Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzunca araştırmalardan sonra kolay kontrol özelliği nedeniyle cosa kiti almayı düşünüyorum Karamanda yaşıyorum evimiz 2 yıllık dubleks daire bina tam dolmadı bizim katta bizden başka oturan yok ve alt katımızda Avrupalı kışın yok dezavantajımız bayağı çok.evin yalıtımı iyi teras açık seneye kapatmayı düşünüyorum ev teras ile birlikte 275 metre.
    Kombimiz demirdöküm nitromix p28 yoğuşmalı kombi memnunum kombiden sormak isteğim cosa kiti bizim ev için uygun mudur kullanan arkadaşlar tavsiye edermi şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskarta

Ekteki görüntü kombinin alt tarafından çekilmiştir.
    Anahtarın gözükmesini istemediğimden gizledim.
    Anahtar dediğim milyoncularda satılan 1.5 tllik adi anahtar,
    kalitelisine yazık olur.
    Normalde cosayı montaj yaparken kombinin köprülenmiş
    termostat klemensine cosanın kablosu bağlanıyor iken ben fazladan
    aynı klemense birer kablo bağlayarak o kabloların ucuna da resimdeki anahtarı bağladım.
    Olaki illa cosa kaynaklı olmayabilir düşünün ttnetde problem oldu cosa çalışmaz kombi devre dışı kalır bu durumda anahtarı diğer konuma alarak kombiyi çalıştırabiliriz.
    Her zaman evdeki kişiler cosayı çıkarı kontak uçlarını kısa devre edemez.
    Firmanın bunu yapması da mümkün aslında sadece kombi tarafındaki cihaza bir on off anahtarı koyacak ki kaba saba biri bile cosayı bypass edebilsin.
    Selamlar

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Internet gitsede cosa calisiyor. Termostat uzerindeki tuslarla mod degistirebiliyorsunuz.

Olduda cosada sorun varsa kombi kiti uzerinde test butonu var. kutu icinden cikan igne ile basip kombiyi calistirabiliyorsunuz. P

• internet kesildiğinde ortam sıcaklığını ölçen ünite ledi kırmızıya dönüyor.
    Aslında benim asıl kast ettiğim internet yok iken kontrol ünitesine erişilememesi idi.
    Cihazın normalde internetsiz de kablosuz olarak erişilebilmesi ve internetsiz de çalışabilmesi güzel olurdu.
    Daha geniş kitleye de hitap etmiş olurdu.
    Teşekkürler

• ulashcan U kullanıcısına yanıt
    Bir oda termostastını başka bir termostat ile kullanmak bana da pek mantıklı gelmiyor. Diğer odalarınız da ısınma problemi varsa petek ölçülerinizin odanızın kalori ihtiyacına göre uygun boyutlandirilip boyutlandırılmadığını kontrol edebilirsiniz. Olması gereken oda termostastının bulunduğu odayı açık bırakmak. Diğer odaların ihtiyaçları doğrultusunda vana ayarı yapmak. Bu hususta Cosa her koşulda tüm petekleri açıp kapatacağından normal vana ile kısıp açarak ayar yapmak ile belirgin bir kullanım farkı olmayacaktır. Salonunuzda da standart bir vanayi kısık kullanarak da ısınmayı geciktirebilirsiniz. Bilinmelidir ki termostatlı vanalar oda ısısına göre çalışmaktadır. Kısıp açmak için kullanilmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratileylem -- 1 Ocak 2016; 21:54:51 >
  • internet kesildiğinde ortam sıcaklığını ölçen ünite ledi kırmızıya dönüyor.
    Aslında benim asıl kast ettiğim internet yok iken kontrol ünitesine erişilememesi idi.
    Cihazın normalde internetsiz de kablosuz olarak erişilebilmesi ve internetsiz de çalışabilmesi güzel olurdu.
    Daha geniş kitleye de hitap etmiş olurdu.
    Teşekkürler

• muratileylem kullanıcısına yanıt
    Açıkcası duruma göre termostatik vananın oda termostatı ile birlikte kullanılabileceğini düşünüyorum.
    Evim güney batı kuzey cepheli, özellikle güneşli havalarda evim güzel güneş alır ve ısınır. Bu güneş gören taraflarda termostatik vananın faydalı olduğunu görüyorum.
    Oda termostatının da özellikle geçiş dönemlerinde daha faydalı olmasını umarak aldım daha yeni yani.

