Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
9.873
Cevap
178
Favori
294.918
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    1727 Mesaj

Benim de 3. Senem çok destek verdim yerli malı olduğu için ama bunu düzeltemiyprım mecburen sökeceğim şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    umutsen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağ olun, sizden cevap beklerken yapayım dedim, oldu sanırım. Şu an yazılım versiyonu sizde nedir? Bende :1.1.11
    |
    |
    tyfnktk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    şuan kombiyi devreye soktu ama yine de oda sıcaklıklarında değişiklik ve geçişler yapamıyorum maalesef

1.3.1 su an güncel sürüm bu sürüm yüklendiğinde termostatinizin fisteyken ekranı sürekli açık kalabilecek

|
    |
    umutsen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hero4262321

Geçen hafta geldi fatura 120 tl

Ev güney doğu cephe izmir de yalıtımlı ara kat daire 130 m2

Alıntıları Göster
    Evde başka sıcaklık ölçer varmı varsa kaç gösteriyor birde izmirde doğal gazım m3 ne kadar gerçekten çok güzel tasarruf yakalamışsınız bizede nasıl yaptınızı söylermisiniz bende adanayım hava şartlarımız yaklaşık aynı

539 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

şuan kombiyi devreye soktu ama yine de oda sıcaklıklarında değişiklik ve geçişler yapamıyorum maalesef
    Ustam güncelleme problemi olabilir benim cosada bozulduğu sıralar güncelleme muhabbeti vardı geçen sene memnundum ama bu sene hiç memnun değilim servise bilerek verdim 3 arıza evrağı yaparsam para iadesi istiyecem yokssa bu cosa başımıza kalacak

|
    |
    1172 Mesaj
    Eski versiyonda kalan cihazlar kutusundayken araya bir çok yazılım güncellemesi gelince siz kullanmaya başladığınızda cihaz beceremiyor en güncel yazılıma geçmeye bu yüzden servise istiyorlar cihazı usb ile yazılım atıyorlar.

Bu sorunu yazılım güncelleme programı yaparak çöken cihazı pc üzerinden güncelleme yapabilir hale getirmeliler. Böyle servisle al takke ver külah her defasında zor olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pegassus01

Evde başka sıcaklık ölçer varmı varsa kaç gösteriyor birde izmirde doğal gazım m3 ne kadar gerçekten çok güzel tasarruf yakalamışsınız bizede nasıl yaptınızı söylermisiniz bende adanayım hava şartlarımız yaklaşık aynı

Alıntıları Göster
    55-60 derece kombi. Ekonomi modunda çalışıyor. Gece modu 22 ev modu 24.5 ayarlı.

Evden çıkarken gece moduna alıyoruz. Yatmadan en fazla bir saat önce gece moduna alıyoruz. Eve gelmeden maximum bir saat önce ev moduna alıyoruz. Evin güneş gördüğü saatlerde panjurlar açık. Akşam gün batımı ile panjurları indiriyoruz.

Başka termometre yok ama Cosa ile 2 senedir bir sıkıntım yok. Doğru ölçtüğüne eminim.

İnternet koparsa bazen hata modunda kalıyor o kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

JDM Spirit Turkey

• Yüzbaşı
    845 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: ecoli82

Bugün müşteri hizmetlerinden modem marka ve modelini istediler,sonrasında da Kanal:1 Genişlik 20mhz şifreleme türüde:AES olarak ayarlarsam sorunun çözüleceğini söylediler.bi kaç defa fişten çıkarıp taktım düzgün bağlandı şimidilik sorun çözülmüş gibi..Not:modem TP-Link
    Arkadaşta aynı sorunu bu şekilde halletmiş, siz de modem ayarlarını değiştirerek bi deneyin, belki düzelir..
    |
    |
    Bahsedilenler: Kombici_Olduk
    quote:

Orijinalden alıntı: tyfnktk

Evet resetlemeniz gerekiyor.

