Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR AZ KULLANILMIŞ HİÇBİR SORUNU OLMAYAN AKILLI KOMBİ VE KLİMA KİTİ DAHİL OLAN SON VERSİYON NEM ÖLÇERLİ COSA MI SATIYORUM.
    HERHANGİ BİR PROBLEM YAŞAMADIM SADECE İHTİYAÇ FAZLASI DURUMUNDA OLDUĞU İÇİN SATMAKTAYIM.
    ALMAK İSTEYEN OLURSA YARDIMCI OLURUM.

https://forum.donanimhaber.com/cosa-akilli-oda-termostati--130764147
  • Merhabalar faturam normalde 7 sinde kesiliyordu bugun kesildi 2 gün gecikmeli 133 m3 kullanmısım ve 156 tl geldi komsular cıldırdı :)

Gökhan beye ayriyeten tesekkür ederim ilgilendigi icin.kapalı odaları actım ısıtac almıstım onları taktım cok faydası oldu evde dıs yalıtım yok ben icerde tüm hava kısımlarını kapattım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik kesildikten sonra bağlantı kopması yaşıyorum ne yapmam gerekir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

ARKADAŞLAR AZ KULLANILMIŞ HİÇBİR SORUNU OLMAYAN AKILLI KOMBİ VE KLİMA KİTİ DAHİL OLAN SON VERSİYON NEM ÖLÇERLİ COSA MI SATIYORUM.
    HERHANGİ BİR PROBLEM YAŞAMADIM SADECE İHTİYAÇ FAZLASI DURUMUNDA OLDUĞU İÇİN SATMAKTAYIM.
    ALMAK İSTEYEN OLURSA YARDIMCI OLURUM.

https://forum.donanimhaber.com/cosa-akilli-oda-termostati--130764147

250 TL ama satış fiyat listesi

HB,N11

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben direk kendi sitesinden bakmıştım .
    o yüzden öyle yazdım
    onlar da klima kiti var mı bilmiyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

ben direk kendi sitesinden bakmıştım .
    o yüzden öyle yazdım
    onlar da klima kiti var mı bilmiyorum :(

Ok klima yok onlarda

• bende klima kiti de dahil durumda normalde 499 liraya satılıyor.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Yalıtım yok 50 m2 6m petek 12 mt cam yani ısı kaybı çok sizce ayarlarım nasıl olmalı.ev modu 19-19-5 derece gösterdiğinde sıkıntı yok çalışabiliyoruz gece ve kombi ayarları yazan aralık ne olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allantoin5534 -- 9 Ocak 2018; 20:27:51 >
  • Valla hocam bende demiyorum ama 19 derecede 55 kazan sıcaklığında test ediyorum. 50 derecede deneyeceğim.

• Arkadaslar elimde fazladan kalan 1 adet cosa kombi klima kiti satiyorum ilgilenenler p. m.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noname0056 -- 9 Ocak 2018; 21:55:17 >
  • Merak eden arkadaşlar için bir kac gündür deneme yapiyorum.

4 gun önce fatura kesildi. Ben yine rahat duramadim, cosayi devre disi birakip kombiyi gunduz 37 derece. Aksam 45 derece calistirdim.

Ne mi oldu? Kombi can çekişti. Bu su sıcaklıklarında oda hicbir zaman degerine ulaşamadı. Sabah 06.15 evden cikarken sayaci kontrol ettim her zamanki gibi. Gunduz bütün gun kombi 37C devredeydi. Dis sıcaklık bir kaç gündür aynı -4 ile +3 arası değişiyor. Aksam 18.00 gibi eve geldiğimde 2,5 m3 yakmış ama ev gun boyunca 20 dereceyi geçemedi.

Gunduz program 20.5C olduğunda kombi sicakligi 70C de bir iki kez devreye giriyor 20.5 in altina inmiyordu. Ve 1-2 m3 tuketim oluyordu aksama kadar.

Simdi daha fazla yaktı kombi ve ev isinamadi.

hasanemmi'nin gozunu seveyim zamaninda termostat varsa yüksek ayarlayın demisti. Cok yaakar demistim kendi kendime. Bugun cok cok daha iyi anladim.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Verim verim deyip durduğum şey bu işte.
    Daha fazla gaz harcanıyor ama işe yaramıyor.
    Yoğuşmasızları yüksekte kullanın. Ben artık 70C de kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Bende 70C'ye aldım 2 aydır böyle.

Aynen oyle hocam. Dusuk sıcaklıkta verim dedigin gibi çok düşüyor.

Kombi yaniyor, isi yetmiyor petekler isiyi dağıtamiyor ama gaz sayaci yine firil firil dönüyor.

• Dostlar cosayi yaklaşık üç gündür kullanıyorum ve oldukça memnunum fakat üç günde üç defa bağlantı kopması yaşadım. Cosa çevrimdışı diyor ve terminalin fişini çıkarıp takmadan düzelmiyor. Müşteri hizmetleri oda terminali ile kombiye bağlı olan terminali yakınlaştırın dedi, şimdi aralarında 5-6 metre ve toplamda bir duvar var fakat yine bağlantı kopması yaşadım. Bu kopma oda terminali ile modem arasındaki kopma değil mi? Kombiye bağlı terminal ile ne ilgisi var anlamadım. Bu şekilde kopma yaşayıp çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Hocam yoğuşmalı için de geçerli mi bu durum? Yoğuşmalıda 60da kullanıyorum bende. Evi çabuk ısıtıp kendini kapatıyor kombi. Cosadan önce 40da idi fakat verim alamıyordum. Şimdi ot ile 60da kullanıyorum ama bu kez de yoğuşmalı yapmıyor sanırım.

