Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Duzelmezse gonder garantiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede Cosanın çalışmasında sorun vardı, dışarsı günlük güneşlik kombi hala çalışmaya devam ediyordu. 10 gün önce komple evi silip yeniden kurulum yaptım. Normale döndü, ama son 3 gündür Cosa çok çevrımdışına düşer oldu. Şuan baktım hala çevrimdışı. Kombi 60 dereceye ayarlı, müdehale edemiyorum. Dün akşam gene çevrim dışı olunca yeniden Cosa' yı sıfırlayıp yeni kurulum yapmıştım. Sabaha kadar normal çevrimiçiydi ama son 1 saattir çevrimdışı. Sanırım cihazda sorun var, son 1 aydır çok sorun yaratmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 14 Şubat 2018; 13:47:21 >
  • Bende de 2 adet cosa var fakat alalı beri 2-3 haftadır bilmem kaç defa çevrimdışı oluyor.
    Müşteri hizmetleri kanal ayarı (1,6,11) ve ip sabitlrme önerdi yaptım yine aynı 1-2 günde bir çevrimdışı.

Aynı anda gitseler server hatası vb. diyeceğim ama farklı zamanlarda gidiyorlar.

En iyisi bunları değiştirmek uygulamalı önerebileceğiniz cihaz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YağmurAdam- - kullanıcısına yanıt
    Hocam benim IP sabitlemişlerdi, ama son 10 gündür çok sık çevrimdışına düşmeye başladı cihaz. Bazen sadece iç üniteyi kapatıp açıyorum düzeliyor bazen komple silip yeniden yapılandırıyorum. Ama dediğim gibi son 10 gündür bu sorunlar çok sıklaştı. O meşhur sorundan sonra cihaz bir türlü stabilite kazanmadı. Sıcaklık ölçümde sorun var. Bunu kesin ve net olarak söyleyebilirim.
  • ısı ölçememesi garip bunu akşam sıfırlayıp yapacam olmazsa yollayaxcam garantiye ama eee ben ne halt yiyecem nasıl kullanıcam kombiyi amannn
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Garantiye göndermek çare olur mu emin değilim ama denemekte fayda var. Yerine ne alabilirim diye bakarken netatmo ve honeywell üzerinde yoğunlaştım. Bakalım gelsin garantiden devam ederse sorunlar değiştiririm.

Başka önerilere de açığım uzaktan yönetilebilecek termostat ihtiyaç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cosa yine çevrimdışı..... Çok sık yapmaya başladı.
    Cevrimdisi olunca kaldigi yerden devam etmesi gerekir.kombi unitesi ile iletisim kesilince kombi çalışmıyor.evdekiler bir keresinde zor durumda kalmisti.sonuçta ikiside büyük sıkıntı.

• İç üniteyi söküp takınca düzeliyor ama belirli bir süre sonra yeniden çevrim dışına düşüyor
    Çevrim dışına düştüğünde iç ünite kilitleniyor mu? Buna baktınız mı? Kombi ünitesi ile de bağlantıyı kesiyor ve ve sıcaklık düştüğünde de kombi ünitesini calıştırmıyorsa muhtemelen kilitleniyordur.

Bu durumda güç adaptörünü değiştirerek bir deneyin derim. Standart 5v usb şarj aleti. Eğer yine sonuç alamazsanız cihazı gönderin derim.

Ben modemden kablosuz bağlantısını elle kesip tekrar aktive ettiğimde 5-10sn içerisinde otomatik tekrar bağlandığını görebiliyorum.

• Kilitlenme olmuyor hocam ışıklar hangi modda kaydıyla o yaniyor. Sonra belli.bir süreden sonra o renk kirmizi yanip sönüyor. Sonra tekrar mod rengine düşüyor

Yani o zaman kilitlenme yok sadece modem bağlantısı kesiliyor. Aynı yere mesela bir cep telefonu da koyarak cosa da bağlıyken modemden çekim güçlerine bakabilir misuniz?

Hatta adaptör değiştirip tekrar bakın. Voltaj dalgalanmaları yada adaptör sıkıntılıysa bir ihtimal bağlantı kalitesini etkiliyor olabilir.

Ben loobex termometre kullanıyorum. Sorundan önce de vardı. Şimdi de yanında duruyor. En fazla 0.1-0.4 arası fark oluyor ki bu da normal.

• Benim aynı mesafeden modemden ölçtüğüm değerler. Cep telefonu bağlantısıyla arasında çok fark yok. Rssı değerleri ne kadar düşükse bağlantı o kadar iyidir.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 15 Şubat 2018; 8:6:12 >
  • arkadaşlar merhaba
    cosa almaya karar verdim ama
    kurulumsuz olarak cosanın sitesinde fiyat 300 lira
    n11 veya gittigidiyor da 275 lira sizce nereden almalıyım sürüm farkı vs olabilir mi acaba
  • Sürüm farkı olmaz muhtemelen. açıklamaya da bakın n11 de. Cosanın kendi sitesinden alırsanız 1 ay deneme süreniz oluyor iade edebiliyorsunuz.

• okimya O kullanıcısına yanıt
    Almadan önce satıcıya hangi sürüm olduğunu sorun. N11den alırsanız 14 gün içinde iade hakkınız var, satıcı iade konusunda problem çıkarabilir. Cosanin kendi sitesinden alırsanız iade hakkınız 1 ay.

• okimya O kullanıcısına yanıt
    N11 Yalıiklimlendirme tavsiye ederim çok ilgililer

• Bence yeni modeli bekleyin

okimya O kullanıcısına yanıt
    Bence de kış bu sene pek olmadı zaten şubatta bitti sayılır, martta bilmem hava şimdiye nazaran biraz daha düşük olur mu?.
  • Evet en iyi seçenek yeni modeli beklemek.

Fiyatı ne olacak bilinmez ama belki yeni model çıkınca mevcut model daha da ucuzlar.

• 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.