Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam güncellemeyi hazirandan beri bekliyoruz Bende çok üzgünüm, hala ekranın açık kalmamasını her defasında gördükçe acaba bir inat mı var ne düşünmüyo değilim. Tüm çıkan cihazlar ekransızdı ve alışıktık, acaba ekransıza bizi alıştırdılar bunuda yadırgamayalım diye ekranını kapalı mı tutuyorlar anlamıyorum
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    iyimser olmak istedim 😂 4 ay oluyor gerçekten eğer bu konuyu takip ediyorlarsa söylemek istiyorum ki komik bir durum. itibar ve güven kaybı yaşattılar başka bir şey değil.. Birde 840 TL ye satıyorlar ya başka bir şey demiyorum!

Edit 850 tl 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 5 Ekim 2018; 15:7:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Bende klima yok.sunu test ettim yalnız.prizden 2 kere cikardim ve 2 kezde interneti cektim sonrasında çok hızlı bir şekilde bağlandı.ekran konusuna gelince sanırım ekranı açık kalacak şekilde tasarlamadilar.o yüzden olmuyor.

Basit bir LCD ekran yapsalar di ve ekran üzerinde daha çok şey gosterilseydi keske.ogrenme modu da yok yeni cosa ile eski cosa ile arasında aman aman bir fark yok.

İnternetsiz çalışma konusunda bir bilginiz varmi bu arada

• Bugün kuruldu cihaz. Babam bağlandı ama ben bağlanamadım. Şimdi bu hatayı veriyor ne yapsam çözemedim. Kombide kırmızı yanıyor cihazın kendisi yeşil

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Benim cihaz 2 haftadir servisteydi.bugun geri gondermisler.2 gun once iade alim dedim.yine de kargolamislar.mail attim yasal yollara basvuracam diye .mail atmislar bugun cihazi geri gonderin iban verin diye.ben iade edecegim.aldigimdam beri 3 gun kullanabildim.siemens re 24 rf alirim .internet yok kablo yok ogrenme modu var .en azindan stabil.cosa 3 ude yakimima hediye verecegim.cosadan soguttular beni malesf

• İyi ki cosa 3 de kalmışım diyorum yeni cihazın yorumlarını okuyunca

Yeni program da berbat en iyisi telefona web sitesini kısayol atıp oradan bakmak.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Yeni cihaz çok kotu değil kullanımı kolay cosa 3 ten eksiği yok fazlası var sadece bizim beklentimiz çok yüksekti yeni yazılım problemli sadece

• Raporlar bölümündeki baglanti kalitesi neye göre degisiyor? O anı mi gosteriyor, yoksa o günün baglanti kalitesini mi gösteriyor?

Dün çok iyi olan baglanti bugun cok kötü yaziyor. Bugunun raporunu da resim ekledim.

Bir de, bu rapora göre akşamüstü kesik kesik, cosa çevrimdisi kalmis gozukuyor degil mi?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renovatio033 -- 5 Ekim 2018; 23:44:57 >
  • Slm arkadaslar bu cihazda telefondan kombi acilip kapatilabiliyormu birde kombiyi kisip acabiliyormuyuz

• Merhaba arkadaşlar kış geldi cosa yı fişe taktım bir kaç gün bağlantı koptu geldi son 3 gün sürekli çevrim dışı konumda kaldı cihaz bende reset atıp tekrar kurmak istedim ama wifi ye bağlanma menüsünde yanlış şifre yada modem ayarlarınızı kontrol edin diyor ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim

• OMERKAHVECİ kullanıcısına yanıt
    Telefondan kombiyi açıp kapatabilirsiniz. Sıcaklığı azaltıp arttırabilirsiniz.

Kombi ayarları sabit kalır. Bu cihaz sadece kombiyi aç kapa yapıyor.

• i.yavuz İ kullanıcısına yanıt
    Cosa 3 mü? Son zamanlarda modem şifre değişikligi yaptınız mı?

