DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Cosa Akıllı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey, Cosa kullananlar ve merak edilenler
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: watcherb Daha Az
1 Kayıtlı Üye
6.351
Cevap
141
Favori
192.818
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Akıllı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey, Cosa kullananlar ve merak edilenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2658 Mesaj
      19 Ocak 2018 22:57:35
      Benim manuel mod gayet iyi çalışıyor. Bu kadar büyük sorun neymiş ? Arayipta bilgi.alabilen varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:01:55
      Aldığımız cosaların sorumluluğu bizi pek bağlamaz, para vermemize rağmen biz de sizin gibi önemsemeyebiliriz.manuel moda alır olmadı devre dışı da bırakırız.

Peki aldırdıklarımızın sorumluluğu?

|
      |

1ekim
    • Teğmen
      206 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:08:01
      Sorun server kaynaklı galiba hostları falan mı uçtu yada hacklendi? Yazılımsal sorun olsa bi önceki yedeği yükler geçerler bu kadar büyümez mevzu.Ama tüm aletlerin tek bir yere bağımlı çalışması hiç kullanışlı değilmiş, yarın şirket gümlerse bu cihazlar herkesin elinde patlar.Offline mod olması gerek.Ayarları telefona kaydedip, offline modda ana server çökse, internet olmasa ancak aynı ağda olsa dahi cihaz kontrol edilebilmeli.Bu olmayacak bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 19 Ocak 2018; 23:8:40 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:09:53
      quote:

Orijinalden alıntı: 1ekim

Zira annem b evler de benbeylikdüzü'ndeyim. Bie zahmet orda isen 85 yaşında senin yazdıklarını yapamıyor. Bundan sonra yazmak istediklerimi ise çiziyorum.

Ben Eyupteyim.

Eger yazdiklarinizda ciddiyseniz cocuklari uyuttuktan sonra yardimci olabilirim.

|
      |

Let's Ride !
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:17:12
      Ciddiyim cosa aldkpım 3 arkadaşım ve annem şu anda evleri 17 derecede oturuyorlar. Ark ları uyardım ufo yaktılar annemi uyardım ciddiyim... sistemsel arızada hala sisteme bağlı kalan kullanıcılara gönderneyi düşünüyorum. Fakat e ladar gü enilir oldukları meçhul ben yanıma aldım. Tıpkı ben gibi verdiğiniz tepki için teşekkürler.

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi 2 mühendis 1 server. Sonuç bu. Peki ne kadar yada nereye kadar veya ne kadar önce firma tarafından uyarıldık bilgilendirildik? Savunmayın hak arayın arkadaşlar.

|
      |

1ekim
    • Yüzbaşı
      403 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:27:10
      herkeste sorun başka mı?
      evet bende bağlantı kuramıyorum ama cihaz çalışıyor hala. 23 derecede kullanıyorum ben. 23 den aşağı düşünce çalışıyor. sonrada kapatıyor. ama bağlanamıyorum. harici oda termostatım var dereceye ordan bakıyorum.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      4413 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:31:15
      Kaç saattir uğraşıyorum resetledim söktüm bağladım. Yine çalışmayınca şimdi aklıma geldi buraya bakmak :D Umarım yarın sabaha düzeltirler bu sorunu.
      |
      |

C4 1.6 e-Hdi Comfort Plus 112BG
    • Yarbay
      8619 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:39:41
      Bugun düzeltemezler bunu hatta yarina belki...

Server cokse, bi sıkıntı olsa urunler elimizde patlayacak valla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      725 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:41:10
      Arkadaşlar cihaz normal haftalık programa göre çalışmaya devam ediyor, niye ortalığı velveleye verdiniz anlamadım?

|
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:42:17
      An itibariyle. kiwi.cosa.com.tr yanıt vermiyor. Hızlı ayarları olanlar normal devam edecek. Noluyor diye cihaz resetleyenler sistem düzelene kadar manuel takılmak zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataygun -- 20 Ocak 2018; 0:3:39 >
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:43:29
      Benim hic girmiyo artik, sag alt kosede renkli sey donup duruyo, sizde de ayni mi durum su an

• Yarbay
      8619 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:45:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Fight4honour

Benim hic girmiyo artik, sag alt kosede renkli sey donup duruyo, sizde de ayni mi durum su an

Aynen oyle bende.

|
      |

• Binbaşı
      1089 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:47:52
      keske şuraya baksaydım bedava resetledik cihazı şimdi ne olcek a dostlar
      |
      |

