DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Cosa Akıllı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey, Cosa kullananlar ve merak edilenler
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tyfnktk Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
6.353
Cevap
141
Favori
192.617
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Akıllı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey, Cosa kullananlar ve merak edilenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      893 Mesaj
      16 Ocak 2018 13:31:08

Selam. Bu cihaz n11 de daha ucuz neden kendi sitesinde daha pahalı anlamıyorum. Acaba model farkı falanmı var.

COSA AKILLI KOMBİ KİTİ AKILLI ODA TERMOSTATI (YENİ SÜRÜM) 349,00 TL yerine 245,00 TL

https://urun.n11.com/termostat/cosa-akilli-kombi-kiti-akilli-oda-termostati-yeni-surum-P164233042

Birde n11 den alirsak casanın kendi montaj servisinden faydalanabiliyormuyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      GokhanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lost. Prison break. Spartacus. Rome. Merlin. Once upon a time. Revolution. Heroes. . Game of thrones
      Breaking bad. The Walking dead. Sherlock. OZ. Seksenler. Stranger things
    • Yarbay
      8617 Mesaj
      16 Ocak 2018 14:47:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Yoğuşmalımı hocam ? Bende DD Nitromix yoğuşmalın var şuan 50 derecede, maksimum ve minimum kaç derecede tavsiye edersiniz ?

Kombim yoğuşmalı değil.
      Termodinamik TermoEco 24KW.

Yoğuşmalılarda genel kanı termostat var ise 55C'yi geçmeyin.
      Evin ısınma, yalıtım, konum durumuna göre 45C'de ısınan da olabilir 55'C'de ısınmayanda olabilir. Bu sizin bileceğiniz bir iş.
      Ha yoğuşmalı olmasa 65C'ye ayarlayın bir daha yanına uğramayın derdim.

Benim 2 aydır kombim 70C'de.. Kombiyi sadece sigara içeceğim zaman balkonda ara sıra görüyorum. Dolabın kapağını bile açmadım desem yalan olmaz :)

• Çavuş
      72 Mesaj
      16 Ocak 2018 15:31:17

Hocam size özel mesaj yoluyla ulaşmaya çalıştım ama sanırım beceremedim yada iletilmedi. Siz daha önce Honeywell cmt727'de kullandığınız için cosa ile karşılaştırmanızı rica etmiştim. Evinizin koşulları nelerdir? (metrekare,kat,cephe vs) Honeywell'e göre cosa size ne kadar tasarruf sağladı? Vereceğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğiz. Şimdiden teşekkürler
      |
      |
      Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Binbaşı
      1007 Mesaj
      16 Ocak 2018 15:45:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam. Bu cihaz n11 de daha ucuz neden kendi sitesinde daha pahalı anlamıyorum. Acaba model farkı falanmı var.

COSA AKILLI KOMBİ KİTİ AKILLI ODA TERMOSTATI (YENİ SÜRÜM) 349,00 TL yerine 245,00 TL

https://urun.n11.com/termostat/cosa-akilli-kombi-kiti-akilli-oda-termostati-yeni-surum-P164233042

Birde n11 den alirsak casanın kendi montaj servisinden faydalanabiliyormuyuz

Hocam üretici sitesinde 399tl montajlı, kendi tabirleriyle anahtar teslim fiyatılıdır. İlk mesajda 50tl indirim kodu paylaşmıştım onunla 349tl ücretle montaj ve kargo içinde satın alınabiliyor. Üreticiden alınmasını önermemizin sebebi 30 gün ücret iadesi durumu var. Kullanıp memnuniyet durumunuza göre iade edebilme şansınız var. N11 yada diğer sitelerde kutu açıldıktan yada montaj edildikten sonra ne derece iade alırlar yada kaç gün içinde olur bunu satıcılarla görüşmeniz gerekir.

Üretici sitesinde montaj veya anahtar teslimi için şehir belirtmişler aynen yapıştırıyorum;
      Kurulum hizmeti, şimdilik Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa, Aydın, Afyon, Denizli, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Uşak, Edirne, Erzincan, Balıkkesir, Tekirdağ illerinde verilebilmektedir. Kurulum hizmeti olmayan iller için kurulum dokümanımızdan faydalanabilir veya 0850 558 0850 no'lu Cosa Destek Hattı'mızı arayabilirsiniz.

