Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Süre artabilir.
    Ancak düşük alev modülasyonunda olacaktır.
    Tüketim artmaz. Konfor da gelir.
    Daikin yoğuşmalı kombide en yüksek verim 40 ın altında alındı.
    Yani tüketim azaldı.
    Denemekte fayda var.
    Öğrenme modu eklerlerse bu sorun ortadan kalkar.
    Kombi isterse 60 da çalışsın dış hava ne olursa olsun, dalgalanma sabit ve az olur.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    45 e çektim bakalım dalgalanma ne duruma gelecek teşekkürler bilgi icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Fondital delfis 24/28k için ne önerirsin? Benimde 50 de ve %17 min modülasyon ile çalışıyor neredeyse kokluyor gazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 29 Eylül 2018; 15:18:51 >
  • DiyagnostikMan D kullanıcısına yanıt
    35-40-45-50 olarak sırayla ikişer gün denemeler yapmakta fayda var.
    Tüketimi ve sıcaklık dalgalanmasını takip ederek kombiniz için en uygun sıcaklığı belirleyin.
    Sonrasında havalar soğudukça kombi ayarını azar azar arttırırsınız.
  • Cosa 4 çıldırdı :)

https://photos.app.goo.gl/FLTQUdDS9ZhHSh9k7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 29 Eylül 2018; 23:11:5 >
    Bazen dokuatik tuşlar takilabiliyor yada kalibrasyonu kaçıyor bunun çözümünü sitelerinde sık sorulan sorulardan cevaplamislar

birazdan ekrandan super mario bros ekrandan çıkçak gibi.. yıl 2018 de nasıl bir panel tasarımıdır o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2018; 0:18:20 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Vay kerimcem gelmiş. Bugün aklımdan geçtin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Vay kerimcem gelmiş. Bugün aklımdan geçtin.
    valla hocam bu sene senin cihazdan yada interhm almayı düşünüyordum ama dolardan hepsi arşa uçmuş bende tavsiyelere bakıyorum genede, bakalım ekim kasım faturasında gore karar veririz gene...
    yeni kosa stabil çalışsa panelide bukadar itici olmasa internetsiz çalışma özleliği test ok.. olsaydı onuda liseteye eklerdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2018; 0:32:31 >

• Cosa kadar rezil bir firma olamaz. İki yıldır burnumdan getirdi. Hiçbir güvenirlikleri yok. Sadece şekiller mediumda blog açarlar zart zurt. Aletleri stabil değil. Saçma saçma mobil uygulama değiştiriyorlar. Cihazlara güncelleme verip bozuyorlar. Her gün en az 4 defa kopuyor. Aynı routerda 3 tane iot cihaz var bir sürü wireless cihaz var. Mitsubishi electric klima fizandan çekiyor bir yıldır bir kere kopmadı. Bunlar sürekli kopar. Yazın kombiyi açar. Tatilde ulaşamazsın. Tamamen cloud üzerinden çalıştığından yarın öbür gün teknokent ekmeklerini kestimi ortada kalırsınız. Mobil uygulamarının bir menüsünde alet internete bağlı der diğerinde buluta erişemedi der. Stabil değiller. Zerre güvenöiyorum. İsteyene elimdekini uygun fiyata veririm. Kış geldi. Tonla para verdik şimdi vitopend 100 için termostat arıyorum. İki yıldır sürekli arıyoruz sürekli sorun var. Sakın almayın. Vitopend 100 için STABİL termostat tavsiyelerinizi bekliyorum. Manuel veya kablosuz ama kablosuz tavsiye ettikleriniz lütfen dünya çapında güvenilir bir firma olsun. Olmadı 100 tlye manuel alacam. Adını görünce deli oluyorum bu firmanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 45 dereceye ayarlı dalgalanma bu şekilde

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Hala 1C civarında dalgalanma var düşürün daha ayarı Tabi kombi yoğuşmalı ise düşürün. Değilse düşürmeyin
    40 dereceye çektim evet yogusmali kombi teşekkür ederim bilgi icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 30 Eylül 2018; 16:8:58 >
  • Arkadaşlar merhaba. Yorumlarinizi baya okudum. ürünü netten videolarini vs uzun uzun inceledim. Cosa 3 versiyonunu almaya karar verdim.

