Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde bebek için bir süre önce ip kamera almıştım. Xiaomi xiaoyi ip kamera zaman zaman ondada sunucu sorunları yaşanıyordu. Fakat evde aynı ağdan bağlanınca mobil uygulama sorunsuz kameraya bağlanıyor ve ayar değişebiliyorum.

Cosa kesinlikle bu şekil çalışmalı. Evde aynı ağdayken istediğin anda cihaza erişebilmeli, set değerlerinde değişiklik yapılabilmeli. Bunu ilk günden beri söylüyorum.

Sunucu sorunlarını yılda bir veya iki kere yaşadık yaşıyoruz da. Bilemiyorum acaba siber saldırı falanmı nedir açıklama yapılır umarım.

Kesinlikle kısa sürede aynı ağdan erişim yapılabilmeli.

Bu arada gelen maili de paylaşmakta yarar var;

"Değerli Cosa Kullanıcısı,

Sistemlerimizde yaşanılan bir sorun sebebiyle şu anda Cosa mobil ve web uygulamalarından Cosa'ya erişim sağlayamamaktasınız.

Sorun giderilene kadar kombinizi Cosa istasyon ünitesi üzerindeki mod değiştirme butonu yardımı ile Ev, Uyku ve Dışarı modları arasında geçiş yaparak kullanabilirsiniz.

Bu süre zarfında yeniden kurulum, eşleştirme gibi herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Anlayışınız için teşekkür eder, sorunun çözümü sonrasında derhal bilgi vereceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Cosa Müşteri Hizmetleri"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 16 Mart 2017; 12:3:20 >

• Zamanında işte bunu dile getirmeye çalıştık, kesinlikle Cosa'ya doğrudan bağlantı ve offline mod desteği de eklenmeli. İnterneti olmayan kişiler de düşünülürse, daha geniş kitlelere hitap edilebilir. Yarın sunucular kapatılıp, buraya kadar dense elimizdeki cihazlar işevsiz kalmış oluyor.
  • Şuan sorunun düzeldiğini görüyorum sizde durum nedir?

Raporda ki tespitim şu şekilde;

15.03.17 saat 23:02'den 08:50 arası sunucuyla bağlantı kuramamış. Bu sürede evin sıcaklığı haftalık programda kullandığım için aynı şekilde devam etmiş ve 23.0 set ettiğim sıcaklık evdeki diğer termometremden tespitime göre 23C altına inmemiş. Bu süre içinde herhangi fişten çekme veya üst butona basma yapmadım kendi halinde bıraktım.

Saat 11:30'dan itibaren uygulamalardan yada bilgisayardan sunucuya ulaşabiliyoruz fakat alt resimdeki gibi ekran çıkıyor, sıcaklık ölçümü var herşey normal fakat kırmızı ekran

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Bu tür sorunla karşılaşan için çözüm fişten söküp tekrar takmaktır.

Sonuç olarak bu sunucu problemi sırasında haftalık program kullananlarda mod değişimleri ve sıcaklık değerleri aynen çalışmaya devam etti.

İstasyon üzerinden mod değişenlerdeyse son verdikleri sıcaklık değerlerde kullanmaya devam ettiler.

Bunun dışında konuma bağlı kullananlar muhtemelen mod değişimi olmayıp kendileri elle mod değiştirdi.

Bu ihtimaller dışında olan varsa belirtsin burda öğrenelim evi soğuyan varmı.

• GokhanTR

Şu anda bir problem yok bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım problemli cihazı ben aldım.

• fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Bende de durum aynı şekilde.
  • kosa bu olayları genelde ya kasım -aralık civarı yapıyor yada mart gibi herhalde kobay bir zaman dilimi seçiyor ısıdan çok mağdur olan olmasın diye...yine düzeltirler bir haftayı bulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Mart 2017; 14:26:46 >
    Resimden problemi tam anlayamadım. Gece full çalışmış gözükmesinin sebebi dün 23:00 da sunucu problemi nedeniyle raporda son bilgi öyle girilmiş olabilir. Gece boyu zaten full çalışsa sizin ev hamam olurdu fark ederdiniz

Akşama kadar bakın akşam ki rapordan belli olur sorun varmı yokmu.