Başka sitelerden alıp üreticiden montaj hizmeti de satın alabilirsiniz ücreti 69tl sitelerinde mevcut.

Vermiş olduğunuz linkte n11 mağazası iyi bir fiyata satıyor. Şuan en güncel üretilen cihaz budur, ileride klima paketini üreticiden satın alırsanız uzaktan aktif ederler klimada da kullanabilirsiniz. n11 satıcısının böyle uygun satabilmesi üreticiden çok adetle alıp az kar la çok satarak kâr etmesi ile bağlantılıdır.

Kendiniz montaj edecekseniz evet alın ama montaj satın alacaksanız zaten 315tl gibi bir rakama gelir. (n11 hediye çekleri ile bilemem daha da indirebilirsiniz sanırım) Tamamen size kalmış içime sinmez beğenmezsem iade ederim diye düşünüyorsanız üreticiden almanızı öneririm. Ama yok kullanmak için alacağım zaten her şekilde alınmış alınmıştır diye düşünürseniz de bulabildiğiniz en uygun fiyatlısını alın derim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      16 Ocak 2018 20:15:42
      Ne zaman oda termostatı almayı düşünsem bu cosa'da buluyorum kendi mi. daha sonrada kullanıcı yorumlarını görüncede vazgeçip araştırmayı bırakıyorum. firma ile illiyet bağı olmayan kullanıcılardan fikir alabilirsem sevinirim.

Kombim 9-10 yıllık bir model, yoğuşmalı değil, sanırım uyumludur. aç-kapa yapması kombime zarar verir mi. gerçek manada verimli mi kurulu zor mu. çok şikayet var son güncellemelerle tavsiye edilir mi.

• Binbaşı
      1298 Mesaj
      16 Ocak 2018 20:46:15

Kullaniyorum.on off termostad.guzel kullanilabilir.bugun kopma yasadim biraz canim sıkıldı.ender kopma olsada bazen oluyor.evde annem vardi biraz sorun oldu.ucuz yakalarsaniz alinabilir.

|
      |
      PaRTiLuX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6775 Mesaj
      16 Ocak 2018 21:46:04

Son bir haftadır kopma yaşamadım. Ara sıra kendim bi kapatır acarım cihazı. Hassasiyet olarak üzerine konuşmaya gerek yok zaten. Standart ot fiyatına raporlamasi olan ve internete bağlanabilen bir ot almış olursunuz. Onun dışında oda termostati yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 16 Ocak 2018; 21:49:16 >
      |
      |

Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5 --> iPhone 5s --> iPhone 6 --> Samsung S7 Edge --> iPhone 7 Plus | Apple AirPods
      Apple MacBook Pro Mid 2012 13"
      Canon 6D - Canon 24-70 f2.8L USM - Canon 135mm f2L USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L - Xiaomi Urban Style
      Samsung 50MU7000
      500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com
    • Yüzbaşı
      470 Mesaj
      17 Ocak 2018 00:04:49

Ben Ekimden bu yana kullanıyorum, bu kış tanıştım. Yazılımla ilgili bir şikayet duymadım.

Sanırım siz çok uzun zamandan beri takip ediyorsunuz..

|
      |

• Yarbay
      3557 Mesaj
      17 Ocak 2018 08:44:14

Evimde internet olsa kesinlikle Cosa alırdım, şuan San-Tek kullanıyorum.
      Benim için raporlama önemli bir etken, kombi ne zaman çalıştı ev kaç derecede vs.
      Kurulumu çok basit, benim cihazda eski OT bağlantı kısmı olduğu sürece sorun olmaz.
      Cihaza herhangi bir zararı yok aksine faydası var, 24 saat pompa çalışmıyor mesela.
      Cebe de faydası var unutmayın...
      |
      |

►Xiaomi Mi 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü◄

.: MRT :.
      .:: Mi 5 Prime ::. .:: LG G2 32GB::.
    • Binbaşı
      1584 Mesaj
      17 Ocak 2018 09:29:45

hocam yerden ısıtma ile santek kullanımı nasıl gidiyor şuan ?
      |
      |
      01MRT42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      17 Ocak 2018 10:39:01

Selamlar,

Ben N11'den Kombi + Klima olan kiti 379TL'ye aldım. Kupon puan vs derken 340'a almış bulundum. (https://urun.n11.com/termostat/cosa-kombi-klima-paketi-P226980160)

Cihaz kurulumunu kendim yaptım. Kombisi oda termostatı destekleyen, eli tornavida tutan herkes yapabilir.

