Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cosanın 1-2-3. versiyonlarından hangisi olduğunu nasıl anlayabiliriz? yardımcı olabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Telefondan kombiyi açıp kapatabilirsiniz. Sıcaklığı azaltıp arttırabilirsiniz.

Kombi ayarları sabit kalır. Bu cihaz sadece kombiyi aç kapa yapıyor.
    Merhaba,

COSA ürününü alma niyetindeyim fakat fonksiyonel kullanım amacım farklı, saydıklarınız ile beraber acaba bu tip bir kullanıma uygun mudur diye sormak istedim.

Benim duşta kullandığım sıcak su debim çok düşük, bir süre sonra kombi çekilen suyu algılamadığından su soğuyabiliyor.

Bu musluk suyunu sürekli sıcak tutabilmek adına, telefondan kombinin (peteklere giden suyu değil) musluğa giden suyu (daha musluk açılmadan) ısıtmasını sağlayabilir miyiz?

Telefondan bu sıcaklığın düştüğünü çıktığını görebiliyor muyuz?

Yanıtlarsanız sevinirim.

• bynedim kullanıcısına yanıt
    Bu işlev için maalesef herhangi bir termostatı kullanamazsınız. Eğer kombinizde konfor modu mevcutsa bunu aktifleştirip su sıcaklığının sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu sıcaklık genelde fabrikasyon ayarlıdır ve yükseltmek isterseniz parametre ayarlarından değiştirmeniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    Uygulama ayarlarına girip, Cosa ayarları kısmında Cosa modeli altında cosa 2 3 4(smart...) yazmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 7 Ekim 2018; 13:40:54 >
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    5 6 gün önce aradım bana 10 dakika sonra arayacaklar dendi. Aradan 3 gün geçti arama olmadı yetmedi maillere de cevap yok.. Neyse Ben aradım.. Söyledim bu durumları maile cevap verildi.. Ve çıkan kişi en son uygulama da raporlama var sizde çıkmıyor dedi.. Ama aynı anda maillere cevap veren kişi d 1.1.8 de ralarloma gelecek dedi.. Böyle de birbirinden haberi olmayan bir firma...

• çoğu ot %100 e yakın zam yemişken cosanın en azından daha stabil çalışan modelinin 220-250 tl civırına satılması biraz şüphe uyandırdı bende eski modelde netsiz çalışma ozelliği olsa kapardım piyasaya gore uygun fiyatı...ama firma batarsa tüm cihazlar çöp olur....bu kadar düşük fiyata elden çıkarılması geçen seneden ucuz şüphe uyandırıcı bu pahalılık ve kriz doneminde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Ekim 2018; 17:54:23 >
  • DiyagnostikMan D kullanıcısına yanıt
    yav aradım çağrı merkezini cihazları eşleştiricem dedim salak kız eşleştirme yapmayı beceremedi döküman yollayın dedim hemen yolluyorum dedi.. hala yollayacak 3 saat oldu. en sonra ben bir yerlerde buldum da kendim yaptım cosanınn kendi sitesinde eşleştirme nasıl yapılır dökümanı yok...helal olsun nediyim..
    Malesef bu amaçla cosayı kullanamazsnız. Telefondaki ve termostattaki sıcaklık ta oda sıcaklığı. Cihaz kombi suyu sıcaklığını göstermiyor.

Kombinin kullanma suyu kısmı da ayrı bir ısıtma oldugu için bu işi termostatla yapmak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 7 Ekim 2018; 21:1:34 >
  • cosa yerine önerebileceğiniz başka bir cihz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

cosa yerine önerebileceğiniz başka bir cihz varmı ?
    valla hepsi arşa uçmuş fiyat olarak...genel olarak memnuyet hasan hocanın cihazı ama oda görsel açıdan amatör duruyor tabi el yapımı olduğu için...
    yurtdışı dersen poer derim bayağa donanımlı bir cihaza benziyor polis arkadşım aldı çok memnun kaldı oda cosayı geri vermişti devamlı modem net açık durmak zorunda diye bebek etkilenir diye wifiden..cosadan daha iyi dedi bana tabi kişisel memnuyette olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Ekim 2018; 22:24:0 >
  • 1-2 haftadır ilgimi çekiyor fakat kafama takılan bazı sorular var yardımcı olursanız çok memnun olurum

1-) Kombiden sıcaklık ayarladığımızda oturduğumuz odanın sıcaklığı hoşumuza gittiğinde o derece de sabitleriz zaten bu cihazın farkı ne oluyor acaba ?