Bende ki rapor bu şekilde;

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Resimden problemi tam anlayamadım. Gece full çalışmış gözükmesinin sebebi dün 23:00 da sunucu problemi nedeniyle raporda son bilgi öyle girilmiş olabilir. Gece boyu zaten full çalışsa sizin ev hamam olurdu fark ederdiniz

Akşama kadar bakın akşam ki rapordan belli olur sorun varmı yokmu.

Bende ki rapor bu şekilde;

o son sunucudan yanıt kesildiğinde oluşan problem biraz kafamı karıştırdı. belki full çalışmadı ama korkmadım da değil ısıyı algılamazsa fazla algılayıp devreye girmezse falan diye.

• Cosa bilgilendirme maili göndererek açıklama yapmış. Özetle yaşadığımız sorunun sebebi belirtilmemiş fakat sorunun çözümlendiği belirtilmiş.

"Değerli Kullanıcımız,

Sistemlerimizde yaşanılan teknik sorun giderilmiştir. Cosa’nıza mobil ve web uygulamalarından erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim sorununuz halen devam ediyorsa Cosa İstasyon ünitesini fişten çekip takmanız yeterli olacaktır. Cosa İstasyon yanınızda olmadığı için şu anda bu işlemi yapamıyorsanız Cosa son kaldığı modda çalışmaya devam edecektir.

Anlayışınız için teşekkür eder, her türlü soru için bize destek@cosa.com.tr veya 0850 558 0850’den ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,

Cosa Müşteri Hizmetleri"
  • Mc_cO_By M kullanıcısına yanıt
    Olmaz hocam o zaman nasıl kiralayacaklar Faiş fiyatlarla cosayı. Bence bunu bu kadar bulut ile bağlantılı yapmalarının sebebi ileri ki dönemlerde aylık bir üyelik ücretine dökecekler gibi geliyor bana öyle bir şey yaparlarsa zaten kendilerini bitirmiş olurlar ama bana öyle geliyor açıkçası.
  • watcherb kullanıcısına yanıt
    Şuan zaten 6.9tl karşılığında aylık kiralıyorlar. Demek istediğiniz var olan üyeleri aylığa bağlarlar ise bu mümkün değil. İlk zamanlarda fatura üzerinde bulut tabanlı ibaresi mevcuttu. Zaten böyle birşey yapsalar bile her türlü bilir kişi raporu vs. ile yüklü tazminatlarla karşılaşırlar.

Arada illa sorun oldu, olacaktırda. Yazıştığımız bu platform donanımhaber bile ara ara sunucu sıkıntısı yaşamakta. Benim korkum inşallah siber saldırı değildir.

Birdaha bu sorunu yaşamamak dileğiyle
  • quote:

Şuan zaten 6.9tl karşılığında aylık kiralıyorlar. Demek istediğiniz var olan üyeleri aylığa bağlarlar ise bu mümkün değil. İlk zamanlarda fatura üzerinde bulut tabanlı ibaresi mevcuttu. Zaten böyle birşey yapsalar bile her türlü bilir kişi raporu vs. ile yüklü tazminatlarla karşılaşırlar.

Arada illa sorun oldu, olacaktırda. Yazıştığımız bu platform donanımhaber bile ara ara sunucu sıkıntısı yaşamakta. Benim korkum inşallah siber saldırı değildir.

Birdaha bu sorunu yaşamamak dileğiyle

Siber saldırıdan korkma sebebiniz nedir
    Günümüzde her türlü sisteme çeşitli saldırılar düzenliyorlar. Bu sunuculara böyle bir şey yapıldıysa yada yapılabilirse, buda alışkanlık yaparsa mağdur olan biz kullanıcılar olur Bu tabi tüm akıllı ev otomasyonu ve bulut tabanlı sistemler için geçerli.