Ben kombi+ klima paketini aldığımda klima için de ayrı bir cihaz gelecek sanıyordum. Oysa Cosa ünitesi hem kombi hem klima ile çalışabilecek halde üretilmiş. Uygulamadan baktığımda klima özelliğinin transparan olduğunu ve menüde klima ayarlarının olmadığını görünce çağrı merkezini aradım, onlar da destek@cosa.com.tr'ye uygulamaya üye olduğum mail adresimten mail yazmamı, benden ürünün faturasını, kutu resmini vs istediler. Mail attıktan 30-40 dk sonra klima özelliği aktif hale geldi.

yaklaşık 2 hafta oldu alalı, büyük rahatlık bir de yerli firmanın IoT ürünü olunca seve seve alabilirsiniz.
      |
      |
      kugutex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Let's Ride !

• Yüzbaşı
      893 Mesaj
      17 Ocak 2018 11:39:59

Aslinda herşeyini bende yapabilirimde yalnız kombinin içini nasil açacağımı bulamadım. Kombi Demirdöküm atron .

|
      |
      r_samur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lost. Prison break. Spartacus. Rome. Merlin. Once upon a time. Revolution. Heroes. . Game of thrones
      Breaking bad. The Walking dead. Sherlock. OZ. Seksenler. Stranger things
    • Binbaşı
      1007 Mesaj
      17 Ocak 2018 14:07:31 Konu Sahibi

https://www.youtube.com/watch?v=PfO45fvCEDg

Atron için parametre girmeniz gerekiyor. Video da anlatmış
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      17 Ocak 2018 14:25:23

Bu sayfada termostat bağlantısının nasıl yapılacağı anlatılmış :http://kombitermostatbaglantisi.com/oda-termostati/demirdokum-atron-h24-kombi-oda-termostati-baglantisi.html

Ön gövdeyi sökmek için muhtemelen altında ve üstünde vidalar vardır.
      |
      |

Let's Ride !
    • Binbaşı
      1584 Mesaj
      17 Ocak 2018 15:12:05
      cosa akıllı kombi ve klima kiti satılıktır
      alıcı olursa indirim yapabilirm
      https://forum.donanimhaber.com/cosa-akilli-oda-termostati--130764147
      |
      |

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      17 Ocak 2018 15:33:45
      Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. gittigidyordan alacam. hangisini tavsiye edersiniz. sürüm falan diyor ama anlamadım. en versiyonu nem ölçerli olan mı
      |
      |

• Yarbay
      8617 Mesaj
      17 Ocak 2018 15:34:52
      quote:

Orijinalden alıntı: TürkünYıldızı

Hocam size özel mesaj yoluyla ulaşmaya çalıştım ama sanırım beceremedim yada iletilmedi. Siz daha önce Honeywell cmt727'de kullandığınız için cosa ile karşılaştırmanızı rica etmiştim. Evinizin koşulları nelerdir? (metrekare,kat,cephe vs) Honeywell'e göre cosa size ne kadar tasarruf sağladı? Vereceğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğiz. Şimdiden teşekkürler

Hocam merhaba.
      Özel mesaj kutumu kontrol ettim, sizden gelen bir mesaj yok.
      Sanırım gönderemediniz.

Evimin koşulları 152 M2. 3 Oda güney Cephe, mutfak ve salon kuzey doğu cephe.

Honeywell'i ben bir türlü sevemedim nedense.
      TPI mod vs kimisine göre güzel kimisine göre değil. Bana göre ise güzel değil.
      22 ayarlıyorum, kombiyi arada sırada hedef sıcaklıkta olmasına rağmen çalıştırıyor. Yahu bırak hedef sıcaklığa ulaşmış işte ne çalıştırıp duruyorsun, hedefin altına insin öyle çalıştır.
      0.1C hassasiyet diyor müşteri hizmetleri dahil ama ben hala inanmıyorum.
      0.5C ayar aralığıda bana göre iyi değil. Müşteri hizmetleri ise insan vücudu 0.5C ve katlarını algılar diyor, işlerine gelincede 0.1C hassasiyet diyor. Madem insan vücudu 0.5C'den sonra algılıyor o zaman niye 0.1C hassasiyet koydunuz, tabii varsa? Ben dediğim gibi 0.1C olduğunu çözemedim halen. Kalibrasyon ayarını 0.1C adımlarla yapıyorsun çok saçma neden mi? Hassas termometre 21.7 gösteriyor diyelim ee ben nasıl ayarlıyacağım termostatı 21.7'ye ekranda 0.5C ve katlarını gösteriyor? 21,3 olduğu zaman mesela 21,5'e tamamlıyor benim tahminim. Ama arka planda halen 0.1C hassasiyetle ölçüm yaptığını üstüne basa basa söylüyor firma :)