2-) Mutfak,koridor,çalışma odası ve oturma odasını yakıyorum cihazı oturma odasına koydum mesela anladığım kadarıyla oturma odası istediğim dereceye gelene kadar cayır cayır yanacak ama diğer odalar oturma odasından küçük, oturma odası mesela 22 dereceye gelene kadar kombi suyu sıcaklığı yükselecek 22 dereceye getirene kadar, bu sırada diğer odalar çok daha fazla ısınacak ama oturma odası o sıcaklığa gelene kadar yandıkça yanacak bu da faturayı arttırmaz mı ?

3-) Gerçekten tasarruf sağlanıyor mu ?

4-) Hala alınır mı ? Ekranlı olan modeli değil de ekransız olanını alacağım, firma batarsa cihaz çöp felan diyenler olmuş stabil çalışıyor mu ? Tavsiye eder misiniz ?

Kullanan, fikri olan ve cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler

• BitterliLokum kullanıcısına yanıt
    online bir cihaz firma batarsa çöp olcağı %100 dür kimse aksini idda edemez...
    ama ben firma batıyor demedim sadece geçen sene 350 tl sattığı cihazı bu dolar kuruyla 220-250 tl ye okutmaya kalkınca şüphe oldu dedim..hepsi %100 zamanlandı çünkü..şüphe sadece yani..
    tassaruf olayı kişisel sağlayan var tüketimi artanda var kombisini yönetemeyen ailelerde güzel sonuçlar veriyor...ekim mart aynı derecede kazan yakanlar için ozlelikle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Ekim 2018; 22:48:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

online bir cihaz firma batarsa çöp olcağı %100 dür kimse aksini idda edemez...
    ama ben firma batıyor demedim sadece geçen sene 350 tl sattığı cihazı bu dolar kuruyla 220-250 tl ye okutmaya kalkınca şüphe oldu dedim..hepsi %100 zamanlandı çünkü..şüphe sadece yani..
    tassaruf olayı kişisel sağlayan var tüketimi artanda var kombisini yönetemeyen ailelerde güzel sonuçlar veriyor...ekim mart aynı derecede kazan yakanlar için ozlelikle..
    Sorulardan birine cevap buldum teşekkürler hocam.

Diger odalarin isisini sabitlemek icin termostatik vana takicaksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: BitterliLokum

1-2 haftadır ilgimi çekiyor fakat kafama takılan bazı sorular var yardımcı olursanız çok memnun olurum

1-) Kombiden sıcaklık ayarladığımızda oturduğumuz odanın sıcaklığı hoşumuza gittiğinde o derece de sabitleriz zaten bu cihazın farkı ne oluyor acaba ?

2-) Mutfak,koridor,çalışma odası ve oturma odasını yakıyorum cihazı oturma odasına koydum mesela anladığım kadarıyla oturma odası istediğim dereceye gelene kadar cayır cayır yanacak ama diğer odalar oturma odasından küçük, oturma odası mesela 22 dereceye gelene kadar kombi suyu sıcaklığı yükselecek 22 dereceye getirene kadar, bu sırada diğer odalar çok daha fazla ısınacak ama oturma odası o sıcaklığa gelene kadar yandıkça yanacak bu da faturayı arttırmaz mı ?

3-) Gerçekten tasarruf sağlanıyor mu ?

4-) Hala alınır mı ? Ekranlı olan modeli değil de ekransız olanını alacağım, firma batarsa cihaz çöp felan diyenler olmuş stabil çalışıyor mu ? Tavsiye eder misiniz ?

Kullanan, fikri olan ve cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler
    Cosa icin degilde genelde termostatlar icin cevapliyayim.

1-Kombiden siz tesisay suyu sıcaklığını ayarlarsiniz, oda sıcaklığını değil. Termostat var ise kombiyi bir kere açar sicakligi alirsiniz 55-60 dereceye oda sıcaklığını ayarlarsiniz.