Nikkor 14-24mm f/2.8 G ED AF-S + Nikkor 24-70mm f/2.8G ED AF-S + Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VRI AF-S + Nikkor 50mm f/1.8D AF
    • Er
      6 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:50:19
      Kombiye taktığınız apart üzerindeki alev simgesinin olduğu kutucuğu bir iğne ile tetiklerseniz kombi eski normal çalışma mantığına donuyor.tabi kombi sıcaklığını biraz kismaniz lazım.sorun var diye resetledim ben de .Çok büyük bir amatörlük örneği bu durum ama dediğim yöntemle kullanıma devam edebilirsiniz.Umarim faydası olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatanka -- 19 Ocak 2018; 23:51:52 >
      |
      |

• Yarbay
      4168 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:51:14
      Bu arada kombi çalışıyor..23.5C
      70 C kazan ısısını 50 C yaptım bakalım

Cosa servis elemanı ile WhatsApp görüşmem

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Sakın resetleme

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Severse sorun var

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Manuel idare edin abi

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Sistemde sorun var

[19/01 23:42] Cosa Servis Ahmet: Abi şu an nasıl kullanabiliyorsan öyle kullan

[19/01 23:43] Cosa Servis Ahmet: Serverde sorun olduğu için Cosa online sistem devre dışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertemli -- 19 Ocak 2018; 23:54:7 >
    • Yarbay
      8619 Mesaj
      19 Ocak 2018 23:53:48
      quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

Cosa servis elemanı ile WhatsApp görüşmem

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Sakın resetleme

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Severse sorun var

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Manuel idare edin abi

[19/01 23:40] Cosa Servis Ahmet: Sistemde sorun var

[19/01 23:42] Cosa Servis Ahmet: Abi şu an nasıl kullanabiliyorsan öyle kullan

[19/01 23:43] Cosa Servis Ahmet: Serverde sorun olduğu için Cosa online sistem devre dışı

Demek ki yazilim güncelleme değilmiş işin aslı.

|
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      20 Ocak 2018 00:00:23
      Ben anlatamadım. Anlayanlar da anlatamadı. İyi güzel yerli sermaye de. Kim kazandı? Kim kaybediyor? Bazıları haykırdı. Elektrik gidip geldiğinde cosa ben kimim diyor diye. Bazıları da yalann dedi. İlk cumhuriyer arabası gibi. Yarın düzelecek. Öbür gün alın diyeceğiz. Şirket "salaklığı'ile kalacak. 1 tam gün.... İşlevsiz ve bildirgesiz tam gün sonucunda reklamatörlwri de olacağız. Biz böyle yapmakla onları bu gibi hazır olmadıkları dırumalarda es geçmeye alıştııryoruz." gurban olim çocuklar bunları hukiki yoldan" da zorlayalım. Yoksa...

1ekim
    • Çavuş
      62 Mesaj
      20 Ocak 2018 00:10:41

Ne hikaye yazmışsın. Makine üzerindeki düğmeden istediğin modu seçebiliyorsun. Bu sorunla sadece uzaktan erişim fonksiyonu devre dışı kaldı. O da fazla sürmez düzelir.
      |
      |
      1ekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      25 Mesaj
      20 Ocak 2018 00:10:59
      Öncelikle Cosa çalışanı değilim bir yakınlığım da yok.Ancak başkalarını da yanıltmamak adına yazma gereği hissettim Bşr arkadaş insan mail ike haber cerir demiş de Öncelikle mail ile haber verdiler bana saat 15.00 gibi iyileştirme yapacaklarına ve bu süre içinde erişilemeyeceği bilgisi geldi. Uzaması can sıkıcı ama en son ayarlarla çalışmaya devam ediyor ben de bu açıdan sıkıntı yok. 2 ay kadardır kullanıyorum ilk hafta sık sık kopmalar olmuştu ama son 4 5 haftadır gayet iyi çalışıyordu. İnş eb kusa zamanda çözerler. Toplamda çok memnunum üründen o kadar da kötülemeye gerek yok

General Mobile Discovery
    • Yüzbaşı
      472 Mesaj
      20 Ocak 2018 00:11:57

Ben bu ihtimalleri bilerek aldım. Benim için sıkıntı değil, almadan önce de buraya bu konu hakkında yazmıştım.

Ancak bu firma icin önemli. Deneme yapmıyorlar, yazılım beta sürümü falan da değil. Ürün tamamen ticari olmuş durumda.

Onun için firma her türlü önlemi almak zorunda.

Bakalım bu mağduriyeti nasıl telafi edecekler.

|
      |
      1ekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
modasor
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.