Size bir iki sorum olacak.

1- Tüm özellikler bir yana, cihaz gerçek oda sicakligini ne kadar kisa surede algiliyor(donanimsal olarak). Yani örn oda sicakligini 24° ye getirmek için kombiyi ateşledi, oda gerçek sicakliği 24.5 oldu, bu durumda cihaz bunu hemen algiliyor mu? Yoksa odanin sicakligi 25 i geciyor ve alet anca algilayip kapatiyor mu? Mesela bende Demirdokumun bir aleti var, zaten 1 derece aralikla calisiyor, ben 23e ayarliyorum, oda 24 ü geciyor aslinda(baska bir termometreyle bakiyorum) kapanmasi lazim, geç ölçtugu icin oda 25 i geciyor, anca ölçup kapaniyor. 2-3 derece buyuk fark oluyor. ya yaniyorsun, ya donuyorsun.. Bu cihazin bu performansi nasil?

2- Android uygulamasina gelen yeni guncelleme ile cihazin KONFOR AYARLARİ ve RAPORLAMA kaldirilmiş. Ki bu ikisi için tercih edecektim zaten. 3-5 sayfa önce bir arkadaş eski stabil apk paylasmis, yukleyip kurdum, ama giriş yapinca yeni menü ve sayfa cikiyor bende yine.. Eski kullanicilar eski hesaplariyla eski özelliklere(rapor, konfor) hala ulaşabiliyor mu?

• renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Sicakligi hemen algiliyor.24 ayarli ise 24.1 de durur.peteklerin sicalligi ile en fazla 24.3 olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Sicakligi hemen algiliyor.24 ayarli ise 24.1 de durur.peteklerin sicalligi ile en fazla 24.3 olur.
    cevap için tesekkurler, peki raporlama ozelligini ve hassasiyet ozelligini kullanabiliyor musunuz hala? yeni guncellemeyle kaldirilmis diyorlar da.?

Kurulu uygulamayı kaldırıp, apk yi o şekilde kurmayı tekrar dener misin?

Bu linkte tüm sürümleri bulabilirsiniz en güncel raporlama olan sürüm 3.6.7 sonrası yeni uygulama.

https://m.apkpure.com/cosa-smart-thermostat/com.nuvia.cosa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 30 Eylül 2018; 22:47:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiyagnostikMan

Kurulu uygulamayı kaldırıp, apk yi o şekilde kurmayı tekrar dener misin?

Bu linkte tüm sürümleri bulabilirsiniz en güncel raporlama olan sürüm 3.6.7 sonrası yeni uygulama.

https://m.apkpure.com/cosa-smart-thermostat/com.nuvia.cosa
    Aynen oyle denedim. Ve resimdeki menü var bende.

Yalniz ben ürünü daha satın almadim. Yani cosa'ya bagli degilim. Acaba baglaninca mi bu menüler cikacak?

Özellikle hassasiyeti ayarlayabilmem gerekiyor.
    Ve tabiki raporlamayi görmem. Bunlar olmazsa çok da bir esprisi kalmiyor termostatin. Satin almayi dusunmuyorum eger bunlar yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renovatio033 -- 30 Eylül 2018; 23:46:1 >

Hassasiyet ayarı ve grafik raporlamasi resimdeki uygulamada mevcut ben kullanıyorum ancak bu yazılım eski yeni yazilima guncellerseniz grafik raporlama olmayan bir uygulama yükleniyor onda da hassasiyet ayarı yapılabiliyor raporlamada var ama grafik yok.

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.