2-Termostat genel kullanılan odalara konulur genelde. Koridor vs daha uygundur. Dış duvar, yere vs konulmaz. Yerden 1.5 m yukseklige koyarsaniz. Diger odalarin isisini ayarlamaniz icinse termostatik vana takarsaniz değmeyin keyfinize.

3- Tasarruf saglanmasa kadar insan niye alsin? Tasarruf ve konfor ust seviyede olur.

4-Cosa bulut sistem üzerinden yönetiliyor, firmanın serverleri cokerse sistem iptal olur. Ama boyle biseyin olacağını sanmam zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1. Sabitlediğinizi zannedersiniz. Ancak kombi kendi su sıcaklığını baz aldığı icin dalgalanmalar çok olur ve genellikle olması gerekenden yüksek olur. Bu cihaz (ya da termostat diyeyim diğer bazı markalar da dahil) 0.1 derece farkla sıcaklığı sabit tutar.

2. Zaten projeniz çizilirken petek metrajınız oda m2 nize göre hesaplanır. Eğer oturma odanız 22 derece olurken diğer odalar 25 oluyorsa projenizde hata vardır. Oturma odası peteği arttırılır. Ya da diğer odalara termostatik vana taktırırsınız. Ancak termostat yaşam alnında olmalıdır.

3. Eğer eviniz yalıtımlıysa (özellikle dış cephe ve camlarda iyi bir yalıtım varsa ) kesinlikle tasarruf sağlar. Eğer yoksa hiç denemeyin farkı hissetmezsiniz.

4. Şu anda bu fiyatlara alabileceğiniz ve online telefonunuzla kombinizi kontrol edebileceğiniz tek cihaz. Firma desteğini kestiginde söylenenler doğru. Bu ekonomide herşey mümkün ancak diğer büyük kombi üreticilerine de destek verdiğini biliyoruz. Şahsi fikrim öyle kısa zamanda olmayacağıdır.

Kanuni olarak aldığınız ürünün 10 yıl kullanım ömrü var. Ve bizim cihazların her yeni kullanıcı için ömrü uzuyor.

Tabi kanuni olarak bu nasıl korunur ya da firma desteği keserse ne yapabiliriz o ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 8 Ekim 2018; 8:37:55 >

Hocam duşta ki su dalgalanması için termostatik banyo bataryası öneririm. Kombinin balkonda yada mutfakta olduğunu düşünürsek banyoya kadar hiç yoksa en az 15m boru ile geliyor. Birde bataryadan kısıp ısıyı ayarladığınızda debi düşer ve kombi ısıtma suyunda bir sıcak bir soğuk verir bu normal. Termostatik vana çok kullanışlı bu konuda yıllardır beni üzmedi. İlk açtığınızda haliyle borularda ki soğuk suyu verip sonrasında ısı sabitleniyor ve hiç değişmiyor.

Tek sorunu garantili aldığınız bir termostatik batarya kireçlenmeden 2 yılda iç kartuşu arızalanabiliyor. Klavuzda da firmanın dediği de su sayacın oraya kireç filtresi taktırmanız lazım. Ben taktırmadım 4-5 senedir kullanıyorum 2 kere servis çağırttım parasıyla kartuşları değiştiler.

Konfor modlu kombiler ne kadar da suyu sıcak tutsalar bile illa su borusundaki soğuk sular ısınmaz ve su debisi düştüğünde illa suda dalgalanmalar olacaktır.

Birde duşta o an kaç derece yıkanmak istediğinizi öğrenmek te isterseniz şöyle bir ürün yapmış çinli kardeşlerimiz

https://tr.gearbest.com/shower-head/pp_009276322596.html?wid=1433363

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Hocam duşta ki su dalgalanması için termostatik banyo bataryası öneririm. Kombinin balkonda yada mutfakta olduğunu düşünürsek banyoya kadar hiç yoksa en az 15m boru ile geliyor. Birde bataryadan kısıp ısıyı ayarladığınızda debi düşer ve kombi ısıtma suyunda bir sıcak bir soğuk verir bu normal. Termostatik vana çok kullanışlı bu konuda yıllardır beni üzmedi. İlk açtığınızda haliyle borularda ki soğuk suyu verip sonrasında ısı sabitleniyor ve hiç değişmiyor.

