Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sku Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
10.429
Cevap
176
Favori
318.107
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    173 Mesaj

cevap için teşekkürler hocam he konuya çok yardımcı oluyorsunuz allah razı olsun hocam
    cosa dan ekran olmadıgından dolayı hoşuma gitmedi hocam bu kadar güzel yerli ürün yap gel ekran koyma bana bantıksız geldi 300 tl 200 tl ye termostat da bile varken böyle bir ürüne deden koymamışlar anlam veremedim şimdi hocam 2 marka model arasında kaldım
    honeywell CMT727 la 2032 tasarruf fark varmı acaba 50 tl indirim kuponum var n11 de artı 25 tl daha var sizce hangisi almam lazım
    şimdiden çok teşekkür ederim hocam
    |
    |
    GokhanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onları kullanan birini bulup danış derim. Ben intherm ve cosa dışında bir oda termostatı kullanmadım. Önemli olan artıları eksileri birbirini tamamlıyor mu onun kararını siz verceksiniz hocam. Evet cosa da yıllardır olan bir eksiklik ekran olayı. Telefonlar elimizin altında sürekli uygulamaya girip bakmak bir iki saniye ama tabi bu demek değil ekranı yok bişey olmaz diyemem keşke olsaydı
    |
    |
    CS GO Pro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhangun84 -- 13 Aralık 2017; 20:43:5 >

elektrik ve İnternet kesintileri yaşanmış sanırım.
    |
    |
    erhangun84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Himm olabilir evde yoktum kesin sizin dediğiniz gibi olmuştur ozaman buda bir tecrübe oldu teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cempatik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cosa da ekran olmadığı için bende tercih etmemiştim, bunlar tercih meselesi kimine göre de bir eksiklik değil.
    Yalnız CMT727 yi diğer konuda tam kullanıcısına sormuşsunuz zaten o size gerekli cevabı verecektir.
    2032 dediğiniz ürün hangisi, ben evimde internet olsa yine de cosa alırdım bu arada...
    |
    |

Hocam her iki ürünü de kullanmış biri olarak eğer mobil olarak kontrol edebileceğiniz bir ürün arıyorsanız kesinlikle Cosa, yok eğer mobil olmasın evde benim yaptığım zaman programına göre çalışsın diyorsanız da kesinlikle CMT727 kullanın derim. 2032 gerek kullanımı, gerek özelleştirilebilirliği açısından çok kısıtlı bir ürün.
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Teğmen
    173 Mesaj

eyvallah başkan akşam bir video izledim cosa ile alkalı çok hoşuma gitti EMRE ERKİN beyfendi cosa kurucusu çok hoşuma gitti hem annem kendime alıcam 100 tl indirim var acaba N11 den almamı tavsiye edermisiniz acaba

Youtube link. https://www.youtube.com/watch?v=cjwiORGXlUM cosa ile alakalı
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende 1,5 aydır Cosa kullanıyorum genel olarak memnunum. Geçen ay 83 Tl fatura ödedim. 75 metrekare daire. Hala en iyi ayarı tutturmaya çalışıyorum. Birçok şey etki ediyor. Camlardan hava gelmesi, çelik kapıdan hava gelmesi vs.

Benim sorum şu alacak. Cosada kombi çalışıyor gözüksede kombi duruyor sonra tekrar çalışıyor. Bunun sebebiyle ilgili burada yaptığım okumalarda petekelrin yetersiz olabileceği çıkarımını yaptım. Yinede farklı bir düşünce var mıdır sormak isterim.

Mutfakta 60 cm petek var, Salonda 1 metre petek var fakat boyu uzun olanlardan ölçü hatırımda değil. Yatek ve çocuk odasında 60 cm petek var.

Kombi söz gelimi 21,2 den 22 ye çıkana kadar bazen duruyor çalışıyor ama cosada hep çalışmış gözüküyor.

Kombi Kazan sıcaklığı sabit 65 derecede ayarlı.

Raporuda ekledim bir incelerseniz sevinirim.