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Beklentimiz mi yüksekti? Birçok beklenti olsa da çok yüksek beklentiler değildi bunlar. Benim için ekranlı olması bir beklentiydi. Yapıldı ancak sürekli göstermiyor. 3 sn açık kalması bu beklentimizi karşılamaz değil mi? Telefonla bakmak daha pratik.

İkincisi öğrenme modu. Sonuçta yazılımla çalışan bir cihaz ve bir yazılımcı olarak ögrenme modu algoritması eklemek bence çok zor olmamalı.

Yada pazarlama stratejisi olarak diğer versiyonlara bırakıyorlar.

Kullanma klavuzunu inceledim de, biz ürünün sahibi değil kullanıcısı olarak görünüyoruz. Yani microsoft ya da diğer yazılımlar gibi.

Eğer şu ekranı sürekli gösterecek bir düzeltme gelmezse termosatın sahibi olarak, cihazın içini, ekranlı bir termostatın icine yerleştirip burada yayınlayacağım.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Akşam 3 saatlik uğraşmam sonucun da kurdum. Ama nasıl kurdum bilmiyorum :) mi 8 cihazda bu hatayı verdi iPhone 5s ile birlikte kaç kez verdi 3 . De kuruldu teşekkürler modem şifresini değiştirmedim

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Cosa 3 kombi ve klimayı aynı anda ısıtma modunda açabiliyor iken Cosa 4 sözde daha gelişmiş ve 3 katı fiyata satılan (300 TL ye almıştım) bunu yapamıyor...

Hocam haklısın sonuna kadar. İnan beklentiyi yeni modele vereceğimize kendimiz bişeyler yapsaydık çok farklı olurdu.

Arduino hakkında çok bilgim yok ama nodemcu ile birkaç bişey yapmıştım. İşten güçten fırsat bulup cesaret edemiyorum bulaşmaya. Şöyle açık kaynak kodlu bir proje yapmak lazım dış kabı kutusunu bir yerde yaptırıp kendimiz orjinal bişey toplamamız mümkün aslında. Anlatmak istediğim olay budur video da gayet güzel yapmış adam;

Beklentimiz firmadan dolayı yuksekti istediklerimizi yapabileceklerini sandık ama olmadı demek istedim yoksa bizim istediklerimiz çok değil yani

Merakla bekliyorum.cosa icinde sunlari soyleyebikirim ekran sürekli açık olmalı.yoksa ekranli olmasının bir esprisi yok.tasarlanirken belliki bu amacla tasarlanmamis.termostadlar arasında ekranı tusa basınca açılan başka termostad varmı bilmiyorum.biz cosadan muadillerinin ilerisinde bir ürün beklerken o eski cosaya ekran takip piyasaya sürmüş.o ekranda da sürekli gösterim olmadığı gibi fazla karakter de bulunmuyor maalesef.

• iyi geceler forumdaşlarım,

haziran ayında cosa akıllı kombi kitimi servise yolladım 1.5 derece eksik ölçüuyor diye kalibrasyon yapmama rağmen gerçek değeri 1.5 derece eksik okuyordu. servis tamir edip geri yolladı yaz olduğu için deneme fırsatım olmamıştı kış geldi haliyle devreye aldım. gene aynı sorun hiç bişey yapmadan geri göndermişler. lanet olsun zaten ürünn geri geldiğinnde ne servis formu nede bişi vardı kesin bişey yapmadan göndermişlerdir dedim. dediğim oldu yarın ben çağrı merkezini arayıp ağızlarınna yapmazmıyım. dalga geçer gibi innsanlarla al gönder yapmaları sinirimi bozdu gece gece. dünyanın parasını ver. ürünn 1 sene olmadan bozulsun.
  • zaten bu pahalılıkta 850 tl yi kimsenin bir termostata verceğini sanmıyorum(nekadar düzgün çalıştığı bile meçhul) kişisel kobaysal gurubuyla inş sorunları çözerler yoksa firma batar gibime geliyor...şikayet bir iki kişide olurda neyse forumdan alan 10 da 7 si soyleniyor...
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.