Şimdi Ara

Cortlayan ( Brick ) olan Airties modemler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimdeki tüm airties modemler brick oldu. Sadece power(güç) ışıkları bazılarınında lan1 portu bazen yanıyor. elimdeki modemler rt-103 rt-211 rt-205 air6271 ensonda rt-206v4 gitti. iç pinlerden nokia telefon kabloları lehimlenerek yazılım atılıyormuş ama nasıl yapılıyor yardımcı olabilecek varmı?

• Bende RT206v4'ü eğlencesine bricked ettim... Çözmek üzereyim. Çözdüğümde buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 2 Temmuz 2017; 12:12:28 >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin. Bende Sabırsızlıkla bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam USB-TTL kablo alın sorunu çözdüm. Aldıktan sonra yazacağım.

• Sabırsızlıkla hala bekliyorum. İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 20 Temmuz 2017; 19:7:46 >
  • Aldınız mı ki? Lütfen alıntılayın birde. Konuya yazıp yazmadığınızı merak etmesem haberim olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Aldınız mı ki? Lütfen alıntılayın birde. Konuya yazıp yazmadığınızı merak etmesem haberim olmayacak.

hocam siz anlatıma başlayın usb-ttl var
  • Buradan driver ı indiriyorsunuz.

http://www.prolific.com.tw/US/ShowProduct.aspx?p_id=225&pcid=41

Putty'i de indirin.

Tftp32'i indirin.

Airties sitesinden firmware ı indirin.

Programlar ve Özellikler 'de Windows Özellikleri açtan Tftp Sunucu, istemcisini seçiyoruz.

Rt206v4 için anlatacağım. Modemi sökün. Söktükten sonra:

Cortlayan ( Brick ) olan Airties modemler.

Dikkat ettiyseniz zaten kırmızı pinin orada beyaz nokta yapmışlar. Yani başlangıç kısmı genellikle VCC dir.

(Anakart bozuk olduğu için log harddiskte kaldı, kafamda kalanları yazıyorum)

Yeşil ve beyaz kablo tam tersi olabilir. O da Putty'de yazı çıkıp çıkmamasına bağlı olarak anlaşılacak.

Eğer kırmızı yani VCC'yi bağlamazsanız modemi açtığınızda gene de bilgisayar algılamıyor.

Modemi açıyoruz..
    Aygıt Yöneticisi'nden Profilic Serial'in kaçıncı COM olduğunu öğreniyoruz. Ardından Putty'i açıyoruz. Serial bağlantıyı seçiyoruz. COM8 (artık neyse sizde) yazıp. 115200 yazıyoruz! Eğer 9600 vs bağlanmayı denerseniz bozuk yazılar çıkacaktır.

Putty'de altta hangi buton varsa artık hatırlamıyorum. Connect diyoruz. Modem bize 5 saniyelil veya 10 saniyelik bir reboot tan bahsediyor. İşte bu bizim ikidebir 10 saniyede bootloop yapmasına sebep olan komut. Herhangi bi tuşa basıp durduruyoruz.

Ethernet bağlıyoruz. Ipv4 'ten

192.168.2.2

255.255.255.0

192.168.2.1 ayarlayıp çıkıyoruz.

Ardından. help yazarak komut listesini açıyoruz. erase diyoruz.

rarpboot diyoruz. Bize şöyle bir şey diyecek

Our I.P is 192.168.2.1 but bilmem ne 192.168.2.2 diyecek ve uImage dosyasını beklediğini söylecek.

İndirdiğimiz firmware'in bin uzantısı silip orada hangi dosya ismini istiyorsa onu yazıyoruz. Aklımda nedense uImage diye kalmış. Tftp32 programını açıyoruz. Tftp Client sekmesine geçiyoruz. Yukardan Ethernet'i seçiyoruz. Boşluğa 192.168.2.1 yazıyoruz (keşke şimdi harddiskime ulaşabilseydim çünkü belkide 192.168.2.2 de olabilir )

Dosyayı seçip Put a tıklıyoruz. Sonra dosya yükleniyor. Bittikten sonra

Reboot diyorsunuz komut yerine bekliyoruz. 192.168.2.1 sayfasını açmayı deniyoruz. (İnşallah )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 23 Temmuz 2017; 0:58:47 >

• Durum nedir hocam?

