Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: css2005, omaTR Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
9.841
Cevap
176
Favori
292.682
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    539 Mesaj

Gece fişini çekip kombiyi manuele aldım sabah geri taktım evi silip kurulumu baştan yaptım şuan çalışıyor ama gökhan ustama dediğim gibi keşke çalışmasaydı servise verseydim 🤣🤣🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    system_25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    845 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Cosa V3 kullanıyorum. Aynı problem hala devam ediyor.
    Arkadaşlar,
    modem ayarlarına girin: Kanal:1 Genişlik 20mhz, şifreleme türünüde AES olarak ayarlayın, fişten çekip takın düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsen -- 31 Aralık 2018; 11:56:16 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: xander__

Merhaba arkdaşlar,

Ben de Cuma günü almıştım ve dün kurulum yaptım. Kullandığım kombi ECA Proteus Premix Tam yoğuşmalı kombi. Kullanan arkadaşlara sormak istediklerim var.

1. Kazan suyu kaç derece olmalıdır. Cosa'nın Youtube kanalındaki video'da 60 dereceye ayarlayın denmiş. Ben 53 dereceye ayarlamıştım 60 mı yapmalıyım?

2. Eco modda mı Comfort modda mı çalışmalı?

3. Baymak klima kullanıyorum. Bir türlü klimayı tanıtamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

1.Kazan ayarı ısınabildiğiniz en düşük ayarda olsun
    2. Comfort ta çalıştırın. Ekoda kombinin devreye girmesi için dönüş suyunun daha soğuk olmasını bekler.
    3. Müşteri hizmetlerine bildirin.
    |
    |

Normal

|
    |
    muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Baymak elegance ise bende sıkıntısız tanıdı hocam.
    |
    |
    xander__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Samsung 50MU7000 500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com MILLENICOM 1 ay bedava kod için PM atınız...
  • Yüzbaşı
    305 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

Herkese iyi akşamlar diliyorum. Cosa'yı 2018 Ocak ayında almıştım. Vaillant turbotec pro kombimde kullanmaya başladım. Herkes gibi arada sırada bağlantı sorunlarım olsa da genel anlamda memnunum. Ancak bugün kombi Cosa'nın komutlarında cevap vermedi. Sıcaklık düştükçe düştü. Cosa'yı devre dışı bıraktım, kombi yine çalışmadı. Evde çocuklar ve yatılı misafirler olduğu için risk alamadım servisi çağırdım. Cosa'nın vaillant ile uyumsuz olduğu, eBus diye bir iletişim protokolü kullandığını söyledi. 1 yıldır sıkıntısız kullanıyorum dedim. Frekans değişikliği olmuştur, o yüzden cihaz kendini korumaya almıştır dedi. Cosa yı söktü, rt köprüsünü bir kabloyla kapattı. Kombi çalışmaya başladı. Tekrar cosa yı takmamamı, ana kartı yakabileceğini söyledi. Sizlerin yönlendirmesi benim için önemli. Şimdiden teşekkürler..
    Herkese merhaba,

Yukarıda alıntıladığım mesajımda yaşadığım sorunu yazmıştım. Güncel gelişmeleri de yazayım da buna benzer bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar için faydası olsun diyorum.

Cihaz garanti süresi içinde olduğu için servise göndermeyi daha mantıklı buldum ve müşteri hizmetleri web sitesi üzerinden kayıt oluşturdum. Aynı gün gelen mesajda Aras kargo ile ücretsiz gönderim yapabileceğim bir kod gönderildi. Ben de ürünü ücretsiz kargo ile servise gönderdim. İki gün sonra cihaz değiştirilerek, sıfır ürün tarafıma gönderildi. yine V3 versiyon olarak. Ancak bu sefer de kurulum hatası yaşıyorum. cep telefonundan cosa kablosuz ağını görüyorum, bağlanıyorum ancak "cosa bağlı, internet yok" uyarısı alıyorum. Bir türlü çözüm sağlayamadım. Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı acaba?

|
    |

• Binbaşı
    1252 Mesaj
    Cosa Kablosuz Akıllı Oda Termostatı v4 (Klima Kontrol Hizmeti dahil) şuan 399TL, kampanya var, bugün son. Almayı düşünmüştüm ama buradaki olumsuz yorumları görünce vazgeçtim.

Şahsi fikrim bulaşma 😈

|
    |
    funnel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    313 Mesaj
    Bu çevrimdışıların problemi neden kaynaklı acaba ?

|
    |

Kombi modülasyonlu baymak duotec(yoğuşmalı), eskişehir, garaj üstü 3+1 140m2(net 120 civarı tahminen), sağı solu ve üstü dolu, yalıtımlı 1 yılı daha dolmadı binanın.

Cosa ile 23 sabit ve 40-45 arası kazan sıcaklığında günde 7,5-10 m3 arası tükettim(2 ile -7 arası hava şartlarında). Ancak ev 23 derece olmasına rağmen petekler soğuyunca insan üşüyor. İnsan fark ediyor bariz bi şekilde soğuduğunu.

Cosayı devre dışı bırakıp düşük kazan sıcaklığı(32-40 arası, genelde 35) ile kullandım. Yine aynı hava şartlarında (hatta 1-3 derece arası daha soğuktu) 7-9 m3 tükettim. Kazan sıcaklığı 40 ve 43 yaptığımda(1 kez denedim) 23 dereceyi geçti 23.6 yı gördük. 35 sabitte 22.6-22.8 derece oluyor ev ancak cosa ile 23.0 iken bu kadar sıcak hissedilmiyordu. Sanırım boruların sıcaklığı ve suyun sürekli devirdaim etmesi hissedilen sıcaklığı arttırıyor.