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan kombinin kaçta yandığı değil.
    Yoğuşmalı yoğuşmasız olması da önemli değil.

Önemli olan bir tek şey var
    DÖNÜŞ SUYUNUN SICAKLIĞI

Termostatlı kullanım şartıyla dönüş suyunuz çok ısınmıyorsa kombi ayarınızı yükseltin.
    Öyle olmasaydı yoğuşmalı kombilerin ayarını 35 60 falan yaparlardı üreticiler.

Petek metrajı ne kadar uzunsa dönüş suyu sıcaklığı o kadar düşük olur.
    DÜşük olması yoğuşmalılarda hem yanma verimini arttırır, hemde yoğuşmayı arttırır.
    Yoğuşma bacadan kaçan ısının sisteme kazandırılmasıdır.
    Bunun devam edebilmesi için dönüş suyunun sıcak olmaması lazım.

Sonuç; Dönüş suyunuz Fazla ısınmıyorsa mesela 40C yi geçmiyorsa kombi ayarınızı arttırın.

Tabi burada şöyle bir sorun da ortaya çıkar.
    Termostatın öğrenme modu yoksa dış havaya göre ev sıcaklık dalgalanması başlar maalesef.
  • Dun aksam montajini yaptim cosa'nin. Cihazdan gayet memnun kaldim. Bir kac defa oynamalar yaptim hedef sicaklikta. 23 derece bizim ideal isimizmis. 22 altinda olunca hanim soguk gibi dedi.

Kombiyi 55 dereceye ayarladim. Cosa sayesinde devamli calisan kombinin sesinden de kurtulmus olduk.

Ilk raporumu ekleyeyim.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Evet çevrimdışı mesajı alıyorsanız sebebi modem ile termostat arasındaki kopmadır. Müşteri hizmetleri yanlış yönlendirmiş.

Daha önce bahsedilmişti. Modem kanal ayarlarıyla ilgili olarak sanırım 11. Kanalı seçip daha iyi sonuçlar elde edenler oldu.

Konu başlığında açıklamalarda alt kısımda mevcut. 1-6 ve 11. Kanalları denemeniz tavsiye ediliyor.

• Mr_Snob kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı kombiyi kullanıyoruz ve ev şartlarıda sizinkiyle hemen hemen aynı alt katım boş ve dubleks daire.

Bir çok deneme yaptım sayaç takibi olsun cosa ayarlarından durma çalışma aralıkları olsun herşeyi denedim.

Varmış olduğum sonucu paylaşıyorum denemek size kalmış umarım işe yarar.

1-Kombinin min pompa ayarını 70 ayarladım(daha az veya çok denemeler sonucu en az tüketen bu ayar benim evimde)

2-Cosa durma çalışma aralığının 0.1-0.1 en ideali olduğunu anladım(fabrika ayarı zaten)

3-Kombi kazan sıcaklığını 58 derece ayarladım(45-48-50-55-60-65 hepsini denedim)

4-Üst katta kullanılmayan odaların petekleri ve kapılarını kapattım(merdiven ve üstteki koridora hava kaçıyor), salonun peteği kısık, mutfakta trv takılı, cosa oturma odasında

5-Uyku modu ile ev modu arasında 0.3 derecelik fark var, dışarı modu da 0.2 derece daha az uyku modundan.

Bu şekilde deneyip, ufak değişikliklerle en az tüketimi yakalayacağınızı umarım.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Dönüş suyu ne kadar soğuk olursa verim o kadar artacaktır bu doğru ancak kazan suyu sıcaklığının her durumda yüksek seçilmesine ben katılmıyorum.

Bu sıcaklık evin durumuna göre en uygun gaz tüketimi belirlenerek seçilmeli. Yalıtımsız ve büyük metrajlı evler için yüksek seçilebilir ancak yalıtımı iyi ve düşük metrajlı konutlarda aynısını uygulamak gaz sarfiyatı arttırıyor.

Mesela benim evimde yalıtım iyi, ev 90 m2 ve alttaki de sürekli kombiyi yaktığı için ben kombi kazan sıcaklığını 45-50 arası tutuyorum. Bu durumda kombi yaklaşık 15 dk çalışıp termostat set değerine ulaşıyor ve en fazla 0.2 derece dalgalanma oluyor.

60 yaparsam bu sefer de alev boyu iyice artıyor yine yaklaşık 15 dakika çalışıp set değerine ulaşıyor ve sıcaklık 0.3 - 0.5 derece set değerini aşıyor. Yani dalgalanma fazla oluyor ve Gaz sarfiyatım da artıyor.

Cosada bu böyle.

Ancak hasanemmi üstadın öğrenme modlu termometresinde tabi 70 derece yapmak belki sıkıntı yaratmayacaktır. :)

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.