Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Bulut tabana ayarlar kaydediliyor doğru, cosa her açıldığında yada emir geldiğinde en güncel ayarı kendine yüklüyor. İnternet kesintilerinde içindeki verilerle devam ediyor. Cihaz saat bilgisini bile sunucudan alıyor konuma göre zamanı hesaplıyor. (https://kiwi.cosa.com.tr)

Bulut tabanlı termostat diye geçiyor faturada. Firma herhangi bir para talep edemez. Geçen sene 4haneli rakamlardaydı altif cosalı ev. Bu sene bilgim yok ama onca insanı mağdur edemezler rahat olalım

Tahminimce sadece mevcut pozisyon bilgisini tutuyordur cihaz hafızasında, bilmem kaç dakika sonra hangi moda geçmesi gerektiğini, sonra filanca dakika sonra hangi moda geçeceğinden bilgisi yoktur sanırım.

Bu durumda internet bağlantısı koptugunda, hangi modda kalmış ise o modda devam eder diye düşünüyorum, doğru mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ulashcan U kullanıcısına yanıt
    Yanlış. Cihaz bir defa internete bağlandı mı en güncel ayarları ve saat bilgisini alıyor ve ona göre devam ediyor. İnternet yokken kırmızı yanması kötü hangi modta olduğu görünmüyor. Mesela hangi modtaysa o yanıp sonra kırmısı yansa birkaç sn aralıklarla güzel olurdu.
    Yeni cosa da test etmedin uygun bir zaman da test eder paylaşırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Yanlış. Cihaz bir defa internete bağlandı mı en güncel ayarları ve saat bilgisini alıyor ve ona göre devam ediyor. İnternet yokken kırmızı yanması kötü hangi modta olduğu görünmüyor. Mesela hangi modtaysa o yanıp sonra kırmısı yansa birkaç sn aralıklarla güzel olurdu.
    Yeni cosa da test etmedin uygun bir zaman da test eder paylaşırım

Eğer haftalık programı hafızasında tutabiliyorsa süper, olur da 3-5 günlüğüne internet kesilse, mevcut programla devam etmesi yeter de artar bile bu anlamda, internet olmayan evlerde cep telefonundan hotspot ile internet bağlantısından haftalık program cihaza yüklenebilir, gerekirse sadece ayar değiştirmek için cep telefonu üzerinden geçici internet ile sorunsuz şekilde kullanılabilir, daha ne olsun...

• ulashcan U kullanıcısına yanıt
    internet kesilse devam eder deniyor ama modemin fişini çekince cosa kırmızıya dönüyor bende.devre dışı yani

• Yukarida gokhantr dedigine gore kirmizi gosteriyormus ama en son moddan devam ediyormus.

• lamettrie kullanıcısına yanıt
    Devam etmedi bende musait olunca deneyin sizde.

• Arkadaşlar kombi su sıcaklığını kaçta tutuyorsunuz bende 65 yoğuşmalı kombi 55 falan mı yapayım acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn_nurlu

Arkadaşlar kombi su sıcaklığını kaçta tutuyorsunuz bende 65 yoğuşmalı kombi 55 falan mı yapayım acaba?

55 de çalıştırıyordum...internetten araştırınca yoğuşmalı kombilerin 40-50 derece arasında verimli olduğunu söylüyordu. gittim 40 yaptım ama gördüm kü petekler ılımaya başladı..evi geç ısıtmaya başladı ben de gittim 60 yaptım. şu an dokunamıyom pteğe ve ev de sıcak yani...
  • hkn_nurlu H kullanıcısına yanıt
    Yogusmali icin en uygunu 55 diyorlar.

• hkn_nurlu H kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı kombide ısına bildiğiniz en düşük sıcaklıkta kullanmalısınız, 45 - 55 arası yeterli olan bir sıcaklığı seçin.
  • 55 yapacam bakalım bide böyle yapayım

• Modemin internet kablosunu çıkarttığımda sıcaklık ölçen ünite kırmızı ışıkta görünüyor. Kombi kontrolü yapan ünite ise bulunduğu modda çalışmaya devam ediyor, 5 dakika bekledim durum değişmedi.
    Buradan çıkarttığım sonuca göre cosayı kullanırken kombiyi çok yüksek sıcaklığa set etmek risk içeriyor olaki internet bağlantısı kopması durumu bakımından.
    O nedenle ola ki cosa sürekli çalış sinyali vermesi ihtimaline göre daha düşük bir sıcaklık set ettim.
    En azından kombi kendisi dönüş sıcaklığına göre devre dışı kalabilir.

• iskarta İ kullanıcısına yanıt
    Eski sayfalara bakmadınız hiç sanırım. 5dk beklemekle böyle bir test sonucu kaçınılmaz.

Cosa çalışır haldeyken modem kapanır yada internet koparsa istasyon üstündeki ışık kırmızıya dönüşür fakat aynen çalışmaya devam eder. O an haftalık programda ise yine çalışmaya devam eder ve saati geldikçe mod değişir. Biz üstündeki lambayı kırmızı görürüz. Haftalık programı kullanmıyor manuel olarak mod seçiyorsak zaten sorun yok.

Yukarıda anlattığım durumdayken olurda elektrik gidip gelirse o zaman durum farklı haftalık program silinir ve ev moduyla cihaz başlar. Üstünden istediğiniz moda alıp sizin son set ettiğiniz değerlerde çalışmaya devam eder.

Sizin bahsettiğiniz gibi modemi kapatınca yada internet gidince kombi ünitesi kapanmasa büyük frlaket olurdu bu güne kadar hep beraber çöpe atardık cihazları.