Tek sorunu garantili aldığınız bir termostatik batarya kireçlenmeden 2 yılda iç kartuşu arızalanabiliyor. Klavuzda da firmanın dediği de su sayacın oraya kireç filtresi taktırmanız lazım. Ben taktırmadım 4-5 senedir kullanıyorum 2 kere servis çağırttım parasıyla kartuşları değiştiler.

Konfor modlu kombiler ne kadar da suyu sıcak tutsalar bile illa su borusundaki soğuk sular ısınmaz ve su debisi düştüğünde illa suda dalgalanmalar olacaktır.

Birde duşta o an kaç derece yıkanmak istediğinizi öğrenmek te isterseniz şöyle bir ürün yapmış çinli kardeşlerimiz

https://tr.gearbest.com/shower-head/pp_009276322596.html?wid=1433363
    Ben özellikle bebekler için rahat olacağından termostatik batarya takayım dedim, sağolsun tesisatçı sıcak suyu sağ tarafa çekmiş, vazgeçtim. Fayansları kırmak korkuttu.

Farklı bir düşüncem var linkteki ürünü ters çevirip bağlasam olur mu acaba?https://bit.ly/2y6lYJp

Ayrıca bir sorum olacak, mesela kovaya yer silmek için su dolduracağız, sadece soğuk su olması gerekiyor, sadece soğuk akıtabiliyor muyuz kolayca?

• r_samur kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/banyo-ve-dus-batarya/gpd-termostatik-banyo-bataryasi-tbb01-P203402027
    Bendeki bu ürün. Sizin yolladığınızda ters çevirince olur diye düşünüyorum. Sıcak su vanasını kapattığınızda soğuk akıyor, 38C aldığınızda ideal duş sıcaklığı oluyor. İsteğe göre arttırılıp azaltılır sıcaklık. Kombiden 50C ısıtma suyu sıcaklığına alıyorum gayet güzel kullanıyorum.

Ters bağlantı için GPD müşteri hizmetlerine sorun isterseniz. Normal bir tesisatta sıcak su sol tarafa konur. Çevirtseniz bir dünya kırma dökme işi çıkar en mantıklısı ters bağlantı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Cosa icin degilde genelde termostatlar icin cevapliyayim.

1-Kombiden siz tesisay suyu sıcaklığını ayarlarsiniz, oda sıcaklığını değil. Termostat var ise kombiyi bir kere açar sicakligi alirsiniz 55-60 dereceye oda sıcaklığını ayarlarsiniz.

2-Termostat genel kullanılan odalara konulur genelde. Koridor vs daha uygundur. Dış duvar, yere vs konulmaz. Yerden 1.5 m yukseklige koyarsaniz. Diger odalarin isisini ayarlamaniz icinse termostatik vana takarsaniz değmeyin keyfinize.

3- Tasarruf saglanmasa kadar insan niye alsin? Tasarruf ve konfor ust seviyede olur.

4-Cosa bulut sistem üzerinden yönetiliyor, firmanın serverleri cokerse sistem iptal olur. Ama boyle biseyin olacağını sanmam zor.

Alıntıları Göster
    Hocam vakit ayırıp yazdığınız için öncelikle teşekkürler. Böyle bir ürün arama sebebim açıkça söylemek gerekirse çevremdekilerle aynı faturayı ödüyorum hatta fazla ödediğimde oluyor. Oturma odam çalışma odamın iki katı kadar felan bu da tahmin edebileceğiniz üzere sıcaklık farkı yaratıyor. Ve benimle aynı faturayı ödeyen kişilerden çok daha az ısınıyorum. Benim için tasarruf felan da önemli ama normal de verdiğim paraya ısınmak istiyorum. Bunu da kombiden daha akıllı olarak bu işi sağlayacağını düşündüğüm için cihaz arayışına yöneldim. Termostatik vana alamam ne yazık ki. Bir de hala kafama takılan soru şu su sıcaklığı mesela 65 derece olduğunda Oda sıcaklığı 20 derece su soğuduğunda oda soğuyacak ve su ısındığında oda da otomatik ısınacak zaten. Bu cihazların burada farkı ne oluyor ? Ben hangi kısmı anlayamadım

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.