Geçenlerde telefon tamircisi olan bir yakınım anlatmıştı. Bir müşterisi iPhone 6 cihazında ki bir şikayet için geldiği zaman tamirci arkadaşım içini açıp ekranı değişecekken kulaklık ahize hoporlorü üzerinde minik bir dinleme sistemi ile karşılaşmış hatta resmini gösterdi, telefon sahibi dinleniyormuş. Daha sonra müşteriye kimsin ki seni dinlesinler dediğinde ülkenin birinde ismi lazım değil 15 saat gözaltına almışlar adamı ve biraz düşününce oradan olabileceğine ihtimal vermiş.

Teknoloji geliştikçe siber saldırı vs daha artmakta...

• quote:

Günümüzde her türlü sisteme çeşitli saldırılar düzenliyorlar. Bu sunuculara böyle bir şey yapıldıysa yada yapılabilirse, buda alışkanlık yaparsa mağdur olan biz kullanıcılar olur Bu tabi tüm akıllı ev otomasyonu ve bulut tabanlı sistemler için geçerli.

Geçenlerde telefon tamircisi olan bir yakınım anlatmıştı. Bir müşterisi iPhone 6 cihazında ki bir şikayet için geldiği zaman tamirci arkadaşım içini açıp ekranı değişecekken kulaklık ahize hoporlorü üzerinde minik bir dinleme sistemi ile karşılaşmış hatta resmini gösterdi, telefon sahibi dinleniyormuş. Daha sonra müşteriye kimsin ki seni dinlesinler dediğinde ülkenin birinde ismi lazım değil 15 saat gözaltına almışlar adamı ve biraz düşününce oradan olabileceğine ihtimal vermiş.

Teknoloji geliştikçe siber saldırı vs daha artmakta...

Burda cosa düşünmesi lazım bu saldırılarda cihaz en azından kendini korumaya alıp offline tarzına dönüşmesi lazım. bu süreçte ekran olmaması zaten can sıkıcı benim evde termometre var en azından takip edebiliyorum çalışmadığında kaç derece ev. ama olmayan bir ev için sıkıntı.

açıkcası takip edilme dinlenme bunlara takılmamak lazım en basitinden whatsapp kullanıyoruz orda attığın fotoğraflar bile adamlara ulaşıyor.

• tempzerg T kullanıcısına yanıt
    Son değişikliklerden sonra bizim raporlamada da sorun gözükmüyor artık.
  • Arkadaşlar merhaba 2 gündür mod değişikliği yaptığımda cosa değiştirmiyor ekran ev moduna geçiyor ama ev modundaki set sıcaklığına geçiş yapmıyor o anki sıcaklıkta sabit kalıyor fişi söküp takınca düzeliyor sizde yaşadınız mı böyle bir durum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byrmdrsn

Arkadaşlar merhaba 2 gündür mod değişikliği yaptığımda cosa değiştirmiyor ekran ev moduna geçiyor ama ev modundaki set sıcaklığına geçiş yapmıyor o anki sıcaklıkta sabit kalıyor fişi söküp takınca düzeliyor sizde yaşadınız mı böyle bir durum ?

Birebir aynı sorunu yaşadım, telefondan mod değiştirmeme rağmen hedef sıcaklık hep sabit kalıyor. Üzerindeki tuşa basarak mod değiştirdikten sonra telefondan yaptıklarım çalışmaya başladı, fişini çekmekle uğraşmadım.
  • Bende aynı sorun var telefondan değiştirilemiyor direk makinadan değişiyor ben COSA 'dan kaynaklandığını düşünüyorum çözülecektir.
  • Merhaba uygulamadan kapadım saatler sonra eve döndüğümde cihaz aynı modda kalmış kombi çalışıyor ama telefon uygulamasından baktım halen kapalı gözüyor evde tekrar kapatyım dedim yine kapandı sembolü yeşil olmasına rağmen cihaz çalışıyor fişi çektim taktım düzeldi bu nasıl bir şeydir anlamadım hayırlısı...
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.