Uygulamadan ayarlar coşa cihaz ayarı cihazı sıfırla derseniz kurulum ve cihazlar resetlenir

Resetlenmezse kombi ünitesinin onden bakista sağdaki tuşa basili tutun termostat ünitesinin üstüne basili tutun anahtar çıkacak sonra donen oklara gelin üst tuşa tiklayin sıfırlanır sonra termostat ünitesini pil takip fişten çıkarın ve kuruluma başlayın kurulum bittikten sonra termostat ünitesini ister fişle ister pille kullanabilirsiniz.
    Dün gece cihazı sıfırladım ve sizin dediğiniz gibi tekrar kurdum. Bu saate kadar güncelleme yapmadı!
    |
    |
    Arkadaslar eski vailant kombi icin uyum sorunu olur mu ufak bir bilgi ozeti verebilir misiniz ? Asagidaki urunu alsam direk kurup kullanabilir miyim ?

https://www.hepsiburada.com/cosa-akilli-oda-termostati-kombi-kiti-p-HROZMCOSAKMBKT#reviews

|
    |

Ben de Cuma günü almıştım ve dün kurulum yaptım. Kullandığım kombi ECA Proteus Premix Tam yoğuşmalı kombi. Kullanan arkadaşlara sormak istediklerim var.

1. Kazan suyu kaç derece olmalıdır. Cosa'nın Youtube kanalındaki video'da 60 dereceye ayarlayın denmiş. Ben 53 dereceye ayarlamıştım 60 mı yapmalıyım?

2. Eco modda mı Comfort modda mı çalışmalı?

3. Baymak klima kullanıyorum. Bir türlü klimayı tanıtamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

2 gundur evde degildim disari ayarini 15 yaptim ev 17 dereceye kadar dustu. Ama simdi eve geldik 9 saattir araliksiz calismasina ragmen 23 dereceye gelemedik. Su an 21.9 derecede. Petek sicakligi 65 te kullaniyorum. Simdi 70 yaptim.

Sorularim

Petek sicakligi kacta kullanmak dogru

Acaba evde olmayinca 20 derece falan ayarlamak daha mi mantikli. Cok soguyunca hedefe ulasmak daha mi zor oluyor

Iki günde duvarlarda esyalarda soğudu ideal sıcaklığa gelene kadar uuzn çalışması normal kullanılan derece hermetik kombi ise makul

|
    |
    PaRTiLuX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evinizi 23 derecede tutmak istiyorsanız dışarı modunu en düşük 20 yapmanizi öneririm bana sorarsanız 21.5 yapın derim başka turlu ev çok soğuyacak saatlerce yansa da 23 derece olmayacaktır. Eşyalar ve duvarlar soğuduğunda enerji ihtiyacı artar

|
    |
    PaRTiLuX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1172 Mesaj

Ben kombinin de termostatın da modemin de yerini unuttum.

Allah çektirmesin sizi de kurtarsın.

Kullanıcı olarak fazla sabırlıymışız. İlk iki sene hep destek tam destek verdim. 3.sene yine sil başa döndüler, hadi olur sabredelim dedim, 4.sene ekranlı modelle sil başa döndü.

Hadi biz bilerek katlandık, kendimizce çözüm ürettik sürekli başındaydık cihazın. Ya yeni alan, bu işlere zaman harcayamayan elinden gelmeyen insanlar ne yapsın.

Çözülür inşallah, daha çok güncelleme çıkar..
    |
    |
    pegassus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alt üst boş, oturma odası, yatak odası, hol ve banyoda radyatörler çalışmak şeklinde ve sıcaklık değişmeden 21.5 derece şeklinde ayarladım. Bu vaziyette toplam 150m3 tüketim olmuş, 230tl fatura. Sizce fatura normalmi, gaza çokmu zam geldi yoksa. Geçen sene en fazla 150tl fatura görmüştüm. Sizlerde durumlar nasıl? Yeni yıl indirimi gelmeden herkesin faturaları kesecekler zaten gibi duruyor.

Cosa V3 kullanıyorum. Aynı problem hala devam ediyor.

|
    |
    pegassus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen sene bu kadar değildi gökhan ustam ama bu sene hızlı bi giriş yaptı cosa 😅

Ustam benim kosa eca dan alınma amacım 3 kere servise gönderip ücretimi geri almak ve sizin gibi yerini unutmak 😅

|
    |
    GokhanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
seo paketleri
SEO
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.