Sonuç olarak sıfırın altındaki hava şartlarında kendi adıma OT kullanmak tasarruf sağlamadı aksine soğuğu daha fazla hissettik. Ayrıca peteklerdeki su aşırı soğuduğu için OT kombiyi çalıştırdığında kombi yüksek alevde yanıyor. Ama OT olmadığında kombi sürekli en küçük alevde yanıyor.

Bu olay havalar çok soğuk olduğu için mi yoksa hep mi böyle bilmiyorum. Ancak bu gidişle Cosayı satıcam sanırım :)

• Çavuş
    95 Mesaj
    Arkadaşlar bende 2 hafta önce cosa. V3 aldım şuan bı sıkıntı yok kullanıyorum sizdeki yazılım sürümü nedir acaba benimki guncelmi degilmi bilmiyorum şuan yazılım sürümü : 3.1.0.1-1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1094 Mesaj

Güncel görünüyor.

|
    |
    serkan_cim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

V4 sorunsuz kullaniyorum.gecen sayfalarda baglanti kopmasindan sikayetciydim.salonda degisim yaptik modemin yeri 2 metre geriye gittigi icinmis.bende kombi unitesini yakina cektim.sorunsuz kullaniyorum.

|
    |
    funnel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tuketim 9.9.5 arasi sehir bursa.alt kat garaj.4 cephe acik.bina alttanda olmak uzere 5cm eps ile yalitimli.23.5 te usume hissi pek olmuyor onun haricinde haklisiniz.cosaya ogrenme modu gelmeli.0.1 lik toleransla kullaniyorum en fazla 0.3 dalgalanma oluyor.hasaneemi bu konuda santek termostada ogrenme modu olmasina ragmen ilik petek yazilimi uzerine calisiyor.Kendisi santekin babasi.basarili olursa petekler on - off termostaddada ılık ve sicak olacak.Korkarım bu gidisle santek sahibi de olucaz.😊

|
    |
    san_jose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oda termostatı bu havalar için değil. Hele Eskişehir'de hiç değil :) Geçiş dönemlerinde önemli bir tasarruf sağlıyor.

4 yıldır Cosa kullanıyorum. Eskişehir'in ayazında devre dışı bırakıp düşük kazan sıcaklığında sürekli çalıştırıyorum. Eski düz kombide de şimdi yoğuşmalı kombide de.

Petek soğuyunca üşüme hissi ılık havalarda psikolojik eksi derecelerde ise bir gerçek. Petekler ılık bile olsa camdan gelen soğuk dalgayı kesiyor.

|
    |
    san_jose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Baymak elegance ise bende sıkıntısız tanıdı hocam.
    Evet, Baymak elegant plus. Bu yazın başında taktırdım daha yeni klima.
    |
    |

Cok soguk havalarda kombi sık sık devreye giriyor petekler kombi kapansada bende ılık oluyor.tam soğumaya yüz tutuyor sonra tekrar yaniyor cosa ile.su sicakliginda calistirmadim.az yakacagina kanaat getirsem calistiririm.bazen uzaktan mudahale etmem gerekiyor o yuzden cosa devrede.fatura tahminim 330 -360 tl.

|
    |
    cglynfrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sık devreye girdiği için yüksek kazan sıcaklığında termostatı aktif halde kullanmak yerine düşük kazan sıcaklığında sürekli kullanmanın daha tasarruflu olduğunu tecrübe ettim. Çok kez denedim. Bu benim evim ve benim kombi için böyle. Başkası için farklı olabilir.

|
    |
    ekostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne ilm ola ki ola intihası
    Ne kul ola ki olmaya hatası
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkese iyi seneler.

Bugün Cosa destek ekibinden şöyle bir mail aldım;

Merhaba,

Yeni nesil Cosa v4’ü ilk kullananlardan biri olarak bize desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Kullanıcılarımızın yaşadığı tecrübelerle birlikte bir çok öğrenimimiz oldu. Ürünün ilk yazılımında bir çok güncelleme yaptık ve tespit ettiğimiz tüm hataları düzelttik.

Sistemsel verilerinizi incelediğimizde Cosa v4 cihazlarınızın gerekli güncellemeleri alamadığını tespit ettik.

Cosa’nın sağlamasını hedeflediğimiz konfor ve tasarrufu sizin de en iyi şekilde deneyimleyebilmeniz için cihazlarınızı bize gönderebilirseniz, gerekli güncelleme işlemlerini sağlayarak size geri gönderebiliriz.

Bunun için Cosa Akıllı Termostat ve Cosa Kombi Ünitesini (kablolar ve turuncu arka kapaklara gerek yoktur) Aras Kargo (Cari Müşteri No: 1435038010942) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Aranızda böyle bir mail alan var mı acaba? Benim cosa yazılım sürümü şuan 1.3.1 olarak görünüyor.V4 ün şuanki güncel sürümü nedir acaba?

Teşekkürler...

• Çavuş
    75 Mesaj

Ekran acik olarak kullaniyormusunuz.son surumde ekran acik ozelligi geldi

|
    |
    CAPTAIN_34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.