona değil Cosanın setup menüsüne ilave seçenek geliyor.

Ben de Eskişehir'de cosa kullanıyorum. Soğuk havalarda haftalık programda kullanarak akşam güneş battığı zaman ev modunda yüksek sıcaklığa ayarlayıp kazan sıcaklığını düşük tutarak sürekliye yakın çalışmasını sağlıyorum. Gündüz de kazan sıcaklığını değiştirmeyip modu değiştirerek dereceyi düşürüyorum. Böylelikle gün ışığından istifade ederek tasarruf sağlıyorum.

Dediğiniz gibi eksi derecelerde üşüme hissi gece çalışmazsa oluyor ama gündüz olmuyor bizim evde bizzat test ettim. Ben de gündüz kombiyi böyle çalıştırıyorum. Hatta bazen güneş çıktığında 1.5-2 saat çalışmıyor kombi.

• cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Yalıtımsız bir ev için cok iyi görünüyor. Saat 12-4 arası hiç çalışmamış. Bir de ev yalıtımlı olsa demek ki kombiye hiç ihtiyaç duyulmayacak.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler cevap için 12-4 arası günes vardı o yüzden calısmıyordu.sanki hep cok calısıyormus gibi gözüküyor gözümde 50 derece makulmü yoksa düşürşm mi yogusmasız kombim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem8133 -- 1 Ocak 2019; 12:55:27 >
  • Bi sorum daha olacaktı mesgul ediyorsam kusuruma bakmayın ben kazanı 50 yaptım ve 10-12 dakika arasında sıcaklık degerine ulasıyor 22.1 dereceye bu arada kazan sıcaklıgı 50 yi görüyor sizce kazan sıcaklıgını 60 yapsam 60 kadar gelmeden zaten kapatmıs olacagı icin dahamı az yakarım

• Merhaba;

Bende cihazı alarak aranıza katıldım. Kurulumu yaptım cihazı telefonumdan görüyorum fakat eşleşme de yapılmış olmasına rağmen kombiyi çalıştırmıyor.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey fotoda wifi simgesi kesik kesik yanıp sönüyor iç ünite ile eşleştirdim fakat kombi ünitesine wifi ile nasıl bağlamacağıma dair bilgi yok. Kullanan biri varsa açıklayabilir mi? 3 gündür bununla uğraşmaktan çıldırmak üzereyim. Bu arada kombiye bağlanan cihazdan Manuel olarak çalıştırabiliyorum kombi de de sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem8133

Bi sorum daha olacaktı mesgul ediyorsam kusuruma bakmayın ben kazanı 50 yaptım ve 10-12 dakika arasında sıcaklık degerine ulasıyor 22.1 dereceye bu arada kazan sıcaklıgı 50 yi görüyor sizce kazan sıcaklıgını 60 yapsam 60 kadar gelmeden zaten kapatmıs olacagı icin dahamı az yakarım
    Hocam ayarlarını paylaşır mısın ? benim ev de yalıtımsız ancak günde ort. 10 m3 yakıyorum ve inan seninki gerçekten çok az çalışıyor. Çalışma ve durma aralığı vs nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman0907

Hocam ayarlarını paylaşır mısın ? benim ev de yalıtımsız ancak günde ort. 10 m3 yakıyorum ve inan seninki gerçekten çok az çalışıyor. Çalışma ve durma aralığı vs nedir ?

Alıntıları Göster
    merhaba kazan sıcaklıgı 50 derece gece modum 21.6 ev modu 22 derece durma aralıgım 0.1 calısma aralıgım 0.0 ben bunu bile cok buluyorum hep yanıyormus gibi geliyor gözüme
  • 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.