Benim için COSA daha uygundu, hem netten kontrol hem raporlama hem 0.1C ayar adımı vs. Ben o yüzden tercih ettim.
      Honeywell CMT727'ye kötü diyor muyum kesinlikle hayır. Termostatın mucidi Honeywell muhakkak bir bildikleri vardır, farklı algoritma kullanıyor ziraa firma. TPI gibi. Mesela, malzeme kalitesi muazzam. Pil performansı öyle. 2 kat aşağıdan bile alıcı-verici iletişim kurabiliyor. Şuradan buradan çeker mi derdi yok.
      Öğrenme modu var diyor firma, kaç tane temsilci ile görüştüm kendilerinden son derece eminler. Senkronizasyonu açın 15 gün içinde ısınma soğuma sürelerini öğrenecek ona göre çalışacak diyorlar. Ben açtım o ayarı evet güzel birşey, mesela 17.00 22C ayarlıyorsunuz 17.00'da çalışmaya başlamıyorda 1-2 saat önceden yada öğrenme durumuna göre belli bir süre önceden çalıştırıyor 17.00'da o sıcaklığa gelmiş oluyor evin içi. Buna öğrenme modu diyorlarsa bilemiyorum ama bana göre değil.

Yada benim alette sıkıntı vardı, siz diyorsunuz ya reset atınca düzeldi diye. Belkide benim termostata da reset atsam düzelirdi.

Yeri gelmişken de sorayım resetleme olayını nasıl yapıyorsunuz? Pili çıkarıp takma felan mı yoksa, fabrika ayarlarına döndürme mi?
      Öğreneyim ki; Cosa'da sıkıntı olursa Honeywell'i tekrar bağlar denerim.

Tasarruf konusunda birşey diyemem, zira aynı şartlarda denemek lazım.
      Ama geçen sene günlük 7-8 m3'ün altına düştüğünü hatırlamam dışarısı eksi bile değilken. Üstelik hedef sıcaklığa erişemiyordum.

Bu sene COSA ile dışarısı -5 civarında iken bile 24 saatte 6-7M3 civarı yakıyor.
      Tabii bunda alt katımın dolması binanın bir yaz mevsimi görmesininde etkisi olabilir.

Seneye kış inşallah Hasan hocamın San-Tek'ini alıp denemeyi düşünüyorum.

• Yüzbaşı
      255 Mesaj
      17 Ocak 2018 16:17:18
      Merhaba arkadaslar benim evim 100 m² yerden isitma bazen 45derecede bazende 48 derecelerde kullaniyorum gunluk ortalamam 8 10 m³ arasi yerden isitmada cosa nin bana avantaji olurmu ?

HIZLIAL , ÇOOKK ÇOOKK YAVAŞ GELSİN , HATTA HİÇ GELMESİN :D
    • Çavuş
      46 Mesaj
      17 Ocak 2018 18:29:07
      Merhaba gökhan bey size bise danısacam benim kazan sıcaklıgım 55 derece idi hasanemminin sizlede bu konuda konusmaları olmustu kazan sıcaklıgını 70 derece ayarlama ile ilgili konu.ben cıkardım sizce sizin görüsünüz nedir bu konuda
      Yani 70 dereceyle 55 derece arasında sayac dönüşünde bi fark varmı cok ve az tüketim olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem8133 -- 17 Ocak 2018; 18:37:42 >

• Binbaşı
      1584 Mesaj
      17 Ocak 2018 18:59:46

Net ısıtılan alan mı

Koollektörünğz nedir

Odalar arası sıcaklık farkı var mı

Şehir neresidir

Sabit bir sıcaklıkta oda ısısı ne oluyor

|
      |
      performans1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,802
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.