• iskarta İ kullanıcısına yanıt
    Cosa baglanti gidince kombiyi en son ayarda calistiriyormu calistirmiyor mu?
    Cosayi donma korumasina almakta tehlikeli.oda sıcaklığı 5 dereceye düşünce aktif oluyor.Oda sicakligi yalitimli evlerde 5 derecenin altina dusmeyebilir ama kombiler balkonda - derecelerde donabilir.

• cosa bağlantı gidince en son ki pozisyonda devam ediyo, yani kontak on ise on, off ise off şeklinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: iskarta

cosa bağlantı gidince en son ki pozisyonda devam ediyo, yani kontak on ise on, off ise off şeklinde.

Bir üst cevabımı anlamamışsınız. Bu bagsettiğiniz mümkün değil. Cihaz aç kapa emrini sunucudan almıyor kendi sensörüne göre haraket ediyor. 5dk lık bir testiniz ile yanlış yönlendirmeyin insanları. Biz burda bir yılı aşkın kullanıyoruz. Yeni almışsınız hayırlı olsun da ayrıntılı test yapmanız gerekli.

Cosa yada başka bir oda termostatları 5 dereceye düşünce donma korumasını çalıştırır. Balkonda olan kombilerde sıkıntı olur bu durum. Kombiler genelde son yıllarda üretilenler içindeki sensorler ile su sıcaklığını 0'a düşürmezler. İllaki termostat yakılıykenki hali düşünmüştür üretici iyi araştırmalı bu durumu üreticiden bilgi almalı.

• herkese merhaba.arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.ben adıyaman da oturuyorum.oturduğum ev 3 katlı ve altı dükkan.bende dükkan üstü birinci kattayım.evde yalıtım yok ve çok az güneş görüyor.salonumu kullanmadığım için petekler kapalı.buna rağmen kışın ortalama 300 lira yakıt parası ödüyorum ve yeteri kadar da ısınamıyorum.bu aralar havalarad baya soğuk.kombi olarakta vitodens marka yoğuşmalı kombi kullanıyorum.su sıcaklığı 50 ile 60 arasında.petekler çok sıcak olmasına rağmen özellikle oturma odamdaki ısınmadan hiç memnun değilim.bunda en büyük eksiğin yalıtım olduğunun farkındayım ama yinde bu cihazı alıp kullansam bana faydası olurmu.tavsiye edermisiniz.
  • Isıyı muhafaza edemiyorsanız.termostat kullanmanız çok fayda getirmez.yoğuşmalı kombi kullanımında petek boyları daha önemli.düşük ısıda evinizi ısıtabilecek şekilde petek boyları hesaplanması ki yoğuşma verimi Maximum olsun.Buda yalıtım ve petekler ile yapılabilecek bir şey.boşuna termostat masrafı yapmayın.

• Şehir dışındayken garip bir problem yaşadım. Programın ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere gece vakti Cosa'ya bi bakayım dedim, girdiğimde ise şok oldum, sıcaklık -5,6 görünüyordu. Aklıma eve hırsız girmiş olabileceği dahil bir sürü olasılık geldi, komşuları, polisi aramayı bile düşündüm. Sorunun Cosa'dan kaynaklanabileceği olasılığına ağırlık vererek Cosa desteğe mail attım. Normalde en geç 15 dakikada cevap veren destek 2 gündür mailime cevap vermiş değil. Neyseki bir süre sonra sıcaklığı normal göstermeye başladı. Tabi bu arada kombi boş yere çalışmış oldu, yaşadığım stress yanımıza kar kaldı.

Bu olaydan sonra kombinin kontrolünü Cosa'ya bırakıp uzun süreli evi terk etmek fikrine soğuk bakmaya başladım. Eğer ben dönene kadar kombi kesintisiz çalışmaya devam etseydi, ciddi ciddi şirkete dava açmayı düşünüyordum. Kullanmaktan keyif almaya başlamışken böyle bir sorun yaşamak soğuk duş etkisi yarattı. Cosa her ihtimal karşın bir tür acil müdahale mekanizması eklemeli. 20 dereceden -5,6 dereceye düşmenin normal olmadığını sistem farketmeli veya kullanıcıya anormal bir durumda Cosa'yı tamamen devre dışı bırakma yahut, yeniden başlatma seçeneği sağlanmalı.

2 gündür destek talebime halen cevap verme tenezzülünde bulunmayan destek ekibine de söyleyecek pek bir şey bulamıyorum.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-AyaR -- 4 Ocak 2016; 15:16:58 >

• C-AyaR kullanıcısına yanıt
    aynı şeyi bir arkadaş daha yaşamıştı sıcak yerde olmasına rağmen -6 gostermişti bence biyeri çıkarken uzun süreli yüksek kazan sıcaklığında bırakmayın tassaruf yapıyım derken nahoş durumlar olabilir.....zaten millet güvenememekten uçlarını birleştirip oyle il dışına çıkmaya başladı dava açmak içinde yeterli kanıtlarınız var ama ürün iadesi ve ödenen doğalgaz faturanız dışında (oda aylık bir yükseliş olucak faturada) pek bişey çıkmaz 5 dava filan açtım tazminatlar bu tarz oluyor genelde...tüketici mahkemesine başvurabilirisiniz..
    http://forum.donanimhaber.com/m_101060543/mpage_39/tm.htm
    cempatik adlı arkadaş yaşamış sorun ikinizde benzer gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Ocak 2016; 15:38:59 >

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.