Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
10.430
Cevap
176
Favori
318.321
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    471 Mesaj

Kullandığınız yazılım eski bundan dolayı da sorunlar oluyor olabilir guncellemenizi yapmanızı tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    alper.ulusoy1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kullandığım yazılım güncel. siz attığım fotoğraflar doğrultusunda bunu söylüyorsunuz sanırım ama o fotoğraflar web ara yüzünden alınmış ekran görüntüleri yani safari den kotrol.cosa.com.tr den alınmış görüntüler. uygulamada sorun olunca web ara yüzünden kullanıyorum anlık güncellemeyi ancak o yapıyor. ayrıca müşteri hizmetleri beni aradı maillerime istinaden ve onlarda uzak erişimle bağlanıp yaşadığım sorunları gördüler ama bir dönüş ve çözüm hala yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper.ulusoy1905 -- 28 Eylül 2018; 14:9:20 >
    |
    |
    tyfnktk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alper bey geçmiş olsun öncelikle ikinci olarak, sorunun şu olduğunu anladım ve bildirdim ama ne yapıldı bilmiyorum, hedef sıcaklığa gelindiğinde kapatma ve açma aralığını 0.1 olarak ayarlıyoruz ama cihaz bunu 1 2 derece olarak algılıyor bunu da hedef sıcaklık 5 10 derece yükseltince kombinin açılıp kapanması ile anlayabilirsiniz kısacası, çalışma ve durma aralığını 0.1 den 0.5 e kaydet, sonra uygulamadan çıkıp tekrar 0.1 e geri alıp kaydet yapıp lütfen deneyin büyük ihtimalle aynı sorunu yaşadıysak düzelecektir sizden geri bildirim bekliyorum. ( bu ayarları wep tarayıcısı ile yapın çünkü uygulama gerçekten sorunlu! Ayrıca size link atacağım en son stabil eski uygulama isteyenler indirsin sistem tam anlamıyla oturana kadar kullanabilirsiniz Cosa 4 uyumlu. )

Cosa 3.6.7.apk - Raporlama olan en güncel sürüm
    https://m.apkpure.com/cosa-smart-thermostat/com.nuvia.cosa/download/306072-APK?from=details%2Fversion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 28 Eylül 2018; 22:51:16 >

• Onbaşı
    22 Mesaj

Bilgiler için sağ olun ama dediğiniz gibi yaptığımda da bir şey değişmedi. şuan evde olmadığın için canlı kontrolde edemiyorum belki de oldu ama sabah yaşadığın sorun gibi şuan yanmıyor gösterip belki de yanıyor bilemiyorum. çünkü dün müşteri temsilcisiyle konuşurken de cihaz kapandı gözüktü ekrandan alev işareti gitti ama eve gittiğimde ev hamam gibiydi 24 dereceye gelmişti kombi kapalı gözükürken aslında yanıyormuş. yani ciddi bir sıkıntı var ortada bu yüzden söküp göndereceğim ne yapıyorlarsa yapsınlar düngün çalışır halde geri göndersinler. Allahtan bir önceki cihazım duruyor onu akşam tekrardan kurup kullanacağım. sorunsuzdu ne güzel o. tabi yazılımlarla onunda içine etmedilerse. deneyip göreceğim haftasonu bakalım
    |
    |
    DiyagnostikMan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam; cevabın için teşekkür ederim. ancak ben henüz cihazı kurmadan, sizlerin yorumları ile cihazın sorunlu olduğunu anlayıp cihazı elden çıkarıyorum.
    benim sizler gibi bu kadar ilgilenecek pek vaktim yok. dolayısı ile alternatif bir ürün bulamazsam eski oda termostadı sistemimle devam edeceğim.
    aslına türk malı olduğu için ve internet erişimli olduğu için çok hevesle almıştım. ama yorumlara bakınca ürünün piyasaya sürülmesi için vakit var.
    aliexpresten gearbestten alternatif ürün bakıyorum. bulursam alacağım.
    iyi günler.
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Raporlamasi olduğu için eski yazılımı kurdum bende tesekkurler

|
    |
    Dün eve gidince bir önceki Cosa yı geri kurdum ve canavar gibi sorunsuz, problemsiz çalışıyor. Yeni Cosa gerçekten sorunlu ve bunun biran önce çözülmesi lazım. malum havalar soğumaya başladı ve artık yavaş yavaş kullanmaya başlayacağımız dönem geldi. o kadar para verdik ürünü kullanamıyoruz yada kullanmak istersek sinir küpü oluyoruz başka bir şey değil!!!

