Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah standart sunucu bakımı vs değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantemiz

Bir de sunucuya bağlı olarak çalışmasa :-) kendi hafızasından çalışsa, patent falan mı var acaba?

O Şekilde olursa Akıllı olmaz ki
    Telefondan yada webten verdiğimiz komutlar önce sunucuya sunucudan COSA ünitesine gidiyor.
    Sunucu olayı olmadan bu cihaza komut verilemez.
    Saat bilgisine bile sunucudan alıyor cihaz.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen A şıkkı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Muhtemelen A şıkkı..

A şıkkı neydi ki?
  • Cosa' ya hem cepten hemde PC ' den bağlanamıyorum genel bir sorunmu var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Cosa' ya hem cepten hemde PC ' den bağlanamıyorum genel bir sorunmu var ?

Keşke biraz yukarıları okusaydınız
    Valla kusura bakma hocam, işler yoğun konuyu devamlı takip ederim ama bu sefer hiç okumadan direk soru sorayım dedim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Valla kusura bakma hocam, işler yoğun konuyu devamlı takip ederim ama bu sefer hiç okumadan direk soru sorayım dedim. :)

Estafurullah ben niye kusura bakayım hocam.

Bizlerde merakle bekliyoruz.
    İnşallah standart bir bakım vs değildir, Öğrenme Modu olurda burda bayram havası yaşarız
  • Bu cosa kombi paketinden alma aşamasındayım fakat kombinin bağlantı klemensini bulamadım.

Vaillant VUW TR 242/3-3 R2 turboTEC pro model kombi var.Kombi uyumlu gözüküyor ancak dediğim gibi klemensi bulamadım.

2 tane resim aldım kombi içinden bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba...

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyCosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 19 Ocak 2018; 15:43:46 >

İnşallah dediğiniz gibidir hocam, ben daha kapsamlı raporlama ve analiz bekliyorum. Öğrenme modu olursa çalsın sazlar oynasın kızlar :)
    Yani aslında demek istediğim en azından internet-elektrik gidip gelince bazen cosa wifi ye bağlanamıyor, bu gibi durumlar için küçük bir hafızası olsa, bios pili olsa saati kaldığı yerden alıp, programı oradan devam ettirse daha iyi olur ama bu olay sadece yazılım ile halledilebilecek birşey değil donanım da gerektiriyor. :-)
  • Zangieff kullanıcısına yanıt
    Anakartın resmini koyar mısınız? Bağlantı anakart üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantemiz

Yani aslında demek istediğim en azından internet-elektrik gidip gelince bazen cosa wifi ye bağlanamıyor, bu gibi durumlar için küçük bir hafızası olsa, bios pili olsa saati kaldığı yerden alıp, programı oradan devam ettirse daha iyi olur ama bu olay sadece yazılım ile halledilebilecek birşey değil donanım da gerektiriyor. :-)

Aynen öyle. Yazılım ile yapılabilecek herşey yapılabilir ama donanım işin içine girdiği zaman büyük sıkıntı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Buraya yazarken cosa desteğede sorumla ilgili mail atmıştım 5 dk olmadan bana bu resmi attılar şaşırdım valla şimdi :D.Alışık değilim böyle müşteri hizmetlerine adamlar sanki mail atmamı bekliyorlar.Ama şunuda size sorayım, 3 ve 4 nolu yerlere takmamı söylemişler resme göre; +,- olduğu yazıyor mudur acaba o klemenslerin önünde ?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 19 Ocak 2018; 15:52:46 >

• oguzhantemiz kullanıcısına yanıt
    Hocam bende hiç öyle sorun olmadı, Cosa destekteki eleman uzaktan bağlantı yaparak bilgisayarımdan modemin içine girerek kanal sayısını 6 yaptı. Cosa' yada bir IP adresi rezerve etti modemin içinden. İnternet gidip geldiğinde veya elektrikler kesilip gelince yeniden hemen kendisi otomatik bağlanıyor. Bende 3 defa elektrik gidip geldi hepsinde kendi otomatik bağlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zangieff

quote:

Buraya yazarken cosa desteğede sorumla ilgili mail atmıştım 5 dk olmadan bana bu resmi attılar şaşırdım valla şimdi :D.Alışık değilim böyle müşteri hizmetlerine adamlar sanki mail atmamı bekliyorlar.Ama şunuda size sorayım, 3 ve 4 nolu yerlere takmamı söylemişler resme göre; +,- olduğu yazıyor mudur acaba o klemenslerin önünde ?

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Hocam + - muhabbeti yok, köprüyü söküm direk bağlayın kombi ünitesinden gelen kabloyu.

Cosa müşteri hizmetleri gerçekten iyi çalışıyorlar ve ilgililer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 19 Ocak 2018; 16:0:13 >

3 ve 4 nolu girişte kırmızı renkli kısa devre kablosu var değil mi?

Kırmızı kabloyu çıkarıp takacaksınız.
  • quote:

3 ve 4 nolu girişte kırmızı renkli kısa devre kablosu var değil mi?

Kırmızı kabloyu çıkarıp takacaksınız.

Evet aynen dediğiniz gibi, teşekkürler.

@Cloud Nine Gerçektende iyiler fakat 2 kere şu öğrenme moduyla alakalı soru sordum yazılımla mı gelcek bu mod, yoksa yeni cihazla mı gelecek diye.2 seferde görmezden geldiler nedense :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 19 Ocak 2018; 16:7:31 >
  • O kırmızı kablo zaten kısa devre için, söküp + - önemli değil uçları bağlamanız yeterli. Cosa yı iptal edeceğiniz zamanda yeniden kabloları söküp bu kırmızı kısa kabloyu takmanıza gerek yok. Cosanın kombiye bağlanan ünitesine giren kabloların uçlarını birbirine bağlamanız yeterli.
    Yeni cihaz gelmesin hocam, cihazı daha yeni aldık. En sevmediğim olay
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.