• Emekli Yönetici
    7374 Mesaj

En uygun nereden bulabiliyorsanız alın derim. N11' den satın aldığım ürünlerden Hepsiburada üzerinden aldığım ürünlere kıyasla hep daha memnun kaldım. Sadece kendi sitesinden alırsanız 30 gün iade şansınız olur, ancak şu ana kadar sorun yaşayan hemen her kullanıcıya da destek sundular.
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Teğmen
    173 Mesaj

başkan n11 de kuponum var 14 gün iade hakkım var zaten sıkntı yok
    |
    |
    SAVIAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet peteklerinizin kucuk olmasi etken.benim kombi eca kazan sicakligi 51 ayarli.eca kombi arti ve eksi 9 derece toleransla calisiyor.yani ben 51 dereceye ayarlayinca kombiyi kombi 60 dereceye kadar suyu isitiyor.ama cosa hala hedef sicakliga ulasamamissa kombi duruyor.taki su sicakligi 51 dereceden eksi 9 derece yani 42 derece dusunce tekrar calisiyor kombi.petekleriniz buyuk olsa icerisi daha kolay isinip cosa hedef sicakliga ulasacak ve kombiyi kapatacak.durmadan calissin diyorsaniz kazan sicakligini arttirin.

|
    |
    dncrmdn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 gün arayla gece sularında Cosa bu konuma geçip kombi ünitesiyle iletişimi kesiyor. Dolayısıyla ev soğuyor sabaha kadar. Elektriksel bir sorun olduğunu sanmıyorum. Diğer elektrikli bazı cihazlardan elektrik kesinti olduğunu anlayabiliyorum. 3. yılım bu, ilk kez böyle ard arda aynı sorunu yaşadım. Sorun ya da çözüm hakkında fikri olan var mı?

Merhabalar, ben de ECA kombi ile kullanıyorum. Kazan sıcaklığı 51 dereceye ayarlıyken COMFORT modunda mı yoksa ECO modunda mı çalıştırıyorsunuz acaba?
    |
    |
    ekostu@mynet.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

COMFORT da çalıştırın.
    Yoksa kombi devreye kolay kolay tekrar girmez.
    Devreye girme sıcaklığı çok aşağı düşer.
    |
    |
    oricin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba bu bağlantı sorununu bende yaşamıştım. 1.5 yıldır aynı yerde kullanıyordum. bende kombi ünitesinde sorun çıkmıştı. şöyleki biliyorsunuz kombide gelen kablo cosa kombi ünitesine girerken küçük butonlar var onlara ince tornavida ile basarak kablo ucunu takıyoruz. o butonlardan biri bozulmuş nasıl bozulduysa. temazsızlık yapıyormuş. cosa kombi ünitesine giren kabloyu ve kombi bağlantısını kontrol edin bence.
    |
    |
    ttoygar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba, vay be 3 yıl olmuş cosa. Oysa dün gibi hatırlıyorum. ilk ürün alanlardanım. işe yararmı bu cihaz acaba? böyle bir firma var mı? :):) sipariş ettik ama cihaz gelecek mi? cihaz geldi. tak çalıştır. yok çalışmıyor yok kopuyor derken Sapa sağlam bir yazılıma kavuştu bence son 2 yıldır. ama ilk yıl baya ceremesini çektik biz :)

Şimdi şöyle bir sorum var. elimde kombi + klima paketleri var. hiç açmadım satacağım için. klima için ayrı bir ünite var mı? yoksa cosa istasyon klimanın olduğu odada olması yeterlimi?

eski Cosamı satıp bu yenilerden mi açsam? kullanan var mı? bir farkı var mı eski ve yeni cosanın? Kullanıp kıyaslayabilecek arkadaş var mı?

hala eksikleri var bence,hemde çok var bende aldım 1 ay olmadı yani bişi anlamadım bakalım :)))
    |
    |
    cempatik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende comfort modu sicak su icin.siz eco modda calistirmayin

|
    |
    oricin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ee beklentiler kişiden kişiye değişir tabi. :) benim tam anlamıyla isteklerimi karşılıyor. kopmasın, ısı ölçümü sapmasın yeterli geliyor. illaki hiçbir şeyin en iyisi yok. her zaman bir üstü yapılabilinir. sizin gördüğünüz eksiklik nedir?
    |
    |
    cem650 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.