Uygulama için teşekkürler ama zaten mevcut uygulama düzgün çalışmadığı için web ara yüzünden kullanıyordum o yüzden yükleme gereği duymadım. aşağıda peş peşe çekilmiş 2 ekran görüntüsü mevcut biri uygulama biri web ara yüzü üzerinden. web ara yüzü devamlı güncelleyip yeni verileri çekerken uygulama sabah saat 7 de açtığımda nasılsa hala aynı verileri gösteriyor durumda. programı tamamen kapatıp tekrar açmam gerekiyor güncel veri gelmesi için. böyle de bir saçmalık var yeni programda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper.ulusoy1905 -- 29 Eylül 2018; 9:47:50 >

• Yüzbaşı
    471 Mesaj

Evet ben de sizlerin tavsiyesi üzerine web arayüzüne geçtim. Yalnız Cosa 4 şuana kadar problemsiz çalışıyor bende. Sanırım tek problem uygulamadaydı.

|
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Cosa 3 kesinlikle en başarılı üründü şuana kadar ki ve en stabil, sorunsuz çalışan serisi. Benim elimde duruyordu Cosa 3 dün gece yeniden onu kurdum. Ekranlı yeni model ciddi sorunlar içeriyor direk göndereceğim ne yapıyorlarsa yapsınlar stabil çalışır bir şekilde göndersinler geri. Sırf sinir stress ve eziyetten başka bir şey değil son ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper.ulusoy1905 -- 1 Ekim 2018; 13:13:15 >
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanırım siz Cosa 3’den memnun kaldınız en çok (ekransız olan, en son çıkan ürün). Gönül isterdi ki aynı ürüne, hiçbirşeyi değiştirmeden (yazılımdan inanılmaz memnundum), sadece ekran ilavesi yapıp çıkarsınlar. Hem sorunsuz, hem ekranlı bir ürünle piyasa lideri olmaları işten bile olmazdı. Biz de her yerde reklamını yapardık sezon öncesi. Ancak maalesef öyle olmadı. Sezona haftalar kala dilerim bir çözüm üretirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 29 Eylül 2018; 11:57:0 >
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Yarbay
    2526 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tyfnktk

1C ye yakın dalgalanma olmuş.
    Kombi ayarını düşürün derim.

Haklısınız yogusmali kombi 50 de çalışıyor 45 çeksem bu seferde çalışma süresi uzamayacak mi

|
    |
    hasanemmii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Süre artabilir.
    Ancak düşük alev modülasyonunda olacaktır.
    Tüketim artmaz. Konfor da gelir.
    Daikin yoğuşmalı kombide en yüksek verim 40 ın altında alındı.
    Yani tüketim azaldı.
    Denemekte fayda var.
    Öğrenme modu eklerlerse bu sorun ortadan kalkar.
    Kombi isterse 60 da çalışsın dış hava ne olursa olsun, dalgalanma sabit ve az olur.
    |
    |
    tyfnktk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

45 e çektim bakalım dalgalanma ne duruma gelecek teşekkürler bilgi icin

|
    |

Fondital delfis 24/28k için ne önerirsin? Benimde 50 de ve %17 min modülasyon ile çalışıyor neredeyse kokluyor gazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 29 Eylül 2018; 15:18:51 >
    |
    |

35-40-45-50 olarak sırayla ikişer gün denemeler yapmakta fayda var.
    Tüketimi ve sıcaklık dalgalanmasını takip ederek kombiniz için en uygun sıcaklığı belirleyin.
    Sonrasında havalar soğudukça kombi ayarını azar azar arttırırsınız.
    |
    |
    Cosa 4 çıldırdı :)

https://photos.app.goo.gl/FLTQUdDS9ZhHSh9k7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 29 Eylül 2018; 23:11:5 >

Bazen dokuatik tuşlar takilabiliyor yada kalibrasyonu kaçıyor bunun çözümünü sitelerinde sık sorulan sorulardan cevaplamislar

|
    |

birazdan ekrandan super mario bros ekrandan çıkçak gibi.. yıl 2018 de nasıl bir panel tasarımıdır o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2018; 0:18:20 >
    |
    |
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,704
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.