• Hocam çatlayacağım burada durum nedir?

Üstat tayin işi falen giremiyorum bilgisayarı da kaldırdım. 20 günden önce deneyenem. USB ttl kablom yok.

Eğer bu yöntem olursa tüm airties modemler kurrarılabilir. Aynı pin tüm modemler var.

Lütfen alıntı yapınız. Haberim olmadı. Tşkler

• 2 yıl önce brick olan RT 206v4 modemimi 3 gün önce tekrar çalıştırdım arayüze girdim falan. 2 gün kullandım 3.gün kaşındım şunu wifi dağıtıcı amacıyla kullanayım dedim. Ip ayarını falan değiştirince tekrar cortladı şuan ulaşılamıyor kendisine 2 yıl sonra tekrar açarım artık

Ya birde arkadaşlar bu Airties RT 206 modemim , aktif olarak kullandığım Zyxel 660HN-F1Z modemimi kıyasladığımda Zyxel wifi bağlantısı sık sık kopuyor , 3 günlük kullanımımda farkettimki Airties taş gibi hiç sorun çıkarmıyor kablosuzda. Nedendir sizce Zyxel in bu modelide o kadar iddialı girdi piyasaya oysaki.
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Hocam USB TTL ile benim yöntemimi denemeyi düşünürseniz, sonucu lütfen yazın. İşe yaradığına emin olmak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Bazı modemler lehimleme ve çok farklı bağlantı türleri isteyebiliyor. Bu RT serisinin güzelliği. RT-205 için kombinasyonlar denedim fakat voltmetre ile bulunması gerek. Fakat bozuk yazılar çıkıyordu. Belki Speed Rate'i yanlış seçmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

2 yıl önce brick olan RT 206v4 modemimi 3 gün önce tekrar çalıştırdım arayüze girdim falan. 2 gün kullandım 3.gün kaşındım şunu wifi dağıtıcı amacıyla kullanayım dedim. Ip ayarını falan değiştirince tekrar cortladı şuan ulaşılamıyor kendisine 2 yıl sonra tekrar açarım artık

Ya birde arkadaşlar bu Airties RT 206 modemim , aktif olarak kullandığım Zyxel 660HN-F1Z modemimi kıyasladığımda Zyxel wifi bağlantısı sık sık kopuyor , 3 günlük kullanımımda farkettimki Airties taş gibi hiç sorun çıkarmıyor kablosuzda. Nedendir sizce Zyxel in bu modelide o kadar iddialı girdi piyasaya oysaki.

Zyxelin o modeli tam bir fiyasko

Yazsam sabaha kadar sürer herhalde

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Yeni bir modem alacağım ne önerirsiniz peki ?

16 mbps kadar tarifesini kullaniyorum. Wifi cekim gücü iyi 2 3 yan oda dan da yavaşta olsa cekmesini isterim. 150 200 bütçem var bu bile fazla galiba sonuçta fiber kullanmıyorum.

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Tenda modem öneriririm. Bu ağ konularında onun üzerine hiçbir şey tanımam. Bu Asus'un pahalı modemleri Türkiye için fazla. Adam 20 gün 300kB/s kullanıyor. Elinin altındaki modem 500 Lira. Üstelik geleceğe yönelikte değil. UyduNet için uygun çıkış yok cihazda. Tenda al rahat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Bazı modemler lehimleme ve çok farklı bağlantı türleri isteyebiliyor. Bu RT serisinin güzelliği. RT-205 için kombinasyonlar denedim fakat voltmetre ile bulunması gerek. Fakat bozuk yazılar çıkıyordu. Belki Speed Rate'i yanlış seçmişimdir.

Üstat yazları yoğun oluyorum. Birde ev taşıma çıktı. Herşeyi kaldırdım. Size cevap da yazmıştım. Yazı yok. Bayramdan sonra anca deneyebilirim. İnş olur da modemler çalışır.

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Peki hocam. İnşallah bayram ile o durumlar yumuşar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.