Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dada21

Merhaba arkadaşlar Cosa hakkında bir düşüncenizi merak ediyorum. Evimde kombi çalışmıyor ama Cosa açık duruyor evin sıcaklığını izlemek için. Ama bu aylarda evler özellikle akşamları çok soğuk oluyor battaniye ile oturuyoruz. Fakat cosa sıcaklığı 20 dereceden aşağı hiç ölçmedi. Bugün 2 kez elektrikler gitti ben evdeyken. Sonrasında rapora bakınca cosa 18 derecelere kadar inmiş olduğunu gördüm. Acaba cosa elektrik ile çalıştığı için kendi ısısı devamlı yüksek mi çıkıyor. Bunu kalibre eden var mı veya böyle bir sorunla karşılaşan. Raporu resim olarak ekliyorum.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Elektrik gidip gelince (yada güç kesip takınca) bir sapıtma ortam sıcalığını algılama sorunu mevcut 2-3 dk falan sürüyor gerçek değeri bulması ama onun dışında ölçümleri doğru bende ayrıca termometre var onunla karşılaştırıyorum farklı sonuç çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evimde VRF klima sistemi var.
    daha önceden VRF ile çalışmadığını düşüüyorduk cosa nın
    neyse
    VRf den bahsedeyim önce bir dış unşteye 5 tane iç unite baglanıyor ve hepsi bir motordan yonetiliyor
    hepsinin bagımsız olarak kumandası var. bugun tesadufen cosayı klima douna aldığımda klimanın çalıştığını fark ettim.

dahha önceden klima ve cosa nın klima kısmını kullanmamış birine önerebileceğiniz neler var
    klimanın kendi ayarları var mesela
    fan hızı
    taze hava kanalı
    sağa sola salınım ve one arkaya salınım
    vb
  • klima kitini kullanlardan yardıma ihtiyacım var ?
    kimler kullanıyor klima kitini
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Bende yeni kullanıcam, havalar tam ısınmadığından henüz başlamadım. Bayrama doğru aktif kullanıma başlarız cosa ile.
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    ilk defa mı kullanacaksın yoksa daha onceden kullandın mı ?
    denemeler dışında hiç kullanmadım, ürünü yeni aldım. Kombi-klima pakedi olarak aldım.
    Ben kombi paketi olarak kullandım memnundum

Klima için yeni kullanacağım bende denemeler yapıyorum

Benim farklı bir durumum var VRF klima sistemi var

Cosa ile kullanım yaparken sağlıklı iklimlendirme diye bir fonksiyon da çalışıyor sadece ve modlar arası geçiş olmuyor yani ev moduna alinca klima kapatıyor gibi sorunlar var tam olarak kullanan da yok VRF ile

Sende böyle sorunlar oluyor mu modlar arasında geçiş yapınca klima kapanıyor mu

Bende bir problem olmadı. İlk başta tam klimayı görmediği için bağlantı problemleri oldu fakat ünitenin yerini değiştirince sorun çözüldü. Sizde de kumanda modeli ile ilgili bir problem oluyor olabilir mi? Farklı model falan deneseniz belki çözülür.
    Şuan bendeki durum tam olarak belli değil

Kkimyi calstriyor fakat bazı modları yok .

Bir de klimada sağlıklı iklimlendirme denen bir şey var ne olduğunu bilemedim

• Merhaba arkadaşlar

15 haziran tarihinde kombi kiti satın aldım 349 tl ye

Kombimi de yeni aldım immergas Victrix tera

Yeni aldigim kombiyle kullanmam garantisini bozar mı acaba kombinin .

Birde modulasyonlu kullanamazsınız dedi servis o ne demek onuda bilmiyorum kararsız kaldım cosa geldiği gibi duruyor. Olmadı uygun fiyata satıp kendi marka termostatini alasim var

• AliFOO A kullanıcısına yanıt
    başka termostat kullanmak kombiyi garanti kapsamı dışına çıkartmaz
    problem olursa kombide termostatı söküp çağırırsınız servisi böylelikle anlayamazlar
  • cosa klima kitinde durma ve çalışma aralığını kaç olarak kullanıyorsunuz
  • bir de arkadaşlar
    klima kitinde
    durma ve çalışma aralığını ayarladığımızda
    dielim ki 0,2 ayarladık ikisini de
    hedef sıcaklığı da 26 yaptık
    26.2 olunca klima çalışacak
    25,8 olunca klima tamamen mi kapanacak
  • Selamlar

Akıllı Oda termostatı almak ıstıyorum fakat Cosa ve Honeywell arasında kaldım, bılen bılgısı olan varsa yardımcı olabılır mı? Mantikli olan hangisidir.

http://home.honeywell.com.tr/urun/7/isitma-urunleri/termostatlar/akilli-termostat--y87rfc2090
  • mertaali M kullanıcısına yanıt
    sadece kombi için alınacaksa ve internet dışı da kontrol isteniyorsa honeywell daha makul ekranı sayesinde. Fakat internetten de kontrol ederim fark etmez deniliyorsa ve klima da mevcutsa cosa daha makul kalıyor, fiyat avantajı da mevcut.
  • Merhaba arkadaşlar cosa klima aldım yakında ben de, fakat toshiba ya uygun bir Kumanda tanımı bulamadı, tüm hevesim de kaçtı, ne yapsam acep 😓

• uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    Hiç sıkıntı yok hocam müşteri hizmetleri ile görüşün. Cosa'nın en büyük gücü müşteri desteği.

• uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar çok marka model var ki hepsini tek tek sisteme kayıt ediyorlar. Şuan sizin kilimayı kumanda edemiyorsa görüşün müşteri hizmetleriyle hemen sizi yönlendirecekler, karşı ödemeli kumandanızı gönderin. İki gün sonra kumandanız da elinizde olur Cosanız da klimayı çalıştırır.
  • Daha önceki mesajlarımda klima kumandamın Cosa'ya tanımlanmasını beklediğimden bahsetmiştim. Aradan geçen neredeyse 4 aya rağmen hala Cosa ile klimamı kullanamıyorum. 2 kez klima kumandamı kargoladım, 1 kez de bana gönderilen akıllı kumanda üzerinden yeniden tanımlar yapıldı. Artık arandı ulaşılamadı diye sisteme not düşüp çağrılarımı kapatıyorlar.

Sabırla elimden gelen yardımı yapmaya çalıştım. Ne ters bir konuşma, ne de davranışta bulundum. Fakat satın aldığım ürün vadedilen işlevini yerine getirmiyorsa, bana gösterilecek davranış bu olmamalı. Son kez müşteri hizmetleriyle görüşeceğim yine bir sonuç alamazsam para iadesi için başvuruda bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_cO_By -- 31 Temmuz 2017; 12:1:13 >
  • Arkadaşlar kombi kitini internetsiz modem ile ev ici cep telefonu ile yönetebilirmiyim.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.