Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Sunucudaki kesintiden sonra bende de tüketim arttı gibi. Kombi 60 derecede 24 saatte 7 saat 48 dakika çalışmış. Normalde günde 4 M3 tuketiyordu 5 saatte 4 M3 tüketti. Tamam havalar soğudu ama bu kadar tüketimde normal değil.Destek sayfasından durumu bildirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    En son hangi ayarlarda kaldıysa o şekilde devam ediyor. Ayrıca cosa termostatin üzerindeki butondan da farklı profiller seçilebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saat 05:00 civarı yarım saat kadar Cosa çevrimdışı olmuş bende. Sizlerde durum nasıl.
    Çevrim dışı olduğunda da kombi çalışmamış. Normalde çevrim dışı olunca daha önce set edilen ayarlara göre çalışmaya devam etmesi gerekmiyor mu?
  • Merhaba, arkadaşlar bu cosa denen cihazdan bende satın almış bulundum. Henüz cihaz gelmedi sadece siparişi verdim. Kombi+Klima paketinden. Şuan kombiyi 24 saat boyunca 40 ta çalıştırınca ev 20-21 derecede kalıyor üstüne çıkamıyor. 50 ye çekince ısıyı o zaman 21.5- 22 ye doğru gelmeye başladı. Sürekli yanınca günde 5-6m gaz tüketimi oluyor. Akşam 17.00 da açıp 00.00 da kapatınca 3 m3 filan tüketim oluyor. Ama her iki şekilde de sağlıklı ısınamıyorum. oturma odası, yatak odası, hol ve banyo da petekler yanıyor. 150tl fatura geldi ve ısınma konforu hiç yoktu. Evimin alt katı ve üst katı boş ve ısı kaybı çok hızlı gerçekleşiyor. Ev ısınınca tabanca tip termometre ile ölçünce yer sıcaklığı 19-20 derece, duvarlar ise 20-21 gibi oluyor. Ama petek çalıştırmadığım oda var orada ölçüm yaptım oda sıcaklığı 6 dereceye kadar düşmüştü. Kombinin çok yakması verimsiz çalıştırmadan mı yoksa ısının düşmesi ve ısı kaybımın fazla olmasından mı çözemedim. Bina geçen sene dışarıdan yalıtım yapıldı. Cephe olarak güneydoğu ve kuzeydoğu cephe görmekte. Sizlerde bu konu hakkında görüş belirtebilirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar;

Havalar mukayese yaptığınız zamanlara göre çok soğudu. Tüketimin artması, yeri geldiğinde 2 katına çıkması gayet normal. Bir önceki dönem (Aralık-Ocak) havalar mevsime göre çok iyi gitti. Haliyle aynı tüketimi bekliyoruz ancak özellikle son 10 günde havalar fazlasıyla soğudu. Hangi termostat kullanırsak kullanalım, hatta termostat kullanmayalım tüketim artacaktır.

Geçen ay 121 m3 tüketmiştim. Bu ay 200 m3 gayet normal. Geçen ay bir alt komşum ile fark yarı yarıya benim lehimeydi. Bu ay ondan ancak % 30 daha az gelir.

Termostatın (hangisi olursa olsun) asıl tasarruf zamanları geçiş mevsimi havaları (artık mevsimler karıştığı için dönem belirtmek mümkün olmuyor) Böylesi karakışlarda termostatı devre dışı bırakıp kombiyi mümkün olduğunca en düşükte sürekli çalıştırmak daha konforlu geliyor bana. Hiç olmazsa kombinizin modülasyonu geniş ise bunun tasarrufundan faydalanırsınız. Hele ki ev yalıtımsız ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: rain_man

Saat 05:00 civarı yarım saat kadar Cosa çevrimdışı olmuş bende. Sizlerde durum nasıl.
    Çevrim dışı olduğunda da kombi çalışmamış. Normalde çevrim dışı olunca daha önce set edilen ayarlara göre çalışmaya devam etmesi gerekmiyor mu?

Çevrimdışı olduğunda kombinin çalışmadığını nereden anladınız?

Eger rapora bakıyorsanız raporda zaten çevrimdışı olduğu için çalıştığına dair birşey göremezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 27 Ocak 2018; 10:19:37 >
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    Çevrimdışı olduğunda evin sıcaklığı hedef sıcaklığın 0.6 derece düşmüş görünüyor.
  • ocshooter O kullanıcısına yanıt
    24 derece ve bu soğukta 4m3 bedava
  • rain_man kullanıcısına yanıt
    Hocam Sabaha karşı 05:00 da elektrik kesintiniz olmasın???
  • rain_man kullanıcısına yanıt
    Ayrı bir termometreden baktınız anladığım kadarıyla. Çünkü çevrimdışı oldugunda cosadan herhangi bir değer okuyamazsınız. Dolayısıyla cosanın kendi değerini bilemediğiniz için çalış komutu verip vermediğini anlayamazsınız.