• iskarta İ kullanıcısına yanıt
    Oda termostastınız güneş giren bir odada ise her koşulda oda termostastı zaten oda sıcaklığını sabitleyecektir. Diğer odalarınız bu nedenle soğuk kalıyorsa, her koşulda oda termostastı kombiyi kapatacağından ona göre diğer odalara özel önlem almanız gerekecektir. Sonuç olarak, aynı koşullara geri dönüyoruz. Örnek verirsem, oda termostastınız salonda salon güneş görüyor ve termostatlı vananiz var. Vananizi 2 ye ayarladiniz vana odayı uygun ısı değerleri ile 20 C de sabit tutmaya çalışacağını dusunelim. Ancak oda termostastınız 25 C ise oda hiçbir zaman 25 C olmayacağından kombi sürekli çalışacak ve tasarruf yapmak imkansız hale gelecektir. Bu koşullarda oda termostastının kullanılması zaten mantık dışıdır. Bu nedenle en mantıklısı salonu sadece oda termostastı ile kontrol edip, diğer odalara bu sistem için en uygun vana ayarlarını yapmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratileylem -- 1 Ocak 2016; 22:36:32 >
  • Radyatorleriniz yeterli buyuklukte olmali. Zor isinan Odalardaki radyatorleri daha da buyutMelisiniz. Konforun artmasi icin bunun yapilmasi zorunlu. Kolay isinan yerlerdekine ise termostatik vana takabilirsiniz. Ben kendi evime oturmadan tum radyatorleri bir boy buyuttum ve hepsine TRV taktim. Su an hersey yolunda.

• Çukurova bölgesindeyim. Bu sıralar kış bastırdı, kar yok ama gündüzleri 3' - 5' geceleri -3' ile -5' civarı havalar. Cosaya rağmen 10-13 metreküp günlük gaz tüketimim. Normalde 5-6 metreküpü geçmiyordu. Soğuk memleketlerdeki arkadaşlardan "400-500 tl geliyor faturam" denildiğinde garip geliyordu, allah yardımcınız olsun gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttoygar -- 2 Ocak 2016; 0:02:19 >
  • Soğuk memleketlerde genelde m3 ücreti daha düşük oluyor. İstanbulda bana 150 tl atıyorum 130m3 harcamada gelirken adam erzincanda 200tl ödüyor ve 250m3 civarı kullanıyor gibi..
  • muratileylem kullanıcısına yanıt
    Cosayı yeni kullanmaya başladık almadan önceki fikrim koridor sıcaklığını kontrol etmek idi şu an koridorda test ediyorum, malum koridor güneş almıyor.
    Dubleks daire olduğundan hem aşağısı hem de yukarısı için koridor sıcaklığı bir ayar olsun istiyoruz.
    Termostatik vananın olduğu yerde oda termostatı kullanılmasının saçma olduğu fikrinize de katılıyorum

• Widget olayini cosa destege bende soyledim.hatta kombiye ateşleme sinyalini verdiginde uyari sesi bile calabilir.Baglanti koptugunda uyari seside verebilir.Cosa da ekranda olmali ve internetsizde kullanilmali.
  • malum cosanın adaptörü kısa bunun yerine 10400 mah lik bir güç kaynağı bağlasam kaçgün çalıştırır deneyen varmı içinizde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Widget olayini cosa destege bende soyledim.hatta kombiye ateşleme sinyalini verdiginde uyari sesi bile calabilir.Baglanti koptugunda uyari seside verebilir.Cosa da ekranda olmali ve internetsizde kullanilmali.

Tamam da, Cosa cloud sistemi ile çalışıyor, kullanım ayarlarınız cihaz içinde değil, cloud Sistem serverlarında tutuluyor. İnternetsız çalışabilmesi için, Cosa istasyonu içinde çalışma saatlerini ve hedef sıcaklıkları kaydedebılecek bir mini Database eklemek gerekiyor. Bu da mevcut hali ile Cosanın çalışma sistemi ile tamamen farklı bir yapı, iş sadece yazılım güncellemekle çözülecek gibi değil...

doğrudur.keşke baştan tasarlansa idi

Hadi ya demek öyle :(
    Olaki firma ileride hizmet bedelidiye para istese
    mecburuz yani vermeye.
    Elimizdeki aletler de firmasız birer çöp o halde.
    Ben yine de raporlama dışındaki kısmın cihazda yapılabileceğini, yazılımla olabileceğini düşünüyorum.

• cosayi donma korumasına alan oldumu.elektrik gidip geldiginde donma konumundan çıkıp ev modunda baslamasin.boşuna yakıt tuketmesin.veya kış konumunda bıraksak sadece sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 2 Ocak 2016; 16:20:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Ev sahibinin termostatını söküp Cosa'yı bağlayacaksınız.

Teşekkür ederim üstad, yardımlarınızla kurulumu tamamladım.
    Bulut tabana ayarlar kaydediliyor doğru, cosa her açıldığında yada emir geldiğinde en güncel ayarı kendine yüklüyor. İnternet kesintilerinde içindeki verilerle devam ediyor. Cihaz saat bilgisini bile sunucudan alıyor konuma göre zamanı hesaplıyor. (https://kiwi.cosa.com.tr)

Bulut tabanlı termostat diye geçiyor faturada. Firma herhangi bir para talep edemez. Geçen sene 4haneli rakamlardaydı altif cosalı ev. Bu sene bilgim yok ama onca insanı mağdur edemezler rahat olalım

• cersav kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.