O zaman şöyle yapın; eviniz diyelim 23 derece. Kullanıcı modunu 24 dereceye ayarlayın. Uyku modunu da 22 dereceye ayarlayın. Modem bağlantısını kesin. Cosa üzerinden elle modlar arasında geçiş yapın. Eğer kullanıcı modunda kombi çalışıyor uyku modunda duruyorsa termostatta sıkıntı yoktur.

• konuyu okuyım dedim en çokta 80 yaşındaki kadının evine cosa sokana koptum yok kadın donmuş filan soğuktan :) yani suç cosada filan değil suç bilakıs sizde boyle bir cihaz 50+ yaş üstü bir eve asla sokulmamalı daha cep telefonunu zor kullanıyor bu yaş gurubu hele bayanların bol olduğu evde bile suni işkenceye dönüyor bu tip cihazlar daha çok genç nesil erkek egemen çekirdek aileler için uygun çoğunuzun karınızdan bile atar yediğinden eminim yani, koca olarak devamlı il dışında çalışan eve pek uğramayan biriyseniz onun için bile pek uygun değil açıkçası bizim evdeki üni mezunu bayanlar normal ot yi bile kullanamıyor gidecekler cosa kullancaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Ocak 2018; 12:25:25 >

• 2. Bir kullanıcıyı nasıl eklemeliyim? Eşimi eklemeye çalışıyorum cosa ya, mail gönderdim eşimi kaydettim kendi mail adresi ile fakat müşteri hizmetlerindeki arkadaş o telefon için ayrı kurulum yapmak gerekiyor dedi saçma geldi bana. Tarif edebilecek var mı?

• Barış Can kullanıcısına yanıt
    Eşinizin telefonuna programı kurup kayıt olsun mail adresi ile. Sonra siz o mail adresine istek yollayın. Önceki yolladığınız isim olarak çıkar karşınıza onu silin. Sonra tekrar yollayın. Eşinize bildirim gider. Sonra telefonundan onay verir kayıt olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Eşinizin telefonuna programı kurup kayıt olsun mail adresi ile. Sonra siz o mail adresine istek yollayın. Önceki yolladığınız isim olarak çıkar karşınıza onu silin. Sonra tekrar yollayın. Eşinize bildirim gider. Sonra telefonundan onay verir kayıt olur.

Teşekkür ederim hallettim.

• Alalı 2-3 gün oldu sanırım öncekine göre daha çok üşüyorum. Kombi yanma süresince fazla sıcak oluyor ev

Set değerine düşüp tekrar ateşleme yapma süresine kadar üşüyoruz. Yani set değerine geçiş uzun sürüyor. Atıyorum 23 e ayarladım baya uzun süre 22.9 da kalıyor. 23 e geldikten sonra duruyor 23.9 a kadar çıkıyor cihaz.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Cosa istasyonu 25 dk önceki değeri algılar dedi. Kendisine de söyledim çok mantıklı olmadığını, raporları inceleyip gün içinde dönüş yapacaklarını söyledi. Benim sıkıntım geç algılaması. Şuan için memnun değilim açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 27 Ocak 2018; 15:11:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

24 derece ve bu soğukta 4m3 bedava

Normalde 4 M3 tuketimim vardı. 1 haftadır arttı dün 9 M3 yakmış. Şimdilik takipteyim bakalım. Havalar biraz ısınacak normale dönecek mi bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    o sırada eliniz hep peteğe gidiyormu? petek soğukluğunu hissedince insan daha bir üşüyor.bizimkiler petek buz gibi oda buz gibi diye başımın etini yemedi zamanında...üşüme hissi sadece matematiksel dereceyle uymuyor çünkü bir sürü etkeni var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Alalı 2-3 gün oldu sanırım öncekine göre daha çok üşüyorum. Kombi yanma süresince fazla sıcak oluyor ev

Set değerine düşüp tekrar ateşleme yapma süresine kadar üşüyoruz. Yani set değerine geçiş uzun sürüyor. Atıyorum 23 e ayarladım baya uzun süre 22.9 da kalıyor. 23 e geldikten sonra duruyor 23.9 a kadar çıkıyor cihaz.

Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Cosa istasyonu 25 dk önceki değeri algılar dedi. Kendisine de söyledim çok mantıklı olmadığını, raporları inceleyip gün içinde dönüş yapacaklarını söyledi. Benim sıkıntım geç algılaması. Şuan için memnun değilim açıkcası

Raporlar kısmının SS'ini atar mısınız ?

• Arkadaşlar sicaklik algilamasinda sorun var sanırım. Icersi ve disarsi güneşli hala kombi 21 derecede calisiyor. Hemde kisa süreli degil. Bu son guncellememidir nedir keşke yapmasalardi. Hiç iyi olmadi .....

• Barış Can kullanıcısına yanıt
    Mesela şuan yanıyor evin içi çok sıcak 23 e ayarlamıştım. Son koyduğum yeri denemek için. 22.8 de cosa. Artık dursun diye 22.7 e indirdim. Durdu. Şimdi yükselir de yükselir 23,9 a kadar.

Uzun yanma sürecinde evde de değildim. Muhtemelen iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 27 Ocak 2018; 17:29:12 >
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.